Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
marw
Příspěvky: 26
Registrován: 13.04.2013 22:41

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od marw »

http://www.prodej-zbrani.cz/kulovnice/s ... x145p.html, líbí se mi, nemáte někdo ponětí jak tem obchod funguje? zboží rozváží nebo se sejdem u meka? blbý je že nepíšou co je zač ten kukr
head hunter
Příspěvky: 3
Registrován: 16.07.2013 1:43
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od head hunter »

Ahoj rozpadlíci na sniping ted či kedykolvek inokedy jedine 338 lapua mag. jedine a pouze
308 vin ani iné podobné ráže dle mého mínení nemajú na dlhšiu vzdialenost kýžený efekt
500 a viac metrov. Pokial to s tým snajprováním myslíš naozaj vážne di do toho a samozrejme
laborovat a prebíjat vlastné strelivo. na kulobroky sa vykašly neni to puška na sniping ani približne.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

No, zkus si stoupnout na 600m před .308win ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

Kolega mi teď ukazoval IŽ18, pěkná flintička. Sice to nebude extra snajperka, ale na 100 metrů mu prý chodí velmi dobře a na 200 se v pohodě trefuje. Musím si z ní taky zkusit střelit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

IŽ 94 - kulobrok s letmo uloženými hlavněmi. Hezká věc za pár šupů.
mato2722
Příspěvky: 139
Registrován: 25.07.2012 16:18

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od mato2722 »

Trochu zvláštna požiadavka na "kombináciu" sniper/lovecká zbraň... kamarát je "profesionálny" poľovník (lesník, ktorý má v popise práce od sprevádzania loveckých hostí až po plnenie plánu odlovu všetko, čo so starostlivosťou o zver súvisí).. a podľa jeho slov mu bohate stačí kozlica...teraz neviem, či je to ZH alebo ČZ, ale má cez 20 rokov, žiadne nežiadúce vôle... guľa 7x65R, brok tuším 16.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

To head hunter: Nic proti ráží 338 Lapua Magnum, super náboj pro střelbu na opravdu dlouhé vzdálenosti a ve střední Evropě pro lov kapitálních jelenů a velkých prasat. Ovšem rozhodně to není univerzální lovecká ráže - pro lov srnčího, selat a lončáků,... je podle mne značně předimenzovaná. Výkon zbraně si žádá i rozměrnou/těžkou zbraň a navíc cena zbraně i střeliva je oproti zbraním v 308W úplně jinde.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

mato: Důvod je nakousnutý v prvním příspěvku, ještě ho tady upřesním. Pokud by hrozilo, že se budou sbírat zlé útočné pušky, tak je šance, že zbraně kategorie C, které se dají označit jako sportovní či lovecké, by mohly být odebírány později.

Fabulous: Na ten jsem koukal a líbí se mi též, 12x76/.308Win mi přijde ideální kombinace.

Nemáte náhodou někdo špatnou zkušenost s registrací takových zbraní na Příbrami? ZP C nemám...sice to není v zákoně požadováno, ale zaznamenal jsem různé zprávy.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

Než kulobrok bude přesnější a "bojově efektivnější" cokoliv z kategorie lovecká samonabíjecí kulovnice ala Sauer S303/Haenel SLB 2000+/Merkel SR1 Jagd/etc. Jsou to zbraně vyšší cenové kategorie - typické zbraně papalášů, což ovšem znamená, že si papaláši nebudou velmi pravděpodobně zakazovat svoje zbraně a řešit to pak nějakýma výjimkama.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

To určitě - kulobroků je spousta na prodej za pár korun a ve výsledku je to lepší než nic. Ještě nejlépe takovou sadu, kde jsou čistě brokové hlavně, brokovnice je pro mě výzva - moc mi to nejde, ale to se musí poddat.

Díky za tipy na luxusnější zbraně, když mě to chytne, třeba bych zkusil pak nějakou sehnat. Sice vidím trochu problém v tom "samonabíjecí", ale alespoň tam není ten vojenský vzhled.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Maximus »

Jenomže levných kulobroků v ráži 12(76)/308W je jako šafránu (většinou novovýroba Rusko bídné kvality) a jinak je to něco ala ZH 16 (70)/7x57R či 5,6x52R (ZH nemají vyhazovače, takže žádné rychlé přebíjení se nekoná).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Fabulous »

Jojo,IŽ samozřejmě není nic moc. Mám jejich kozlici a je na ní rozhodně vidět ruční práce :? Ale funguje, střílí...
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Reno »

head hunter píše:Ahoj rozpadlíci na sniping ted či kedykolvek inokedy jedine 338 lapua mag. jedine a pouze
308 vin ani iné podobné ráže dle mého mínení nemajú na dlhšiu vzdialenost kýžený efekt
500 a viac metrov. Pokial to s tým snajprováním myslíš naozaj vážne di do toho a samozrejme
laborovat a prebíjat vlastné strelivo. na kulobroky sa vykašly neni to puška na sniping ani približne.
Jedině .338 Lapua Magnum? :shock: Ježišmarjá... :roll: Původní otázka tohoto vlákna směřovala na cenově dostupnou loveckou kulovnici, která umožňuje účinnou střelbu na větší vzdálenosti, než civilní klony Sa vz. 58, což při vhodně zvolené ráži, výkonnější než 7,62x39 nebo .223 Remington, splňuje spousta zbraní. Náboj .338 Lapua Magnum je poněkud extrém, smysluplně využitelný zejména vojenskými a policejními odstřelovači pro střelbu na opravdu velké vzdálenosti, k čemuž byl vyvinut a je svou balistikou předurčen. Samozřejmě je dobře použitelný i pro sportovní střelbu na takové vzdálenosti. Ano, lze jej využít i k loveckým účelům, ale v podmínkách střední Evropy ho v naprosté pohodě zastoupí řada slabších a cenově dostupnějších ráží. Úplně nejlevnější náboje .338 Lapua Magnum se v ČR seženou od cca 60,- Kč za 1 ránu a výše. Úsťová energie standardních továrních laborací tohoto náboje se pohybuje v rozmezí cca 6.200 - 6.800 J, což je oblast středního spektra tropických ráží :!: Pušky komorované na něj se i s optikou a montáží nedostanou pod 6 kg a jejich cena? Například holá Sako TRG 42 bez optiky a montáže začíná na úrovni přes 80.000,- Kč.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Karlos »

Jen doplním, taková signální pistole je dokonce na povolení (sk. B) a jistě cítíte že její zařazení pod sport, lov či sebeobranu je ještě problematičtější... přesto není problém registrovat signálku na sebeobranu či sport... kulobrok vám také zaregistrují pokud na tom budete trvat. Tečka.
Uživatelský avatar
Cherro
Příspěvky: 269
Registrován: 29.09.2012 13:47
Bydliště: Troppau

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Cherro »

Tak CZUB hodlá na základě tendru pro kanadské Rangers vyrábět i pro "civil" zajímavou verzi 557... Ráže samozřejmě .308 Win. Takže takový pokus CZUB o kopii Rugera Scout. Teda pokud bude cena proti Rugeru poloviční... ;)
Přílohy
NThOIxOh.jpg
ApBJUJhh.jpg
q2GuLyJh.jpg
erzgebirge
Příspěvky: 172
Registrován: 28.04.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od erzgebirge »

ovšem toto je velmi zajímavé,ačkoliv s czub mám jen ty nejhorší zkušenosti a to co chtějí u řeháků za ruger scouta je výsměch tolik stojí v německu dvě :D
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od michal »

Nyní je v nabídkách VELKÁ spousta loveckých zbraní- podle toho, kolik máš peněz,tak si můžeš koupit i s optikou.Do 10 tis.pořídíš pěkný lovecký mauser 8 x 57 (předělávka z vojenských, kovaná hlaveň...) i s parádní optikou.To samé krátký nebo dlouhý mosin (zde je obrovská výhoda levné munice a velký sortiment).Za o něco málo větší peníz jsou flinty v 308 W.
Do začátku si kup něco na vyblbnutí a až se něco naučíš (jestli tě to nepřestane bavit),tak jdi do lepšího.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od krvfx »

Dík za tip. Mauser mám v hledáčku, náboje stojí docela dost. Mosin by taky šel.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od Prim »

Docela zajimava Rem. 715, za tu cenu... V prvni chvili jsem o ni skoro i uvazoval, ale jen na sportovni strileni s touhle razi nesmysl - v okoli kratke strelnice + cena krmeni (navic 300win mag v lehkem baleni bude na dele trvajici strelbu asi zazitek).
Tak jen kdyby to pro nekoho melo smysl... ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Lovecká odstřelovačka - ráž, délka, tipy?

Příspěvek od štaflík »

Otázka zní, zda ta 715 vychází spíš z řady 700, či ze 770. Vzhledem k ceně se obávám, že B je správně a pak to nemá cenu ani za bůra. To už raději tu 770 - alespoň to má relativně levné krmení.
Odpovědět