Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

Nicotinick píše:...porovnat těch pár mm...
Právě proto jsem si pořídil M590A1 - dva protilehlé vytahovače, které zadek kování prostě sevřou a nepustí. ;) Kovový kontejner spouště (tj i lučík) atd. Počet závad - 0.
Na hraní a plinking sice trošku težší brokna (silnostěná hlaveň) s hrubým chováním pumpování (např. proti máslovému Fabarmu) ale 100% spolehlivá a pro NO či SHTF je ta spolehlivost zásadní.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Jo asi tak.

Jiným odolným řešením je brokna uzamčená rotačním závorníkem.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Fabulous, omlouvam se, priste se v tom budu stourat jen soukrome....myslim ze zkusenosti z Uzkonama si publicitu nezaslouzi, ze....tak a ted Ban :o)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Řekl bych, že šlo o něco jiného než o zkušenosti s Uzkonem 43. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Václaf »

Tak já mám Uzkon AS23,kolik ran nevím,používám jen dle předpisů naší střelnice trapové S&B a stále funguje. Jen se občas povoluje matice na nábojové trubce,páč tam chybí ta kulička s pérkem a kvůli synovi jsem koupil stavitelnou pažbu. Jinak jestli bych tomu svěřil život nevím,páč u sebe vždy nosím krátkou a v noci je na nočním stolku,určitě bych neštrachal v trezoru pro broknu,či kosu,AKáčko atd.,když to může vyřešit to co je po ruce :hand
Čechy čechům !!!!!
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Nedavno jsem dal dalsich cca 30 ran z uzkona, letite cervene SaB, skeet 2 mm broky, subjektivne vsechno lepsi. Zavady nejsem si jisty, ale myslim ze zadna..mel jsem toho sebou vic..evidetne rozdil mezi patronama dela hodne. Kver cistim, udrzuju , mozna az moc. Takze vsem "hejtrum", zatim drzi! :-)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od viktor »

mate někdo zkusenosti s prebijenim brokových naboju ?
hraju se tady s brokama 9.1 mm a at nemusim hledat uz davno objevene :-)
diky viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Královák »

Na střelectví máš dobře popsané sám jsem podle receptu z těch stránek kdysi dělal slugy ze sportovních za 4,0 Kč
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Baby slugy do hotových nábojů jsou něco jiného, než "postavit" náboj s hromadnou střelou od začátku.
IMHO se přebíjet brokový náboj cenově nevyplatí, stačí si spočítat jenom co stojí navážka broků, sortiment střeliva je dostatečný a za cenu přebíječky je výhodnější nakoupit zásoby "do důchodu".
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Tknmv19 píše:Nedavno jsem dal dalsich cca 30 ran z uzkona, letite cervene SaB, skeet 2 mm broky, ...... Takze vsem "hejtrum", zatim drzi! :-)
Paráda, tos ho podměrečnými náboji, na které ani není určený, zahřál tak na provozní teplotu. :) Sorry jako. :D
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Onehdy jsem se bavil s jedním prodejcem, co mi říkal, že se mu vrátilo 90% prodaných"vyprodejových brokovnic ze ZS" a v společně v porovnání s tím, jaký měl na tom mizerný profit, plus přístup ZS k reklamacím, tak už to na krámě nikdy nechce. :D
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Snazim se konstruktivne popsat zkusenosti. Rad bych z nej vyssazel cca 300 ran a porovnam pripadne opotrebeni a podelim se o vysledek. Neni urceny pro 2 mm ...z ceho to Nicotniku vyvozujete? Zahrati zbrane..tak tedy priste asi sebou teplomer... :roll:
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

jak jsem psal vejs...funny..
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Skeetové brokové náboje jsou na ....skeet. ;) Na HD, na které je zbraň tohoto typu určená, se používají buckhoty No.4, No.1, No. 00, v gramážích 32, 34, 36 g, případně v magnumovém provedení. To samozřejmě klade jiné nároky na střelce a zejména na zbraň.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Asi se shodneme ze prave tahle hracka na HD uplne nebude. Viz diskutabilni spolehlivost.. Jinak 2mm broky na kratkou vzdalenost taky udelaji sve. Spis zacinam mit nazor ze bych uz do toho nic jineho ladovat nemel a vse bude zcela v pohode. Na HD mam neco jineho.. Pokud se mi to rosype, tak na rozdil od jinych anonymnich obeti nepovedeneho kveru, ja se o to s Vami podelim, popisu, nafotim... :angel
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Maximus »

Nechapu, kde se bere dogma, ze na HD jsou nejlepsi buckshoty. Osobne si myslim, ze pokud pouziji brokovnici, tak svuj ucel nejlepe splni 4 az 4,5 mm broky v solidni lovecke laboraci. Nejlepe pokryji figuru utocnika broky v nejvetsim souctu gramaze a vznikaji mensi hlucha mista v cili. Na cloveka bez balistiky na sebeobrannou vzdalenost v pohode staci I takoveto broky a pokud ma prilbu a vestu, tak buckshot stejnak neprojde. Naopak, pokud predpokladam u utocnika takoveto ochranne prostredky, tak mirim primarne na panev a verte tomu ze I nekolik 4 mm broku v brise, stehnech a moudi nebude nic prijemneho.
U mensich broku je I mensi sance na zraneni nezucastnenych osob. Zejmena pokud mate drevostavbu ci sadrokartonove pricky.
Navic krutoprisny zpetny raz taky nemusi byt pro kazdeho idealni.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Matěj »

Zpětný ráz přežiju a brokovnici mám na obranu domácnosti jako poslední řešení, takže na to mám nachystány buck shoty, mám dojem, že 7,62 mm. Nicméně pro brokovnici se musím dostat k trezoru apod., takže primárně spoléhám na pistoli. Jo, ale asi jsem magor. :)
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Maximus : No dogma to není a je to spíš na delší debatu o účelu využití a daných podmínkách. Jak moc má obrana směřovat k DRT, kolik má daný jedinec natrénováno atd.
Krutopřísný zpětný ráz u 34 g navážky 7,6 mm broků je ovšem úplně stejně krutopřísný, jako u 34 g broků 4 mm. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Maximus »

Myslel jsem nadupany 12/76 vs. lovecky 12/70. Tam ten rozdil ve zpetnem razu je u kratkych a lehcich zbrani zrejmy.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Walt »

levne Uzkony jsou jen na hrani, to mi staci skeet naboje
Odpovědět