Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Argonaut »

Svého času jsem ve slevě koupil samonabíjecí Uzkon TR100, za necelé 4000, je to kapotované jako M16. Je divočina to vůbec rozebrat. Je to taková ptákovina na hraní na střelnici, ale funkční, závady jsem s tím neměl, ale zase moc z toho nestřílím. Má to vysoký cool efekt:))

Na praktické použití mám Mavericka. Ty SDM jsou sice pěkná kupa železa, ale to znamená to taky nosit.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gasoline »

Fabulous píše:Mám pažbu z Remingtona na SDM. Snad tam byla potřeba jen podložka pod šroub. Nic složitého.
Tak to je dobrá zpráva. Díky
Doufám, že s aktuálním inovovaným modelem nějak neinovovali i to uchycení. Ale to snad ne. :)
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Uzkon 43 - znovu v akci, cca 40 ran. Funkce v mechanismu v poradku. Uzkon mi nestrilel s cernyma Bellotama 4mm.(cca 5x selhacu) Na zapalce zustane otisk, ale nevystreli . Po premereni jsem zjistil ze jsou kratsi o 1 mm. Nez cerveny SaB s 2mm brokama, ktere funguji bez vyhrad. Konec zprav.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

Moment moment. Brokovnice musí fungovat přeci s nábojema jakékoliv délky (co vezme komora). A je úplně jedno, jestli jsou to vajgly typu
microshell.jpg
nebo cokoliv jiného. Délka plastové/papírové části přece není v brokně vůbec důležitá - nábojnice drží za rim. Pokud něco takovéhoto, co je výše, či jakýkoliv jiný délkově "odlišný" náboj flinta neodpálí, nejedná se o brokovnici ale o střep patřící do smetí a ne do výbavy rozpadlíka.

Pozn - díky, že jsi mě opět přesvědčil o tom, že má osobní volba byla správná a nezvolil jsem islámský pazgřiv, protože moje brokna zatím vystřelila vše co jsem do ní nacpal a mám takový dojem, že kdybych narval do komory starou cvičku, vystřelí i tu... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

A není to třeba jinou zápalkou? Zkus nějaký jiný kratší náboj, ideálně ne S&B, a uvidíš.
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Tknmv19 »

Popsal jsem s cim to funguje a s cim ne, popsal jsem jediny viditelny rozdil na patronach a ano napich zapalky tam byl, tak mozna silnejsi pruzina uderniku ? (tedy hrabat do toho nebudu) staci mi vedet ze do tohodle cerveny.

Otestuji casem i s necim jinym, ted mam jen tyhle patrony... Souhlasim ze do valky to zelezo asi neni :-) Ne ze bych se koukal po SDM, ale libi se mi ta prostredni se zasobnikem..i presto ze vim zasobnik neni uplne to prave orechove. Konec zprav.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Kapo »

Nemáte niekto skúsenosť, či na Mosberg 500 sadne pažba z tureckých brokovníc Derya, Dexter, Uzkon... ?

V staršom inzeráte som našiel, že pažby by mohli byť vcelku stejné na viacerých brokolicách. "Prodám sklopku na brokovnici. Použitelná pro Mossberg 500/590, Maverick 88, Remington 870, Winchester 1200/1300."
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od M M »

Dovolim si pochybovat ze je to take univerzalne. Mossbergy 5xx + Maverick medzi sebou, ok. Ale aby to sedelo aj na Winchester a R870 ... :roll: . To by potom napr. Magpul nerobil rozne modely pazby pre R870 a Mossberg.
Druha moznost je ze pri tej pazbe je adapter pre rozne typy brokovnic ... o som si ale dovolim tiez pochybovat pokial ju zlozili z Turka.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

Kapo nemůžeš věřit každému zoufalému inzerátu. Přišroubovat se při troše snahy dá cokoliv na cokoliv, ale nebude to pořádně držet. Např. Moss, Rem i Win mají úplně jiný tvar zadního čela pouzdra závěru.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Kapo »

No, moc ste mi nepomohli, ale dík za názory. ;)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Jak připevnit baterku na pumpu - jedno z řešení výměna předpažbí. Zkoušel jsem různá, rail mě mlátil do prstů. Vyřešeno až kombinací předpažbí Magpul MOE, vpravo cantilever rail, malá baterka (FAB).
Přílohy
baterka vpravo
baterka vpravo
levá stana čistá (držák nábojů je od TacStar)
levá stana čistá (držák nábojů je od TacStar)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Baterka FAB je bohužel dosti slabá. A ty poměrně ostré hrany asi nebudou s kůží holé ruky moc kamarádit.

Já baterku přidělal na rail na zásobníkové trubce co nejvíce dopředu, aby při výstřelu nepřišla do kontaktu s rukou.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Stenny »

hrd: Jak tu baterku zapínáš, pokud nejsi levák? Ukazovákem?
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Zapíná se blbě. Chtělo by to vypínač na kabel. Navíc je pouze on/off, není tam "momentary on". Výhledově ji vyměním za nějakou jinou.
Nicméně tím, že je vpravo a vpředu, s ní (moje) ruka nepřijde vůbec do kontaktu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Serža »

osobně teda chytám baterku zleva = vzhledem k držení se mi pak dobře zapíná palcem slabé ruky
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od vilik010 »

Mohl by mi někdo naskenovat návod k S.D.M. m870 ? Hledal jsem i na internetu, ale nenašel jsem to. Měl být v krabici, ale nebyl tam...
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Atrop »

Návod jsem tam taky neměl. K čemu ho potřebuješ? Prakticky celá zbraň je totožná s Remington 870 a na youtube jsou videa na všechno možné i nemožné. :yes
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hulvath »

K SDM zadny navod neprikladaji.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

nelethální střelivo

Příspěvek od Woody Crafty »

Vzhledem k aktuální situaci se stovkami "pokojných demonstrací za práva černých" a stovkami vypálených a vyrabovaných obchodů, má brokovnice jednu obrovskou výhodu.
Že můžete použít gumové střelivo případně něco typu "less lethal bean bag". (pokud vím tak gumové projektily do pistole k sehnání nejsou. Nehledě na efektivitu.)
A až potom případně použít nějaké drobné broky.
(nemusí se na ulicích hned válet mrtvoly, že)

Nakoupili byste náboje s gumovými "broky" nebo to považujete za zbytečnost?
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

No, gumové broky jsou celkem nevyzpytatelná záležitost. Na rozvášněný dav, jedince s dobrotami v krvi to na dálku moc nefunguje (dá se dohledat spousta videí) a na hodně blízko jsou zase téměř ve 100 % smrtící.
Nějací praktici tvrdí, že na chlum lidí v městské zástavbě jsou účinnější drobné broky přes lejtka a stehna, poslané buzarem od dlažby, asfaltu.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět