Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od orwell_farm »

MacGyver píše:Top Shot je SaB v jiné krabičce, pro jiný trh ;)
Tohle až tak moc neřeším :-) jen to že se dají snadno nabít a vybít a střílí. A že v současnosti nikde v mém okolí nejsou takže hledám něco co bude stejně bezproblémové a v cenové relaci do 2 Kč za kus.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Třeba American Eagle, nebo CCI Blazer používám nejčastějc. Nikdy jsem neměl problém. :yes Ceny ale teď honem nevím, páč mám ještě zásobu. ;)
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od orwell_farm »

dík. CCI Blazer by měli v Ově mít tak vyzkusím a uvidím :-)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od krvfx »

Měl bych do užšího výběru šestipalce v 357 zařadit taky Alfa Steel (model 3561)? Nový je za zajímavé peníze.
dawsa
Příspěvky: 39
Registrován: 28.01.2014 13:33

Re: Revolvery

Příspěvek od dawsa »

Zaujala mě revoverová karabina od Alfa Steel, tak jsem jim psal, jestli by to nedokázali udělat ve 45 ACP, ale neuvažují o tom. Krátkou .45 mám pistoli, ale chtěl bych něco stejní ráže s delší hlavní a blbuvzdorný, tak mě napadla ta karabina. Jen jako obvykle když si něco vymyslím, tak to není...Nevíte jestli by to dokázal někdo udělat?
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od donovanstangiano »

třeba toto? http://www.greatgun.eu/index.php?/vyrob ... r-action-6

Ovšem zaslechl jsem, že dodací lhůty jsou v řádu měsíců. Jinak si je všichni chválí. Osobní zkušenost bohužel nemám.
Dancek
Příspěvky: 83
Registrován: 27.09.2014 10:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Dancek »

Dawsa měl zřejmě na mysli toto, jenže v ráži 45 ACP. http://www.strelivo-zbrane.cz/zbrane-na ... y-a-pusky/
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

Alfa to nemůže udělat, protože její rám revolveru je na .45 příliš malý. V komisi tam ale mají pěkný Taurus v .357 Mag. s pažbou a předpažbím. Podobně by to šlo vyrobit ze SW 625, kdybys trval na té ráži.

Ale... Mám tuto karabinu v .22 LR, což je pohoda. Jak do ní ale dám válec .22 WMR, jsou kvalitní panoramatické brýle a palestina na obličeji nutností. Odstřiky ze spáry mezi válcem a hlavní docela otravují život. Z .357 bych to asi ani nechtěl zkusit, mám svoje špatné oči moc rád... a zapomenout nasadit brýle by byl nemístný hazard. Ale .45 by tak pšoukat nemusela, přece jen má příjemnější tlaky.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

V .45 mám tohle. Je to teda LC a ne ACP a ani to v ACP nedělají... ale je to docela prima postřílení. Akorát bacha na ruku kolem válce. Je lepší ji zahákout za ostruhu pod lučíkem. ;)
1873%20Revolver%20Carbine.jpg
1873%20Revolver%20Carbine.jpg (17.04 KiB) Zobrazeno 8924 x
jjosephh
Příspěvky: 10
Registrován: 17.10.2014 16:27
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od jjosephh »

_
Naposledy upravil(a) jjosephh dne 26.10.2014 10:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolvery

Příspěvek od Fabulous »

No, takovou sbírku blábolů a subjektivních pocitů jsem už dlouho nečetl. Prakticky vše ve zmíněném odkazu lze exaktně vyvrátit nebo opravit. Ale OK, beru to jako pomýlený názor naprostého laika a přeju hodně štěstí s levolvérem :)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od the.marek »

:-D :-D Doufám, že tohle nebude opravdu žádný "Jaryn" číst, předtím, než se rozhodne pořídit ZP, zbraň, nebo cokoliv s tím spojené... Jelikož jsem do téhlé chvíle nikdy na nic jako je "blogovnik.cz" nenarazil, tak bych řekl, že je ta šance, že si takovýhle neskutečný kecy někdo přečte vcelku malá.... A díky bohu za to... Doufám, že nic takovýho nebude číst třeba Cecilka, nebo někdo takový, nebo nám to fakt vemou... :chuckle
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od des »

tá revolverová karabína je záležitost sice napohlad hodne ošklivá, ale zato uplne nepraktická.
blogovník je perel pln, imho je to recese :mrgreen:
jjosephh
Příspěvky: 10
Registrován: 17.10.2014 16:27
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od jjosephh »

_
Naposledy upravil(a) jjosephh dne 26.10.2014 10:28, celkem upraveno 1 x.
jjosephh
Příspěvky: 10
Registrován: 17.10.2014 16:27
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od jjosephh »

_
Naposledy upravil(a) jjosephh dne 26.10.2014 10:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Revolvery

Příspěvek od sigmark »

Jjoseph: tohle je tvuj treti prispevek co vidim a treti povysena hovadina. kdybys nemlel hovna nesklizel bys posmech.

Kdybys zapatral v tom co uz tu zaznelo nemlel bys hovna.

Kdybyses nechoval jako arogantni urazeny blb zazil bys prijemnejsi privitani. Nejsi prvni takovy tady, tak se nediv ze z tebe lidi nepadaji na prdel. A s tvym pristupem tu dlouho nevydrzis. Nedavej ale nam za vinu to ze ty jsi pako
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Revolvery

Příspěvek od Maximus »

Ty si jjosephhe nedáš pokoj a budeš si mlít ty svoje "pravdy" - mimochodem pří svém výběru si zcela ignoroval hlavní lídry současné produkce revolverů - SW a Taurus, nicméně Ruger bych rozhodně do "Top Five" zařadil, na rozdíl třeba od Kory :tmi.

K "poučení" zdejších střelců přidávám argumentaci Josepha z výše zmíněného webu:
- menší náročnost na údržbu než u pistole. revolver je možno nechat dlouhodobě nabitý, aniž by tím utrpěla funkčnost zbraně. U pistole toto možné není. :roll: Pokud mluvíme o zbrani desetiletí ležící v trezoru, tak to možná platí, ale jinak je to π
- z revolveru po výstřelu nevypadává nábojnice. Lze střílet z kapsy. Lze při střelbě naklápět zbraň jak je libo. Nemusím se obávat, že nábojnice zraní někoho vedle mě. :lol:
- revolver nemá radioaktivní mířidla (radioaktivní zářiče - tritiová svítící mířidla - se osazují na většinu „moderních“ pistolí) :shake Tuto π snad ani nelze komentovat
- revolver nepotřebuje k provozu dvě ruce. U pistole je nutno druhou rukou natáhnout závěr, aby se dostal náboj do nábojové komory. Revolver je tedy pohotovější. :chuckle Kdo trochu přičuchl k taktické střelbě, tak natáhne či přebije pistoli v pohodě i s jednou rukou - rád se podívám na josepha, jak s jednou rukou rychle přebíjí ten svůj revolver.
- revolver lze snadno zkontrolovat, jestli je vybitý rychlým vyklopením a prohlídkou bubnového válce. U pistole taková jistota není. :tmi Jsem zvědavý, jestli jeho revolver má výstražník signalizujícím přítomnost náboje v nábojové komoře, který má řada pistolí a i manuálně zkontrolovat náboj v komoře je přece otázka okamžiku.
- revolver není těžký, koupený typ (uhlíkatá chromovaná ocel) váží 900 gramů v nenabitém stavu. :P Vzhledem k výkonu náboje 38 Sp. a palebné kapacitě 6 ran je ten kvér (Alpha Steel) nesmyslně těžký.
- revolver není tlustý, koupená zbraň má tloušťku 38 mm, což je v pohodě. :chuckle Moje pistole v 9 mm mají šířku mezi 30,5 a 35,6 mm
- v revolveru se na rozdíl od pistole NEMŮŽE zaseknout náboj v nábojové komoře. Pokud náboj selže, je možno znovu stisknout spoušť. Otočí se válec a odpálí další náboj. U pistole se střelec dostává do problému. :roll: Spolehlivost a efektivnost pistolí je přece jasně doložena jejich absolutním deklasováním revolverů u všech ozbrojených útvarů včetně těch elitních - různých policejních zásahovek, útvarů rychlého nasazení, Delta Force, SAS a jim podobným vojenských jednotek - nebo snad co je spolehlivé pro členy zmíněných jednotek, jejichž život je na spolehlivosti zbraní zcela závislý, není dostatečně spolehlivé pro běžného civilistu?
- a konečně – revolvery jsou krásné svým vzhledem, designem. Jejich vývoj je mnohem delší než vývoj pistolí a z toho důvodu se zákonitě musí projevit jak na vzhledu, tak na funkci. :tmi Toto už odmítám komentovat vůbec.

Edit: A po tomto mém příspěvku naše forum jjosephh zhrzeně opouští a maže za sebou většinu svých příspěvků. Přeji ti hodně stěstí, snad najdeš své "rozpadlíky" blízké tvé nátuře. Jsem přesvědčen o tom, že zdejší kolegové to ale asi nebudou. Některé tvé projekty mimo oblast zbraní byly zajímavé, ale svým zdejším "entrée" jsi to zcela překryl. Doporučuji ti zkusit preppers.cz, tam pravděpodobně takového empatického budovatele komunit a odborníka na zbraně, který má dokonce i ZP, uvítají s otevřenou náručí. Maximus
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Reno »

Ten článek na téma revolvery versus pistole jsem si bohužel stačil přečíst dřive, než na něj jjosephh smazal odkaz... :tmi :puke
Takto scestný a naprosto amatérský výplod člověka, který toho o střelných zbraních ví sotva tolik, co Kateřina Jaujau o biomase, ale přesto musí svět obohatit o svá "moudra", jsem hodně dlouho nečetl... :roll:
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Revolvery

Příspěvek od Wdog »

Maximus:
dále se nevyjadřuji k jjosephh a externím zdrojům, pouze k tvým argumentům. Myslím ale že tvůj způsob argumentace a jejího výsměšného provedení není korektní. Ano s větší částí tvých nesouhlasných komentářů výše beze sporu souhlasím, ale menší část původních argumentů je v zásadě správná. I když v praxi nedůležitá.

Aby bylo jasno: je mi jasné, že v ozbrojených složkách současného světa a stejně tak v soukromém držení převládají samonabíjecí pistole. Proč? ... podle mého názoru bezesporu kapacita zásobníku, alespoň u ozbrojených složek. Ano, spolehlivé jsou, ale to není pravý důvod. Počet nábojů v zásobníku, to bude ono. Superspolehlivá jednoranná pistole by se asi neprosadila, že.

Ale proč tedy sousta soukromých uživatelů vlastní a navíc nově kupuje ty blbé revolvery? Všichni jsou milovníci Clinta Eastwooda? Podle mne je odpověď: ano, revolvery jsou jednodušší, na obsluhu i údržbu.

Konkrétní věci:
-> z revolveru nepadají nábojnice: ano, výhoda, balistiky PČR to bezesporu trápí, zůstane jim jen tělo a střela. Nábojnice ne.
-> přebíjení či natahování jednou rukou - výcvik v taktické střelbě bych nezobecňoval, například já mám několik pistolí a revolverů, a nejsem si jistý, zda bych pistoli natáhl a přebil jednou rukou. Jasně, můžu to řešit nošením s nábojem v komoře. Natáhnete a přebijete pistoli jednou rukou třeba u stolu bez použití jiné části těla? ... revolver ano.
-> kontrola nabitosti zbraně: ano, revolver nemá výstražník, ale zkontrolovat jde i pouhým pohledem šikmo zepředu. A opět, vyklopení válce ke kontrole je jednoduché. U pistole je to složitější - ano otázka okamžiku, ale složitější. Vyhodit zásobník, zafachčit se závěrem, podívat se do komory, někteří si tam pro jistotu i sáhnou.

Znovu opakuji, je mi jasné, že v praxi jsou většinově všeobecně rozšířené a oblíbené pistole. To je fakt.
Revolver je ale jednodušší, to může být pro někoho rozhodující.

Pokud chcete někoho zesměšnit, a to i když si to jasně zaslouží, chce to opravdu korektně argumentovat. To jsem chtěl zdůraznit.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Revolvery

Příspěvek od sigmark »

ono je to Wdogu v reakci na to jak byla debata vedena protistranou zcela adekvatni, a to je Maximus hodne zdrzenlivy a korektni clovek
Odpovědět