Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od skafloc »

MrPorter píše:Má někdo zkušenost s přechodem na zbraň velikosti G26 / P30SK z větší zbraně, pro každodenní nošení? Je ten rozdíl dostatečný na to, aby přestala tlačit v autě nebo aby pažba zbraně na opasku netrčela tak ven (obrys přes tričko) při ohnutí?
G26 je relativně široká, takže ve vnitřním v autě prostě trochu tlačí. Ve vnějším jde přes ni zase pás (pokud jsi tedy pravák), taky to není zrovna nejpohodlnější. A pokud budeš nosit zásobník s botkou, tak ve vnějším tam ten obrys konkrétně při ohnutí prostě je (ale záleží samozřejmě podle typu postavy). V tmavém triku to ale hodně splývá a kdo neví, považuje to za nějakou kapsu na doklady apod. Kdybych měl shrnout zkušenosti s nošením velké a malé: G26 ve venkovním kydexu je nápadnější, než fullsize Steyr ve vnitřním (kůže/kydex), ale o té 26 ve venkovním během normálního dne prakticky nevíš.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
sokar
Příspěvky: 23
Registrován: 29.08.2013 21:29
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od sokar »

Bill Masen: Kevin má minimálně součástek, takže je blbuvzdornej. Ráže 9br. mě nijak nebere. Tak sem přešel k 9L.

Ty hmotnosti máš pravdu, ale stran spolehlivosti, záruk a pocitu při střelbě jsem volil radši G43.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od guntroll »

G26 je v pohodě, i ve vnitřním - jen nesmí být světlovodné/tritiové miřidla na tmavém oblečení, to pak malinko demaskuje a když je možnost i delšího kabátku, tak ani G17L u pasu není problém :mrgreen:
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od vratnikp »

Má někdo zkušenost s přechodem na zbraň
velikosti G26 / P30SK z větší zbraně, pro
každodenní nošení? Je ten rozdíl dostatečný na
to, aby přestala tlačit v autě nebo aby pažba
zbraně na opasku netrčela tak ven (obrys přes
tričko) při ohnutí?

na g26 jsem presel z 3 inch revolveru, nosim ve vnitrnim exkubitoru, zasobnik bez bodky, s trosku volnejsim trikem naprosto ok, nosim vetsinou jeansy nebo oblek(k obleku vnejsi kydex)

kolega presel z full size na g43-presne strileni, garance na lauf pry 40k ran (driv mel rugera lc9 a ten byl po 1500 ranach nepouzitelny), nosi ho ve vnitrnim v modrakach a ok i za volantem

na druhou stranu g26 ma spoustu vyhod
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od MrPorter »

OK, díky všem za reakce. Na G43 jsem se díval, ale těch 6+1 mi přijde prostě málo. Předpokládám, že při použití ve stresu pak člověk kropí a kropí... Asi půjdu do té P30SK, což je víceméně G26 s kladivem.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ibex »

při použití ve stresu člověk kropí a kropí?? Tak na to je kosa.
Pokud máš strach ze stresové situace, doporučuji projít pár kurzu obranné střelby, pak je těch 6+1 až kam...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Apropó jak se stavíte k nošení (malé) zbraně jen tak za páskem? Já to v poslední době praktikuju a přijde mi to celkem v pohodě, ba dokonce lepší, než s nějakým levným vnitřním pouzdrem, do kterého se to akorát žvejkne...
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ibex »

otázka je, co máš za malou zbraň. Já nosím PPK ve vnitřní dastě a a vyhovuje výborně.. Za páskem vzhledem k mé tělesné konstituci asi nebude možno..
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Nicotinick »

No, je dobré si se "zbraní jen tak za páskem" nacvičit pár hypotetických situací: zastavení a velmi rychlé opuštění vozidla, intenzivní, byť krátký běh, rychlá změna směru za pohybu v jedné ruce "taška s penězma" ve druhé malá "osoba blízká", doběhnutí a přikrčení za překážku, v pokleku nahmátnout zbraň....jestli tam ještě bude ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od zdoch »

To mě taky napadlo, aby pak netasil z nohavice :) raději do vnitřního pouzdra, pistole bude pořád na svým místě.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od opavak »

MrPorter píše:OK, díky všem za reakce. Na G43 jsem se díval, ale těch 6+1 mi přijde prostě málo. Předpokládám, že při použití ve stresu pak člověk kropí a kropí... Asi půjdu do té P30SK, což je víceméně G26 s kladivem.
...G43 už nějakou dobu střílím a nosím jako EDC pistoli (dříve PPK, 1911 Commander a G26) u 43 jsem vyměnil stojinu na 2kg, nainstaloval tritiová mířidla a dokoupil dvě botky zásobníku +1 náboj = Čtyřicet trojka je dle mého názoru a zkušeností naprosto dokonalá obranná pistole ...pokud je někomu málo 6(7)+1 (9 mm Luger) v běžné sebeobranné situaci, udělal předtím něco moc špatně :roll: ...
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od vratnikp »

MrPorter píše:
OK, díky všem za reakce. Na G43 jsem se díval,
ale těch 6+1 mi přijde prostě málo.
Předpokládám, že při použití ve stresu pak člověk
kropí a kropí... Asi půjdu do té P30SK, což je
víceméně G26 s kladivem

proti gustu zafny disputat, ale nesouhlasim s tim ze ve stresu clovek kropi, trenovany clovek vse dela intuitivne, netrenovany se bude bat zmacknout protoze se bude bat o osoby nezucastnene atd.
co v realne obranne situaci clovek nevyresi 5 ranama tak tam mu krabicka nepomuze

Používej tlačítko "Citovat"! Prase aby se v tom vyznalo... Fab
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od MrPorter »

Je to subjektivní, já chci raději větší kapacitu zásobníku. Nevěřím v nějakou standardizovanou obrannou situaci, kdy na mě zaútočí řekněme dva útočníci, já každýmu dám nadrillovaný dvě do hrudi+jednu na hlavu, v duchu se pochválím za novej nejlepší čas a obranná situace končí, s jedním zbylým nábojem.
Ale to už je asi off topic.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Nightmare »

Subjektivní to rozhodně je. Každý musí dle svého, na druhou stranu já věřím na statistiku. Protože při eliminaci maxima rizik se člověk dostane k tomu, že bude tahat kosu nebo nebude vycházet ven :-). Ale za mě, nosím 12. :hand
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od herman »

Já jak kdy, do práce nenosím nic: musím se převlékat do čistého oděvu a nesmím nosit ani mobil, takže nechávat kvér na šatně nepovažuji za šťastné řešení. Jinak CZ75 COMPACT s 12 v zásobníku a druhý zásobník s 12ti v kapse. (Mám ty včelky v páscích po osmi, takže 24 pěkně napolovinu). Pokud si chci přivydělat a udělám nějaký převoz hotovosti, tak škorpíka v podpažním pouzdře a zásobník na deset, u opasku v sumce dva zásobníky po dvaceti. Při návštěve lesa TT33, plus jeden zásobník v kapse.
AKM či pumpu uzkon mám jen v trezoru, zatím je na cesty ven nenosím. Zatím. :D
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od des »

opavak píše:pokud je někomu málo 6(7)+1 (9 mm Luger) v běžné sebeobranné situaci, udělal předtím něco moc špatně :roll: ...
jop. napríklad to, že svoju g17 so svetlom nechal doma... :mrgreen:
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Nicotinick »

Jo , :roll: taky by byla zajímavá definice : "běžné sebeobranné situace".....
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od noe »

Tak u mě G17 s 15ti + 2 x 15 ran. (Ani nevím, proč zrovna 15, možná proto, že na kurzu páskujeme taky vždy po 15ti. ) Zkoušel jsem lecos menšího, ale nějak si nemůžu pomoct, do ruky mi prostě pasuje právě 17ka. Když jdu z domu na dýl, většinou mám u sebe ještě rezervní krabku. Ne že bych byl tak paranoidní (už i těch 45 ran je dost), spíš je to o tom si zvyknout na to, že to u sebe mám, sžít se s tím v běžných situacích tak, aby mi hned nebylo na ksichtě vidět, že mám u sebe zbraň .. a tak. Zkouším a ladím různé způsoby nošení pro různé situace .. Každopádně zatím ji mám u sebe 24/7. V podstatě i doma - ve volných chvílích, nebo když potřebuju pauzu od práce, není lepší relaxace, než si trochu zasušit :D
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od jerry.mysak »

já nosím svůl luger LCP, 9mm Br. normálně v pravé kapse. Bez ničeho. V autě mám ještě náhradní zásobník.
Jen musím chudinku každej měsíc vyfoukat vzduchem, páč je samej chlup, který pouští látka kalhot. Další věc je, že časem se na místě zbraně ošoupe barva kalhot a tvar vynikne. Ale zvyk jsem si na to a ani váhu nevnímám , taky co je to 300 g.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

jerry.mysak píše:já nosím svůl luger LCP, 9mm Br. normálně v pravé kapse. Bez ničeho.
Nemyslel si spíš Ruger LCP? to na něm nemáš ani kryt lučíku?
Odpovědět