Trezor/Uskladnění zbraní

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Skalik »

Zdravím pánové chtěl, bych se zeptat jak řešíte uskladnění zbraní proti nepříznivým vlivů. Moje 11 měsíců stará malorážka od ČZ si zvesela chytla lišku :head A to krom krytu spouště i vně hlavně. Příští týden jim to půjdu otlouct o hlavu, ale napadlo mě zda to není vlhkostí v trezoru je něco co by v trezoru pohlcovalo vlhkost a používáte to?

Trezor mám ve špajzu tak je tam trochu chladněji, ale nijak extra.

Liška se na zbrani objevila mezi koncem července a půlce září kdy zbraň byla jen v trezoru (moc často jí nepoužívám).

Díky za rady
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Kublajchán »

Používat více oleje a ten častěji měnit (dělám to 1x za měsíc, používám WD40). Mě lišku chytil kompík, vnitřek hlavně a plynový kanálek u kosy. Dávám tam více oleje a je klid. Kosu schovávám pod postel a tam bych neočekával nějakou velkou vlhkost.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Fabulous »

Olej, olej, olej. A teplo a sucho. Studeny spajz je spatna volba. Korozi na brynyru ti nikdo na zaruku neuzna ;)
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od surikata »

WD40 se po čase odpaři jako konzervační olej se nehodí, zkus obyč konkor 101.
Kublajchán
Příspěvky: 88
Registrován: 11.05.2013 19:59
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Kublajchán »

Surikata - vím, že WD40 je spíše parodie na olej než olej, ale když se to mění 1x za měsíc, je to OK. Ještě používám Tetragun a ten vydrží pomalu 1/4 roku.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od DeadMan »

s WD40 čistím a na uskladnění to namatlám motorovým olejem a žádné problémy nemám
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od dracekvo »

Já používám balistol, sice smrdí jak bolavá noha, ale vydrží dýl, než WD40.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Skalik »

Díky za rady. Kosu doma raději víc naolejuju, ale stejně to s tou flintou na reklamaci zkusim, četl jsem celej uživatelskej manuál a tam se nepsalo nic o tom, že to musí plavat v oleji :ne

A používáte něco do trezoru na pohlcování vlhkosti?
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Steril »

V trezoru mám silikagel, kosu i mosinu po střelnici vypláchnu vodou abych neutralizoval hydrofilní korozivní srágory a vysušim, naolejuju. Takhle sedí v trezoru bez údržby až do dalšího střílení, liška nikde :)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od MRAK »

Skalik píše:A používáte něco do trezoru na pohlcování vlhkosti?

silicagel

nebo kup pytel kočkolitu / bentolitu ... hoď do misky a polož do trezoru
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Odlučovače vlhkosti existují a není to drahý. Teda myslím elektrický, nekupuj pohlcovače chemický, je to na chvíli a musí se to hlídat víc. Každá výměna tak za 400 Kč a je to tak na měsíc. Samozřejmě podle podmínek. Já teda mám trezorovou místnost a odlučovač 200 W, jde mi přes časovač na noční proud asi tak 4 hodiny/den. Vylívám vlhkost za 3 až 4 týdny, kolem 2 litrů. Jsou i postatně menší. A taky fungujou, tenhle mám v koupelně, sušička dělá svý. :head
http://odvlhcovace-vzduchu.heureka.cz/hauser-dh-301/
Takže šoupneš do trezůrku, skřípneš kabílek do dveří a jedeš. 8-)
Uživatelský avatar
cunas
Příspěvky: 28
Registrován: 09.07.2013 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Gablona über dem Adler
Kontaktovat uživatele:

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od cunas »

Pokud se jedná o dlouhodobější uložení kovových předmětů, například střeliva, tak se mi náramně osvědčila antikorozní folie. Z ní si na impulzní liště sesvářím sáčky, uložím předměty, ideálně malý sáček silikagelu a zavařím. Dosud 100% spolehlivost.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Tommy »

Od dnešního dne v Lidlu v akci:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-ABE ... _36210.htm

Podle mého ideální volba, mám něco podobného od Ceresitu a naprostá spokojenost.
Skalik
VIP
Příspěvky: 343
Registrován: 24.11.2012 16:29
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Skalik »

Já vám všem děkuju za rady včera jsem koupil kočkolit ze silicagelu a něco dal do trezoru.

Pušku jsem naolejoval, ale ještě flíček rzi na laufu je, takže dneska večer opakování. Snad se to pustí :head

Zpětně jsem přemíšlel kde se mohla stát chyba a proč předtím v pohodě a najednou problém a vzpomněl jsem si, že v těch největších vedrech v srpnu se spotil celej barák a já blbec neotevřel trezor.

Blíže jsem prohlížel kosu a našel jsem taky na laufu flíček tak jsem to přejel olejem a kvér je zase jako novej (mám novohradskýho takže bez laku).

Na ten elektrický pohlcovač se podívám to by se mohlo hodit i mimo trezor.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Strelec45 »

Tommy píše:Od dnešního dne v Lidlu v akci:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-ABE ... _36210.htm

Podle mého ideální volba, mám něco podobného od Ceresitu a naprostá spokojenost.
No a to je to, co jsem psal. Vydržel mi měsíc a pak nová náplň... Tehdy to tedy stálo víc. :head
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od Tommy »

Konkrétně s tímto nemám zkušenost. Ale ten co mám od Ceresitu, stál asi 4x víc (2 roky zpět) a do dnešního dne funguje jak má, jen jsem 3x měnil náplň.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od big bang »

ak chcete ušetriť tak na zníženie vlhkosti použite nehasene vápno ale pozor pri väčšej vlhkosti(reakcii) vyvíja aj dosť tepla, takže pozor nato a odpozeral som túto myšlienku z dokumentu eduardovska farma kde nehasením vápnom vo vedre znižovali vlhkosť v špajzy(sklad potravín) :lol:
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od FarmářJan »

Kombinace zbraní, střeliva, nehašeného vápna a vlhkosti? Super nápad, z toho bude opravdu BigBang...
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od big bang »

FarmářJan čo máš v trezore vodopád :lol:
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Trezor/Uskladnění zbraní

Příspěvek od pepa_z_brna »

Jelikoz mam trezor ve vyklenku hned vedle kuchyne (momentalne bez digestore a dveri), tak jsem zacal hodne premyslet o vlhkosti a dal dovnitr externi cidlo. Momentalne tam je 23,7°C a 64% vlhkost coz asi neni zrovna ideal. Navic mame v predsini pracku (vyklenek je soucasti predsine), ktera je sice schovana, ale urcite ma vliv.
V kuchyni bude zanedlouho digestor,planuju i dvere abych oddelil kuchyn-predsin, ale s prackou nic nevymyslim...jen vetrat.

Na jakou hodnotu bych se mel zhruba dostat?? Diky

P.S. premyslim o strelivu do PETek a nejaky lepsi olej, ale nechtel bych hlavne kazdy mesic kupovat silikagel nebo neco podobneho :roll:
Odpovědět