Záložná zbraň

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Záložná zbraň

Příspěvek od Apokalyptik »

Máte niekto skúsenosti s maličkými vreckovými pištoľami?

Niečo v štýle http://www.streleckarevue.cz/kategorie. ... kap_pi.pdf

Článok má už celkom dlhé fúzy, doba zatiaľ pokročila a preto by som na dnešnú dobu akceptoval minimálne 7,65 Browning , lepšie v 9BrK a celkovú dĺžku do 150 mm.
Ako najzaujímavejšie mi zatiaľ vychádza Beretta Nano, stále konkurencieschopný Colt Mustang/Pony, Ruger LC9 alebo niečo podobné.
Využitie vidím ako poslednú možnosť zostať ozbrojený. Niečo, čo nenájdu pri zbežnom pohľade trénovaného oka.


Hračky typu LCP, Kevin, Beretta Pico sú pre priemerného a väčšieho chlapa (jedinec nad 175 cm) ťažko uchopiteľné a strieľanie je s nimi viacmenej vylúčené.

Ak tu už podobná téma je, presuňte ju prosím niekde inde. (ale povedzte kde :chuckle )
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Chorche »

jediná naozajstná vrecková pištol je keltec p32 ;) Nosim ho vopravdu v kapse na klipsu každej den bez vyjímky i doma. Je to jediná 7,65 s uzamčenym závěrem kerá sežere jakoukoliv munici (včetně broků vot libry) a vot roku 2006 sem neměl jedinou závadu. Cokoliv jinýho neni vreckový a neposkytne ti nigdy komfort na permanentní nošení.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Apokalyptik »

No to je síce pekné, ale na moju veľkú labu nepoužitelné.... musím si aj na plnotučnej športovej zbrani upravovať pažbu, aby som nemačkal spúšť druhým článkom prsta. :rock
Takže opakujem, niečo ako Nano, nie ako Pico....
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od the.marek »

Glock 26, Walther PPS, Ruger LC9, PM Makarov, Walther PPK, XDM-9 3,8, Kahr P9, Grand Power P11 atd...
Stačí ošmatlat a vybrat si... ;-)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Apokalyptik »

Chlapi :head ..... DO 150 mm
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Martin11 »

Ja osobne plánujem kúpu Glock 42. IMHO absolútne bezkonkurenčná vcrecková zbraň. Rozmermi tak akurát do dlane a hlavne je to glock "se vším všudy". Jedinú výhradu mám ku kalibru (.380 ACP), no vzhľadom na to, že sa jedná naozaj o miniatúrnu zbraň, je to asi "nutné zlo" pretože 9mm luger by z toho spravil kopajúcu zakrslú kobylu. Čo som pozeral recenzie tak pri .380 to vraj kope o niečo citelnejšie ako bežná .22lr.

Porovnanie s G26
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od the.marek »

Tak pokud vím, tak všechny snad kromě toho GPčka a u XDM si nejsem jistý mají všechny délku mezi 150-160mm ,což celkem splňuje tvůj požadavek... Navíc když zbraně typu Kevin, KelTec, LCP a podobný cvrčci jsou už zase moc malí, tak moc na výběr už nemáš... :-)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od des »

ten glock 42 má 151mm takže je cez limit :mrgreen:

mimochodom ako jediné kritérium na velkost zbrane brat celkovú dĺžku neni uplne košer. minimálne rovnako doležitá je výška a pre niekoho asi aj šírka.

z kevina som pár stoviek vystrielal, mám cez 185cm, rukavice L alebo XL. asi zázrak :angel

Využitie vidím ako poslednú možnosť zostať ozbrojený. Niečo, čo nenájdu pri zbežnom pohľade trénovaného oka.
na toto imho neni mousegun pod 150mm nutná
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od BiSon »

Jenom doplním k LC9. Papírově fajn, střílel jsem s tím na předváděčce. Už zpracování nevzbuzovalo moc důvěru, a při střelbě mi spoušť přišla dost hrozná. Já jsem ho ze svého výběru vyřadil :-)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od marish »

Ta G42 vypadá velmi dobře, jestli ji po čase udělají i v 9mmLuger, bude to horký kandidát.

Podle mne je délka záložky nejméně důležitá ( ve smyslu omezující). Je většinou podél těla. Pažbička už může odstávat, proto se u subcompaktů výrazně zkracuje, i když se tím zhoršuje úchop. Šířka je důležitější než se zdá (proto se placatý Tokarev tak dobře nosí za páskem). Hmotnost je důležitá, protože s plným zásobníkem se výrazně zvyšuje a je při nošení znát bez ohledu na rozměry pistole.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Chorche »

no to už se tu ale nebavíme o vreckových pištolkách, protože všechno váma menovaný se musí nosit v pouzdře a nikoliv v kapse. Ten keltec je snesitelnej do jakýkoliv ruky, dá se střílet i prostředníčkem, zanedbatelnej zpětnej ráz dík uzamčenýmu závěru to umožňuje. A nejmenší pitolka v lugru je zase keltec - PF9 8-) Ale už neni kapesní... Cokoli se musí nosit v pouzdře je už vopruz. V létě řešíš kam pouzdro skreješ a v zimně jak se k němu dostaneš... Gdešto do kapsy máš přístup v zimně v létě furt stejnej. Páč kapsa je furt stejná, jedno jestli v bermudách nebo v manžestrákách nebo doma v teplákách :D
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od marish »

Souhlas.
Ale téma se jmenuje záložní zbraň, a vzhledem k zaměření fora považuji za účelnější sjednotit ráži s tou nejrozšířenější zvláště pokud i hlavní zbraň je v této ráži.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Chorche »

sjednocování ráží je zažitej blud a nesmysl. Každá ráže je určená k něčemu jinýmu a podle toho se má používat.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od bivoj »

Jako "záložku" mám Kahr MK9:
IMG_7004.jpg
Délka: 140mm
Výška: 100mm
Šířka: 23mm
Ráže: 9mm Luger
Kapacita: 7+1 (singlestack) se zásobníkem s botkou 8+1

Tahám ho všude tam, kam se mi nechce (nebo nemůžu) tahat fullsize. Třeba na kolo ap. Snad jedinou jeho nevýhodou je váha. Na takového prcka je celkem těžký - 627g prázdný 738g s plným zásobníkem. (A taky cenu nemusí někdo jen tak zkousnout...)
Naposledy upravil(a) bivoj dne 27.02.2014 10:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Pěkná zbraň. Mě se rozbila po třetím výstřelu, tak šla zpět k prodejci :mrgreen:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Chorche »

jo kahr, zbraň vyráběná podivnou sektou jako pomsta američanum za to že napadli koreu :lol:
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od bivoj »

Copa se na ní porouchalo? (Abych si dal bacha) Můj má najeto cca 5000 a zatím drží. (Ale je to záložka, tak s ní pravidelně nestřílím).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Fabulous »

Nějaká pružinky prý. Ale už ztratila důvěru a já se pokorně vrátil ke Glocku. Glock 30S nebo 36 jsou dostatečně malé, abych už nemusel řešit nic jiného.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od marish »

Chorche píše:sjednocování ráží je zažitej blud a nesmysl. Každá ráže je určená k něčemu jinýmu a podle toho se má používat.
I s tímhle v současné době souhlasím.

Ale pokud nastane doba zhoršené dostupnosti, razantně zvýšené ceny atp., tak mi jedna ráže, ta nejrozšířenější, dává smysl.
Stejně tak zbraň, jakou je Glock, tedy s předpokládanou násobnou životností, oproti dnešním kapesním prckům.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Záložná zbraň

Příspěvek od Chorche »

no tak ke každej ráži kerou používáš máš mít příslušnou zásobu munyce. Ke kapesní pistolce, která v současný době je určená na 24/7 nošení ti stačí určitě do 1000 kousků, protože toho s tim stejně moc nenastřílíš, trénuješ spíš správný tasení. Po kníku to bude jenom záložka, ze který třeba nikdy nevystřelíš. Teoreticky ti bude stačit do 100 nábojů. To se v záplavě nábojů jinejch ráží úplně stratí :)
Odpovědět