Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Výměnná hlaveň je asi uplatnitelná u každé pumpy, ne jen u Remingtonu. Ale to je další průkaz atd., osobně bych pak chtěl i prodloužení zásobníkové trubice + takže i delší pružinu. Je otázka, jestli už pak není jednodušší mít ty pumpy jednoduše dvě. Ale neshazuji to, je to samozřejmě možnost.
Díly na Remington 870 (jiným modelům bych se vyhnul) určitě nebudou méně dostupné než na Mossberg, možná spíš naopak. Třetí mohykán byl pak Winchester Defender, ale myslím, že už dnes v tomto ohledu (díly, tuning) je za těmi dvěma pozadu (výroba byla přerušená, tak to výrobci příslušenství vzdali).
S Viktorem se shodneme, pokud jde o optiku, ale pokud jde o pažbu, když je dobře udělaná (třeba STF 12), tak se sklopná nebo výsuvná fakt hodí. Problém bývá, když je to nějaká drátěná mrdka, to pak opravdu raději pevnou.
Pistolovka je za mě také fajn, třeba ta střelba od boku není asi moc využitelná (bez slušného natrenování). Hlavně pistolovka vadí u nabíjení, pokud se brokovnice přetáčí a nabíjí shora. Ale na střelbu mě vyhovuje, možná že jsem na to zvyklý z pušky. Rail se hodí na baterku, i když ta se dá uchytit i jinak, ale na HD je baterka užitečná (třeba na pistoli ji nemám, tam se dá držet v druhé ruce, u pumpy by to ale šlo dost obtížně :-) ).
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

Tvoje racionální argumenty jsou jasné, ale v tomto případě nejde o rácio... ;)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od viktor »

pokud nejde o racio tak nejde o rozpad...
asi nejhorsi co jsem mel v ruce byla SPAS, desny kopito, nedalo se do drzet, nedalo se z toho strilet a bylo to celkove proste desne neohrabane. Strelba z brokovnice od boku je překvapive snadna pokud mas " normalni" pumpu bez pridavnych "kokotin" s klasickou pažbou... na 10 - 15m jdou sundávat male popery celkem bez problemu. Coz na nejake home defense bohate staci.. ale staci jina pažba, pistolovka a vse je vyrazne horsi..
rozumnou hlaven bez zahrdleni 18 - 20 palcu, kratsi je fakt jen na par metru delší zas opruzuje. Bez zahrdleni je to samozrejme kropac ale zas nestrilis na dalku, a je to jedno co do toho nacpes.
stejne nej jsou 9mm broky :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Jsou i 11,2 mm broky, Yavascalar 🙂
Udělám co musím
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

S těmi velkými broky doporučuji na balícím papíru vyzkoušet krytí. Některé hlavně překvapivě nerovnoměrně kryjí a s několika velkými broky nemusíte nic trefit na vzdálenost, kterou menšími pokryjete v pohodě.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Brokovnice je na HD asi ta nejhorší možná volba, ale na zablbnutí na střelnici - proč ne...
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Kotatko »

Co to spletas... V USA je v domech vice brokovnic nez pistoli.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

A relevantním argumentem v té větě je co??? Čekáš na zahradě jedovaté hady, jako Američané???
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Atrop »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 07.03.2021 17:19 Brokovnice je na HD asi ta nejhorší možná volba, ale na zablbnutí na střelnici - proč ne...
Opak je pravdou a brokovnice patří mezi nástroje velmi vhodné na obranu domova. Bohužel manipulace s ní vyžaduje cvik a tak není pro každého, a řekl bych že určitě ne pro nováčky.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Co je dobrého na zbrani, jejíž hlaveň opouští projektily i do míst, kam jsem nemířil??? Nebo někdo zdejší trénuje s pistolí s uspokojením, že co je na 10 metrů v papíře je super??? Je to těžké, je to neobratné, je to nepřesné... Má to malou kapacitu, zdlouhavé přebíjení... Co z toho je výhoda???
https://www.youtube.com/watch?v=p8SASAy ... lanceElite
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Zapadlo »

pokud nejste schopen vidět výhody brokovnice ať už se bavíme o účinku v cíli "na jednu ránu" nebo o odstrašujícím vizuálním účinku zbraně jako takové, asi s Vámi nemá smysl vést dále debatu na toto téma.
Jestliže se s brokovnicí nejste schopen naučit zacházet, nebo prostě nechcete, je pro Vás i pro nás ostatní jen dobře, že ji nemáte.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od FMJ »

Mno, fullsize pistole s velkokapacitním zásobníkem, svítilnou a tlumičem má mnohem větší potenciál, obzvlášť např JHP střela ráže .45, když už chce člověk kanón........ S pistolí je člověk obratnější a přesnější..... Navíc, v podmínkách průměrného panelákového bytu s dlouhou zbraní..... Na odstrašující účinek žádné zbraně bych nesázel, je to velice vrtkavá veličina.... Zkuste si někdy z brokovnice vystřelit v uzavřeném prostoru, místnosti (samozřejmě v zákonem povolených podmínkách). Ten účinek na nervový systém je velmi výrazný.........

Ale venku brokovnice, proč ne.....
Naposledy upravil(a) FMJ dne 07.03.2021 18:30, celkem upraveno 1 x.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Zapadlo píše: 07.03.2021 18:22 pokud nejste schopen vidět výhody brokovnice ať už se bavíme o účinku v cíli "na jednu ránu" nebo o odstrašujícím vizuálním účinku zbraně jako takové, asi s Vámi nemá smysl vést dále debatu na toto téma.
Jestliže se s brokovnicí nejste schopen naučit zacházet, nebo prostě nechcete, je pro Vás i pro nás ostatní jen dobře, že ji nemáte.
Ale já neberu HD jako divák akčních filmů a hráč stříleček, takže odstrašující vizuální účinek mě fakt míjí a vyvolává u mně úsměv na tváři, nic víc...
Druhý odstavec je už úplně postaven na vodě, protože nemáte ani páru o tom, kolik a s čím mám odstříleno, takže to jste si mohl nechat od cesty... Místo psaní blbostí si pak možná shlédněte to postované video od člověka, který na rozdíl od vás se zbraněmi a jejich účinku na lidi má bohaté zkušenosti...
Naposledy upravil(a) Sarkafarka.Loupeznik dne 07.03.2021 18:34, celkem upraveno 1 x.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To FMJ: Souhlas a nad rámec vyřčeného bych dodal, že ještě lepší je "krátká dlouhá", nejlépe tlumená a s vysokokapacitním zásobníkem a JHP střelivem... Daleko lepší přesnost, je v případě nutnosti ovladatelné i jednou rukou a v případě AR15 to "kope" tak, že se toho nebojí ani manželka, ani dcera... Na rozdíl od brokovnic a i některých pistolí...
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Atrop »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 07.03.2021 18:14 Co je dobrého na zbrani, jejíž hlaveň opouští projektily i do míst, kam jsem nemířil??? Nebo někdo zdejší trénuje s pistolí s uspokojením, že co je na 10 metrů v papíře je super??? Je to těžké, je to neobratné, je to nepřesné... Má to malou kapacitu, zdlouhavé přebíjení... Co z toho je výhoda???
https://www.youtube.com/watch?v=p8SASAy ... lanceElite
Z tvého příspěvku vidím, že s brokovnicí moc zkušenosti nemáš a projektily samozdřejmě nelítají všude kolem tak jako ve filmu. Stačí si dát terče na 5,10,15 atd metrů a vystřelit s náboji které máš na obranu. Takle to můžeš udělat několikrát a uvidíš celkem jasně jak tvá brokovnice s daným střelivem střílí. Pak bys zjistil že v běžné místnosti v domě/bytě( řekněme vzdálenost do 10-15 metrů) je brokovnice v zásadě puška, ale na jeden výstřel pošlě 8kulí velikosti téměř 9mm s nediskutovatelným učinkem v cíli.
Malá kapacita a přebijení je opět argument o ničem, pokud se bavíme o reálných situacích tak přestřelky s brokovnicí nemají dlouhého trvání..
Pokud očekáváš, že až ti někdo rozkopne ve dvě ráno dveře a ty vezmeš svoji pistoli a budeš to tam sázet jako na střelnici tak bych tě rád vyvedl z omylu, protože nebudeš a ještě bys byl možná rád, kdybys cíl velikosti pistoláku trefil.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Germanik1 »

Brokovnice umí řádově od 0 do 100, od vymetení chodby po zásah cíle velikosti hlavy na víc než 100 m. Je to o střelivu a rukách majitele. Umí překonat IV. vestu...já bych při nutné volbě dal přednost brokovnici
Udělám co musím
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

https://www.youtube.com/watch?v=ddvkPIh ... earChannel
v čase o 3:00 na 9 metrů, pokud s puškou střílíš jako ty broky, máš problém a já v tom nejedu... :D
Fakt, zbytečný flame, mrkni na jedno video, mrkni na druhé, až otevřou střelnice tak si to ještě překontroluj a je to... Nevím, jestli tě tvá brokovnice budí o minutu dřív než ti někdo rozkopne dveře, moje to neumí... Takže budu střílet za stejných podmínek jako s pistolí, resp. v mém případě s 7" AR15... Ale co vím i teď, že každý projektil poletí tam, kam namíří červená tečka... Na 3 metry, nebo na 20...
Ještě jedno video... Já vím, co mohou bývalí SEALS, Rangers atp. vědět o střílení, ale přecijen mám tu drzost sem dát jejich názory na HD... https://www.youtube.com/watch?v=i3sLHGd ... oetSociety
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Atrop »

K prvnímu videu mám jen to, že se to nijak nevylučuje s tím co jsem napsal a co tam i řekl, tj. že je třeba vyzkoušet zbraň s konkrétními náboji a podle toho zvolit. Hned na začátku říká i to, že první náboje co zkouší nejsou nejlepší na HD. Za mě 9 pelet v torzu na 9 metrů na jeden výstřel je více než dostačující na zastavení kohokoliv. Dál ve videu zkouší Federal náboje pro HD kde na 15 y je zásah velikosti zavřené pěsti, pro ty co by chtěli těsnější soustřel, takže asi tak.

Druhé video, s tím souhlasím a opět tam bylo zmíněno několikrát že je to většinou problém tréningu a schopností, než zbraně. Souhlasím také s tím, že pistole jsou na HD asi nejhorší volba, ale proti gustu... ;)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od FMJ »

Upřímně, pistole se poblíž postele uchovává v pohotovosti o dost lépe, než brokovnice. Osobně mám s pistolí odstříleno řádově více, než s brokovnicí. Napadá mě otázka - pokud máš ty u postele brokovnici, máš tam i sluchátka?

Edit: Vím, co s člověkem dělá zvuk intenzity výstřelu v uzavřeném prostoru velikosti pokoje nebo bytu. Vlastní zkušenost nenahradíš. Nepočítám totiž s tím, že ozbrojen při střetu budu jen já a nepočitám s tím, že to vyřeší první výstřel.... V průměrném panelákovém bytu 2-3+1 je dlouhá těžkopádnější a počitat s tím, že budeš mít po probuzení pohyblivost a hbitost jako na během kurzu je výraz velikého sebevědomí.....Klobouček..
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Atrop »

Trochu už odbočujeme. Ale na HD nemám brokovnici, tedy ne primárně. Zároveň bych si ale netroufl tvrdit, že je brokovnice na HD na nic. Sluchátka u své zbraně mám a pokud bude čas, nasadím je, pokud ne tak prostě nebudou.
Trochu se tu rozcházíme s představou HD, protože já nemám moc v plánu „čistit“ obydlí a hrát si na Ramba. Zavolání Policie a pak se někde zabarikádovat je dle mého rozumnější možnost. Pokud to byt/dům a ostatní členové rodiny umožňují. Samozřejmě situace bude diktovat následnou reakci..

Z brokovnice jsem si vystřelil na uzavřené střelnici bez sluchátek(teda měl jsem je, jen ne na ušich).
Naposledy upravil(a) Atrop dne 07.03.2021 20:16, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět