Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Walt »

Novovyroba je zbytecna, pokud nechces Sa58 v .223 Rem
I tak nestoji ani zdaleka 50 000
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Zarozak »

Přesně,novovýroba je zbytečná,protože starý komunistický matroš bude i ve "vyšlehaném" stavu pořád kvalitnější a trvanlivější.Když novku,tak jedině .223,ať je tam nějaká přidaná hodnota např. v přesnosti
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Matěj »

Materiál bude takový, jaký si zákazník (výrobce) zaplatí. Takové vzkazky, že starý materiál byl lepší apod. jsou hovadina.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Nicotinick »

Při vší úctě, kdo má, viděl nebo zažil Sa58 v ráži .223 Rem, která by spolehlivě vystřílela 2 plné třicítkové zásobníky po sobě, nechť se mi ozve. Pošlu mu pišingr. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Walt »

Mam Disco susenky
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Václaf »

Ale,Disco,to nikdy nejíš sám :rofl Mám klasickou kosu (Gazelu) a jediná úprava je gumová bodka z nějaké lovecké pušky na kovové sklopce a komp od Fabíka,střílí se mi z ní suprově. A Zastavu M70B1 koupenou za 6.600,-,jediná úprava je povrchovka dřeva a také střílí bez závad a suprově. Prostě pro mne jako zedníka je pořádnej krumpáč či lopata to pravé. Nejlepší puška je ta,která bude zrovna po ruce a funkční/nabitá :hand :beer
Čechy čechům !!!!!
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Walt »

Muj kratas v .223 Rem si nerozumi se S&B, Barnauly mu chutnaji, potrebuje naslapanejsi munici
Sucka zere 7N6 stejne spolehlive jako velka BSR74, pro pripadny pruser je rozhodne vhodnejsi
Kratas je jako Kofola
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Zarozak »

Matěj:Musíme ale vycházet z výrobků,které jsou k dispozici a tady to hovadina není.To,že origo pouzdra jsou materiálově mnohem tvrdší na povrchu a houževnatější uvnitř a vydrží víc je věc známá,je to dáno technologií výroby.Dnes v CNC době se prostě nevyplatí dublovat tehdejší postupy a řeší se to jen indukčním přikalením určitých míst.Ale musím uznat,že je úplná hovadina diskutovat o nějaké vymáčklině nebo ďolíku v kolejničce,která nemá a nebude mít ani za X tis.výstřelů žádný vliv ani na funkčnost ani na přesnost kosy,je to hledání duchů

Raději bych se zeptal na to,jestli je to fakt tak hrozné s kosou ve .223?Co to má konkrétně za problémy?Resp. které by nešly odstranit s jehlovým pilníčkem v jedné a pivkem v druhé ruce? :)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Matěj »

Problém CSA kosy v .223 je v tom, že je to atyp. Tzn. atypické zásobníky a ND. Krachne fabrika a je to v háji. To už radši nějaké AK v této ráži (Beryl, Zastava, Sajga...), tam je dostupnost ND mnohem lepší.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Zarozak »

Pokud jsem četl dobře,dá se k tomu sehnat i redukce na ar15 magazíny,tím by byly magazíny vyřešené.Jinak ND,co jsem to měl na minutu v ruce na kšeftě,tak jsem si všiml rozdílů jen v závorníku,zápalníku,možná vytahovači,vyhazovači a laufu.Pominu li kosmetické rozdíly rámu v novovýrobě CSA a ten jejich bastl na nosiči coby zabarňující spuštění úderníku při nedovřeném závěru při kastraci závěrné páky,které nemají na f-ci rostlináře vliv a nejsou potřebné,tak tam zase až taková zásoba odlišných dílů není?
Já o tom ale nijak neuvažuju,za ty prachy už vůbec ne :roll: Jen pro zajímavost.Díly coby kritické do zásoby se daly nějaké sehnat tuším na gunexpertu,možná v kerberosu nebo přímo v Jablůnce
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Pahrb »

Nekteri si u csa klonu stezovali, ze ram je delany z blata a pekne se to vymlati. Nejak neodladili puvodni technologii vyroby ramu pro 58.

Za tu cenu nechapu, ze to nekdo koupi.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Zarozak »

Jj,na jejich videích je vidět,že indukčně přikalují jen klíčové místa v rámu tj. oblast uzamykání a možná ještě něco?
Čili funkční to bude,ale udělají se rychle výtluky v klasických místech na kolejničkách,kde dobíhá závorník se závorou vzadu atd.To by mělo být ale spíš kosmetického rázu,nicméně za ty prachy by člověk čekal asi něco lepšího
To něco lepšího je už obsaženo v komanchero produkci standartně
Co se mi na nich moc líbí,že udržují tuto skvělou věc při životě a ještě s tím dělají dost slušné jméno ve světě :yes

http://www.csa.co.cz/

čas 1:16
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Matěj »

Skvělá věc byla svého času i parabela. Dnes je ovšem již dávno překonána. Skvělá je tedy jen pro pár fandů, nehrozí, že by CSA dostali nějakou významnou zakázku a je tedy otázka, jak dlouho si budou tento výrobní program držet. Takové malosériové zbraně nejsou pro nic jiného než probty fandy. Kdo myslí střílení vážně, sáhne po něčem jiném...
Uživatelský avatar
Pahrb
Příspěvky: 690
Registrován: 29.06.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Pahrb »

No treba na Skorpa kanibalizovaly puvodni ramy pak meli rejzi jakoze na novovyrobe.

Jablunka neudrzuje zadnou legendu. Spis je to mrtvy kun, co se zacina nadymat a smrdet.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od opavak »

AR - AK - Sa58 ? ...tak nejlepší je, mít je všechny + pořádnou zásobu krmení :D
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Cep »

Pahrb píše:No treba na Skorpa kanibalizovaly puvodni ramy pak meli rejzi jakoze na novovyrobe.
Jablunka neudrzuje zadnou legendu. Spis je to mrtvy kun, co se zacina nadymat a smrdet.
Tak ale snaží se přicházet i s novými věcmi. Jen tu jejich pistoli Vz.15 jsem nikde jinde než na jejich stránkách neviděl...
pirock
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od pirock »

Kdysi jsem nad výběrem pušku taky hodně přemýšlel a dospěl jsem k závěru, že pokud budu chtít být king na střelnici nebo budu střílet na něco živého ( :-D ), vezmu si 5,56. Pokud půjdu do války, beru 7,62x39, jedno jestli AK nebo kosu. Každopádně náboj, co prostřelí půlmetrový strom i s týpkem, co si za ním hraje na schovku.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Matěj »

Skoro každý by tady šel do války koukám, to já bych šel radši od války co nejdál :) ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Serža »

když nepůjdeš ty do války, přijde válka k tobě :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Která je lepší? Nekonečná debata AR vs Sa58 vs AK

Příspěvek od Haluziak »

pirock píše:Každopádně náboj, co prostřelí půlmetrový strom i s týpkem, co si za ním hraje na schovku.
Někdy by to chtělo sehnat přířezy a zahrát si na Mythbusters.

Tisíckrát si budu říkat, že si musím linky ukládat a vždy se na to vybodnu, ale někdy někde (bohužel tedy i nformace hodnoty jedna paní povídala) jsem viděl, že 5.56 USArmy střelivo na 100m probíjí keramiku mnohem ochotněj, než 7.62x39.

A známý, dloholetý střelec, říkal, že ještě lepší penetraci nabízí monobloky od CZ výrobce
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Odpovědět