Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od proforma »

Dnes jsem byla nakupovat kousek od Jiraku. Zrovna kdyz jsem byla v krame, vedle prepadli trafiku.

Nenosim. Zatim.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Strelec45 »

Viktore, jen tak pro zajímavost... sněhový? práškový? 8-)
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od skafloc »

proforma píše:Dnes jsem byla nakupovat kousek od Jiraku. Zrovna kdyz jsem byla v krame, vedle prepadli trafiku.

Nenosim. Zatim.
Omluva za OT, ale nedá mi to - viděla jsi film Dotek medůzy? Tvůj život, alespoň to, co píšeš, že jsi už zažila, mi z něj leccos připomíná...
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od proforma »

@skafloc: podivam se. Ja to holt asi pritahuju :-). Konec OT :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Maximus »

Právě kvůli dětem a psům jsem začal nosit po příhodě, co něklolik km ode mne jakože "cvičený" rotvajler napadl malé dítě a trvalo moc dlouho, než psa otec zavíracím nožíkem udolal. On i dítě byli vážně zranění a dítě mělo i ztrátová poranění. To jsem se dozvěděl až ex post a díky tomu, že už jsem jednou stál proti "rozdováděnému" rotvajlerovi jenom s lopatou a za mnou bylo stádo kamarádových ovcí (tenkrát do skončilo jenom konfliktem s majitelkou psa), tak jsem to bral jako varování a začal jsem nosit více méně pravidelně. Původně jenom Makarova PM se "sedmi" - víc přece netřeba.

Pak jsem ale v temné uličce potkal maskované lupiče, co zrovna "udělali" pobočku České spořitelny tak jsem měl u sebe PM a naštěstí jsem pistoli pro svoji obranu nemusel použít (běželi dál a já neměl chuť si hrát na PČR). Nicméně už jsem měl po prvním kurzu ICS, kde se člověk seznámí s reálnějším pohledem na řešení různých "šlamastyk" spadajících už pod NO a došlo mi, že "sedum" v PM (ten jeden náboj navíc "doplna" nic neřeší) rozhodně nemusí stačit když už by šlo do tuhého (např. lupiči by se odmaskovali a až pak by mě uviděli a stálo by jim za to mne zlikvidovat jako nepohodlného svědka - o tom, že by mohli mít na sobě lehkou balistiku, která z druhé ruky stojí 2 - 3 tisíce a funguje skoro stejně dobře jako ta nová už raději ani nebudu spekulovat).

V reálném boji se střílí dokud nepřítel nepadne a nepřestane být hrozbou - takže žádné bum, počkám co to udělá a pak další. To je dobré na "mířenku" na střelnici, ale ne do situace, kdy jde o život. Nevýhodou tohoto "režimu střelby" je samozřejmě vyšší spotřeba nábojů a v případě vícero útočníků by nějaký náboj mohl v mém PM chybět. Takže jsem přezbrojil na pistole s dvouřadým zásobníkem a dávám do plna (únava pružiny je spíš mýtus, než co by mělo mít dopad na reálnou životnost zásobníku). Druhý zásobník beru sebou jen výjmečně - když jedu daleko či jedu do míst, kde šance na "šlamastyku" jsou větší než obvyklá (velká obchodní centra ve velkých městech či místa obecně více riziková). Dál moje "paranoia" nejde. Zatím kosu s bandalírem na zásobníky a balistickou vestu nosit na nákupy nepotřebuji a přál bych si, aby to tu nikdo nikdy nepotřeboval - bohužel moje přání se mi ne vždy plní :devil.

Jinak jsem momentálně maximálně spokojen se Sig Sauerem SP2022 a pro moji větší tlapu jsem nenašel lepší pistoli :yes.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

s Maximovým názorem se ztotožňuji :yes
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Václaf »

Jsem sice jsem zatím jen čekatel ZOZ,ale i tak mám pořád plné kapsy,pepřový sprej,teleskop,zavírací nůž je samozřejmnost. Sice nemám bohudík zkušenosti s NO,ale vím např. jakou práci dá přepižlat obyč. klíčema od domu dusící se offci zamotanou ve špagátech z vykradeného/vyžraného balíku sena :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Pongo.pygmaeus
Příspěvky: 92
Registrován: 26.12.2015 23:53
Pohlaví: muž
Bydliště: tu i onde

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Pongo.pygmaeus »

Chvíli jsem s sebou tahal revolver Taurus T85 ultralight. Az mě jednou pani v metru upozornila, že mi trčí madlo zpod saka, jsem presedlal na Kevina. Je ve vnitřním pouzdře, celej den o něm nevím, nikde nekouká, nevyčuhuje, nedělá boule, netlačí. Paráda. Myslím, že není lepšího "nosiče". Takhle ho nosím už dobrý dva roky. Úvahy o tom, zda to není málo (Antone Pavloviči) nechávám jiným. Podle mě je to tak akorát.
Pajik_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: 30.12.2015 21:37
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Pajik_CZ »

nůž v kapse stále, na opasku 24/7 CZ75 semicompact. Budu ale přecházet na 75B a semicompact poputuje k přítulkyni. Jak tu už zaznělo... Lepší mít a nepotřebovat, než potřebovat a mít holé ruce. Už jsem jednou čelil rozzuřenému psovi a s nožem v ruce jsem měl větší pocit sucha a jistoty. Nevim, jak moc mi rozuměl, ale po pohrůžce že z něj nadělám základ na guláš mě nechal projít a nesledoval mě... :chuckle
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Apokalyptik »

Bežne nosím PM s dvoma zásobníkmi po 6 nábojov. Keď idem niekde v noci alebo do lesa, alternatívne 9 Luger s 15 kamarátmi, alebo .45 ACP s 9 kamarátmi.
Začínal som s .22LR :rofl

Na psov doteraz stačilo pekné slovo. Väčšinou predo mnou utekajú a nechcú poškrabať za uchom...SRABI :chuckle
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od štaflík »

Nosím většinou v batohu s tím, že když situaci vyhodnotím jako rizikovou, jde do Dasty pod bůček. Není to ideální, ale zatím necítím riziko tak velké.
Ačkoliv denně chodím do práce přes les s divočáky a přes louky, kde se venčí si ze dvou velkých sídlišť, neměl jsem nikdy náznak problému. Psi mě mají rádi a už jsem "ukecal" i krajně nasraného jezevčíka (IMHO jedno z nejagresvnějších plemen). Většinu rotvajlerů či strašných pitbulů dostanu na záda a k drbání rychle. Kamarád s ostrými středoasiaty, kteří se mi při první návštěvě za chvilku lísali u nohou to komentoval: "Takhle zatím reagovali jen na postižené a na tebe." :lol: :lol:
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od jerry.mysak »

nosím už 2 rokem v kapse kalhot Ruger LCP, 9mm Br. Nechá se sehnat za 7 000, váha s nábojema 300g, 6 ran. Bez pouzdra. Už jí ani nevnímám. jen trochu těžší než mobil. Na 10 m se nechá docela nastřílet. Ale kope, jak je lehká. Při stresu (rychlopalba) mám snahu strhávat, přece jen má dost tvrdou spoušt. No co, tak mu ustřelím koule.
Nicméně doufám, že jí nikdy nebudu muset použít.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od chodec »

G19, 14+1 /nechce se mi dopáskovávat/
Nosím sem tam, někdy nemůžu - třeba v práci apod., po městě a do přírody často. Posledních pár let v "západní vyspělé společnosti" ze mě udělaly mírného paranoika.
Dřív jsem nosil PPK, pak jsem zvažoval menší revolver 2" v .357, ale vzhledem k tomu, že jednou jeden známý tasil a útočník ani nezareagoval na zbraň, tak jsem nakonec zvolil G.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od MrPorter »

No nevím, jestli si zrovna ta G19 zjedná respekt...to pak už nosit nějakou z těch zbraní na medvědy jako Desert , .454 nebo .500
coloredo
Příspěvky: 80
Registrován: 15.03.2016 22:29

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od coloredo »

Na běžnou tahačku do města a pod. tak PPK v 7.65mm, na nošení velmi přijatelný, jak velikostně, tak váhově. Počítám, že do přestřelky gangů se asi nezapojím, takže kapacita zásobníku postačující. Když někam do lesa, přírody, na chatu a pod., mimo civilizaci, vyměním pepka za CZ 75 s patnácti knedlíkama+plný zásobník navíc.Je ti sice kus těžkýho železa, ale práci dokáže odvést řádnou.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od chodec »

MrPorter píše:No nevím, jestli si zrovna ta G19 zjedná respekt...to pak už nosit nějakou z těch zbraní na medvědy jako Desert , .454 nebo .500
Až budu muset vytáhnout G19, tak už to bude v situaci, kdy mi bude jedno, co si útočník myslí. A s DE bych se fakt tahat každodenně teda nechtěl, to mi přijde už často rozměrný ten G19.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od viktor »

oml za pozdni odpoved,
hasicak samozrejme praskovy, perchlor by byl samozrejme lepsi ale to se snad uz ani nedela.
nay zver ruzneho druhu ja dost dobre i neco takoveho http://www.paralyzery-vychytavky.cz/pep ... ska-guard/
tady je drahej jde sehnat i za polovicni cenu,
je na zver, ne na lidi a tak je v nemecku i legalni na rozdil od obyc pepraku :-))
jinak ,m beretu 22lr a 7 naboju
obcas glock 9 para 9 naboju cerna mamba a nebo neco podobneho
take 4palec sw 357 mag 6 x sp
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od vratnikp »

městská džungle:
18" teleskop vždy, od lonského podzimu pokud zákon dovoluje G26 s 10 ranami, nadrcnutý ve vnitřním kydexu excubitor, pokud nošen v kapse, nenadrcnutý, občas druhé šuple s 10ti (styl oblečení, cílová destinace, doba pobytu...)
v pracovním dnu nosím mezi 8-14 hodinami denně
náboje: 9x19 black mamba
příroda:
G26 10+10, vnější kydex excubitor, teleskop

náboje: 9x19 s&b celoplášť

důvody pro případné rýpaly budu opakovat po předchozích přispěvatelých:
po napadení ovčáka co jsem venčil dvěma "bojovými" psi jejichž páníčci leželi zfetovaní na blízkých lavičkách a já měl u sebe jen teleskop: nosím
od jistých událostí v době kdy jsem žil naivně v míru a lásce si řikam je lepší mít než doufat že nebudu potřebovat: nosím
co se v míru naučíš, v průseru jakoby najdeš; zvyk je železná košile nosím

když vidím obohacení západních zemí novou kulturou doporučuji všem známým střelcům nosit denně, většinou jsou to "nosiči - víkenďáci" co nosí jen když jsou vybrat větší obnos a když na ně tak koukam tak by udělali kolikrát líp kdyby železo nechali doma v trezoru

přítelkyně nesdílí mé nadšení (paranoiu?) a nosí (glock 42) pouze když ví, že se domů bude vracet sama ve večerních hodinách
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Takže zatím nenosím, ale je to jen otázka času, kdy se po mém okolí začnou pohybovat cíle. Jinak nůž a kubotan mám v kapse vždy.
Velká pistole na nošení moc pohodlná není, zvlášť v autě tlačí a podpažní pouzdro na léto znamená bundu. Proto zvažuji nákup Rugera LCP. Oproti ostatním subkompaktům má hmotnost 255 g. Našel by se někdo na čáře Praha - Brno, nejlépe uprostřed té čáry, kdo by mě z toho nechal vystřelit? A našel by se někdo, kdo by mi chtěl LCP rozmluvit a navrhl něco jiného, podobného?
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od scavenger »

Osobně nosim Glocka 19 s tim, že mam na vnější zádové spodní části batohu skrytou kapsu, kde ho mam uskladněnýho. Nikdo by nečekal, že tam je kapsa, ani není znát že by tam byl. Batoh s sebou mam vždy, tak nemusim řešit různé přehazování mezi kalhotama a v létě se omezovat kvůli tomu v oblečení.
Odpovědět