Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Nicotinick »

No nevím kolik ti je, ale až před důchodem ho asi nevyndáš. :) S výměnou ZP chce většinou PČR zbraně předložit ke kontrole. A v plechovce se tak nějak blbě kontroluje výrobní číslo. ;)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

tak samozřejmě s tím počítám, není problém abych ho v roce 2025 vyndal, nechal okapat, otřel, donesl ke kontrole a poté znovu ponořil :yes :roll: nezakopávám to na zahradě ani nikde nezazdívám :lol:

ještě uvažuju o tom jak vhodně uskladnit náboje, nejradši bych je taky nasypal do oleje, ale nemůže olej prolnout kolem střely a zápalky a znehodnotit prachovou náplň?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Strelec45 »

NA 100%. To bych nedělal...
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od K4cer »

To už se tady někde řešilo. Náboje skladovaný v rozumných podmínkách nás přežijí.

Pokud nemáš rozumný podmínky, nebo čekáš potopu, tak jakákoli HDPE nádoba (flaška vod voleje, kyblík, cokoli) s těsným uzávěrem, a pytlíček slilkagelu. Esli seš opravdu paranoidní tak je ještě můžeš zalejt COčkem nebo něčím podobným; mechanická ochrana pak podle konkrétního prostředí. Ale myslím že to moc řešíte.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Maximus »

Olej je pro náboje, resp. pokud se dostane k prachové náplni, v podstatě "jed".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od orwell_farm »

DerEchterDeutscher píše: nejradši bych je taky nasypal do oleje, ale nemůže olej prolnout kolem střely a zápalky a znehodnotit prachovou náplň?
jsem jednou koupil .22 LR do revolveru od remington. blbě lezly do válce a ještě blběji ven, tak jsem pojal "dobrý nápad" je trošku naolejovat. Nasypal jsem je do krabky od vitamínů a stříknul jsem tam trošku silikonového oleje co používám na kolo na řetěz. Naolejoval jsem jen asi 50 a z toho tak dvě třetiny pak selhaly. Nevyřešil se tím olejem ani problém toho, že nešly do válce a ven.A navrch se ten oil asi dostal ke střelnému prachu. Takže za mě určitě nee kombinace olej a náboje je pitomost, kterou nechci opakovat.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od JenDAG »

DerEchterDeutscher píše:... Kdyby na to přišlo, plechovku otevřu, zbraň nechám okapat a můžu střílet ;)
Nestacilo ji jen normalne namazat a zavakuovat?
Pro pouziti jen roztrhnes obal a strilis, nemusis na nic cekat.
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

těcm 22LR se vniknutí oleje dovnitř vůbec nedivím, střela je tam tak navolno že se otáčí, snadno kolem ní olej prolne dovnitř. Třeba náboje 7,62x39 jsou většinou kolem zápalky a prostoru nábojnice/střela lakované a mnohem těsnější.

Koaždopádně kupat je tedy v oleji není dobrý nápad, takže do krabičky s pár sáčky silikagelu a zase víčko objet barvou? Někde jsem tady před časem četl že někdo koupil náboje z ruska a "plavaly v oleji" tak jsem si myslel že s tím zalakováním kolem zápalky atd. to nevadí...

s vakuováním nemám zkušenosti, ani na to nemám techniku, ponořit do plechovky je pro mě určitě jednodušší než schánět vakuovačku...to s tím okapáním a střelbou bylo jen pro zajímavost(například oproti namatlání zbraně vazelínou), mám to na dlouhodobé uskladnění, ne jako pohotovostní zbraň pro kterou poletím až mi začnou vykrádat barák :lol:
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od čimango »

DerEchterDeutscher píše: Do plechovky jsem dal čistý hydraulický olej, ohřál na plotně, aby byl tekutější, z tokareva sundal střenky a tak jak byl ponořil do plechovky. Olej dolil až po víčko, zavřel a víčko zatřel barvou. V důchodu ho vyndám a věřím že bude jako nový
Někde jsem před časem četl o nálezu pistole uložené cca 50 let v nádobě s olejem - po vyndání a otření byla sice beze stopy rzi, ale také údajně beze stopy brynýru . . .
Uživatelský avatar
DerEchterDeutscher
Příspěvky: 18
Registrován: 25.01.2016 15:15
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od DerEchterDeutscher »

to zní zajímavě, našel bys zdroj?
čimango
Příspěvky: 393
Registrován: 04.11.2012 15:05
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od čimango »

http://forum.gunshop.cz/jak-ulo-it-zbran-t11967-15.html

Ale je to také jedna paní povídala. Jsem technicky nevzdělán, tak nevím zda je to vůbec možné.
Wolf
VIP
Příspěvky: 145
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Wolf »

No a co s těma odmontovanýma střenkama? Plastový by do oleje nemohly?
Skladovat odmontovaný dřevený střenky někde bokem od plechovky se zbraní mi přijde jako skvělej způsob, jak je za těch 5/10 let někde založit nebo ztratit.
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Dlouhodobé skladování zbraní - domácí uloženka

Příspěvek od Baca »

Plastove by som do oleja nedal (hlavne z nejakej starsej zbrane z polovice 20teho storocia) dreven v pohode, len musi ratat s tym, ze ten olej z dreva budes musiet nejak vysusit. Ak je to schnuci olej staci dokladne otriet ( aj viackrat) a nechat zaschnut. Ak je to nejaky motorovy, tak najrychlejsi sposob bude asi vyveva - podtlak a otierat kym z dreva olej rosi :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Zarozak »

jerry.mysak:

S tou trubkou je to dobrý,ale ne do země,ne na delší dobu než cca týden. Ono je to sice super,že tam nenateče voda,ale ona se tam stejně nahromadí tím,že tam nakondenzuje na stěnách a steče dule. Zem má tu vlastnost,že toto kondenzování urychlí na neuvěřitelné množství vody. Ono by tomu dost pomohlo, resp. zpomalilo to zahrabat do nějakého většího kamení a tam,kde je nějaké proudění vzduchu, pak kondenzace vody v trubce nebude tak rychlá,nicméně stejně bude.

S tím detektorem asi takhle. To s nějakýma hřebíkama platilo možná někdy po revoluci a už i tehdy detektory uměly rozlišovat kovy.
Dnešní detektory vč. těch nejlevnějších mrdek ze supermarketu rozlišují více či méně dobře druhy kovů a při nějaké zkušenosti s nima umíš poznat i velikost, zhruba tvar a hloubku předmětu, s lepším přístrojem není větší problém vyseparovat zajímavý předmět z bordelu během chvíle i když je na stojáka.Tady spíš než maskování předmětu bordelem vítězí taktika, kde takový předmět zakopat. A to musí člověk hodně dobře promyslet, protože dneska se detektoráři pohybují už i po naprosto neuvěřitelných místech a bude ještě mnohem hůř, protože místa, kde se hledalo pohodlně jsou už totálně vyhledaná a nezbývá nic jiného.
Každopádně bych radil nezakopávat do země a vymyslet něco lepšího,kde to prostě neschnije( mám na mysli samozřejmě ten hoblík,sadu plochých klíčů a nebozez po dědovi) :D
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od golem »

V hermeticky uzavřené trubce ti může kondenzovat akorát ta vlhkost, která je obsažená ve vzduchu v té trubce, a to vyřeší troška absorbéru vlhkosti. Kudy by se ti tam měla dostávat další vlhkost?
Uživatelský avatar
Jim Corbett
Příspěvky: 159
Registrován: 19.02.2016 8:21
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Jim Corbett »

Na opravdu dlouhodobé uložení čehokoliv železného doporučuji konzervaci konkorem 103 (hustý, silnovrstvý) a skladování v dokonale padnoucím - svařeném pouzdře ze silnostěnné smršťovací folie, které po zahřátí horkým vzduchem přesně obepne předmět a případné malé záhyby jsou vyplněny olejem. ČSLA tak kdysi, celkem úspěšně, zaopatřovala své NZety (nedotknutelné zásoby).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Serža »

no...DANY jsme mazali konkorem a vazelínou a pak se zavíraly do přetlakových futrálů s ochrannou atmosférou...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od TomSmith »

golem píše:V hermeticky uzavřené trubce ti může kondenzovat akorát ta vlhkost, která je obsažená ve vzduchu v té trubce, a to vyřeší troška absorbéru vlhkosti. Kudy by se ti tam měla dostávat další vlhkost?
Voda se tam dostane normálně skrz stěny plastu. Dohledej si na webu, řeší to nejen potravináři (kazí se to, i když pro ně je hlavní problém průchod kyslíku) ale i ostatní uživatelé plastů:

Jedním z největších problémů u plastů je propustnost, při které dochází k průniku vodní páry, molekul látek a složek vzduchu přes stěnu plastového obalu.

Obyčejné PE nanic, lepší je HDPE ale dlouhodobě v zemi taky nic moc. Nejlépe asi skleněná trubka ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od Fabulous »

jerry.mysak píše:k zakopání zbraně.
Doporučuju koupit odpadní trubku HT, nebo KG průměru aspon 150 a k tomu koupit víčko a záslepku ( jedno je na rozšířený konec trubky a druhý na ten užší. Je to vodotěsný na několik desítek let. Paranoik si koupí trubky 2 a jednu vloží do druhý. Vyvrtáte si díru vrtákem na sloupky a na stojato zakopete. Poblíž něčeho kovovýho. A kolem do země napíchat hřebíky, aby si detektoráři užili. A v hodně velkým kruhu okolo.
Tisíckrát vyvrácená píčovina, ke které se zas a znova někdo vrací. Internetoví teoretici nechť si laskavě zakopávají kvéry do nevodo/nevlhkotěsné hajzltrubky a neradí ostatním. No a my praktici to vyřešíme nějak jinak ;)
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Čištění a konzervace zbraní

Příspěvek od golem »

"Jinak" je svým způsobem také rada, ale ne moc konkrétní... :)
Nechceš se o tom trochu rozepsat? Ta plastová trubka je to na fórech víc opakovaná než vyvracená a opravdu funkční řešení by určitě zajímalo víc lidí.
Odpovědět