Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od bacil »

Mraku, to není potřeba, určitě má mobil, znají dotyčného IP (u nás je v provozu obdoba amerického projektu carnivore už asi 12 let, co umí dnes bych mohl spekulovat z jednoho VŠ projektu analyzátoru síťové komunikace, který jsme na firmě testovali, ale byla to jen jeho část), tím pádem i bydliště, mobily, které se v dané oblasti vyskytují, kolik z těch s kým se potkali nebo se u někoho déle zdržovali, má zbroják?

A teď si představte ještě v praxi tohle: https://cs.wikipedia.org/wiki/INDECT
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od MRAK »

Přestože je Bacilův příspěvek (samozřejmě stejně jako moje předchozí reakce) mimo téma, nechám ho tu. Má totiž pravdu.
Neragujte.
Jen se zamyslete.
Jinak vám tohle dost kontroverzní vlákno zavřeme.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od krvfx »

Akorát jsem se nedozvěděl, jestli vadí dlouhodobé skladování v místě, kde se netopí a v podstatě tam může být stejná teplota jako venku - vlhko tam není - je to v podstatě taková zděná kůlna, která by šla eventuelně přestavět na trezorový objekt dle příslušné vyhlášky. Jestli má cenu o tom vůbec uvažovat a jestli je potřeba přijmout zvláštní opatření. No a v té místnosti by byla police se záložní zbraní, která by se vytahovala jednou za 10 let na PČR nebo v případě jiné potřeby. S předáváním další generaci nemusí být problém, stačí, když si děti včas udělají zbroják.

Při rychlém přechodu ze zimy do tepla se zbraň orosí, ale pomalé změny teploty - den/noc - by snad vadit nemusely. Nechci řešit vytápění, to by vyšlo draho a blbě by se to realizovalo na daném místě.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od bacil »

Stačí, když se podívám na tchánovu 30 let starou orezlou vzduchovku, kterou má uskladněnou ve sklepě.

Naholo bych určitě nic nenechával, futrály na zbraně nestojí moc a zprůměrují uvnitř teplotu i vlhkost, že nekondenzuje, resp. zkondenzuje až po otevření futrálu.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od bivoj »

krvfx píše:Akorát jsem se nedozvěděl, jestli vadí dlouhodobé skladování v místě, kde se netopí a v podstatě tam může být stejná teplota jako venku - vlhko tam není - ...
Vadí. Vzdušná vlhkost je svině. Mám stejnou zkušenost jako bacil - otcova letní chata, suchá "komora" uvnitř a přesto ta vzduchovka, která tam už pár let je, má solidní lišku. (A to je každý rok namazána a nakonzervována!)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od MRAK »

musel bys asi řešit nějakým absorbérem ... aspoň bednu kočkolitu , nebo tak něco

pokud by to vůbec pomohlo ....
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Etranger »

Jenže kočkolit když natáhne vlhkost už zůstane mokrej,i ten moderní co vypadá jako silikagel..
Hodně záleží na konkrétních podmínkách,některé zatrámovky uložené fakt za trámem přežily desetiletí v 1A stavu,a na půdách taky kolísá teplota.Pod střechou z pálených tašek za letního hicu nevydržíš a v zimě tam regulérně mrzne zvlášť když střecha kryje i stodolu s dřevěnými vraty.
radluko
Příspěvky: 35
Registrován: 06.12.2012 22:24
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od radluko »

Při poslední zbraňové amnestii jsem legalizoval nalezeného malého browninga. Byla to klasická půdovka zatrámovka. Pistolka byla uložena rozebraná ve dvou malých plechovkách, zabalená v takovém tom žlutém voskovaném papíře. V jedné krabičce byl rám a v druhé závěr. Musela existovat ještě třetí krabička s uloženou hlavní, protože ta tam nebyla. Bohužel jsem ji nedohledal. Zajímavé je, že každá z krabiček byla na úplně jiném místě půdy. Na povrchu byly tečky rzi, tam po vyčištění zůstaly dolíčky, zbytek povrchu působí jako zoxidovaný. Vnitřek závěru a rámu byl ovšem bez rzi, pouze jakýsi povlak, jako když je zoxidovaný zinek. Po legalizaci a zhotovení hlavně pistolka prošla normálně zkušebnou a dostala nové značky. Datum uschování zbraně neznám, ale předpokládám buď začátek, nebo konec války. Pokud někdo chce hodím sem foto povrchu
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Starken »

Jen mě tak napadlo, nestačilo by k dlohodobému uložení (na těch 10let), nějaká větší plechovka nebo plastovy soudeček (2-3l).
Zbraň vyčistit, sundat střenky, dát do plechovky a zalít nějakým olejem (jakým? obyč motorovým?) po okraj a zavřít?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od bivoj »

2 Starken - trochu extrémní řešení, nemyslíš? ;) To by vydrželo nejen 10 ale klidně i 100 let (a řádově víc).
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od the.marek »

Já bych to viděl stejně jako starken. Pokud bych chtěl něco opravdu, ale opravdu dlouhodobě konzervovat, tak vezmu plastovou, vodotěsnou krabičku, nebo něco obdobnýho, nejlépe na závit. Naplním olejem, rozpuštěnou vazelínou, nebo obdobným mazivem. Rozeberu dotyčnou več a dám ji do toho. Zašroubuju, zavoskuji víko, klidně ještě zabalím do igelitu a archeologové za tisíc let mají o nález postaráno :D
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od surikata »

Bloky motorů se nahřály a utopily v konzervační vazelíně. A jsou jak nové dodnes a o nějaké teplé suché místnosti ani neslyšely.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Starken »

Spíš jsem uvažoval, že takto by mohla být složená (třešničkou na dortu by mohly být třeba kovové střenky - aby se nemusely oddělávat) a v případě rychlé nutné potřeby by v nouzi stačilo jen vytáhnout, okapat, otřit, párkrát na suchu natáhnout a střílet.
Ten olej by snad mohl být obyč M6A a jako nádobu něco takového http://www.obalcentrum.cz/obaly/sudy/pl ... ItemIdx=29.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od des »

to zalievanie do oleja je imho hodne prehnané na dané požiadavky. nebude to zakopané v prasečáku pod hnojom ale v miestnosti s normálnym prístupom.
normálne nakonzervovat a dat do vzduchotesného alebo vakouvého sačku/nádoby a občas na to mrknút.
ani náboje nezalievat olejom.
Alenka790
Příspěvky: 2
Registrován: 20.03.2014 20:33

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Alenka790 »

Dobrý večer,
už delší dobu sleduji zdejší forum a všem, kteří se podílejí na realizaci a chodu fóra, patří mé velké díky.
Dosud jsem čerpal zkušenosti od ostatních rozpadlíků a neměl jsem důvod se registrovat. Až dnes jsem narazil na toto vlákno a cítím odpovědnost předat také něco z vlastního.
Mám zkušenosti s konzervací zbraní, letadel a strojů.
Nejosvědčenější způsob antikorozní ochrany je balení do hliníkového vaku s vysoušedly uvnitř. Hliníkový vak je do určité míry paropropustný, vysoušedlo sníží obsah vzdušné vlhkosti na minimum.

Podle tabulek není problém takový obal dimenzovat na libovolnou dobu uložení. Zbraň může být v obalu naolejovaná, připravená ke střelbě.
Pokud by byl zájem a domluvili byste se třeba na dvaceti kusech od jednoho rozměru, můžu vaky vyrobit.
Vyrobit bych je nechal na svoje jméno, nikdo ze zájemců by nebyl uložen ve firemní databázi.
Ceny budou běžné prodejní (nejsem na firmě tak velké zvíře). Já si na tom nevezmu nic, budu to dělat pro dobrý pocit a s důvěrou, že mě s tou funkční zbraní někdo po průseru nezastřelí :)
Přihodil bych i fotku něčeho podobného, ale ještě nejspíš nemůžu přidávat přílohy.

Doufám, že jsem se nedopustil přílišné komerce. Pokud ano, smažte můj příspěvek. Chci ale pomoct.

Nejlepší podmínky pro vznik koroze je vysoká vzdušná vlhkost spojená s kolísáním teplot (a následným rosením).
Koroze oceli vzniká při 40% vzdušné vlhkosti.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od cipis »

Co jsou ceny běžně prodejní? A jak moc je to odolné? Dá se to používat třeba každý měsíc? Že to z toho vytáhnu, proženu na střelnici, pak to tam zase nechám měsíc spát?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Hohepa »

Přímo se zbraněma zkušenosti nemám , ale na dlouhou a velmidlouhou uloženku - konkrétně plechy na žigula blatníky, podběhy atd. , táta před 37 lety, když žigulíka 15ku koupil, použil Rezistin Car. Plechy uloženy na podvalu nad maštalí na chalupě.
Jsou jak nové a to si ještě já pamatuji babičky krávu.
Zrovna tak rezistinem jsme ob rok vystříkávali dutiny v kastli a trochu jiným spodek podvozku (byl tmavší jakoby s asfaltem)
Na žigulu jsou doteď původní plechy :D jen pravý zadní blatník je po bouračce měněn.
Synovec si toho veterána docela užívá , jezdi na militer-painball akce.

Rezistin Car se prodával i ve spreji a součástí byla dlouhá hadička s tryskou na konci , právě na dutiny. Tím by šel bez problémů precizně vystříkat lauf zevnitř. Složení je vosk z nějakým antikorozním sajrajtem rozpuštěnej v benzínu . Ten měněnej blatník šel po dvaceti letech bez problémů umýt v benzínu do čista na lakování , nemuseli jsme použít žádný mechanický pomůcky jako smirek či drátěnku.
Alenka790
Příspěvky: 2
Registrován: 20.03.2014 20:33

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Alenka790 »

Hliníkový vak není určený pro opakované použití. Z praxe ale vím, že se opakovaně použít dá, podle toho, jak se s vakem zachází cca 5-10x. Je náchylný na opakovaný ohyb - hliník se láme, vak se stává paropropustným. Vysoušedlo musí být po dobu otevření vaku vakuově zabaleno, jinak ztrácí absorbční vlastnosti.
Ideální případ: vezmu zbraň, uložím ji do vaku, přidám vysoušedlo, vak uzavřu, uložím na temné místo, pokud možno s nízkým výkyvem teplot. V případě potřeby vak po 10,15,20 letech otevřu, zkontroluju zbraň, příp. znovu promažu a jdu střílet. Vak s vysoušedlem vyhodím.
Ještě jedna věc tu je, a to, že se vak uzavírá spec. vyhřívanými kleštěmi. V domácích podmínkách se dají nahradit jakýmkoliv kovovým předmětem nahřátým na 180-250°C, Dobře poslouží např. pásovina, nebo tyč většího průměru (bez ostrých hran)
Např. pro vz. 58, s celkovou délkou cca 850mm bych odhadoval cenu na 200,- Kč/ks vč. vysoušedla a pošty.
Pro krátké zbraně samozřejmě méně.
Momentálně nejsem v práci. Přesnou cenu podle rozměru, který by vám vyhovoval, a doby uskladnění, bych stanovil až za 14 dní. Dodám klidně i údaje o propustnosti par hliníkové folie, nebo třeba její odolnost proti protržení.
Klidně se ještě ptejte
Přílohy
pro představu jak vypadá uzavřený hliníkový vak o rozměrech cca 110 x 110mm.
pro představu jak vypadá uzavřený hliníkový vak o rozměrech cca 110 x 110mm.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od vrbodol »

Vypadá to zajímavě. Počitám že by to šlo dělat normálně v metráži třeba jako nekonečnej pytel o určitý šířce a ty kraje by si každej zatavil podle sebe. A těch pohlcovačů vlhkosti si taky nakoupil podle svojeho uvážení. To by bylo asi nejlepší.
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

nedávno jsem řešil jak uložit pěkného původního ruského tokareva kterého si chci nechat na stáří :lol: Dlouhodobé uložení ve vlhčím sklepě tak abych se o něj nemusel starat a bát aby nezrezl. Do plechovky jsem dal čistý hydraulický olej, ohřál na plotně, aby byl tekutější, z tokareva sundal střenky a tak jak byl ponořil do plechovky. Olej dolil až po víčko, zavřel a víčko zatřel barvou. V důchodu ho vyndám a věřím že bude jako nový :lol: :lol: Uložit zbraň do oleje mi přijde nejjednodušší řešení, jen tak namastit a schovat do hadru bych se bál, dnešní oleje na zbraně můžou po letech vyprchat, viz třeba WD40, patlat to vazelínou se mi nechtělo, může časem vyschnout a popraskat, rozebírat, zatavovat do sáčků, nebo polévat voskem také ne. Kdyby na to přišlo, plechovku otevřu, zbraň nechám okapat a můžu střílet ;)
Odpovědět