Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

Čistě pro zajímavost, bylo možno porovnat se starým dragunovem? Přesnost, chování při střelbě? Ze zstavy v .308 a ani starší v 7,92mm jsem ještě nestřílel. Tak by mě to zajímalo. SVD mi přišlo super, ale je fakt, že v té době jsem neměl srovnání a něčím modernějším.
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pajik_CZ »

Měl jsem tu M76, taky šla z domu - nesedla jak bych chtěl a žena se jí bála. Z Dragunova jsem vystřelil 3 rány, tak těžko soudit. Tabulkově má 8x57IS vyšší výkon a těžší střelu než SVD, a i ta rána do ramene mi přišla větší. Co se přesnosti týče, tam porovnání nenabídnu....
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Rendo »

V ZS budou mít pušky CETME C a docela o ní přemýšlím. Původně jsem chtěl něco jako TIKKA CTR, ale na střelnici 300m se dostanu tak maximálně jednou za uherský rok a myslivec taky nejsem abych užil všechny její přednosti. Na YT ji celkem chválí např. sootch00 a je i za lepší peníze než POF a asi budu věřit víc španělům než pakistáncům i když s POF MP5 problém nemám. Chybí mi něco na delší vzdálenosti, ale zároveň hledám něco v rozumném poměru výkon/cena. Už jen z toho důvodu jsem se i z praktického hlediska začal zaměřovat na ráže 9mm/.223/.308. Máte někdo zkušenosti např. s HK G3 v porovnání s jinými? Reveliho drážky mi nevadí, přebíjet nehodlám.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

Zkušenost nemám ani s POF klonem, ale nesrovnával bych opakovačku a samonabíječku, každá má něco a prvně bych si hlavně ujasnil, na co to chci a co od toho očekávám....
Rendo
Příspěvky: 201
Registrován: 15.07.2012 20:03
Pohlaví: muž
Bydliště: Svitavy

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Rendo »

Nesrovnávám opakovačku vs. samonabíječku, vím jaký je tam rozdíl. Jen jsem přehodnotil svoje potřeby a zjišťuji jestli CETME není nějaký průser. Chci něco plusmínus na 300-500m za solidní peníze. Opakovačka bude určitě přesnější, nicméně tento systém z G3 je na samonabíječku z principu velmi přesný. Jen chci vědět jestli někdo nemá zkušenosti s tímto typem zbraně a může případně porovnat i s něčím jiným, ten výběr je opravdu velký.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Nightmare »

Rendo`: byl jsem v podobné situaci, ale bral jsem FAL L1A1. Fajnový postřílení včetně montáže na optiku, ale ve finále je klika po výstřelu rychlejší, jelikož ten mechanismus s tou flintou hodí. Takže jsem skončil u kliky a jsem spokojen.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od viktor »

:-) on zas takovy vyber nemas . vezmu to podle sebe
M 14 , desny kopyto do ruky, takova fošna, vůbec me to nenadchlo..
FM FAL a jeji ruzne verze napr L1A1 , asi vůbec nejrozsirenejsi vykonna samonabijecka na svete, je to dlouhe bidlo, dobře padne do ruky vyrazne v tomle ohledu lepsi nez nez např. M14
G3 ( cetme ) a varianty, podle me horsi a "plechovější" verze FAL, tajy se to pekne rozlezlo po svete ale ne tak jako FAL. je priblizne stejne tezka ale o něco kratsi, pouziva polouzamceny zaver a je choulostivejsi a slozitejsi nez FAL ( taky bejva vyrazne drazssi cca 2X )
SVD a jeho ruzne klony, něco je vice SVD a něco zas AK, ZASTAVA ne nejak moc nenadchla, ani jako model M76 coz fakt není tak hezky jako SVD a co jsem mel naposled včera jeden jejich výrobek tak ani vyrobou…
no a potom exotika jako třeba nase vz. 52 a nebo ještě se také najde SVT 40, coz me třeba prijde skoda z toho i strilet, je to proste pekny
jako naboji bych dal prednost 7.62 NATO ( proste .308 win )
- vykonove jsou naboje pro vyse uvedene zbrane skoro shodne, mimo vz 52
8mm mauser je velkej jako krava a balistika nic moc, nicmene je to supr lovocky naboj na cca max 150m,
- rusky kulometak 7.62 ( SVD.SVT a rada dalsich zbrani ) skoro zcela srovnatelny vykonem atd s .308 ale ma okraj a je velky ve srovnani s modernejsim .308 win.

. proste me z toho zbevja SVD a FN FAL, s SVD jsem si zastrilel dost a tak mam proste FM FAL ( L1A1 ). Stalo to nove polovinu co G3, a to uz se vubec nebavim o SVD. A funguje to dost dobre nakonec tezko se najde nejakej konflikt na svete od cca 50 let kde
nebyla a vyrabo )i se stale a stale..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Cep »

Takže dostat do přehledu ještě M1 Garand , potažmo Beretta BM59 :-)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

Všechno jsou to více méně docela už sběratelké zbraně, jak je to s dostupností ND a aftermarket dílů, hlavně montáží?
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od M M »

Tak pokial je niekto rozhodnuty pre nieco zo spomenuteho, napr. z Nemecka sa este stale bezne nahradne diely zohnat daju. Ci uz na FAL / L1A1, M14, M1, BM59. Montaze na FAL / L1A1 a M14ku ma napr. Brownells. Aj na tu FALku sa daju zohnat kryty zaveru so sinou co fest drzia a netreba ich skladat koli rozborke.

Mal som M14 aj L1A1, sli z domu z viacerych dovodov, talianska M1ka (BM59) ma nejako neoslovila - ma kolega v klube.

L1A1 s optikou + plnym zasobnikom = ca 6kg. Po poladeni spuste (zohnal som z Nemecka celu sadu nech nehrabem do jedinych dielov), sla velmi pekne. Krasna zbran. Ta sa mi predavala fakt tazko :(.

Cinska M14 (M305) - mal som verziu s dlhsou hlavnou. Dost mi padla sanka coho to bolo schopne s mojimi rukami a mojimi ocami a otvorenymi mieridlami + lacnym scivilnenym strelivom. Presnost chvali viacero majitelov. Lenze to chce na vacsiu vzdialenost slusnu montaz a dopasovat ju, a rozhodne vymenit pazbu (minimalne pre ludi s dlhsimi rukami).

Za mna - spocitane, zvazene, podciarknute, vzhladom na vek (oci), cenu montaze, poriadnej pazby a cenu streliva .308W - casom bude AR10. Pokial ale niekomu vyhovuje FAL, pripadne cinska M14 - rozhodne to nie je zla volba.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od hrd »

Nevíte někdo, jestli se dá nějak přidělat montáž na CETME? Je to luxusní kus, ale bez optiky mě moc nedává smysl.
Případně proč ne BM-59? Cena velmi příznivá, sice mě ty variace na Garanda neberou, ale za ty prachy.
Měl jsem asi vzít L1A1, dokud byly, ale aktuálně to vidím nejspíš na G3 POF. Dík za názor.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od lagardere »

BM59 jsem měl a dodnes lituji, že jsem se jí zbavil. Co jsem měl šanci vidět na pultech, všechny byly okopané, včetně té mé. Ale železo bylo perfektní. Jako první jsem sundal nožičky. Jsou na nic a mě překážely. Je to kus pušky, procvičíš si svaly. Mechanismus z 98% totožný z Garanda, bez rámečků, na zásobník. Je to takový Garand pro plebes :D . Jestli si to nepletu, BM59 má dvě spouště, jednu normální, druhou na rukavice. S přesností jsem byl spokojený. Žrala vše, co jsem ji nacpal do zásobníku. Jediná nevýhoda zbraně je, že je to předělávka z automatu. Kdyby se mě dostal do ruky hezký kousek, asi bych si dal znova říct.
Vae victis. Molón labe!
Odpovědět