Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od the.marek »

Rád bych založil toto téma, protože bych řekl, že něco podobného tu chybí.
Nosíte, nebo nenosíte zbraň? Nosíte 24/7, nebo jen příležitostně? Dáváte přednost pistoli, nebo revolveru na nošení? Máte rádi na cestách mimo dům pořádnýho "macka" v podpaží, nebo jen "cvrčka" za podvazek? Máte různé varianty nošení podle situace a charakteru "výpravy" mimo dům? Kde nejraději nosíte zbraň? Co za zbraň nosíte? A mnoho dalších všetečných otázek o nošení. Prostě vše o nošení :nod /nenošení :shake zbraně.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od PaF »

Cesty po republice, vecery ve meste apod. Kahr P380 9mm Brow. (sortky, oblek) nebo SW 442 .38 spec.(zimni bunda). Do přírody nerez SW 60 .357 Mag. V ojedinělých pripadech ohrozeni posiluji navíc SW MP 9c v 9mm Luger (17 ran).
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od floky »

Glock 26 gen4 10+1, nosený vždy...+ náhradný zásobník (15/19r podla nálady) + vačšinu času další zásobník +10r v maxpedition mini pocket (nie je k dispozicii k okamžitému použitu, skôr len tak pre radosť). Vo velmi špecifických situaciach ide zbran mimo fobus (pádlo) a vtedy je nosená bez náboja v komore. Takže vačšinu času od 21 až po 45 nábojov.
Ak spím mimo domova, cestuju 4 zásobniky 2x10r + 15r + 19r + dalších 100ks nábojov.

Teleskopický obušok už len sporadicky (hlavne v meste a pri venčení psa)
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od wlasow74 »

Já u sebe na ulici nenosím nic. Na zbrań spoléhám pouze v případě že někdo vnikne do našeho bytu a bude ohrožovat mou rodinu. V tom případě bude mít takové individum velký problém.!! :punch
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DeadMan »

Trochu mi to koliduje s tématem Jakou máte pracovní pistoli?, ale všimnul jsem si, že už bylo začleněno do obecné debaty o pistolích, takže ....

Pokud to jde (nejsem v zahraničí - občas nebo v hospodě - velice málo) tak nosím 24/7 G26 gen.3 10+2r a záložní 15r (teleskop, nůž, baterka atd. viz. EDC je samozřejmost - opět mimo letadlo atd.).

Doma na home defence Maverick 88 18,5" s použitím nábojů buck shot 12/70 6mm (po několika pokusech jsem definitívně zůstal u těchto).

A na chatu mimo civilizaci atd. G17 gen.3 + konverze KPOS-1 + 2x19r a 2x33r (v tom případě už G26 netahám viz. BoB atd.).
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Steril »

Kromě tréninku, kde nemůžu pistoli dostatečně zabezpečit, a velmi zřídka hospody, všude nosím pistoli v 19x9 - 9+1 kus. Když jedu někam, kde je otevřený terén a s pistolí se necítím dobře, přibalím kosu a 6 rohlíků :) magor, já vim. Tady ale vždycky předem plánuju zabezpečení zbraně páč např. na chatě zatím nemám trezor.
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Mitia »

Nosím 24/7 1911 v 45ACP + šuplík navíc. Na čundry a delší pobyt v přírodě kosa, 4 rohlíky + krabice s 250 a 2 krabice 45ACP. Ale to asi hlavně pro to, abych si neodvykl tahat to jako zátěž.

Zdraví M.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Leon Chamel »

Uf, obdivuji vaše odhodlání, pánové :yes Osobně nosím jen zřídka a téměř vždy jen tu nejmenší pistolku ze svého bohatého arsenálu... Uznávám argument, že návyk každodenního nošení je vhodné budovat už v klidných časech, ale u pistole jsem na to za současných okolností asi až příliš pohodlný. Ani ne tak po stránce fyzické (na stejném místě jako pistoli stejně nosím teleskop), ale pro tak roztržitého člověka, jako jsem já, je to holt i další (zatím vždy 100% zbytečná) starost a určité omezení nebo komplikace stran návštěvy různých sportovních/justičních/restauračních zařízení, volby oblečení atd. K této mé nechuti přispívá i vědomí toho, že jsem se po celý svůj dosavadní život ještě nikdy neocitl v situaci, kdy bych chtěl/mohl použít pistoli, zato konfliktů vyžadujících pádnější než jen slovní argumenty už přeci jen několik málo bylo. Pořád mám proto po ruce alespoň zmiňovaný 18" teleskop, což je podle mě do současného světa přeci jen použitelnější zbraň: člověk nemá v kritické situaci holé ruce a z ledasčeho se skutečně vyseká, vystresovaný nemusí během těch pár vteřin tolik "řešit", zda už situace z hlediska práva skutečně umožňuje použití střelné zbraně, aplikace je i tak dostatečně účinná (vyzkoušeno) a na rozdíl od střelby většinou nemá ony fatální/trestněprávní důsledky. Když se bude bezpečnostní situace přiostřovat, četnost nošení obou želez se samozřejmě prohodí, ten návyk nevycházet neozbrojen tam už je.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Reno »

Ty Sa-58 se čtyřmi až šesti zásobníky na výlety mimo město, kde se "jen s pistolí necítíte dobře", jsou už docela nářez... :shock: Soudě podle počtu zbraní a munice, které někteří z vás nosíte, žijete v permanentním ohrožení života, jehož běžnou součástí jsou přestřelky se zlými teroristy, kolumbijskou narkomafií, agenty nepřátelských tajných služeb a podobně... :lol: Já nosit musím, ovšem s vámi bych tedy měnit nechtěl... :shake :tmi Zas tak dobře mě neplatí. :)


Edit: Pravopis... :oops:
Naposledy upravil(a) Reno dne 25.10.2013 9:42, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Terminated Account »

JJ, Za chvíli tady máme Afriku... Podřídit život starání se o kvér chce opravdu velkou motivaci.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Steril »

Kosa je jenom na cestu autem, tahat bych to nechtěl. Kamkoliv pěšky pouze pistole ;)
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Mitia »

Reno píše:Ty Sa-58 se čtyřmi až šesti zásobníky na výlety mimo město, kde se "jen s pistolí necítíte dobře", jsou už docela nářez... :shock: Soudě podle počtu zbraní a munice, které někteří z vás nosíte, žijete v permanentním ohrožení života, jehož běžnou součástí jsou přestřelky se zlými teroristy, kolumbijskou narkomafií, agenty nepřátelských tajných služeb a podobně... :lol: Já nosit musím, ovšem s vámi bych tedy měnit nechtěl... :shake :tmi Zas tak dobře mě neplatí. :)


Edit: Pravopis... :oops:
Tak mě osobně přijde praktičtější přibrat kosu se zásobou střeliva, které bych teoreticky tahal v době VP, než zabalit do batohu 10 kg železnou kouli navíc, abych simuloval její zátěž. Nemluvě o tom, že se tak dá sledovat vliv okolí na nesené vybavení. Takto jsem vyřadil např. střelivo Wolf, které mi po 3 dnech v dešti začalo chytat rez.

Zdraví M.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Reno »

Na vyzkoušení proč ne, ovšem tahat s sebou Sa-58 na každý čundr či delší pobyt v přírodě, to už mi připadá spíše jako paranoia... :lol: Ovšem co kdo kam nosí je, pokud tím neporušuje zákon, věcí jak se říká každého soudruha.
Uživatelský avatar
Mitia
Příspěvky: 19
Registrován: 02.08.2012 17:50
Bydliště: Most

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Mitia »

Tak, tak, věcí každého soudruha .... A to že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou .... ;)
achopsalista
Příspěvky: 300
Registrován: 10.05.2013 14:19
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od achopsalista »

pár krát sa mi stalo že som s deckami išiel uličkami a vyrýval do nás nejaký miestny hafan. ono nakopnúť rozvášneného vlčiaka vyžaduje tiež kumšt... v takých situáciách si človek uvedomí aký je bezbranný a čo všetko by sa mohlo stať.
tým nechcem povedať že v budúcnosti hneď odbachnem pudla čo na mňa niekde z kríka zašteká.
odkedy mám A-čko svoju G 19 nosím stále so sebou a pocit je to skvelý ;) . mám kamaráta čo zastáva názor že zbraň nosiť stále u seba je somarina. z môjho pohladu je tá váha čo nosím denne so sebou, daň za pokoj na duši.
a naučilo ma to aj dávať si pozor kde ladvinku položím. ;)
Liweng
Příspěvky: 5
Registrován: 06.10.2013 0:30
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Liweng »

Nosím Glock 19 v ledvince od Aegisu. V zásobníku 12-15 ks, nenadrcnuto. Beru to s sebou mimo dům téměř vždy. Lepší 1000x mít a nepotřebovat, než jednou potřebovat a nemít. :nod
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od jack-3d »

Zatím jen a pouze vz.82 se zásobníkem navíc. Nosím jak kdy a jak kam, tedy nosím pokud jsme venku s rodinou, při cestování autem, při večerních-nočních toulkách městem (tím nemyslím hospody) ... Pro domobranu mám spíš než kosu připravený škorp.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Terminated Account »

Můj názor je, že každý člověk, který má krátkou a uvažuje, že by ji někdy v budoucnu chtěl nebo musel nosit, by si tento návyk měl trénovat už v předstihu. Spousta lidí si bez vlastních zkušeností idealizuje téměř vše. V praxi se pak divíme, jak to, že to neklaplo tak jak jsem si naplánoval? Myslím, že je dobré se divit při zkoušení či trénování. Už méně příjemné je divit se, když o něco jde.

Vlastní zkušenosti jsou nepřenositelné. U každé zbraně mi sedí úplně jiné pouzdro. U každé jsem jich vystřídal několik, než jsem našel to pravé (už o tom prvním jsem byl vždy při koupi přesvědčený, že lepší nemůže existovat, praxe pak ukázala omyl :D ). Například u jednoho dokonalého pouzdra jsem po několika týdnech zjistil, že při určité souhře okolností zatlačí kožená hrana na záchyt zásobníku, který odskočí a při tasení vypadne jak ve srandovním filmu. Výrobce ochotně moji připomínku zapracoval, pouzdro opravil a další vyrábí s touto úpravou. Bez vlastní zkušenosti, bych tento nedostatek mohl objevit v situaci, kdy bych už nemusel stihnout o něm informovat :( . Považuju se za obyčejného střelce z lidu, ale radím, trénovat, zkoušet, experimentovat, zvykat si, drilovat, kontrolovat, nezapomínat ledvinky atd.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ježura »

Reno píše: ovšem tahat s sebou Sa-58 na každý čundr či delší pobyt v přírodě, to už mi připadá spíše jako paranoia..
No.. v okamžiku kdy spadneš do hnízda pašíků jde paranoia starnou.. to už může být o život. Nemusí se ti to podařit za celý život ale jednou můžeš mít to´štěstí´že narazíš...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od MRAK »

hehe

tak to sebou budu nosit:

PADÁK ...... (to víš, sletět ze skály nemusíš celej život, ale jednou ....)
POTÁPĚČSKOU VÝSTROJ (plavat umím, ale znáš to, křeč v noze ... a stačí jednou za život)
PLYNOVOU MASKU ( celej život nic a pak najednou bouchne čpavek na zimním stadionu )
AZBESTOVEJ OBLEK (víš co jezdí cisteren s PHM ???? a co kdyby jednoho dne jedna vybuchla .... vedle mě??)
XXXXXX (co kdyby něco ...)
YYYYYY (nikdy nevíš ...)



hoši hoši .... najděte si ženskou, dejte si nějakej dobrej gáblik, občas si vylejte kebuli .... ale hlavně to chce trochu klidu a nožky držet v teple, ju?
Odpovědět