Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Václaf »

Jo,občas si do přírody vyrazím s vz.61 pod pejskařskou vestou,do práce revolver 4'' a na rande nebo jinak v civilu G34,sice je to dlouhé,ale dá se :hand
Čechy čechům !!!!!
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od donovanstangiano »

Vzdycky vsude nejaky nuz v kapse na klipu (zaviraky, mam jich vic). Kratkou 1911 Norka obcas.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Serža »

pořád Kahr PM45 :twisted:
jako kudla přibyl k Leathermanu ještě zavírák ColdSteel Luzon...TEN MALEJ! :D
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 73
Registrován: 01.01.2014 22:32
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od mercedes777 »

Vzdy u sebe Rami v kozenem pouzdru..... ;)
Přílohy
Ma kamaradka za kazde situace.....
Ma kamaradka za kazde situace.....
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Matěj »

Takové brašny mi přijdou děsně nepraktické. Jak dlouho trvá tasení?
Protože nesnáším jakékoliv brašny na opasek, ledvinky nebo "kabelky" přes rameno, tak jsem dlouho hledal, jak nosit dostatečně skrytě, až jsem skončil u vnitřního pouzdra, prvně kydex, který mě dost tlačil, nakonec (zatím) hybrid.
... A abych nebyl mimo téma, tak už pár let G43 a nestěžuju si, celkem mě zaujal SIG P365 a ačkoliv mám s touto značkou jen dobré zkušenosti, tak mě tento model až tak nějak nezaujal. Kromě toho v ČR se dá sehnat oproti USA jen očesaný....
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od bivoj »

Když už tu bylo vykopáno toto vlákno, tak k dnešku stabilně G43 (7+1), v případě možnosti G19X (19+1). Ale toto vše je jen z nouze cnost. Z hlediska komfortu a intuitivní první rány u mě nikdy nic nepřekoná 1911, kdy i přes velikost zbraně a nízkou kapacitu zásobníku byla úspěšnost prvního zásahu do 5cm zóny na 10m cca 95%...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Matěj píše:...celkem mě zaujal SIG P365...tak mě tento model až tak nějak nezaujal...
Tak zaujal, nebo nezaujal? Matěji vyber si. :chuckle
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Matěj »

Jo, to jsem si při psaní neuvědomil. Zjednodušeně, když jsem viděl, že přišel na trh, tak mě zaujal... a když jsem ho měl konečně možnost v ČR vidět (zatím bez střelby), tak jsem zjistil, že je to o ničem. :mrgreen:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od devlop »

dříve jsem nosil Astra Constable (klon walther PPK) ve vnitřním pozdře, pak jsem koupil HK SFP9 a řekl jsem si, proč nezkusit nosit tuhle full size pistoli. A ono to fakt jde, nosím ve vnějším kydex pouzdru všude, do práce, na nákupy, když jdu odvést holky do školy a školky, prostě bez ní nevytáhnu paty z domu. Teď v zimě nosím tak, že spodní část svetru/trika/košile/mikiny je na pravé straně POD zbraní, takže stačí jen nadzvednout bundu a zbraň je přístupná. Když si pak musím bundu sundat, tak vrchní oděv samozřejmě přes zbraň s pozdrem jen přehodím. Samozřejmě to vyžaduje nošení trochu volnějšího oblečení, žádné přiléhavé trička, ty jdou jedině tehdy když vím, že si bundu sundavat nebudu.
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Yeah »

SP2022 9x19 dříve ve vnitřní dastě, což bylo slušně neviditelné, ale trpěly kosti. Teď již nějaký čas ve vnějším kydexu. Kosti trpí míň, ale kvér dělá obrysy (ručka dělá hrb) a to dost značné při jakékoliv jiné poloze kromě stání. Snažil jsem se to řešit a co počasí dovolí, nosim volnou mikinu která to dost kreje, jiný řešení (krom výroby OTP :), nebo výměny kvéru) to asi nemá, takže na to seru ať si každej myslí co chce.
Dále nějakej lacinej zavírák od SW kterej je dost na hovno, ale protože zatim v podstatě nad očekávání drží v jednom kuse tak ho toleruju.
ESP obuch ten tenkej.
Malinkej pepřák, cíleně koupenej proti psum který občas chtěj obskočit moji čubu a jejich majitel je má hrdině na volno aniž by ho poslouchali. Mam psy rád a pro šuk pochopení, takže nemam to srdce je mláti obuchem nebo nakopávat, takže pepřák s mírou.
- mimo zbrani dále propiska, kus papíru, několik stahovacíhc pásků, relativně často svítilnu, malou lékárničku, v bundě pro chladnější dny mam termofolii v létě už ji nemam kam dat. Víceméně vše na opasku nebo v kapsách, pokaždý když se něco semele, tak zjistim že by to chtělo ještě něco takže postupně se upgraduje.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Jen taková úvaha. Už jsem v jiným vlákně psal, že podvědomě analyzuju důsledky mého počínání. Jako třeba že nebudu nosit střelivo SP na obranu, i když není zakázaný, ale v případě použití může vyvolat otázky. Můžeme to nazvat předposranost, nebo předvídavost :wasntme .
Spousta z nás u sebe nosí pistoli i obušek. Co by se asi dělo po výstřelu? Jaká je pravděpodobnost, že kdybych měl u sebe jen pistoli, byla by to nutná obrana, ale protože jsem měl i obušek, bylo by to kvalifikováno jako nepřiměřená obrana? Je nesmysl nosit pistoli i obušek? Když pominu, že tohle byl magor, to že měl kromě pistole ještě pepřák, obušek a motýlka mu jistě nepomohlo.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Maric »

Jen taková poznámka. Pořad “Policie v akci” má k realitě blízko asi stejně jako pořad “Soudkyně Barbara”. Zde vyjádření PČR k pořadu: https://www.policie.cz/clanek/reakce-na ... -akci.aspx
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Jinej odkaz jsem k tomuto případu nenašel, ani nehledal. Dal jsem to tam jen pro to, že se na základě toho psalo jak byl po zuby ozbrojen. Šlo mi jen o ten případ. Tady máš odkaz na článek v blesku.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Maric »

Však já nerozporuju že se to nestalo. To, že je tento pořad točený na motivy skutečných událostí je téměř jisté, jen ta televizní dramatizace může být přikrášlená (změněná). U těchto fake reality show totiž spousta lidí věří, že s hlídkou jezdí nějaký štáb, a točí skutečné události a ne jen hraný scénář.
A co se týká kombinací obranných prostředků, tak za ideál považuji pepřák a pistoli. Nůž se na sebeobranu podle mě příliš nehodí, a s obuškem se moc ohánět neumím.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od gannicus »

Bill Masen píše:ale protože jsem měl i obušek
Masene, při NO, než dojedou cajti, budeš volat Jančíkovi (nebo někomu podobnému). Ten Ti jako první věc řekne: "nic neříkej, jen základní kostru. Tady na mě bafl chlap s kudlou, nasypal jsem do něj 3, tady jsou nábojnice, tady je krví nacucaná mikina, jak jsem se mu snažil pomoct". Nic víc. O tom, co se uvede při výslechu se domluvíte později :hand
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od zdoch »

Bill raději postřelí odraženým, nebo prostřeleným celopláštěm nezúčastněnou osobu, případně bude zraněn od útočníka, poněvaďž záměrně nepoužil povolenou střelu viz. cuzzs, která by aspoň částečně předala energii a zvýšila šanci na obranu?

Jen proto aby náhodou nebyl u soudu popotahován? Podle mě dost špatná analýza počínání. Předvídavost se to opravdu nazvat nedá, ale proti gustu...
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Yeah
Příspěvky: 137
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Yeah »

Bill Masen píše:to že měl kromě pistole ještě pepřák, obušek
Je to dobrá poznámka, jelikož také analyzuji tak jsem o tomto také přemýšlel. Paradoxně se může stát, že to pomůže, resp. došel jsem svym způsobem k opaku tvé teze a došel jsem k tomu praxí, jelikož jsem zažil situaci kdy by pravděpodobně jen hrozba zbraní byla justiční sebevražda, nic jiného jsem u sebe však neměl... od té doby jsem začal tahat obuch.

Jsou různé intenzity průseru a různá místa na kterých se průser odehrává. Takže velmi zjednodušene: jde po mě nafetovanej těžce agresivní frajer s šutrem, tyčí/ boxerem čimkoiv, nebo jen holejma rukama ale je jasný že chce použít násilí, ok neperu se tasim, hrozim, střílim pokud to jinak nejde... pokud nejde zdrhnout atp...

Ale většinou je to jinak... zažil sem (asi nafetovanýho) kokota co chtěl otevřít dveře do baráku, poté co mě z nich viděl vyjít k autu. Když jsem mu neotevřel tak mlel že sem píča, že mi propíchá kola a takovej ten typickej žargon mladíků... neřval, nekřičel, prostě to tak nějak řikal, přitom se ke mě klidnym krokem blížil. Místo: Ulice 20m široká, z obou stran 5 pater panelák, takže asi tak 100 voken. Co by se asi stalo, kdybych za této situace odpoledne na ulici vytáh krochnu na vklidu se blížícho kluka, kterej neřve, nic neháže, má prázdný ruce? No takže přátelé, to je ta justiční sebevražda.

Jenomže pro mě to byl furt agresivní nafetovanej zmrd co se k mě blíží a v podstatě nevim co se mu honí v hlavě. Na kvér to bylo málo, ale na holý ruce už to bylo moc. Já fakt nemam ptořebu se rvát s nakym vyfetlym kokotem kterýmu přeskočí a vytáhne na kontaktní vzdálenosti kudlu. Pointa....: začal sem nosit obuch.
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od olgojchorchoj »

Glad.45, peprák a teleskop okrem leta.V lete je problém ho ukryť...
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Zdochu ne, Kevinem fakt neprostřelím. Ostatně tam ani jinou možnost, než celoplášť nemám, takže zbytečná poznámka. Myslíš, že SPčkem neprostřelíš, když je to nejnašlápnutější náboj od SB? Což ovšem pro tuto debatu nemá žádný dopad.

Pro sebe sem si tak řekl, že obušek a pistoli společně ne. Obušek tam, kde nemůžu mít pistoli. Ono tem čas, kdy se budu rozhodovat mezi obuškem a pistolí mě může stát draho. Přesto si rád poslechnu další názory. Obušek mi může dávat nad útočníkem převahu, ale taky nemusí. A to je ta hranice mezi přiměřenou a nepřiměřenou obranou. Jinak ten útok můžu vidět já, jinak soudce. Taky to může bejt rváč, kterej mi obušek sebere a seřeže mě a to, že jsem měl ještě pistoli... Asi by to byla otázka pro někoho, kdo se kolem soudu motá.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Jim Corbett »

Mám dojem, že se tohle řeší stále dokola a nikdy se to uspokojivě (pro všechny) vyřešit nemůže... Každý jsme jiný.
Za mne je nejlepší obrana útěk. Takže s ohledem na to stále nosím kvalitní boty... :) a pepřák. Situací kdy útěk - odchod (vím, ego trpí) není možný, opravdu není mnoho. Většinou se jedná o napadení psem. Psovi neutečete. Ve výše odkazované scénce jsem pozoroval vyhrocený dialog dvou debilů k nimž doběhli další dva. Policie promine. Nošení střelné zbraně má pro mne smysl jen ve velmi specifických případech.
Odpovědět