Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od PaF »

Taky neuteče, kdo nemůže běhat. Zdraví nevydrží věčně...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Jim Corbett píše:...za mne je nejlepší obrana útěk...
Tak s tím 100% souhlasím. Nejlepší vítězství v konfliktu je konfliktu zabránit.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od devlop »

Jim Corbett: "Situací kdy útěk - odchod (vím, ego trpí) není možný, opravdu není mnoho." - Není, ale situace se radikálně mění, když přestáváš mít zodpovědnost jen za sebe a máš zodpodvědnost za život a zdraví svých dětí a manželky. Vzít nohy na ramena a utéct s kočárem, druhým dítětem a manželkou před agresivní partičkou nebo psem je nereálné. A nezapomenout také na to, že zodpovědnost za rodinu má chlap také finační, takže z možného napadení je nutné vyváznost s co nejmenšími zraněními. Stačí jedna dobrá rána do hlavy a ten, kdo se živí "hlavou" může dopadnout tak, že si po zbytek života nebude pamatovat informaci, kterou mu někdo řekl déle než před hodinou, což je v "mentální" práci docela problém. Stejně tak ten, kdo se živí fyzicky bude mít probém, když skončí s pochroumanýma haksnama na vozíčku.

A "Nošení střelné zbraně má pro mne smysl jen ve velmi specifických případech." je to ošidné tvrzení. Jak se říká, nevíš dne ani hodiny... specifická situace se může ze zcela normální situace vyvynout během několika vteřin. Stačí se kouknout na to, co se děje v Německu...

zakončím to historicky ověřenou pravdou: lepší mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít.

Nosit střelnou zbraň tě nic nestojí a když tě neomezuje nosit teleskop a pepřák, tak subcompakt pistole tě omezovat nebude už vůbec
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Jim Corbett »

Tou "specifickou" situací jsem měl na mysli právě ochranu někoho - něčeho. Rodina a děti jsou samozřejmě priorita.
Jít s dětmi na procházku v neděli odpoledne na louky za městem bez střelné zbraně je hrubá neodpovědnost. Migrujícího neárijce jsem tam sice ještě nepotkal, ale výskyt bojových plemen psů doprovázených ne zcela způsobilými Čechy je tam značný a s dětmi se opravdu nedá před blbem utéct.
Po městě sám za sebe nepotřebuji (zatím) ani ten pepřák. Jak jsem už psal, každý jsme jiný a také žijeme jinde.
Zbraně mám rád, ale na dobu kdy budu donucen opravdu "nosit" se nijak netěším. Budu to brát jako výrazné omezení své svobody. Teď jsem rád, že mohu, ale nemusím. Natrénováno už mám víc než dost... ;)
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od devlop »

Jim Corbett - jasně, tak v tom jsme za jedno, už chápu jak jsi to myslel. :hand

Ale doporučím i přes to ;) , začít nosit i teď v "mírových časech". Zvykneš si na to prostě jako na každodenní rutinu - klíče, mobil, šrajtofle, doklady, nožík, baterka a pistolka. Nesmíš chápat nošení pistole jako nějaký "výjimečný stav", stav "války" kdy už je vše tak v řiti, že ji fakt nosit musíš. Pak to, že ji máš u sebe nebudeš chápat jako nějaké omezení, spíš to ber jako hodně velkou výhodu oproti jiným, že ji u sebe můžeš legálně mít a nosit a máš za sebou i právní podporu KN a NO v příápadě jejího použití.
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Jim Corbett »

Ehm, jak to říct... Na pistoli si nemusím zvykat. Naopak, v posledních letech si velmi rád nošení zbraně odvykám a hodně si užívám tu svobodu "nenosit". Taková ta svoboda důchodcova... :mrgreen: :D
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Rampa »

Tahle debata me tady přijde dost OT, nesla by dle uvážení moderatora přesunout do příslušného vlákna, aby tu neplevelila faktické vlákno?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od devlop »

Rampa: dost OT? možná jen trochu OT. Téma se jmenuje "Nenosíte/nosite zbraň?" - proč je OT rozebrat případ nenošení? Nebo chtěl by jsi tady vidět styl - co příspěvek to odrážkovaný seznam zbraní které kdo nosí a jestli IWB, OWB, AIWB, H/IWB nebo snad v IPS pozdře? K čemu by ti to bylo.

stejně má každý jiné indispozice, někomu vadí i G42 v apendix pozdře a bojí se, že mu to ustřelí koule jen se pohne a někdo si do apendix pouzdra zasune full size 1911 a v klidu s tím chodí celý den...

Tohle podle mne není téma na soupis the best off zbraní na nošení, to prostě není možné. Je to debata nad tím, kdo nosí nebo nenosí, a pokud nosí tak co a pokud nenosí tak proč
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Matěj »

Fascinuje mě, kolik věcí jsou lidi schopní u sebe nosit, kam to dáváte? Já jsem rád, když někam schovám subcompact a kapesní nožík, který stejně každou chvíli zapomenu v autě. Nejraději bych nenosil vůbec nic, ani klíče, telefon a mobil. Natož ještě tahat pepřák, telescop, svítilnu apod.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Rampa »

Devlop:
stejně má každý jiné indispozice, někomu vadí i G42 v apendix pozdře a bojí se, že mu to ustřelí koule jen se pohne a někdo si do apendix pouzdra zasune full size 1911 a v klidu s tím chodí celý den...

Tohle podle mne není téma na soupis the best off zbraní na nošení, to prostě není možné. Je to debata nad tím, kdo nosí nebo nenosí, a pokud nosí tak co a pokud nenosí tak proč
Však ano, tohle téma jsem pochopil, ze každý napíše co taha za bouchacku a proč plus případná diskuze, jen jako inspirace pro ostatní zvědavé apod. Nevím jestli je tohle vlákno na řešení teleskopu a českého justičního systému.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Rampa píše:...Nevím jestli je tohle vlákno na řešení teleskopu a českého justičního systému...
Nepochopils McKváku. Je tu vlákno, které se zabývá konkrétními případy, které se staly a jejich rozborem. V tomto vlákně probíráme co kdo nosí, jak to nosí, výhody a nevýhody. Tato úvaha, co jsem otevřel je o tom, jestli nošení pistole a teleskopu zároveň nám dává nějaký výhody, nebo i nevýhody. Začal jsem mít pocit, že nevýhody převažují, tak mě zajímají názory ostatních.
Ono to není jen o justici, ale celkově o dopadech našeho počínání.
Když třeba půjdu po ulici a dostanu se do hloučku skautů a třeba Delfínek si zrovna potřebuje splnit nějakýho bobříka práce s nožem. Tak vytáhnu teleskop a začnu jím šermovat. To se ale nebude líbit Černý Perle a Černýmu Panterovy. Černej Panter po mě skočí, teleskop mi vytrhne a pár mi jich natře. Vytáhnu kvér a Pantera odprásknu. Delfínek a Perla budou u soudu tvrdit, že jsem ho po Panterovy hodil, abych ho vyprovokoval a pak ho popravil. Kdybych smahnul Delfínka rovnou, Perla s Panterem se rozutečou a mě každej uvěří, že jsem se bránil přesile.
PS: tento příběh berte prosím s rezervou a nadsázkou. Dycky Most!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Serža »

Jim Corbett píše:Tou "specifickou" situací jsem měl na mysli právě ochranu někoho - něčeho. Rodina a děti jsou samozřejmě priorita.
Jít s dětmi na procházku v neděli odpoledne na louky za městem bez střelné zbraně je hrubá neodpovědnost. Migrujícího neárijce jsem tam sice ještě nepotkal, ale výskyt bojových plemen psů doprovázených ne zcela způsobilými Čechy je tam značný a s dětmi se opravdu nedá před blbem utéct.
Po městě sám za sebe nepotřebuji (zatím) ani ten pepřák. Jak jsem už psal, každý jsme jiný a také žijeme jinde.
Zbraně mám rád, ale na dobu kdy budu donucen opravdu "nosit" se nijak netěším. Budu to brát jako výrazné omezení své svobody. Teď jsem rád, že mohu, ale nemusím. Natrénováno už mám víc než dost... ;)
zkoušel jsi trefit běžícího psa (velikosti vlčáka)? já jo - na Balkáně (1990-91) zdivočelý smečky pobíhaly mezi vesnicema a jak měly hlad, napadaly všechno kolem. Naštěstí byly dost blbé...Obvykle úkol "založte palpost ve vesnici XY začínal tím, že bylo nutné z kamionu vystřílet všechny psy v dohledu...Pistolí? no chance a to i když se motali tak 10-20m kolem auta. AK pro dobrého střelce budiž (a to nebyl ve stresu, páč na náklaďáku klídek). Ideál brát je tak na těch 20m buckshotama broknou (vlastně jedinej důvod, proč vždy byla jedna v každém autě)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Jim Corbett »

Představa, že střílím pistolí na psy běhající kolem ve vzdálenosti 10 - 20m jak píšeš, mne rozesmála. Takový Balkán u nás zatím není. V mé realitě je to nesmysl, protože by to rozhodně nebyla NO ani KN a šílení pejskaři by mne lynčovali... :mrgreen: O šanci trefit se ani nemluvě.
I pes se často nechá "ukecat" a když ne, tak teprve nastupuje krajní řešení. Zatím mi pokaždé stačil pepřák. Pistole je až to poslední když jsem s dětmi... Obrannou střelbu předpokládám na kontaktní vzdálenost... Podle situace bych stejně jako první použil osvědčený pepřák, protože je stále ve hře i ohrožení vlastního dítěte střelbou.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od DeadMan »

Omluva za OT: Tak ono je rozdíl u nás zatoulaný agresivní pes (na něj nejlépe nůž, pokud mi visí na dítěti a to už se někde stala chyba) a smečky zdivočelých psů za války, tam věřím, že ta brokovnice byla nejlepší volba.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Bill Masen »

Jim Corbett píše:...Pistole je až to poslední když jsem s dětmi... Obrannou střelbu předpokládám na kontaktní vzdálenost...
Pokud jsem sám, můžu klidně střílet ze země na kontaktní vzdálenost. Pokud jsem s dětmi, tak se útočník na blíž jak tři metry dostat nesmí. :angel
blg
Příspěvky: 2
Registrován: 09.10.2018 9:27
Pohlaví: muž
Bydliště: P4 + Vejv + HO

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od blg »

Tahám s sebou tuhle dvojku. Glock 17 Gen4 v kydexu od Omegy. Plnotučná velikost pistole mi vyhovuje a s ohledem na mé plnotučné tělo mě neobtěžuje. Glocku jsem se dlouho bránil, nelíbil se mi vizuálně, absencí pojistek a hlavně – nechtěl jsem se stát součástí glockostáda. Pak jsem si ho pořídil na experimenty, abych lépe poznal svého nepřítele. Vyměnil jsem stojnu a dopiloval si ji podle svého, dal jiné pružinky, pořídil návlek... a najednou jsem zjistil, že ono to vlastně není tak blbé. Ruger P89 jsem pasoval do role mazlíka a tahám s sebou rakouský recyklát.

Co se týče nože, nosím s sebou španělský Rui. Zhruba z 90 % ho používám jako svačiňák, proto jsem šel do zubatého ostří. Skvěle se hodí k porcování rohlíků a housek. Druhé nejčastější uplatnění zoubky nacházejí v boji s lepicí páskou a smrskávací fólií. Teoreticky by jima šla naporcovat lajna, ale nezkoušel jsem. Nevýhodou je povrchová vrstva střenek. Na začátku se to tvářilo jako protiskluzový materiál, ale časem se to ohladilo a klipsna už nůž tak dobře nedrží v kapse.
IMG_6160.jpg
olmedo
Příspěvky: 12
Registrován: 12.06.2015 21:39
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od olmedo »

Pistoli nenosim i presto ze bydlim ve meste silne postizenem migraci (VIE). V open space, kde nenam vlasti stul ani "kontejner" se to nehodi. Riziku se snazim predchazet. Do kapsy max nozik, trenuju beh na dlouhe trate a bydlim v drahe ctvrti s prevahou puvodniho obyvatelstva, kde je zatim klid. Deti jsou na soukrome krestanske skole, coz jinoverce odfiltruje. zatim to jde. az bude hur, vratim se zpet do CZ. tak ji zatim hlidejte :-)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od Matěj »

Jak je to vůbec v Rakousku s nošením? Samozřejmě za předpokladu, že "nosič" je vlastníkem jejich obdoby "našeho" ZP. Ve Vídni jsem každou chvíli, protože náš největší zákazník je jedna rakouská firma, tak mě to zajímá. Ne, že bych na to snad dosáhl, i když bych se cítil hned mnohem bezpečněji :D , ale čistě pro zajímavost.
olmedo
Příspěvky: 12
Registrován: 12.06.2015 21:39
Pohlaví: muž

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od olmedo »

Je to OT, tak jen kratce. situace je podobna jako v CR, kategorie jsou stejne, co je jine je ziskani ZP. Pri koupi dlouhe neni potreba nic jen cisty trestni rejstrik (Kat C ohlasovaci povinnost). Na kratkou (Kat B)je potreba udelat psychotesty a slozit praktickou zkousku. Pak dostane clovek da sloty na kratke. ty si casem muze rozsirit. Kontroly chodi i do domacnosti a to bez predchoziho upozorneni, kontroluje se splneni pozadavku na bezpecne ulozeni.
Uživatelský avatar
pohled venkova
Příspěvky: 12
Registrován: 29.04.2019 21:44
Pohlaví: muž
Bydliště: okr. LT

Re: Nenosíte/nosíte (co) zbraň? Aneb parťák do nepohody.

Příspěvek od pohled venkova »

Nenosím, sladké železo odpočívá doma. V obci se většinou známe, místní potížisté i céčka jsou celkem ukáznění. Dlouhá léta jsem se nedostal do situace, která by zaváněla fyzickým střetem, vše se vyřeší vzájemným zpochybňováním intelektuální výbavy, nebo jen přezíravým úšklebkem. Podle jakýchsi údajů žijeme v deváté nejbezpečnější zemi světa a řekl bych, že tomu tak opravdu je. Přesto si ZP i hračku ponechám, protože...Wir nicht schaffen das. :sleep
Odpovědět