Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mr-tomas
Příspěvky: 63
Registrován: 26.01.2016 15:57
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od mr-tomas »

A není ten rozptyl náhodou u obranné brokovnice žádoucí? Vědět, že se ve stresové situaci bez velkého míření vždycky nějaké broky z buckshotu ujmou? ;)
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Zapadlo »

Ve stresové situaci a bez velkého míření půjde spolehlivě všechno do prdele. Někdy i do té tvé. Brokovnice není nic samospásného, mířit prostě musíš. Ale jedno řešení bych pro tebe měl : nech lumpa příjít na tři metry nebo radši blíž a pak vytáhni toto :
10117.jpg
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

WolfRAM píše: 26.06.2020 14:23 Řeším trabl s uchycením baterky na Berretta 1301 Tactical. Aby byla hodna tohoto přívlastku, nemůže tam nebýt. S umístěním je jasno - krátký rail z boku, blíže k ústí hlavně.
Za tímto účelem jsem opatřil bazmek z Brownells. Taková ta klasika, dělený dvojprstenec se svorníkem, co drží mezi hlavní a prodloužením trubice. Jenže ten +2 plastovej extender co přikládá výrobce je lehce tlustej a konusovej k tomu. Nabízí se myšlénka jej na prasáka ostrouhat, jenže to bych nerad z obavy, že s takovou úpravou design nepočítá. Ono i tak se s tím dá slušně zapružit kolmo na osu trubky.

Podle obrázku jsem vhodnej našel zde https://www.top-guns.eu/prodlouzeni-zas ... 301-2.html

Jenže dorazil úplně stejnej Bereťáckej, co už mám. Takže byl s díky odporoučen zpátky..

V Améru to vyrábí stejná firma, od které mám ten udělátor z Brownells, jenže ten ho ve svém sortimentu nevede. https://www.facebook.com/nordiccomp/pho ... =3&theater

Nějaké dostupné, rozumné řešení? (za 3,5 litru by mi takové už připadalo méně) :rofl
Koukni po GG&G , je to takový prstenec s railem co se dává mezi předpažbí a prodlužku zásobníku. Teoreticky by měl pasovat z Benellky. (Bez záruky). Holt to ale nebudeš mít až u ústí. Jinak svítilna u ústí brokny není úplně optimální, dost se to pak zasírá povýstřelovými splodinami.

https://www.gggaz.com/shotgun-light-mounts.html
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od vratnikp »

rozptyl je i není žádnoucí, nevýhody jsou každému jasné. Má zkušenost je ale taková, že lidi si myslí, že pumpou ukážou na východ, zmáčnou a že na východě nezůstane nic pohromadě... realita je jiná. Na kontaktní vzdálenost (1-5m) se musí mířit stejně precizně jako s čímkoliv jiným, ale na rozdíl od kulových záležitostí, je zásah na krátkou vzdálenost (15-25m) loterie a je žádoucí přejít na jednotnou střelu. Osobně mám velkej problém s tím, že nemám kontrolu nad každou kulí co mi leze z laufu, ale odpovědnost za následky ano.
Stenny píše: 26.06.2020 19:11 Pokud chceš dostat všechny broky do papíru A4, tak myslím, že bez zahrdlení nebo nějakých dost zvláštních nábojů (Federaly s flitecontrol košíčkem atd.) bys musel střílet tak do deseti metrů... anebo chci vědět, jakou kombinaci zbraně a náboje používáš.
Nenašel jsem řešení, se kterým bych byl spokojenej. všechny 18-20" pumpy co jsem zkoušel (běžně dostupný modely) fungovaly uspokojivě do cca 15m. na 25m se běžně stávalo, že vitálka pašáka byla čistá (při použití 8,4mm 12x70), takže nad 15m přechod na jednotnou. Nevím co to bude dělat z krátkejch hlavní, některé kraťasy krytí řešili zahrdlením, ale pak člověk může mít problém při použití jednotných střel. U výměnných choků je vše OK do 1/4, jak je to u pevného nevím, ale obranná brokovnice bez možnosti střílet slug je naprd a nevím jestli bych chtěl pro taktickou práci používat podkaliberní jednotný nebo třeba DDupleks (zvýšený ranivý účinek?). Takže můj poznatek byl, když pumpu, tak 20" a nad 15m měnit na jednotnou a nejlepší obrannou pumpou je PCC 9x19 v 12,5 palci.

abych dokončil své poselství: má zkušenost je, že lidi přeceňují jak brokovnice odpouští chyby. Neodpouští. máli být člověk efektivní, potřebuje dlouhej smeták a pilně trénovat techniky (přechod na jednotnou, intuitivní pumpování hned po výstřelu, neustálý doplňování trubice). Představa, že ženě/dítěti vrazím dvanáctku a během tří minut z nich bude efektivní střelec patří do repertoáru hospodskejch střelců. Pro ženu podle proporcí 16tku ale spíš 20tku. A trénovat a trénovat. Brokovnice není nic samospásnýho a cesta k efektivnímu použití je stejně náročná, jako u dlouhé samonabíječky nebo pistole.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Naprostý souhlas. :yes Dokonce bych řekl, že ta cesta je u brokny i náročnější.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tonda »

Chlapi, nečetl jsem celé vlákno, určitě napravím, ale zeptám se - jak jsou na tom se spolehlivostí současně prodávané turecké pumpy? Slyšel jsem hodně historek, o nafukování nábojnic, rozpadání zbraně, apod., ale je to už dávno. Pořád se to nenaučili dělat?
Díval jsem se třeba na balikli BS101 a další z té řady.

Máte to někdo? Je to střep, co se hned rozsype? Jestli z toho lítají kusy železa, tak na to kašlu, mám se docela rád, ale jestli je to jenom o tom, že to nevydrží tisíce ran, to mi zase tak nevadí, já se dostanu na střelnici sem tam, měl bych to spíš pro radost a pocit bezpečí :lol:

Ideologicky s tím problém nemám - nikdy jsem nejedl kebab :lol:
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od vratnikp »

zkušenost s ní nemam, ale...:
vážně chceš pocit bezpečí stavět na produktu, od kterého neočekáváš, že vydrží tisíce ran?
Nejlevnější pumpa, které bych věřil životem je Maverick M88 nebo SDM 870
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tonda »

No, je rozdíl, jestli je ta zbraň nekvalitní ve smyslu, že se rozpadá a selhává, nebo jestli je vyrobena z materiálu, který má omezenou životnost. Jsou lidi, kteří chodí každý týden na střelnici a prostě tu zbraň olítají. Já bych chodil jen občas, takže nemám šanci dosáhnout její životnosti. Tak jsem to myslel.

To co jsi poslal vypadá dobře a ještě v akceptovatelné cenovce, mrknu na to, díky.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Kvalitativně není Turek jako Turek, jenže ty lepší Turci stojí také mnohem víc než nejlevnější turecké šroty. A v dané cenové kategorii, pokud už řeším kvalitnější tureckou výrobu, mám na výběr násobně více brokovnic od jinych netureckých výrobců, tak proč řešit zrovna Turka? To už radši Číňana než Turka, poud bych si měl vybrat mezi dvěma, pro mě, sympatickými výrobci.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tonda »

Pravda. SDM se mi hodně líbí a cenově se dá sehnat za stejné peníze, jako nejlevnější turek, takže vůbec není o čem přemýšlet. Já netušil, že něco jako SDM existuje, proto jsem se právě zeptal, aby mě někdo odradil, nebo mi poradil ;)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Balikli BS 101 je to samé co Uzkon TRX, jen vyrytá jiná obchodní značka. Pro obě to vyrábí snad Derya. No co k tomu říct. Nějakou tisícovku to vydrží, nejsou to takové sypáky jako Uzkon řady 40. SDM je ale samozřejmě daleko lepší volba.
Když turka tak minimálně za 10 t. a výš, Hatsan, Akkar.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Jen bych rád upozornil, že nákupní velkoobchodní cena většiny tureckých opakovacích brokovnic začíná na cca 65 USD (jednuška je již za 30 USD), takže za to dostáváte odpovídající kvalitu :)

Ale kdo zde křičí "islám ne" a pak si jde pokorně koupit tureckou pistoli nebo broknu, (bo je to levné, kua!), tak je dle mě pičus.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tonda »

A když se s ní vyfotím a pod to napíšu, že se za její nákup stydím,už je to OK? :lol:
No ono s podporou číny to asi nebude jiné. Možná časem zjistíme, že podporovat čínu bylo horší, než nechat "vydělat" turka. Což pokud si spočítáš, že prodejní cena je 65USD, tak nejvíc vydělá překupník a stát (třeba na DPH). A chytrý turek místo brokovnic vyrábí kebab :shock:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od devlop »

tvl Tondo, to snad ne - čím ti Číňan vyhrožuje a co ti tak strašného do tvé země posílá? Turek vydírá Evropu, že pokud nebude platit, tak otevře stavidla všem migrantům, Turek s Islámem vyznává naprosto nekompatibilní kluturu s naší Evropskou a jeho boj je o tom, naši kulturu vymýt a nahradit islámem. Srovnej s Čínou - tam ti vyrobí to, za co si zaplatíš. Máš prachy jen na šunt? Vyrobí ti šunt, ojeb na hranici bezpečnosti a použitelnosti. Připlatíš si za kvalitu? Dostaneš kvalitu, dostaneš prostě to, co si nadefinuješ v poptávce a ceně. Win Win. Víš kde se vyrábí ten fetiš mladých pražáků, amíků, všech fousáčů v kostkovaných košilích žijících v metropolích a vyznávající hate free, gun free, BLM, green live atd. - IPhone? - v Číně. Aneb jak se zpívá v jedné písničce "designed in California, made in China" ;)
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tonda »

On tu fabriku na turecké brokny vlastní Erdogan? Kolik dělají daně z 65USD? Myslíš, že ten jejich režim neživí spíš mocnosti (raději nejmenuji), kterým se hodí, že za ně dělají špinavou práci, než nějaký pepa z horní dolní, který si občas od obyčejných lidí, jako jsme my, kteří tam někde umaštění ve svěráku a na soustruhu kopírují brokovnice, aby uživili rodinu? Stejně jako ten číňan, v garáži na koleně.

Čína má zatím velice hezkou masku, ale události posledních let naznačují, co se skrývá pod ní. Vzhledem k velikosti a technické úrovni jejich armády a závislosti celého světa na jejich průmyslu to bude ještě velká legrace. Ale myslím, že ti, co se bojí usa, ruska, nebo turecka se zatím ještě ani nezamysleli, co všechno by čína mohla, kdyby potřebovala.
devlop píše: 23.07.2020 15:07 tvl Tondo, to snad ne - čím ti Číňan vyhrožuje
Teď mě napadlo v souvislosti s kauzou dopisů do ČR, zadat do google - čína vyhrožuje
a helemese :
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... u-40329510

Ona čína poslední dobou vyhrožuje kde komu. A většinou se to týká věcí, do kterým jim je úplné ho*no.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Nemám doma kvér ani z Číny a ani z Turecka (v předchozím postu jsem ty sympatie myslel ironicky :) ). Není ale problém koupit stejnou kvalitu za podobné peníze od jiného, méně nesympatického, výrobce (a to se netýká jen brokovnic - např. pistole Canik - je originál jejich předloha Walther v něčem horší? Cenově je +/- na stejno ). Např. tato brokovnice (osobní zkušenost s ní mám, protože jsem měl možnost vidět, střelit si a zpracování OK stojí 11,5 tisíce a za tu cenu mám už i lepší neturecké značky. https://shop.proarms.cz/zbrane/16664-br ... rdleni-7-1
Ty levné verky, co Turek nabízí vypadají jako z hračkárny a vydrží podobně.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Ono je to trošičku vrstevnatější. Turci jsou schopni vyrobit v brokovnicích jak šunt tak super kvalitu, stejně jako Čajna.
Ty brokny za 65 USD jsou ty nejlevnější křapky, Uzkony co prodával Zelený sport, Balikli, atd.

Na největším trhu brokovnic, v USA se všechny prodávané brokovnice s názvy Winchester, Mossberg International, Wheatherby, Stevens/Savage vyrábějí v Turecku v hypermoderních závodech a nikdo tam problém s kvalitou nemá. Jedny z nejrozšířenějších brokovnic, s velkou oblibou používané na závody 3Gun a USPSA, značka Stoeger je společný projekt američanů a Benelli a vyrábí se ..v Turecku. Je to ekonomičtější verze Benelek.

Brokovnice řadící se i v USA k naprosté špičce, jak zpracováním, tak materiály, značka Retay Masai Mara nad kterými se rozplývá i takový brokovnicový guru jako Randy Wakeman, se vyrábí ..v Turecku. U nás naprosto neznámá značka, kterou by asi ani nikdo nekoupil, pultová cena v USA je od 1 300 do 1.900 USD. :)
Kdo má osobní problém s Turkem, nechť nekupuje, ale mnohdy ty prachy za ní končí úplně jiných kontech po světě, než v Turecku. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Jasně, ale v ČR turecké brokovnice jsou sympolem spíš low end produkce (a to počítám i ty kvalitněší kolem 10 tisíc korun).
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Upřímně, na názor "odborníků" z nějaké ČR s odběry po desítkách toho nejlevnějšího low endu za rok, sere bílý tesák. Do Ameru jich vyvezou 0,5 milionu ročně. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

A já upřímně na vlastní oči viděl zase těch největších low end brokovnic, které uvolnil za "akční" cenu Rudolf rozpadlých několik a některé doslova po pár nábojích. :lol:
Prostě ta produkce se nedá házet do jednoho pytle a to, co se pod pojmem "Turek" myslí v ČR, tak jsou většinou největší odpad, mimo pár zmíněných vyjímek výše. Nicméně, i kdyby vyráběli nejlepší kvalitu za nejmenší peníze, tak si dvakrát rozmyslím, jestli si Turka koupím nebo ne a vlastně nekoupím. Jsem sice zaujatý, ale i když to vezmu z pragmatického hlediska, tak tam prostě u vyšších levelů nevidím přidanou hodnotu, kterou by mi Turek nabídl oproti neturecké konkurenci.
Odpovědět