Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Skalik »

reno: díky za info, tak se nakonec rozhoduju (pokud to ještě nezměním) mezi

Mossberg 500
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2304

a

Maverick 88
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2434
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cipis »

112 dolarů rozdíl a 9 let záruky, hmm ...
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Skalik »

U nás je to cca 10 000czk a 15 000czk, záruka na obě 2 roky
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cipis »

No menší být ani nemůže, takže u té levnější to musí z jednoho roku zvednout na dva, ale ta dražší má psaných 10 let záruky, tak to pěkně očesali.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Reno »

Skalik píše:reno: díky za info, tak se nakonec rozhoduju (pokud to ještě nezměním) mezi

Mossberg 500
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2304

a

Maverick 88
http://www.mossberg.com/product/shotgun ... Nodes=2434
Ten Maverick 88 rozhodně není špatný, za ty peníze toho vydrží neuvěřitelně hodně, osobně vyzkoušeno. Pokud ale pro tebe není ten cenový rozdíl cca 5.000,- Kč příliš, volil bych Mossberg 500. Je kvalitněji zpracovaný, má modernější předpažbí umožňující pohodlné ovládání zbraně i střelcům s kratšíma rukama (např. našim ženštinám :) ) a také výměnné choke.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od štaflík »

Mossberg 500 je jedna z vůbec nejlepších pump. Používána armádou a zejm.námořnictvem (Rem neprošel zkouškami). Maverick 88 je v Mexiku vyráběný budget model, ale spolehlivý.
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od MFvAGS »

Nemate nekdo zkusenost s tou ukrajinskou pumpou Fort 500? Jak si stoji ve srovnani treba s takovym Maverickem?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Chorche »

docela by mě zajmalo proč ve svejch výběrech nepočítáte s hatsanem. Já ho mam asi 7 let a nemam mu co vytknout. Má delší předpažbí, takže pro lidi s krátkou rukou se daleko líp drží a hlavně má tvrdochrom v laufu, takže můžete střílet čim chcete a nedokurvíte si lauf. A cenově vychází jak ten maverick, kerej je proti tomu jak hračka pro děti...

Obrázek

A na obranu v baráku máte nejlepší luparu :twisted: (já mam CZ klasiku s poldi elektro laufama)

Obrázek
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Reno »

Chorche píše:docela by mě zajmalo proč ve svejch výběrech nepočítáte s hatsanem. Já ho mam asi 7 let a nemam mu co vytknout...
Možná proto, že pojem "záruční oprava" je u brokovnic této značky na můj vkus nezdravě často frekventovaný a také proto, že nemálo z těch, co si brokovnice této značky pořídili, už je nemají... OK, ty máš doma povedený exemplář. Nevím, kolik jsi toho za těch 7 let nastřílel, ale můj mexický low-cost Mossberg Maverick 88, který je podle tebe proti tvému tureckému zázraku "jak hračka pro děti", toho za 13 let vystřílel opravdu požehnaně a ne a ne se konečně rozpadnout, abych měl legitimní potřebu pořídit si novou pumpu.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cipis »

Co to je "opravdu požehnaně"?
Kamarád má hatsana, asi rok, nastříleli jsme z toho zatím hrubo přes tisíc ran, no a jediné, co se řešilo, tak zavazející plechová krycí lišta nahoře, tak se odšroubovala. Jinak vůbec žádná závada.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Reno »

Když jsem si Mavericka 88 před lety pořizoval, považoval jsem ho za levnou pumpu do "bojově - brokovnicového začátku", kterou pár roky intenzivnějšího tréninku odrovnám a pak si koupím něco lepšího. Proto jsem si ani nevedl záznamy ohledně počtů vystřílených nábojů. Každopádně vzhledem k tomu, že jsem většinu let z toho, co Mavericka vlastním, trénoval celkem pravidelně a systematicky, mohu to alespoň odhadnout. Můj Maverick 88 by měl mít vystříleno cca 10.000 výstřelů :idea: Samozřejmě jsem nestřílel jen sportovní náboje 12x70 Trap, ale pravidelně i 12x70 a 12x76 Buckshoty, v menší míře i slugy 12x70 a 12x76. Ano, puška je na více místech odřená a obouchaná, ale spolehlivě slouží dál a má krásně hladký chod. A to jí rozhodně nečistím tak pečlivě, jako kulové zbraně. Zkrátka dokud nezačne zlobit, tak si ji nechám, zaslouží si to. :)
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od realcop »

Fabulous píše:Mala vychytavka pro majitele pumpicek - pruzina navlecena na zasobnikovou trubku. Zrychluje prebijeni a cini ho jaksi intuitivnejsim. Moc dobre to funguje. ;)
image.jpg
Fabíku byl bys tak moc hodný a hodil pár fotek te pružiny na zásobníkové šachtě do placu. Všetně návodu a možných komplikací. Chtěl bych si vylepšit svého Mossberga 500 stejným způsobem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Je to běžně dostupný doplněk Fabarmu. Kup si to za 80 Kč a vyzkoušej ;)
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od cipis »

O toho Hatsana se kámoš také vzorově nestará. S oblibou z toho střílíme magnumy, asi nám ta prda dělá dobře :D A také toho magnuma občas naládujeme nic netušícím zkoušečům mezi obyčejné. Občas nám ale někdo za to vynadá, že ho pak bolí rameno :lol:
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od realcop »

Fabulous píše:Je to běžně dostupný doplněk Fabarmu. Kup si to za 80 Kč a vyzkoušej ;)
Hmmm nemůžu to najít. Dáš sem nějaký odkaz? Děkuji
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Chorche »

několik tisíc ran z hatsanu u mě vyšlo a hlavně z něj vyšlo spousta Edowejch slugů, který jak s oblibou říkám sou našláplý tak aby sestřelily i emzáckej talíř viz. http://www.youtube.com/watch?v=psX6yE3hC_A . Nevidim jedinej důvod k tomu aby se na něm cokoli posralo. Krom toho hatsany sem dováží CID Praha a servis pro ně zajišťuje. Když sem ho kupoval, tak řikali že měli za celou dobu jenom pár reklamací ruplejch úderníků vot lidí, který cvakaj každej den spousty "ran" naprázdno opájejíce se charakteristyckým zvukem onanujícího předpažbí...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od the.marek »

Dobrá vychytávka na rychlonabíjení :-)

http://www.drsnysvet.cz/nejrychlejsi-na ... rokovnice/
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od opavak »

Máte někdo zkušenosti s kopiemi brokovnic Rem. 870 co teď prodávají Řeháci (asi Číňani - Hawk PD 18) ???
http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbr ... sg-raz-12/
marav
Příspěvky: 188
Registrován: 28.02.2013 12:11

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od marav »

Zdar chlopi ..... podle vás raději Mossberg nebo Fabarm ?
Uživatelský avatar
realcop
Příspěvky: 108
Registrován: 25.10.2013 0:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od realcop »

To marav:

tady ti každý doporučí to své, takže přeformuluj otázku. Jinak mám Mossnerga 500 Tactical a jsem maximálně spokojený.
Odpovědět