Revolvery

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Měl jsem Webly VI-ku v téhle ráži ( možná podobné :oops: ) a i na nitroprach to bylo plivátko. Odhaduju výkon průměrné .22LR. Tenkrát jsme kvůli tomu krátili asi stovku .38 spec. páč Fiochi za náboj chtěl tuším 25 Kč. :roll:
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Revolvery

Příspěvek od Matěj »

Webley Mk. VI je ale .455 (tak trochu můj vysněný revolver, zatím ale nešel okolo stav, co by se mi líbil).
Mimochodem, jak je tu zmíněno. Opravdu si někdo kupuje dost drahé"westernové" kousky a pak je ničí bezdýmným prachem? Colt SAA je můj druhý vysněný revolver a ceny originálu jsou astronomické (asi proto ho taky nemám :D ), předpokládám, že ceny jinych zbraní z té doby budou podobné.
Wdog
Příspěvky: 512
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Revolvery

Příspěvek od Wdog »

Možná to chce znovu zdůraznit: "westernové" ani historické revolvery se bezdýmným prachem neničí.

Při laboraci náboje správným typem bezdýmného prachu a správnou hmotností prachu je náboj i historická zbraň zcela v pořádku, a výkonově / tlakově / to odpovídá původním černoprachým nábojům.
Opakuji: při správné hmotnosti správného typu prachu.
Samozřejmě nelze moderní výkonné laborace použít pro náboje určené do historických zbraní.

To, že někdo střílí westernové či historické zbraně výhradně černým prachem, je dáno mnohdy spíše osobním přesvědčením, že černý prach do těchto zbraní je prostě klasika a patří tam. Někomu jinému se zase nechce po střelbě půl hodiny čistit, tak tyto přebíjí bezdýmákem.

Řekl bych ale, že přebíjení nábojů do historických černým prachem je obecně bezpečnější, ve smyslu větší tolerance vůči chybě při přebíjení.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od Strelec45 »

Matěj píše: 26.02.2020 8:38 Webley Mk. VI je ale .455 (tak trochu můj vysněný revolver, zatím ale nešel okolo stav, co by se mi líbil).
Mimochodem, jak je tu zmíněno. Opravdu si někdo kupuje dost drahé"westernové" kousky a pak je ničí bezdýmným prachem? Colt SAA je můj druhý vysněný revolver a ceny originálu jsou astronomické (asi proto ho taky nemám :D ), předpokládám, že ceny jinych zbraní z té doby budou podobné.
Koukám na strejdu Gůgla, máš pravdu byl to model IV ne VI. Prohodil jsem jedničku. Omluvuju se za mystifikaci. :oops:
No SAA byl i můj sen. Ale proč na něj jen čumět, nebo mít malé navážky. Na koníkovi jsem netrval a tak mám od Ubertiho ve verzi 5,5 a 12 palců jako karabinu. Mimo to i Remingtona od Ubertiho v 7,5 nebo 8". Už nepamatuju a nechce se mi to měřit. Vše v .45LC. :rock
A neptejte se proč jich mám víc. Prostě mám, no a navíc je to .45. :chuckle
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Revolvery

Příspěvek od floky »

Mám revolver Taurus 85, 38 special. Stala sa mi táto závada.

Po ručnom natiahnutí kohúta a stlačení spúšte zbran nevystrelila. Zlá zápalka, hovorím si...po otvorení valca bol otisk zápalnika mimo zápalky, zbran teda spustila ked valec nebol aretovaný...Neskôr sa to stalo znova...

Nešlo mi to do hlavy, ako sa to mohlo stat. Po stovkách pokusov kedy som sa to snažil nasimulovať som na nič neprišiel...zbran vždy aretuje v poriadku, západka na valci zaskočí vždy o hodný kus skor ako sa kohút dostane do zadnej polohy.

Až potom náhodou...Stlačenie spúšte...ok.., natiahnutie bicieko kohúta palcom a zároven odkladanie prstu mimo spúsť. Ukazovákom som zavadil o valec a posunul ho, pričom to bolo zrovna v okamihu kedy západka aretácie valca poklesla, tým pohybom prstu sa valec pretočil až za aretačnú polohu. Následné dotiahnutie kohútu do zadnej polohy natiahlo bicí kohút a po stlačení spúšte kladivu nič nebráni v tom, aby uderilo...

Teraz otázka: je tento mechanizmus konštrukčne možný? ak sa valec počas natahovania kohútu ručne pretočí až za aretačnu polohu zbran môže následne spustit aj pri neuzamknutom valci? alebo je v spuštovom mechanizme poistka, brániaca výstrelu z "neuzamknutého" valca...- v tom prípade by to znamenalo že sa v spušti niekto hrabal...zbran je z druhej ruky,...
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolvery

Příspěvek od M M »

Pfff ... tak to mas fakt blbu suhru okolnosti, voli a pohybu prsta. Mne sa to teraz podarilo az po hodne dlhom laborovani (DA Rugre). Ked si dam fakt zalezat a pretocim valec pri poklesnutej aretacii ("cylinder latch") na 1mm tesne za dalsiu aretacnu drazku, potom to ide. Inak mi "hand" (to je ta vec co otaca valcom) zaberie a vzdy ho spolahlivo dorazi do dalsej drazky.

Nie vedomy ziadnej takejto poistky ani u SW (Taurus je dost podobny) ani u Rugra - mimo blokacie natiahnutia kohuta pri vyklopenom valci - preto je proste casovanie u revolverov dost kriticka zalezitost.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

Je mozne u maleho revolveru nechat zkratit kohoutek (kvuli snizeni nebezpeci, ze se zachyti o latku)? Nechci revolver s krytym kohoutkem, protoze nechci prijit o moznost natahnout do SA.
The Emperor protects ...
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Revolvery

Příspěvek od Hagen »

U svého dvoupalcového Tauruse jsem odřízl celou tu páčku na natahování ze stejných důvodů.
Už to mám dobrých 10. let, a funguje bez problémů.
A když chci střílet s nataženým kohoutkem, musím trochu zmáčknout spoušť, zachytit kohout, a natáhnout.
Ale střelbu s nataženým kohoutem u toho dvoupalce ani nepoužívám.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

Bezva, diky. Planuju taky Taurus (856 Ultra Lite)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Revolvery

Příspěvek od Walt »

S&W dela revolvery se skrytym kohoutem, maji moznost natazeni SA i DA
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

Husty, to jsem netusil. Tak ted holt zvazuju neupraveny Smith & Wesson 638 (+skryty kohout), neupraveny Taurus 856 UltraLite (+cena, 6 naboju, bez modifikaci pro pripadny prodej), popr. ten Taurus a uriznout mu hmatnik kohoutku (nebo jak se tomu spravne rika), jak jsme se tu bavili.
The Emperor protects ...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Revolvery

Příspěvek od Stenny »

Mám komplet uříznutý hmatník na nějakém starém SW a funguje dobře, ale slyšel jsem pár zkušeností, že když se sejde takovéhle odlehčení kohoutu a unavenější pružinu, nemusí pak zbraň úplně spolehlivě odpalovat, resp. potřebuje novou nebo silnější pružinu. Osobně jsem takovou závadu nikdy nepotkal, ale taky osobně neznám nikoho jiného, kdo na revolveru uřezal hmatník. :)
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

To s unavenou pruzinou me nenapadlo, rikal jsem si jen ze to bud vystreli nebo ne a unavu materialu jsem nevzal v potaz ... diky za info!

Radsi to asi delat nebudu.

Takze zvazuju Smith & Wesson 638 (+skryty kohout), Taurus 856 UltraLite (+cena, 6 naboju), nebo se teda vykaslat na 6. naboj i dostupny kohout a koupit z tehle tri asi nejdrazsi a nejmensi Ruger LCR.
The Emperor protects ...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

kdyz uz bych chtel udelat takovou vec jako urezat na revolveru hmatnik na kohoutu tak si radeji udelam novej kouhout bez hmatniku jako nahradni dil... jinak samozrejme dopadpva energie kohoutu na zapalu je dana jak jecho rychlosti tak jeho hmotnosti. odlehceni kohoutu zas vede k jeho urychleni vetsi rychlosti ...
jinak jsem toho nazoru ze uriznuti hmatniku neni zadne velke plus ke spolehlivosti zbrane dejme tomu pri strelbe z kapsy kde se muze latka ci jina material dostat mezi ram a kohout zbrane, takze se tohle reseni prestalo delat a dala se prednost kdyje cela draha kohoutu zakryta a zustala moznost SA. viz napr ,,,sw 638
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

To mas samozrejme pravdu - a ja to chapu, i proto mam 638 ve svem vyberu.

Rezani hmatniku resim proto, ze ten Taurus je sestiranny a zaroven levnejsi - a pripadlo mi, ze to uriznuti hmatniku asi preci jen trochu pomuze - pri vytahovani, ne az tak pri strelbe z kapsy.
The Emperor protects ...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

mezi nama, mam revolvery docela v oblibe, par jich mam a jeste o necem uvazuju ..ale nosim pistoli a ne revolver, je to placatejsi, spolehlivejsi a vic se do toho vejde...
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Revolvery

Příspěvek od RedneckBear »

Ja mam na noseni P07 a cilem meho vyberu je neco, co bude podstatne lehci a zaroven o neco mensi, abych to moh nacpat do kapsy u kalhot (tj. zadne IWB nebo OWB pouzdro).

Kdybychom meli open carry, tak bych dost mozna tahal Vaquero, pac tu hromadu zeleza fakt zeru. :D

PS: Spolehlivejsi pistole nez revolver? Tos me prekvapil, vzdycky to slysim naopak.
The Emperor protects ...
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Revolvery

Příspěvek od M M »

Co takto ako 'koncept test' kupit nejaku bazarovku - ked trochu popozeras, da toho najst dost. SW 10,12,36,49,60 ... Uvidis, vyskusas, v najhorsom predas a budes vediet co kupit. Plastove Rugre su super, az na to ze pre mna prilis male ... a lacne teda nie su, mne vyhovuje Ruger SPcko - ale to bude pre teba na to co chces prilis tazke.
Vaquero v .45LC som jeden cas do lesa od jesene do jari nosil, este stare prevedenie s vacsim ramom :yes :devil .

@Spolahlivost - s dobrym strelivom by som to bral 1:1, ked ti povylezie zapalka alebo sa ti zanesie "cylinder gap", tak sa da pekne seknut aj revolver.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Revolvery

Příspěvek od viktor »

ono lidi toho nakecaj :D revolver je pekna "strojovna" a aby dobre fungoval musi byt presne vyroben coz je drahe. Navic je to cele pomerne citlive na bordel. Pistole vse snasi lepe, je jednodussi na vyrobu a lepe snasi vule a nepresnosti nez revolver. Pokud mas spolehlive strelivo coz je vysoce spolehlive tak je pi spolehlivejsi nez je revolver.
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
PaF
Příspěvky: 1525
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Revolvery

Příspěvek od PaF »

Problém je, že u kvalitních pistolí bývá právě střelivo nejčastější příčinou závady. Na to revolver netrpí. Střílím revolvery 30 let a je to jako u pistolí. Shity závadí, rozpadají se apod., kvalita střílí. Ale ten kvalitní revolver si přece jen s problematickým nábojem poradí líp. Jen otočí válec na další... Kapacita je v občanské sebeobraně dostatečná i u 5 ranného prcka, pásek s dalšími 5 náboji v kapse nijak nepřekáží. Nejčastěji proto u sebe mám SW M&P®340 a v něm "zlé" .38 Spec. Závadu jsem nezažil. Občas mám v kapse Ruger LCP II 9mm Brow. kr., ve spolehlivosti se ale revolveru nevyrovná. Stačí slabší úchop a je problém, ty "zlé" bobule ještě počet vzpříčených nábojů zhoršují.
Odpovědět