Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od donovanstangiano »

Nosím 2 palcový revolver, 5 ran + 5 ve speedloaderu. Ale jen když někde sám čundruju, pro takový lepší pocit sucha a bezpečí. Po posledním setkání s bachyní s mladejma přemýšlím o něčem v .45.
Do města nenosím, konfliktům se snažím vyhnout a když už jdu, tak i na pivo.
Nůž mám u sebe pořád.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od viktor »

drive tj asi pred 10 - 15 lety jsem zbran nosil skoro kazdy den, CZZ 75, Glocky, taky jsem mel podpazak na SW 686 v 6 palci ( revolver v razi 357 mag s dlouhou hlavni ) 1911 a1, comander atd.. pak par let nic, par obcas kdyz me napadlo ze by se treba mohla hodit a ted asi 2 roky skoro porad..
volne v kapse bundy, velice vyjimecne v pouzdre, berettu 71, 22 lr 6 - 7 naboju nebo glocka 26, 7 - 10 naboju. Na vandry nebo kde je pobliz nejak amoznost si zsatrilet ( strelnice ) prihodim krabici naboju. Nenosim naboj v komore.
Nekdy sebou v aute vozim dlouhou zbran ale prakticky vzdy z duvodu ze je v blizkosti cesty a nebo na jejim konci moznost si zastrilet zas strelnice ( jsem dost za volantem na cestach a tak to resim takle ) neni nabita tj vetsinou i zasobniky jsou prazdne. Nosit v cr do lesa strelnou zbran nepovazuji za nutne, daleko horsi muze byt mesto ve vecernich hodinach nez temna lesni rokle.. i kdyz to ted zejmena v pohranici nemusi uplne zas tak platit. SSe zeveri jsem u nas v lese nikdy problemy nemel, 2 x kfrat jsem se octnul mezi selaty coz je povazovane za nejnebezlecnejsi situaci a vzdy se to vyresilo beze zbrane a navic silne pochybuji o ucinnosti 9 para na navztekanou mamu od selatek.
To co se mi stalo opakovane bylo to ze me stopoval pes. Vzdy to byl vlcak a vzdy to bylo podobne. 50 - 100 m vzadu obcas jsem ho zahledl. nIkdy neprisel blize a trvalo to nekolik km nez zmizel. V takovych situacich jsem byl rad ze mam v kapse pi a par naboju. Na vojne jsem nosil praakticky porad kdyz jsem byl venku z roty sa58 a bud 2 x 20 ci 2 x 30 naboju. 2 x 30 kdyz jsem byl sam. Byl jsem tak zvyklej mit sebou nabitej samopal, ze kdyz jsem byl na dovolence a samozrejme v civilu, tak jsem ho na vesaku hledal, kdyz jsem chtel jit ven.
Myslim si, ze kdo ma zbraan na obranu by ji mel nosit, kdyz ne porad tak obcas, Jde podle me o zvyk a to hlavne na to ze to je neco normalniho, co neresi samozrejme vse a nikdy nebude a take o urcitou zodpovednost za to co mame. Navic dnes vazne nevis kdy se muze hodit. Vzit ci nevzit si sebou na prochazku do lesa kosu a 6 bananu ...
Kdyz o tom tak premeslim tak si rikam proc ne, jen asi by byly ty banany pouze maximalne dva :-). Nemyslim si ze by to bylo nutne k obrane atd, ale zkusenost je dobra vec. Proste hodne lidi nema predstavu co to je se s tim tahat :-)) a potom cert vi jak to tady bude vypadat za par let. Jen doufam ze nebudou nutne..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od hangys »

Makarov 8+1 a další dva zásobníky k tomu. Když jedu někam dál / na delší dobu, přihazuji extra krabičku silnějšího krmení.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DeadMan »

Od doby co ho mám už několik let poctivě každý den G26 12 + 15 a na chatu G17 19 + 33 ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ibex »

každý den PPK 9br. s plným zásobníkem. Už se mi to vyplatilo na volně pobíhající 2 rafany. Varovný výstřel vše vyřešil, jen rifle, co mi jeden z nich procvakl na nohavici jsem povýšil na domácí, jinak bez újmy.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
k.vancura
Příspěvky: 86
Registrován: 13.05.2014 8:37
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od k.vancura »

Když jsem si před mnoha lety udělal zbroják a koupil první kus železa, tahal jsem to všude a pořád (Norinco, Tokarev v Luggeru). Pak jsem pár let nenosil vůbec. Prostě takový divoký období, člověk nikdy neveděl, kdy s kamarády skončí v hospodě a tak prostě železo nebylo to pravý, co by člověk s sebou měl tahat.

Jsem teď otec od rodiny, divok období mám díky bhu za sebou a zase nosím. Nevím, kdy se to může hodit. Prošel jsem si pár kousky želez, nakonec u mně zůstalo to Norinco, ČZ 50 a revolver v 38 Sp s 4 palcem. Střídal jsem je, ale nakonec jsem zůstal u toho, co je z pohledu zvenčí to nejméně šťastné ... nosím revolver. Je to nerez Rossi (žádný zázrak, ale plně funkční a spolehlivý - možná náhoda a štěstí na daný kus). Zní to blbě, ale v opaskoém pouzdře se mi nosí nejlíp, i když je to na pásku znát, samozřejmě. K tomu v opaskovém pouzdře 6 náhradních včeliček.

Dopracoval jsem se k tomu, protože i když to porovnám s ČZ 50, tak u tý mám pořád pocit, že mi zavazí, překáží a je moc těžká, i když je to v podstatě co do rozměrů hračka. Dvakrát tak velký a těžký revolver mi proti tomu přijde, ža sedí "jako zadek na hrnci". Takže je to o oosobních preferencích a pocitech. Navíc, s revolverem se mi daleko líp střílí (díky bohu zatím jen nastřelnici).

Nosit nese s sebou hodně nároků na odpovědnost, navíc, jak taddy už kolikrát zaznělo, je to o cviku a dneska, když nemám, tak mám pocit, že mi něco schází, prostě jsemsi na to tak zvykl, že pokud není na opasku, tak je tam tak nějak prázdno. SOuhlaím s tím, že náboj 38 Sp. není kdo ví co. Nic moc výkon, v revolveru (6 ran) nic moc kapacita, ale zase je podle mě lepší mít něco, s čím umím zacházet a celkem přesně střílet, než mít něco, s čím zase až tak dobře netrefuju. Předpokládám, že případně, při nutnosti použít, se stane z ne zcela přesné střelby střelba značně nepřesná a naopak z celkem slušné střelby se stane střelba ne zcela přesná, takže než bych vysázel 15 včeliček kamsi do prostoru a případného agresora netrefil, raději jich budu mít jen 6, ale zároveň šanci uspět a přežít.

Je to samozřejmě o osobních preferencích a pocitech. Někomu může naopak vyhovovat maličká zbraň nebo na druhou stranu třeba i tahat v podpažáku škorpa. Je to o pocitu a pohodě.

No a k tomu nosit / nenosit ... pokud nositnebudu, pak tím dávám najevo, že vlastně zbraň nepotřebuju. A kdybych ji nedej Bože potřeboval, je mi doma v trezoru k ničemu. V autě mám přece taky lékárničku a doufám / nepředpokládám, že ji budu potřebovat. Takže proto nosím. Nemusí to být jen pro případ města a pozdního večera nebo noci, ale klidně a hlavně, když jdu s rodinou na procházku do lesa. Nebylo by to poprvé, co by se v místech, kam chodíme objevili "zdivočelí" psi (místům, kde se většinou zdržuje černá se vyhýbáme - ve známém terénu to není zase tak obtížné). Sice jsem ještě nemusel proti psům zasaovat, ale takový dva až tři vlčáci na lovecké výpravě dokážou napáchat hodně zla a když chytí stopu a mají chuť na krev, prostě když se probudí jejic lovecké geny, je jim celkem jedno, zda jde o srnu nebo člověka. A představa, že bych se měl klackem bránit dvěma vlčákům, do toho chránit halvně malou a jěště se znažit držet psy od manželky ... tak mi není zrovna dobře po duši. A jsempřesvědčen, že by mi ty 38 Sp stačily.

Takže, určitě nosit. Lepší tisíkrát mít a nepotřebovat, než jednou nemít a potřebovat.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od malajizva »

souhlas se všemi výše :)
nosim GP k100 mk6 a 2x 16 včeliček +cca 250 v batohu, :oops: mám po cestě domů střelnici, tak co kdyby, že?...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od donovanstangiano »

To co se mi stalo opakovane bylo to ze me stopoval pes. Vzdy to byl vlcak a vzdy to bylo podobne. 50 - 100 m vzadu obcas jsem ho zahledl. nIkdy neprisel blize a trvalo to nekolik km nez zmizel
Tohle se mi párkrát stalo v lese a jelikož mám ze psů poměrně respekt, tak jsem neměl dobrý pocit. Bylo to přesně jak píšeš.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od opavak »

LIDÉ, BDĚ...NOSTE !!!
Já Glock 43 + svítilnu + kudlu + mobil + ... prostě EDC vercajk :D
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od opavak »

A ještě malé OT:
Dost dlouho dělám i do kynologie a tak se prosím nezlobte, že mi některé příspěvky ohledně chování psů + použití nošené zbraně přijdou dost přitažené za vlasy - možná by pomohl psycholog, nebo si o tom něco načtěte + statistiky PČR. Některým asi v dětství hodně četli pohádku O Červené Karkulce.
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Ibex »

Jo holt, nekdo umi vyresit psi diplomaticky domluvou, nekdo blesky svych oci prdy z vlastni zadnice :lol:
Jinak mne zase prijde pritazene za vlasy posuzovat situaci, kterou nezazil a nevidel.
Ja osobne chovam foxliky a to pres 15 let. Mnou zazita situace byla obrana mych psu na voditku pred dvema ca 10kg krizencema od mistni mene prizpusobive rodiny (ne romove). Psi bez vychovy a sorry nedam si potrhat me vycvicene a vychovane mazliky.
U ostatnich situaci kolegu rozpadliku tezko soudit, to clovek musi posuzovat dle konkretni situace. :hand
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od donovanstangiano »

Já jsem ale o použití proti psu nic nepsal. Stejně je podle mě lepší na útočícího psa použít nůž. Jestli máš osipky z představy, že by někdo ublížil pejskovi, tak si radu psychologa vyslechni spíš ty. Ach jo...
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Baca »

Zautoci na mna pes ??? BEZ VYCITIEK ho zabijem. Preco ?? Lebo absolutne nemam chut si nechat pichat do pupka zasa onjekcie a travit cas v nemocnici. Je mi lautr jedno ci ej ten pes cviceny, alebo nie. Ze stal viac nez nove auto mi je u riti.

VYchovany cviceny pes bez rozkazu nezautoci (ak nie som agresorom ja, co nie je mojim zvykom) a ak zautoci je to na rozkaz majitela ci cvicitela, cize na mna ten clovek zautocil samochodnou zbranou, zbran ELIMINUJEM a s majitelom si to vybavim (dufam, ze rovnako ak s jeho psom). Tulavy zdivoceny pes - to ej snad nad slnko jasne. Pes necviceny s majitelom na voditku ?? Tak isto ho zajebem len tak zahuci, pretoze je NEBEZPECNY nielen pre mna ale aj pre inych ludi ci deti. Majitel si moze spytovat svedomie. Mam pisat dalej, alebo staci ?? :-)

Naopak slusny aj ked necviceny psik mi absolutne nevadi a nemam proti nemu absolutne nic a rad sa s nim pohram a pomazlim (ak prili sneslinta a nesmrdi :-D )
Prežiť !!!
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Argonaut »

Já nosím G17, je to trochu větší, ale to já taky:) jenom musí člověk najít polohu, protože ho nosím ve vnitřním pouzdru. Po čase si člověk zvykne a už o něm ani nevím a zvykla si i rodina. Jinak bez nože v kapse/batohu taky ani ránu. A kde nemůžu vzít G, tam beru teleskop. Ten nosím od té doby, co nějaká trubka zapíchla policajta v metru. Jenom doufám, že bych ho stihl v případě potřeby vyhrabat:)
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Jim Corbett »

Přidám svůj zážitek. Už dvakrát mi zdravou kůži zachránila pepřová tekutá střela. Na pochůzce příměstským lesem mne napadl středně veliký kříženec, jehož majitelka měla zřejmě v žilách jakousi "chemickou radost" (nedržela směr). Sprej jsem použil v momentě kdy mi pejsek začal okusovat nohy. Účinek mě dost překvapil. Zavyl a čumák do země zaryl :) zmizel za zatáčkou dřív než jsem ho stačil ještě nakopnout. Majitelka na událost reagovala také vytím, ale vzhledem k tomu, že se nepokusila kousat, jsem pokračoval v procházce. Druhé použití spreje bylo spíš preventivní když na mne při jízdě na kole začal dorážet vzteklý "raťafák", účinek byl také okamžitý. Zbraň nosím jen na střelnici. V běžném životě si vystačím s pepřovým sprejem a nožem v kapse.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od opavak »

... omluva za rozpoutání výše uvedených OT ... jak jsem psal - některé příspěvky ... ten psycholog prostě zabere vždycky :roll: ... a to je tak vše, co vím o krevetách :lol:
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od skafloc »

Nosím prakticky denně, G26 s 10+1 a většinou i náhradní 12, nebo Steyr L-A1 se 17. Kvéry střídám podle oblečení - prcka ve venkovním (celokydex), Steyra ve vnitřním (kombinace kůže-kydex). Určitou zvláštností je, že u prcka většinou "cítím potřebu" mít s sebou náhradní zásobník, u Steyra ne, u toho beru náhradní zásobník jen do lesa, nebo někam na delší cestu, to je ale většinou v báglu ještě krabka s 50. Naprostou samozřejmostí je i nůž, vlastně dva - Victorinox a poloautomat CRKT.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Argonaut »

drobné OT: dovolím si k hafanům zkušenost, z Prahy před 10 lety. Jdu po ulici (koupit dětskou postýlku v obchodě, co byl v té ulici) a vylítl na mě vlčák a rovnou skočil a kousl. Žádné štěkání, vyhrožování, vrčení... Ještě jsem uskočil, ale stejně mě kousl do břicha. Bylo ten den vedro, bůhví, co se mu honilo v hlavě. Patřil nějakému místnímu bláznovi. Ale co následovalo při zjišťování, jestli nemá vzteklinu... Ale bylo tak rychlé a pro mě překvapivé, že bych se na nic nezmohl, ani kdybych něco měl. Pak zbývají jen ruce a zavalit a udusit.

A ruce a nohy má člověk u sebe vždycky:)
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od viktor »

ono to sem patri a vubec.. proste dost jsem toho najezdil na moto, vetsinou solo a ruznejma zemema, proste reba dulo do hr pak pres cernou horu, albanii, recko, bulharko, rumunsko, ua a sslovensko zas zpet.. no proc to rikam, jednak divoke smecky psu v rumunskych horach jsou kapitolou sami o sobe a v pa dobe muzou byt podobne smecky i u nas, nic moc v bulharsku to zacina take, pokud nekdo chce videt skutecny PA tak doporucuji Bulharsko ..
resil jsem samozrejme otazku sebeobrany a je to docela problem vzhledem k ruznym predpisum v jednotlivych zemich. Pak vam skutecne dojde ze u nas je zakon z tohoto hlediska velice rozumnej.
Nakonec jsem vozil malej hasicak. To proslo vsude a jeste s pochvalou. Neni to sice pistole ale celkem se to hodi na lecos, navic vas ´ve vetsine pripadu patricne organy jeste pochvali misto aby vas za drzeni maleho pepraku pomalu zavreli jak napr v nemecku. Pokud mate peprak v nemecku berte s obrazkem psa, ten je tam legalni :-))
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět