Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Revolvery

Příspěvek od herman »

Já sám jsem sice vyložený pistolář, ale o revolveru silně uvažuji. Dokonce již mám i NP. Mám od otce slibený "GRAND" v ráži .38 SPEC, ale 4 palcový lauf se mi zdá dlouhý. Já bych raději dvoupalec. Tak ještě uvidím.
revolver-zkr-590-grand-38-spec-4-hlaven.jpg
revolver-zkr-590-grand-38-spec-4-hlaven.jpg (27.36 KiB) Zobrazeno 12122 x
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Ber ho všema deseti a jdi si pro nový nákupní povolení. ;)
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Revolvery

Příspěvek od herman »

Ten mi neuteče, a nákupka platí až do května. :D
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Revolvery

Příspěvek od Makarov1977 »

Zdravím, prosím o radu. Vlastní revolver Alfa Proj 830 v ráži 38 special rok výroby 2002. Materiál rámu je slitina a jelikož nejsem první majitel, nevím kolik má vystřeleno. Po poslední návštěvě střelnice jsem zjistil prasklinu u kohoutu na rámu zbraně. Po kontaktu u výrobce mi bylo zděleno, že je vymalováno a nedoporučují s ním již střílet. Již nechci revolver vyrobený ze slitiny, ale celoocelový, nebo z nerezu. Velice se mi zamlouvá Taurus Tracker 627 v ráži 357 magnum. Jelikož výrobce uvádí možnost jak 357 magnum, tak střelbu s 38 speciál, kterých mám ještě dostatek. Něco jsem na netu již prostudoval, ale zatím jsem na vážkách, zda Taurus je dobrá volba. Kupoval bych již nový kousek a ne bazarovku. Děkuji za rady. Makarov
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od the.marek »

Být tebou kouknu se třeba na Rugera, mají i dost podobný design, jak ten Tracker a jsou to prověřený, poctivý držáci a pracanti a mají také modely u kterých uvádějí, že můžeš střílet jak .38 sp., tak .357 Mag.
A dáš za něj stejně jak za Brazilského Tauruse. Taurusové nejsou sice nejhorší revolvery, ale Ruger a S&W jsou přeci jenom jiná liga.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Fabulous »

Ruger - levná, slušná značka. Taurus - ještě levnější brazilská značka. Taková Dacia ve zbraních :) Některým řadám modelů se nevyhnuly veliké problémy. Pokud dosáhneš na lepší, kup si lepší.
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Revolvery

Příspěvek od Makarov1977 »

Děkuji za radu. Měl jsem již skoro vybráno a jsem zase na začátku :lol: . Je pravda, že jsem již několikrát se snažil ušetřit a nakonec jsem zjistil, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval laciný věci - snad jsem to napsal správně. Ještě prosím o jednu radu. Pokud budu kupovat Rugra tak za nového dám cca 18000,- Kč a bazarovku třeba 12000,- Kč. Čeho se vyvarovat. Ještě mám snad jednu možnost koupě. Jedná se o revolver Smith Watson 357 magnum, 5 ti palec, černý, 6 ranný, rok výroby 2003. Model nevím. Jedná se o pozůstalost v dědickém řízení. Revolver je uložen u prodejce, u kterého byl tehdy koupen a majitel z něj vystřelil pouze 50 ks továrního střeliva. Vizuálně stav odpovídá počtu výstřelů - nenošen, trezorovka. Byl by k prodeji za 14500,- Kč. Děkuji Makarov
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od K4cer »

Já osobně by jsem si vybral ten S&W.
Jediným teoretickým negativem může být 5" hlaveň, která se někomu může na běžné nošení a sebeobranu zdát dlouhá.
Ale je to věcí preference každýho soudruha, a rozhodně bych si netroufl říct, že 5" je špatně.

Blízký příbuzný má S&W 686 (.357M, 4", nerez) a je s ním náramně spokojen.
Střílel jsem z něj a pro mé neodborné oko je úroveň zpracování velmi slušná.
Dlouhodobější praktické zkušenosti ale nemám.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Revolvery

Příspěvek od Karlos »

Nevim ale .357 v petipalcu na bezne noseni :shock: ...ale proti gustu

Pri koupi jeteho revolveru je nutno hlavne peclive zkontrolovat casovani mechanizmu otaceni a vule v jednotlivych polohach. Zkontrolovat mezeru mezi hlavni a valcem. Bezproblemove vyhazovani vystrelenych nabojnic. No a pak samozrejme vyvrt a jednotlive komory... nicmene pokud je to tvuj prvni tak bych si s sebou vzal nekoho zkuseneho protoze sam tezko posoudis zda je ta vule ok nebo uz moc... v tomhle smeru se pistole nakupuje/posuzuje jednoduseji.
Uživatelský avatar
brven
Příspěvky: 90
Registrován: 30.08.2012 8:20
Bydliště: na dědině

Re: Revolvery

Příspěvek od brven »

Každá liška chválí svůj ocas, tak chválím i já svůj 4" Ruger GP100 v nerezu. Má najeto cca 3,5-4k ran a naprosto bez problémů. Co se týká přesnosti, když mám den tak na 50 ran z černého na 25 m nevylezu (brejle 4 dioptrie na blízko a 2,5 na dálku). Jediný problém je čistění. Oproti pistoli je podstatně složitější a neustálým pulírováním po každé návštěvě střelnice jsem si oleštil válec do lesku oproti ostatním kartáčovaným povrchům. 4" na nošení je tak akorát na hraně. Já mám pupek a tam nevadí ani při jízdě autem, proto ho nosím spíš na levé straně nebo vpředu. Můj první revolver jsem vybíral u Pekaříka a neměl jsem v úmyslu dát víc jak 12ku. Po vyzkoušení asi 5ti nových Alf a 3 ojetých SW (rozhodl jsem se pro novou Alfu) můj kolega co mě provázel řekl: "A teď mu pane Pekařík ukažte Rugera". Vzal jsem ho do ruky a byl jsem ztracen, 18k v čudu. No od té doby je "milatchek". Toliko můj názor.......
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od K4cer »

Karlos píše:Nevim ale .357 v petipalcu na bezne noseni :shock: ...ale proti gustu ...
Pán nespecifikoval jestli se jedná o běžné nošení, nebo jak moc běžné a jak moc nošení.. za jistých okolností by to nemuselo zas až tak vadit. Ale ano, je to mínus.

Zmíněnej příbuznej s 686 je starší pán, kterej si bere 7.65ku tak večer s pejskem, a tohle si koupil jako mazlíka a výkonnou domácí zbraň. V takovémhle případě by 5" ničemu nevadilo.
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Revolvery

Příspěvek od Makarov1977 »

Děkuji všem. Revolver bych nosil v drtivé většině na střelnici. Tak dlouhej lauf na běžné nošení není, to je mi jasné. Jednalo se mi hlavně o poměr kvality a ceny mezi nabízenými revolvery na trhu.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Revolvery

Příspěvek od zumpar »

Pomer cena/kvalita ? Ruger.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Apokalyptik »

Vole, máš tam preklep. Luger, nie Ruger :mrgreen:
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od the.marek »

Podle mě v tom máš trochu bordel. Značka revolveru je Ruger. Luger je ráže střeliva - 9 mm Luger ;-)
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Revolvery

Příspěvek od prof. Orfanik »

Proč zrovna překlep? Obojí je správně
http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... cts_id=270
http://www.zbranerudna.cz/revolver-ruger-kgp-141.html
"Jisté" rozdíly však jsou .....
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Revolvery

Příspěvek od zumpar »

Kazdy sa moze zmylit, no ja som mal na mysli Ruger s R, alebo ak mam byt presny, vyrobcu zbrani Sturm-Ruger.
4 palce su na obcasne nosenie a obcasne vyblbnutie na strelnici tak akurat. Kazdopadnu tu bude vzdy jeden obmedzujuci faktor (pri skrytom noseni), a to bez ohladu na dlzku hlavne - hrubka valca.
Ruger GP100 je revolver pomerne mohutny. Dobre mi sedel v rukach. Je vyvazeny. Nestrielal som vsak z neho. Nakoniec som sa rozhodol pre KSRH-7. Je to delo, no nevhodne v pripade nudze do suboja voci ozbrojenemu utocnikovi.
Toto je na porovnanie 3,5 palcovy Highway Patrolman od Wessona:
http://www.austriaarms.com/database_ite ... 70_001.jpg
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Nightmare »

Jinak revolver je i Luger, nicméně se mu říká zbraň sobotní noci... Tedy kvalita na ránu do palice. Na Hunting-shopu bazaru jeden zrovna je
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

no zajimava debata. Si myslim ze jsou jen dve fy. co dokazou udelat revolver...., SW, COLT a ty ostatni se o to jen snazi. V dobach zbranoveho boomu v cr jsem byl tak nejak hodne u toho a sveho casu jsem strilel ipsc z revolveru. SW 686 v 6palci samozrejme s drevenou pazbou, ta gumova stala uz za houby. Zvazoval jsem i colt python ale sw me vyhovoval vic, colt ma hodne dlouhy chod spouste. Vse samozrejme v ,357 mag. Pokud nabijite naboje doporucuji pouzit rool crimp ne tapr. A rychlej prach, jinak se vam muzou dostat nespalene zbytky pod ruzici vytahovace a jste v prd... Proslo mi rukama rada situ z nihz byl zcela nejhorsi arminius, rosi, taurus atd. a z po znacky dan weson, casul.. proste pokud bych si mel zas koupit revolver tak by to byl zas bud sw a nebo colt, ruger mi prijde desne humpolacke. raze .. bud s dlouhou hlavni tj 6 palec a samozrejme 357 mag, coz je zbran ne sice na na noseni do mesta i kdyz jsem na ni mel podpazni pouzdro a nebylo to taak strasne jak by se mohlo zdat. Ale je to viceucelova zbran s kterou jde strilet i na vetsi vzdalenosti s rozumnou presnosti a vykonem, jsme strileli na cca 150m na takove ty sklapeci figury co pouzivala nase army a celkem bez problemu. Na noseni malou 38.. napr detektive special ( ma 6 komor )
vyycekomorovym revolverum v razi 357 by se take vyhnul, je to proste uz desne velky.. take hodne velky pozor na ,22lr revolvery... jsou to vetsinou hrozne sity..
viktor
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Apokalyptik »

Myslim, ze ten zoznam akceptovatelnych znaciek je trosicku vacsi, ale zase taky Korth :rock patri do zoznamu, ktory stredoeuropan (ak nerobi nastenkove tendre, alebo nepredava CTčka) nedokaze zaplatit .

Tiez Manuhrin by som si vedel predstaviť mat zavesený proklate nizko :ugeek:

Ale inak, samozrejme 357 :rock a sestpalec :rock
Rozne dvojpalcove chrlice ohna, to je uplna kravina a nad 6 palcov by to uz chcelo lafetu :chuckle

Pre The Marek: cez hlaven mi uz preletelo par desiatok tisic Lugrov, nemylim si ich s Rugrami.
Odpovědět