Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od viktor »

mysaku co do toho sypes ? u 308 win prach 2 Kč ?
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od golem »

Walt píše:taky o PSL uvazuju, tahle munice by snad mohla vyhovovat
Kvalitní celomosazné nábojnice, nemagnetující střely s olověným jádrem. Střela typ L. Váha střely 148gr. Záplka Berdan. V balení 200 ks nábojů + 3 originální nabíjecí pásky.


http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/ ... -mosaz.htm
Mám je doma, zatím jsem je nestřílel.
Ani nábojnice, ani střela se magnetu nechytají, je to jak Beareka deklaruje.
Dno nábojnice je na dvanácté hodině značené "671", na šesté hodině "55.1" nebo "55.I", oni jedničku píší i v čísle 671 jenom jako svislou čárku. Podle stránek 7.62x54r.net by 671 měla být Čína, na naboje.org jsem tohle číslo nenašel (mám registraci, měl bych vidět vše, co tam je)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od jerry.mysak »

viktor píše:mysaku co do toho sypes ? u 308 win prach 2 Kč ?
viktor
Dávám 25 gr D063. Nemlátí to a díru do papíru to udělá stejnou, jako kámošova laborace s 42 gr :-)
Ten do toho sype prach co mu zbyl z přebíjení jiný ráže a chce ho sdělat.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od viktor »

no nejlepší volba to není ale proc ne :D
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od čimango »

Prosím o pomoc - hledám tip na prodejce, který má skladem dlouhé Norinco m305. Nikde nic, jen BVS má skladem, ale pouze krátká. . .
Noir
Příspěvky: 44
Registrován: 13.02.2014 22:39

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Noir »

Moje zkušenost s M305 s 22" hlavní není zrovna pozitivní - po polovině zásobníku se ohřeje hlaveň a soustřel na 100m odputuje o cca 20 cm nahoru/doprava na 100m..
S náboji HPBT od Prvi Partizana to byla v polovině výstřelů opakovačka..
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

Na svých toulkách přírodou se mi podařilo vyfotit tohle...
Kdo pozná co to je, ...."má bod" ;)
100_6288.JPG
100_6291.JPG
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Vapik »

Ode mě by to bylo nesportovní :chuckle
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

ZB53 neboli TK vz.37, v roce 97 jsem v rámci VZP byl odeslán na údržbu po válce reaktovovaných objektů opevnění, což znamenalo natírat vše, co šlo, flakat se a zase natírat a setkali jsme se tam s osazenými právě TK 37 a stejně tak LK 26, v super stavech. Do té doby by mě nenapadlo, že by byly mohly být oficiálně zavedeny v AČR. Jo a mrzí mě, že jsme si z toho nemohli vystřelit. :)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

TK vz.37 to není... :( ... :ne . Možná kolega Vapik tuší víc..., ale zatím nikdo nic. Matěji, máš sice bod, ale mínus ! :( . Za to, že jsi v minulosti udržoval reaktivovaná opevnění, bych ti já osobně jednoho plusového bodíka dal, jste pro? Takže buď v klidu, jsi zase na nule 8-)
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Cep »

ZB37 ..
Uživatelský avatar
Vapik
Příspěvky: 45
Registrován: 19.01.2018 15:27
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Vapik »

Kolega tuší, ví a poznal. Akorát bych ještě nechal prostor ostatním. :x
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Matěj »

Tak vz. 35, víc možností už není :D
Koukám, že jsem místo vZS napsal VZP, upsal jsem se ze zvyku :mrgreen:
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Cep »

Ale jo, někdo by si mohl hrát na rozdíly mezi ZB37, TK37, BESA ...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

10 bodů všem! Je to sec-mazec TK35 ...a ten se moc nevidí. Už proto, že jich tenkrát ani moc nevyrobili, jak jsem si "vygůglil". A ty co vyrobeny byly, pak v rámci standartizace výzbroje uvolnili na export a ty zbraně skončily vesměs kdesi v Číně a Rumunsku. Zatímco TK37, ten se vyráběl furt, dokonce ještě chvíli za okupace a potom zase po válce, až snad do roku 1951? Proto jsem to tu dal jako "chyták". Ale byla to rychlovka a přišli jste na to brzo. A kolega Vapik je "kovaný"...to se musí nechat :yes A ty rozdíly mezi jmenovanými zbraněmi jsou překvapivě dost velké, opravdu... a to nejen v jejich dnešní ceně :mrgreen:
Ale to je asi na delší rozbor, a toho by se musel chopit někdo opravdu fundovaný...
rpd.JPG
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Cep »

:yes
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

...tak kurva ještě jednu, fakt krása! To mne totiž zase jednou dostalo....
RZP.JPG
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od Pahrb »

Takze Zb-37 je zkomoleny nazev a existuje jen TK vz. 37, obchodne znaceny jako ZB-53 a vyrabeny Anglany jako Besa? Zadne jine verze?

Myslim, ze jeste existuje ZB-60, ale to uz je kanon.

Jinak je to pry velmi podareny a spolehlivy kulomet. :beer :beer

TK vz. 35 je prvni verze TK vz.37? V cem se lisi?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

..liší, liší. "Definitivní úpravy TK35" byly po zkušenostech v armádě i při výrobě shrnuty do 27 bodů. Ty změny byly takového rozsahu, že díly upraveného kulometu nebyly zaměnitelné s původní verzí. Bylo tedy rozhodnuto o zavedení nového vzoru zbraně, to vz.37. Kromě vnějších zjevných markantů, jako třeba zaoblenějšího víka pouzdra, které je u vz.37 hranatější a výrobně zjednodušeno, je to zřejmě i krapítek jiný způsob rozebírání. Místo vysouvacího čepu jako má 37, je víko na 35 pojištěno podivnou dvoupolohovou páčkou, kterou musíte úplně demontovat pokud chcete vytáhnout vodící tyčku vratné zpruhy. Ta vodící tyčka má u 35 úplně jiné uložení, například ... I když je 35 designově vymazlenější, je celkově trochu zbytečně složitější, ergonomicky, co se týká stiskátek, páček atp. méně vstřícnější než vz.37. Takhle to alespoň zapůsobilo na mne. Další věcí budou některá výrobní zjednodušení. Asi dobře věděli proč to upravujou. Jaký je rozdíl mezi současným Brenem 1 a Brenem 2 ? V principu fungování zbraně asi žádný, ale jinak je to skoro něco úplně jiného. Tak podobně to má TK35 versus TK37. Akorát, že to tak možná na první pohled nevypadá....ZB 60 je velkorážný 15mm kulomet, který vypadá jako vz.37 "na steroidech" a ten je k vidění ve VHÚ v Lešanech. Prý to byla ale zbraň poněkud problematická. Verzí TK37 bylo asi trochu víc. Známé jsou verze pro Rumunsko, které mají v zadu na pouzdru zbraně takový válcový vystouplý čudlík, což opět souvisí s vodící tyčkou zpruhy, respektive možností její snadnější rozborky. Verze pro Írán zase měla místo klasických ruček dřevěnou rukojeť ve stylu UK59. Dobrá je na to kniha "Československé ruční palné zbraně a kulomety" od Miroslava Šády. Jsou tam i obrázky....A ostatně je tam všechno :clap
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší samonabíječka ve výkonné ráži?

Příspěvek od mukl »

Ještě dovolte jeden zajímavý odkaz. V obrazové příloze na stránce je TK35 předsériové produkce. Zase ještě něco jiného :shock: Holt, vše má svůj vývoj....

http://smerovka.cz/zbrane-a-technika/te ... 35-a-vz-37
Odpovědět