Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Poky
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2018 6:42
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Poky »

Kdo má dneska možnosti střílet dál než na 50m? Vezmu to ze svojí polohy.. JČ kraj.. všechno na 50, v ČB je jeden stav na 100m. To je všechno. Nejblíž kam můžu jet, jsou nově otevřené Placy u Příbrami (110km).
Na jednu stranu chápu diskuzi o 50m ale někdo to má prostě komplikovanješí
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PetrNO »

třeba Tábor je asi blíž než rudný doly )))

myslivecké počítám "pro nastřelování" také...

(beru to dle vysočiny..)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

Nemyslel jsem nikoho konkrétně, jen jsem narážel na to, že pár takových "čarostřelců" s odstřelovačkama za desítky tisíc střílející na více než krátké vzdálenosti, nedostačující potencionálu dané zbraně, jsem už potkal. Toť vše.
Sám taky většinou trénuji na 50, ale pravidelně jezdím i na delší, i když jsou z ruky (třeba Olomouc), prostě mě to baví a v rámci tréninku si tam holt zajedu, náklady na PHM jsou zlomek cely za náboje. Mimochodem, čistokrevnou odstřelovačku nemám, ale i na běžnou samonabíječku je 50 m málo. Škoda, že už se nemůžu dostat na vojenskou střelnici, tam byly jiné možnosti.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

No já s lištou s 20MOA sklonem na krátko ani moc střílet nemůžu. Když mám klikání úplně dole, tak střílím furt půlku mildotu pod cíl. Nula je někde kolem 150m. Sranda je, že někdy na 200m nastřílím líp, než na 100, protože zkrátka kompenzování mezi chevrony není úplně ořechový.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nuwara »

Poky píše:Kdo má dneska možnosti střílet dál než na 50m? Vezmu to ze svojí polohy.. JČ kraj.. všechno na 50, v ČB je jeden stav na 100m. To je všechno. Nejblíž kam můžu jet, jsou nově otevřené Placy u Příbrami (110km).
Na jednu stranu chápu diskuzi o 50m ale někdo to má prostě komplikovanješí
Lišov 100 metrů. Ale přes zimu je zavřený.
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

s tou optikou - nebyly zbytečný peníze na lepší, takže jsem po pročtení recenzí holt koupil tuhle. Že ji dělají v Číně je mi fuk, podstatná pro mě byla doživotní záruka, FFP osnova....

dneska jsem byl zase na střelnici a střelivo Sel Bel i přes Sierra střely teda nic moc. 168 grs chutná flintě víc jak 180 grs, ale překvapení mi předvedlo Geco Express 165grs, nástřel na 100m na obrázku. Čtverec je 1 cm...
hehehe.jpg
ke střelnicím - naštěstí mám v okolí hned několik 100m, (pravda, ne všechny veřejné, ale dostanu se), a do 100km je i Světnov (300m) , takže jsem spokojen i po této stránce :)
Poky
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2018 6:42
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Poky »

Koukam, že Geco funguje dobře ve více rážích.

A díky za tip na delší střelnice. Lišov je pro mě novinka a Tábor - Čekanice mají 100m?
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PetrNO »

od pohledu ano a nastřelení na 100m nabízí... jestli pro běžné bouchání?..

50 metrů stavy byly vizuálně v půlce ))
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nuwara »

Mimochodem, v Čekanicích asi momentálně nejde střílet na 100 m. Koukni na jejich stránky a aktuality...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Poky
Příspěvky: 4
Registrován: 20.02.2018 6:42
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Poky »

Prave ze to sleduju a o 100m nikde nic nepisou.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od PetrNO »

píšou o nastřelování 50-100 metrů... je fakt že z 50bmg sme stříleli na 50 metrů.. asi tam třeba něco maj s balistikou?...
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nuwara »

No, měli půl roku zavřeno, myslím, že to není ještě plně dořešeno, tak jedou v omezeném režimu... A s tím bych to uzavřel, jsme tu tak nějak mimo téma...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

objevila se CZ 527 v ráži 6,5 Grendel, musím se stavit v podnikovce a kouknout na to https://www.czub.cz/cz/produkty/kulovni ... t-mtr.html
Pořád dumám nad tím, co pořídit, toto by mohlo být zajímavé...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pahrb »

Jestli na lov, prosim. Jestli na zavody a mirenku, tak rozhodne ne. Jednak je to od soudruhu z Priblizneho strojirenstvi a obecne zaveru Mauser bych se na tercovnici vyhnul.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od JOBU »

To nieje dôvod,ale výhovorka...
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pajik_CZ »

pahrb - co je to za kravinu? Taky mám ČZ a střílí hodně slušně. Co ve stejné cenové, aby to pánovi vonělo???
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pahrb »

Nekupuju levne pusky. A uz vubec ne ceske.
Slusnej entry level je savage.

Z brodu mozna 557. Ale proc, kdyu je spousta lepsich zbrani za lepsi penize. I ten blbej bazarovej marlin.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Nicotinick »

Já bych tak striktní nebyl, 527 je jedna z mála věcí, které se od CZUB vyplatí koupit a které jejich management nezkurvil. Naprosto běžně a opakovaně s varmintem dělám 0,2 - 0,3 MOA.

Moc produkčních pušek téhle ráži není a existuje asi i lepší flinta, třeba Howa Mini Action. Dle mého soudu to však rozhodně není žádná Savage .

Varmint MTR v Grendelu má na můj vkus naprosto zbytečně dlouhou hlaveň a celé je to takové moc velké a dlouhé. 6,5 Grendel si zaslouží krátkou obratnou pušku, spíš bych volil model American.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Pahrb »

Jeden puskar si nemuze vynachvalit zavery z cz 527. Ja mam spatne zkusenosti s cz 550 a cz527 beru jako zmensenou 550ku. Tudiz k ni mam stejnou neduveru.

Ale ok, kdyz nekdo chce kliku v takove razi, tak moc na vyber neni. V klasickych plnotucnych uz je to jiny.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Matěj »

Jde o ráži, přijde mi to jako dobrá kulovnice ma občasný lov, každopádně bych radši kratší...
Odpovědět