Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od the.marek »

V revolverech se moc nevyznam, tak poprosim o radu.

Znamej si chce pořídit z komise 3" SW 64. Je to povedenej model, má s ním někdo zkušenosti?
Jak se u něho tak pohybují ceny?
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Revolvery

Příspěvek od Nicotinick »

Osvědčený mechanismus s integrovaným zápalníkem, ještě poctivě udělaný, v podstatě nerezová verze fenomenálního mod. 10. Pokud není zasažená kutilem, není se čeho bát. Nový stál cca 900 USD. Cena je věcí nabídky /poptávky, ale řekl bych že se pohybuje kolem 6-7-8 tis.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Revolvery

Příspěvek od herman »

Chci si "naježit" nějaký revolver. Žádné velké střílení, občas na střelnici, ale zase aby byl schopen zastat i funkci záložní zbraně. Zaujal mne tento typ: ALFA steel 357 Magnum, dvoupalec. Má někdo s uvedenou značkou osobní zkušenost? Tedy ne typu: kámoš říkal, četl jsem, slyšel jsem atd.
P.S. vím, že .357 je na dvoupalec zbytečně výkonný. ;)
Přílohy
ALFA steel 357 Magnum.jpg
ALFA steel 357 Magnum.jpg (13.29 KiB) Zobrazeno 7828 x
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Pahrb »

A co chces slyset? proste revovler, co strili. Nemam z nej dobry pocit jako z SW, ale funguje dobre.

Nekteri rikaji, ze jsou to sroty, ale po pravde nechapu proc. Lepsi jak Taurus..
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Revolvery

Příspěvek od herman »

Přesně to jsem chtěl slyšet. :D
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od des »

tá pažba je nezmyselne velká.
pred časom som pár valcov vystrielal z 4 palcovej verzie. bez závad. ked ti to pomože pri rozhodovaní.
známy čo ho mal ho už nemá. prešiel na revolver zahraničnej značky a potom na umelohmotnú pištol.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Revolvery

Příspěvek od bivoj »

herman píše:Zaujal mne tento typ: ALFA steel 357 Magnum...
Měl jsem ve čtyřpalci (dvoupalec je imho tak pro 38 spl.), ale moc jsem toho s ním nenastřílel (cca 2-3 tisíce). Chodil naprosto spolehlivě - 0 závad.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Poody »

Opakovaně se tu psalo o tom, že náboj (z jakéhokoliv důvodu) selže, neodpálí. Střílím zatím jenom tovární, převážně Slabý & Blbý a selhač jsem neměl za cca 5k žádnej. Ale si vzpomínám, že jsem někde slyšel, že by mohlo dojít také k opožděnému odpalu. Pokud to z pistole vyhodím z komory, asi mě to maximálně kopne do kotníku (pokud si ho nedám do kapsy u kalhot :shock: ). Co ale v případě revolveru, když odpálí opožděně po otočení válce. Vyskytují se takové závady? je to KO zbraně nebo i střelce?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolvery

Příspěvek od proforma »

Ciste teoreticky - jeste se mi nic takoveho nestalo ani jsem o nicem podobnem neslysela: kdyz valec vydrzi normalni vystrel, proc by nemel vydrzet opozdeny? Asi by tam byla nejaka popalenina nebo pohmozdeni ruky, ale pokud zbran bude mirit stale do bezpecneho prostoru, velke zraneni bych neocekavala?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Serža »

a kam odletí střela a uvolní se tlak, když už je bubínek pootočený a komora není proti hlavni? ;)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Revolvery

Příspěvek od Bill Masen »

Poody píše:...Střílím zatím jenom tovární, převážně Slabý & Blbý...
A proč tu firmu posměšně nazýváš, když to sám používáš? To není úplně známka inteligence. :shake
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Revolvery

Příspěvek od Nicotinick »

Schlecht und Billig bude lepší ? :D :D

Ale aby mně někdo nevzal vážně, produkci SB považuji v současné době za evropsky i celosvětově naprosto konkurenceschopné střelivo. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Revolvery

Příspěvek od Bill Masen »

V kontextu Nikotiniku, v kontextu. :hi
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Poody »

Bill Masen píše:A proč tu firmu posměšně nazýváš, když to sám používáš? To není úplně známka inteligence. :shake
No... mohl by to být nepovedený pokus o sebeironii, jako že nejsem hustej týpek, co střílí tak dobře, že mu Strong&Bold nestačí a má zmáknutý laborace všech výrobců světa. Ale spíš to znamená, že jsem hloupej, jak říkáš :(

Na opožděný odpal jsem se ptal proto, že se domnívám, že každý revolver má alespoň jednu polohu válce, kdy komora je proti rámu. Tedy: Cvak(selhač), bum, bum, a selhač je proti rámu. U pětiranného budou asi min. dvě polohy, kdy komora není úplně volná.

Vlastně dotaz primárně zní: Je opožděný odpal legenda, nebo se to stává u (vymýšlím) špatně skldovaného, zavlhlého střeliva, nebo u přebíjeného se štatnou zápalkou/prachem/technologií?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Fabulous »

Odpal zpožděný o několik sekund jsem již jeden před lety měl. Ovšem jeho pravděpodobnost je extrémně nízká.
Poody
Příspěvky: 22
Registrován: 09.11.2016 14:51
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Poody »

A máš představu o příčině toho opožděného odpalu?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Fabulous »

Nevím a je mi to jedno. Jeden selhač za 20 let skutečně neřeším.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Baca »

Jednou z moznych pricin moze byt vyrobna vada. Napriklad ciastocne flegmatizovanie strelneho prachu. Napriklad drobna kvapka oleja na zapalke, nasype sa prach, cast presne oproti zapalke sa stane inertnym voci zaslehu, ale zacne tliet, kym ohen prejde k suchemu prachu chvilku to potrva a potom vujde rana do ramu, ktory ako laik predpokladam odide vo viacerych kusoch do vecnych lovist :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Revolvery

Příspěvek od proforma »

Serža píše:a kam odletí střela a uvolní se tlak, když už je bubínek pootočený a komora není proti hlavni? ;)
Strela odleti tam, kam mirim. Tlak se uvolni vsude, kam bude moci neomezovan hlavni. Proto pisu o pohmozdeni ruky. V pripade revolveru a opozdeneho vystrelu, pokud uz byl pootocen valec, bych to holt zmackla jeste jednou, aby se vadny naboj osove dostal uplne mimo ram, pak by nemela hrozit nejaka zmena cesty strely nebo jeji roztrzeni/deformace a nasledne tezsi zraneni ruky ci dalsich casti tela. Nebo Te napada nejake lepsi reseni? :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět