Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Já nakonec popruh na brokovnici (narozdíl od pušky) téměř nikdy nevyužil (a když výjimečně, tak dvoubodový).
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

Já také popruh na brokovnici používám minimálně. Nicméně je to vždy o možnosti volby, jak už jsem psal výše. Na střelnici broknu nosím většinou v ruce, nebo leží na stolku. Ale kdybych potřeboval či chtěl, tak můžu popruh použít, protože tam ty poutka mám. Občas si ale udělám suchej drill, kdy se samonabíječkou zkouším různé přechody z různého nošení na řemenu do rukou a zpět, záměnu gardů atp. A když už to trénuji s kosou/AK/AR, vezmu do party i tu broknu...
hrd píše: 26.03.2021 9:49 ...na brokovnici (narozdíl od pušky)...
Jen technická - brokovnice je také puška. ;) Ale asi víme, jak jsi to myslel. ;)
Nicotinick píše: 26.03.2021 8:48 V těchle případech jednobod (a víceméně jakýkoliv popruh) slouží spíš k tomu, aby obránce, typicky doma nebo kolem baráku, brokovnici neztratil, nebo ji nemusel odkládat na zem, když potřebuje dovřít bouchající okenici, která ho v noci vzbudila. 8-)
A taky aby při kontaktní vzdálenosti drban nepřekvapil zpoza rohu majitele, nečapnul broknu za hlaveň, nevytrhl ji majiteli z ruky (než by ten stačil vystřelit) a nepřivlastnil si ji... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

...anebo si taky majitele pěkně "povodit" na popruhu, jebnout mu potažením za flintu obličejem o roh nebo futra a pak ho na tom popruhu pěkně přiškrtit. :)

Všechno má prostě svá pro a proti a scénářů může být hromada. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Reálnou historku na toto téma vyprávěl Gabe Suarez na kurzu. Z těchto důvodů (alespoň tenkrát, už to je dost let) razil dvouboďáky a že ho nemáš mít kolem krku, ale lézt do něj až ve chvíli, kdy to je potřeba.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

JJ, kdysi jsem viděl i celkem zajímavý video na YT o použití řemenu na brokně, výhodách a nevýhodách i s ukázkami na figuríně, kde bylo zmíněný a ukázaný i to, jak tě může zloduch čapnout za popruh/pušku a povodit si tě... Ale už nevím kde to bylo a nemůžu to najít...

EDIT - tak nakonec jsem to video i našel: https://www.youtube.com/watch?v=NpBzlda ... TWANGnBANG o tom co zmiňuji výše je v 5:20 ale doporučuji (těm, co umí EN) to shlédnout celé...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Si nedokážu představit tahat jakoukoliv dlouhou permanentně jen v ruce. Manipulace s mapou, dalekohledem, chcaní, lezení prolejzání křovím.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Nicotinick »

No práce s mapou, dalekohledem, chcaní do tulipánů asi nebude případ pro HD s brokovnicí kolem baráku, ne ? :rofl :rofl
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

No a pak při lezení z okna nejdříve házet kvér a v tulipánech hledat co z něj odpadlo.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od hrd »

Záleží, kde kdo bydlí. Já kdybych lezl z okna z 6. patra, tak co odpadne z brokovnice nebude to, čeho se bojím nejvíc.
Za mě určitě chci na brokovnici mít možnost dát popruh, jen nemyslím, že je potřeba ho tam mít pořád.
A už vůbec ne, že je na to dobrý jednoboďák, krom manipulace/střelby vstoje na střelnici mi asi na všechno ostatní lepší vyhovuje dvoubodový.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od PaF »

Jednobod je pohodlný, když vím, že budu dostřelovat v pohybu z krátké. Klek, leh apod. je o hubu, hlaveň do hlíny, zbraň sebou tluče o překážky atd. Jednobod tak na PDW pod kabát, jinak pro mne "nepraktické".
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gannicus »

Otevírám topic po nějaké době. Téma? Svítilna.

Máte nějaké tipy na montáže a svítilny, které spolehlivě splní svojí funkci a současně nebudu muset prodat nějaké ze svých dětí, abych si jí mohl dovolit? Žádný ranec za ní nedám, ale současně nemám rád sračkové produkty..

Offtopic: o víkendu jsem byl na taktické brokovnici od hard task boys a mám dva poznatky: 1, super, jsem nadšený. 2, jsem rád, že jsem si vybral taliánku a nikoli mosse. Vlastně ještě 3, kdo tvrdí, že jednobod nepotřebuje, nejspíš nikdy nemanipuloval s puškou celý víkend (2 x 7-8 hodin), konec hlášení.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

Můžeš pls rozvést bod 2? Mám jak taliánku, tak Mosse a zatím obě brokny no problem snad krom toho, že 590A1 je kurevsky těžká...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gannicus »

No ten první důvod jsi napsal sám, moss je opravdu o kus těžší. Druhý důvod je krytí, které je u mé italky lepší, než u dvou mossů 590A1, které jsem viděl o víkendu. I slugem jsem se na 100 m trefil do vitální zóny pajdrláka (byl to můj vůbec první výstřel brokovnicí na takovou vzdálenost). Ostatní dva mossy měly už na 50m nějaký snos a na 100m výrazný. To není nutně chyba, když s tím člověk počítá. Zkrátka je znát, že benelli je čistě sportovní puška. Třetí důvod je, že jeden z těch dvou mossů (varianta pažbení v magpul) dost zlobil při podávání patron. Byl to nový kus, naopak druhý moss (pažbení ve dřevu a musím říct, že v reálu vypadá o dost lépe než na fotkách) fungoval dobře. Celkově mi moss připadal trošku krumpáčoidní (alespoň v porovnání s benelli).

Musím ale podotknout, že to jsou čistě moje osobní dojmy z malého testovacího vzorku. Žádné obecné závěry bych z toho nevyvozoval.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od bivoj »

gannicus píše: 22.04.2021 6:23 ...Celkově mi moss připadal trošku krumpáčoidní (alespoň v porovnání s benelli)...
Tak to ti připadal naprosto správně... ;) Moss je takový americký kladivo. Chod předpažbí i spouště je takovej, no... sám jsi to řekl. Italky oproti tomu chodí jak po másle, měkce a nebál bych se nechat je obsluhovat i něžnou ženštinou, kdežto na mossa musí být člověk holt trochu hrubej a silnej. :D Ale problém se spolehlivostí s mossem naštěstí nemám (byť ho mám také komplet zapažbenýho do Magpulu ;) )
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gannicus »

Jasně, má svoje specifické vlastnosti a taky výhody (třeba spousta doplňků, na benelli není skoro nic).

Tak a včíl ta baterka/montáž. Někdo nějaký tip?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Fabulous »

Streamlight TLR-1HL, či jak se nyní ty nejvýkonnější jmenují. Umístěná tak, aby se při výstřelu v žádném případě nedotýkala ruky. Jinak tě čeká moc nepříjemný ďobanec :)

Dále mám dobrou zkušenost se svítilnami Olight.

Montáž klasická:

https://www.combathunting.com/BENELLI-1 ... unt_1.html
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od gannicus »

Díky Fabe. :yes
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od čimango »

Nevíte, kdo do ČR dováží Remington? Sháním Remington 870 Fieldmaster nebo Wingmaster, ale nikde nic. Jako by po invazi turků lepší brokovnice vyhynuly. . .
Uživatelský avatar
baldouin
Příspěvky: 1
Registrován: 27.10.2023 16:13

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od baldouin »

Nemá tu někdo praktickou zkušenost s CZ 612 home defense?
chtěl bych jen jako doplňkovou zbraň, nechci za ní dávat majlant a na webu má celkem dobré recenze.
Díky.
Krevel
Příspěvky: 131
Registrován: 03.02.2013 11:19

Re: Brokovnice - pumpy a samonabíječky

Příspěvek od Krevel »

V loni jsem ji měl taky v hledáčku, byl jsem se na ni zeptat a osahat v prodejně czub v Praze a naprosto náhodou jsem si z ní mohl i párkrát vystřelit na střelnici... Je to jen přejmenovaná turecká brokovnice Akkar Karatay 612, czub tu tureckou továrnu přímo vlastní, ale to je asi tak vše, co ta zbraň má společného s czub. Na prodejně se dušovali, že by měly být schopni sehnat vše k případné opravě kromě táhel (což je taky asi nejvíce opotřebovávaný díl). Opracování bylo u kousku na prodejně i u toho ze kterého jsem střílel moc hezké, žádné velké otřepy, obráběné díly vypadaly jakože se skutečně obráběly a ne že je někdo tesal majzlíkem, oproti takové SDM nebo i nějakým remingtonům, co jsem viděl, to byla úplná krása... Na spolehlivost si nikdo na fórech nijak zvlášť nestěžuje, co jsem z ní viděl střílet a střílel, tak hlavní prošlo bez problémů vše co šlo do zásobníku, někde sem četl o pár problémech se zlomeným úderníkem (po pár stovkách ran), což se řešilo výměnou zbraně. Tělo je nějaká hliníková slitina, takže zbraň je poměrně lehká, doplňky na to žádné nejsou, protože jako všechny turecké brokovnice ze slitin, tak čepy v těle jsou na jiných místech a pažby jsou jiné než u remingtona, mossbergu, fabarm apod. a skoro žádný aftermarket se na to nedělá. Co mě nakonec úplně odradilo od koupi je předpažbí, které je sice hezky dlouhé, ale při stahování vzad zakrývá nabíjecí otvor, takže se tam blbě dostává když třeba chces nabíjet do výhozního okna a musíš do nabíjecího okna strčit palec, abys zatlačil náboj zpátky do trubky, asi by se na to dalo zvyknout, ale mně to prostě vadilo. V týhle cenový relaci si myslím, že je pořád lepší si připlatit za mossberg maverick (dá se pořád sehnat kolem 10k), což je ověřená zbraň s velmi dobrou pověstí a dají se na to sehnat díly i případně nějaké aftermarket doplňky.
Co mě nezabije...by mělo začít utíkat.
Odpovědět