Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Myslíš na ten futrál? Pokud by stačil bez vyřezaného vnitřku na zbraň, tak třeba kytary.cz, tam jsem pořídil pouzdro na kytaru, jestli si dobře vzpomínám tak kolem 500 Kč, vleze do něj i třeba Mossberg 590. Původně jsem do toho chtěl ten vnitřek vyrábět, ale vzhledem k tomu, že toto pouzdro používám jen na občasný přesun MHD, do práce apod., na střelnici mám pouzdro na pušku originální, tak jsme to nakonec ani už neřešil.
(kdyby někdo měl tip, kdo by ten vnitřek případně vyrobil, tak budu rád, ale samotnému se mi s tím nechce zabývat)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Hohepa »

Jakákoliv firma co řeže vodním paprskem.
V Praze Awac, Zukov, PTW a spousty dalších.
Nejsložitější je připravit data ve vektorech 1:1 .
Když máš data je to relativně rychlé a levné.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Serža »

ten RITTER futrál na saxík jsem kupoval v kamenném obchodě co je na Jungmannově náměstí :-)
měl jsem metr a na papírku napsané rozměry brokny...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Uzkon 43 - zkusenosti, taky jsem propadl slevove hysterii na ZS a poridil. Ubehla nejaka doba a teprve ted vyzkousel, vysypal jsem z toho cca 50 S&Bellotů. Mel jsem cca 3 x zavadu, obvykle slabe napichla zapalka. Jednou zablokovane predpazbi. Myslim ze mechanismus jde ted o neco lip nez na zacatku. Hodne dela razance nabijcim pred-podpazbim. Jsou to docela pekne pecky, ale nic neprekonatelneho. Obcas vysleh z hlavne cca 15cm. Prekvapive jsem si vsiml, ze na konci nabojove krabice jsem si uz nevedome zbran zapiral o kycel - odlehcoval ruku...karpalni tunely protestovaly. Jako FUN gun davam 100procent. Co do spolehlivosti nez ji odsoudim, z ni vypalim jeste nejakou tu stovku naboju. Uvidime zda se to nezlepsi. Za ty penize me nakup nemrzi i kdyz .. :-)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

No na občasnou fun střelbu možná, ale tomuhle (sorry) klumpru bych život fakt nevěřil. Už několik lidí zjistilo, že cena za likvidaci je téměř shodná s kupní cenou za novou zbraň. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Moc toho o Uzkonech tady ani jinde neni, proto jsem se rozepsal... To ze jsou lepsi volby ..vime vsichni. O znehodnocovani Uzkona jsem nikde nic necetl. Za ty penize mi prijde v pohode, tech mych 100 ran rocne myslim zda se vydrzi. Kupovat nasobne drazsi brokovnice v mem pripade nema smysl. Pokud je tu nekdo s uzkonem, muze napsat sve zkusenosti. Myslim ze se jich v CR prodalo dost. Sranda brokovnice, pripadne "aby doma neco bylo"..myslim staci. Nicotnicku pomysli na vsechny ty optimisty co maji doma ...Nic...:-)
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

ony ty "značkové" brokovnice také nejsou nic úžasného, pokud nemá člověk smůlu na vadný kus, UZKON je OK
osobně bych si připlatil za Číňana (SDM), kdybych dědil, tak beru Fabarm, už bych znovu Mossberg apod. dnes nekupoval
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Těchle mrdek řady 40 z poslední várky dovezené v roce 2017, mi prošlo rukama několik a ze 70 % jsou to nepodarky od výroby. Občas střelí občas ne, nějakou hilznu vytáhne, nějakou ne.... Střeva z bláta, vyosené díry kohoutu, blbě vyrobená lůžka na spoušťáku, spáry pro vyhazovač probroušené až do komory....

Průměrná hranice životnosti je tak 300 - 400 ran, při použití nábojů 12/76, i jen půlka. Dovozce, protože ví že dovezl několik kontejnerů šrotu, se k reklamacím staví naprosto na 3,14ču.

Sorry, nechci ti kazit radost, ale tak to je. Realita. To prostě není ani na "aby doma něco bylo". ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od devlop »

Nicotinick: a jaké máš prosím servisní zkušenosti s takovým UKZOK TR-X? Kupoval jsem na začátku roku 2017, takže zřejmě série z roku 2016 nebo 2015 (tuším, nevím jak to zjistit). Jako 500 kusů jsem z toho ještě fakt nevystřelil, podle průběžného střeleckého deníku tak cca 250, ale zatím žádný problém. Nabíjí, střílí, vyhazuje, nabíjí, střílí, vyhazuje. 0 selhačů. Zkoušeno skeet čajíčky od SB, BuckShooty 8,4mm, nějaké starší SB gold 2,5mm 36g, Ficochi 3,5mm 34g, pár slugů od Brenneke a hodně mých oblíbených SpeedySlug od YAS (29gr slug). A jede furt, zatím se nerozpadla a neutrhla mi půlku xichtu. Ale popravdě, magnumy 12/76 z toho raději zkoušet nebudu :chuckle.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Můj Mossberg 590 má vystříleno celkem dost a bez jediné zavady (nominu-li, že mi při čištění spadlo ústí hlavne na kachličky a musel to spravit puškař).
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

hrd: to SDM se mi taky libi, ale kdyz uz mam jednou ten Uzkon .. :) Nicotnick ..co nadelas.. taky jsem trochu optimista.

ps: zkusim s ni co nejdriv nastrilet tech 300ran..uvidime.
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

drby o uzkonech...celkove znepokojive..slabsi povahy a majitele Uzkonu preskoci :-D
https://www.youtube.com/watch?v=pk7FxjjSntc
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Devlop : TRX by měl být ještě relativně v pohodě.

Jak už tady padlo, Uzkon není žádný výrobce, ale obchodní značka, která si nechává vyrábět low-end po tureckých fabrikách v kvalitě, na kterou by žádný tamní výrobce svoje jméno nedal. A řada 40 je prostě extrémní šunt ve výrobní hodnotě pár desítek dolarů, na vývoz do nějaké "třetiřadé p.dele". Nejčastěji do Pákistánu, Ruska, Ukrajiny..a do ČR. 8-)

Tohle by si v Americe netroufl prodávat ani Wal-Mart v akci "Low price".

Jestli se na dlouhou dobu někomu povedlo u nás naprosto zkurvit jméno všech tureckých výrobců, tak zrovna ZS s touhle "značkou". :roll:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Pokud si někdo pořídí shit za 2.990,- protože je to tak levné, neměl by být překvapen, že za ty prachy to prostě logicky nemůže vydržet to samé co běžný výrobek za 3,4,5 ..10 násobek. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od skagerak »

K tematu, o nakupu takove brokny jsem chvili uvazoval,i kdyz jsem do te doby tu potrebu nepocitoval,"ale za ty prachy.."
Uvaha byla "aby doma neco bylo", a obcas blbnuti na strelnici, nastesti mi to bylo rozmluveno..

Takove brokne bych odpustil asi kdeco, ale kdyz to neni spolehlive, tak je to na nic.. a ze se zabehne bych moc nespolehal (zabehne rychleji nez znici)

Imho "zadarmo drahy", ale pokud to nekomu funguje tak mu to preju..
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

"Levně placeno, 2x placeno." jak říkávala mpje babička...
V tomto případěi vícekrát (oficiální zničení zbraně + náhrada). Rudolf asi věděl, proč se toho zbavuje. Měl jsem v ruce i tu jejich samonabíječku u obchodníka a už od pohledu to působilo strašně lacině (tehdy asi ještě za 15 000). Sajga vedle toho byla úplně něco jiného zpracováním a to stála o něco míň (12 tisíc).
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Známej, prodejce zbraní, si tyhle Uzkony zase hrozně považuje. Prodal jich 6, čtyři reklamoval, 5. má zpátky v komisi. ;)
Celkovej provar na všech asi 3 tisíce. :)


Ale... všechny si koupili lidi, kteří k broknám předtím neměli žádný vztah a kdyby nebyly za takovou láci, nikdy by k brokovnici nečuchli a nezkusili to. Tři z nich to ale začalo bavit a jen co se Uzkonů zbavili, tak jim prodal jednoho Mossberga, Benelku a Berettu. Dohromady bratru skoro za 80 litrů. :) :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Vždycky se najde inteligent, který se tak dlouho šťárá v hovně, až umaže všechny okolo. Promazáno :head
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od skagerak »

Pokud to bylo na mne tak se tedy omlouvam.......

ad spolehlivost pumpovačky jsem si ještě vzpomněl, jak jsme kdysi stříleli s browninga (myslím pbs, bps nebo tak nějak), což bych nezařadil do kategorie šunt, ale došlo dvakrát k závadě, že nešlo pumpovat, po vytažení náboje/nábojnice, bylo vidět, že ve Vlašimi jim to nějak ujelo - minimálně kování mělo nějaký divný tvar (předpokládám, že i rozměr), okraj byl jiný atd...
byly to dvě závady na pár set ran, ale každopádně pokud by byl kvér zamýšlen i pro NO použití a pod, tak si hlídat i střelivo, co funguje třeba v dvojce, nemusí v něčem dalším...)
(náboje od SB myslím 24 trap a skeet větší sypané balení)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Ano tak nějak. Kvalita, resp. ověřená kompatibilita střeliva je pro brokovnici a HD použití zásadní.

Ono se stačí podívat třeba na velikost funkční plochy vytahovače u pumpy/samonabíječky a porovnat těch pár mm s funkční plochou "čtvrtiny kruhu" u běžné skeetové "kozy".
To se pak nikdo nesmí divit, že opakovací brokna s tím nejlevnějším sportovním střelivem určeným do "zlamovačky" občas zazávadí. ;) :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět