Ideální popruh na pušku

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Potrebuji koupit neco na CSVecko takze hmotnost 3kg. Koukal jsem na popruhy od Condoru. Nechce se mi za to davat horentni sumy...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od viktor »

tak v tom pripade Baumax ci něco podobného, nekde jsem koupil peknej popruh cca 40mm sire dokonce v peknym maskaci, pak jehla , kleste a sesit, nevim jak ma CSV udelany kotveni pro popruh..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od zedik »

nebo paracord?
Obrázek
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Nicotinick »

Nebo zkus CAA OPS. Mezera mezi okem na řemen a pažbou by měla být OK.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od jameson363 »

Osobne si myslim, ze nejlepsi reseni je popruh, co se da prepnout z 2-bodoveho na 1-bodovy. 2-bodovy je dobry na noseni, 1-bodovy je dobry na strelbu. Problem je akorat cena kvuli pouzitym komponentum v rozumnem designu a kvalite. Rada elitnich utvaru pouziva dvoubodovy popruh i na strelbu, takze to je podle me taky reseni. Osobne bych ciste jednobodovy popruh nechtel vyjma pouziti na velmi kratke zbrani. Co se tyce popruhu Magpul MS-2, tak me osobne prijde moc uzky, volil bych spis magpul MS-3 nebo i klidne nejaky sirsi, popripade i polstrovany. Osobne pouzivam nejradsi popruh siroky 5cm, nepolstrovany, viz foto.

Obrázek
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od dolmar »

Proberu tohle vlákno a poprosím o radu / tip. Rád bych se zeptal jaké popruhy používáte na puškách / kulovnicích. Mám kulovnici CZ557 Range Rifle a rád bych si na ni koupil popruh, nevím však absolutně jaký. Klasický lovecký nechci, nechci ho jen na přenášení, rád bych ho používal i jako střelecký. Zkoumal jsem popruhy typu M1 Garand, Ching sling a Rhodesian sling. Kulovnice má tři piny s dírou na upevnění očka pro popruh, ale ty dva na předpažbí mi připadají dost blízko sebe. Jediný popruh který mám je na AR15 a to je přece jenom něco trochu jiného :) Díky za rady / tipy.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Stačí cca 2,5m popruhu, tři průvlečný spony a metr provázku.
-rozpůlený provázek slouží k uchycení k poutkum pušky ( protáhnu poutkem a oba konce přehodim přes popruh a znova provlíknu jeden konec poutkem - následuje uzel jako na trenkách)
- strana u zadního poutka je klasická = jedna spona na změnu délky řemenu.
- na přední straně přehnu popruch s přesahem na 1/2 střeleckýho řemenu (druhou půlku tvoří hlavní část řemenu) přehyb zajistím druhou sponou (tím získám přední poutko řemenu který přivážu k přednímu poutku pušky) třetí sponou zajistím ten plandající konec popruhu k hlavní části popruhu = získávám smyčku kterou protáhnu ruku. Touto třetí sponou řemen nastavuju a při střelbě se opírá nekde kolem tricepsu. Zapalovačem opálim roztřepky. Náklady do 50kč.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od dolmar »

Chápu, jednoduchý, levný, funkční. Dík za radu. Nešlo mi o to pořídit to primárně co nejlevněji. Já bych totiž k téhle pušce chtěl přece jenom pěkný kožený řemen, ne nylonový popruh, ten se mi ke dřevu a oceli tak nějak nelíbí.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od skagerak »

Co nechat kožený vyrobit přesně podle požadavků ?
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od dolmar »

Jasně, s tím případně počítám. Znám po okolí pár sedlářů co by to zmákli, problém bude dodací lhůta, jako každý šikovný řemeslník jsou neustále zavalení prací. Takže mi přišlo jednodušší ho koupit. A navíc si ty požadavky ještě musím přesně ujasnit...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo zkusenosti s popruhy od 5 6 gear? Napr v porovnani s Magpulem?

https://m.facebook.com/56gear/photos/?t ... 0787127519
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Maric »

Narazil jsem na toto videjko, které názorně ukazuje (asi jedinou, ale dost podstatnou) výhodu tříbodového popruhu.
https://youtu.be/qFiyc3gkO3w
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od xmenm05 »

Ale ta výhoda je založena na tom, že nemáš na zádech nic, ani vodu ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od hrd »

Nedávno jsem si pořídil nastavitelný popruh od TT (http://tacticool.cz/produkt/popruh-pzr- ... -ral-7013/). Pokud se nepletu, je inspirován popruhem VTAC (https://www.toptactical.cz/produkty/pop ... ng+p66.htm). Celkově spokojenost, ale vytknul bych mu, že přední část je zbytečně dlouhá a zadní může být naopak krátká (pokud ji chci obtočit kolem pažby). Zadní část bych já také otočil, aby zašitý konec nebyl směrem k tělu, kde může dřít, ale směrem nahoru, kde to možná nevypadá tak esteticky, ale funkčně je to lepší. Vyřešil jsem to tak, že jsem celou zadní část vyměnil za jiný popruh a orientoval ho opačně, přední část jsem zkrátil. Mám vyměněné i spony za kovové, ale to je asi jen má úchylka, že nevěřím plastům. K nastavovací sponě se dá z USA pořídit plastový úchyt pro lepší uchopení místo paracordu (odkaz jsem ale někde ztratil), ale je otázka, zda to za ty peníze stojí. Jinak vědět to všechno předem, tak bych si vše raději poskládal sám z jednotlivých dílů (spony atd. by se asi sehnat daly, např. zde, i když aktuálně je nemají skladem - https://www.armygalanterie.cz/ITW-Water ... -d3134.htm).
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Ideální popruh na pušku

Příspěvek od Pez »

Máte někdo zkušenost s poutky UTG QD, pro popruh na pušku? Drží dobře zacvaknuté? Nedochází k náhodnému vycvaknutí při manipulaci s puškou?

https://www.armed.cz/utg-heavy-duty-pus ... 1-25-loop/
Odpovědět