SVT 40 versus SKS 45

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Fabulous »

Kdo chce kam... Kdo nechce kosu, přestože nabízí nejvyšší přidanou hodnotu na trhu prakticky ve všech ohledech, nechť si koupí kus historie v podobě čehokoliv jiného :)
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Tada »

Kosa nebo AK-47/74, to je to co chceš. Na praktické vzdálenosti to bude střílet vše stejně a vše o dost líp jak SVT-40 nebo SKS ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Terminated Account »

Vzhledem k ceně si kup obě, půl roku střílej s oběma a pak uvidíš. Pravděpodobně je obě prodáš a koupíš si úplně něco jiného, protože vzhledem k požadavkům procházíš stejnou cestu, jakou si prošli tisíce jiných, než zjistili praxí co je pro ně nejlepší. Hodiny strávené teoretizováním zavrhni a jestli máš nákupku, tak jdi v pondělí hned ráno koupit flintu. Je jedno jakou - třeba zvol metodu rozpočítávání. Ženit se sní nebudeš, takže ji klidně po prvním pomazlení můžeš zase poslat do světa.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od the.marek »

Já bych začal nejdřív u toho zbrojního průkazu... Ono od plánu k realizaci býva často dlouhý krok a do té doby změníš ještě na vše X krát názor... :mrgreen:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

Jak říká MG: něco si kup a uvidíš. Kolik myslíš, že budeš tratit při následném prodeji holé SKS, Sa58, AK? V podstatě cenu srovnatelnou s jedním odpolednem na střelnici (a to samozřejmě jen při použití levného surplus střeliva). Tenhle problém před tebou řešili stovky lidí (včetně mně :lol: ) a nedá se vyřešit jinak, než že se ke své zbrani (zbraním) prostřílíš (teď nemyslím Doněcký model obstarání si zbraně). Neber to tragicky, tratit budeš málo a skill s více zbraněmi se vždy hodí. Když se naučíš dobře střílet s neladěným Sa58 (bez kompíku, s origo sklopkou), půjde Ti to potom se vším, event. se můžeš rozhodnout začít posouvat svojí Sa58 výš, což je v podstatě velmi uspokojivá zábava na zbytek života. Naopak SKS Tě zase naučí práci se spouští atd. Rozumná zbraň (Sa58, SKS, AK, SVT) není auto, abys tratil statisíce jen za projetí branou autosalonu.
A jak píše McGyver, stejně nakonec skončíš s něčím jiným. Já to měl SKS->Kosa->Radom a u plnotučné Marlin VH->Dragunov Tigr. A kdoví, třeba z toho časem bude nějaká AR nebo AUG...
Přílohy
qery.jpg
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Baca »

Pani dakujem za odpovede :-)

Ku vsetkemu sa musi dojst krok za krokom. Takze zacnem tak, ako navrhol the.marek :-)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Apokalyptik »

SKSku som nedrzal (ani nelutujem), ale 58-mu a SVT 40 mam a pokial bude na nu strelivo, nebudem ich davat prec. :shake

SVT 40 je ako ruska baletka. Stihla, elegantna, perfektny komfort strelby. Este sa mi nestalo, ked s nou zacnem strielat, aby ju niekto neprisiel obdivovat a poprosit o vyskusanie. :wasntme Ale vsetkych indickych bohov budes spominat, ked ju budes cistit.... tie dvojite pruziny Ti daju pekne po pazuroch :rofl

Kup si SA vz. 58 a vystrielaj jednu bednu streliva.... uvidis, ci chces aj Tokareva. Mne sa s SVTckou striela lepsie, napriek vykonnejsiemu naboju.

Na samopal si doma napaskujes 5-6 zasobnikov a na strelnici len strielas a menis. Toto so Simonovkou nejde. Rozborka a zborka 58-my - so zavretymi ocami za par sekund....

Este ma napadlo. Kanadska verzia SA vz. 58 ma dlhsiu hlaven a striela sa s nou podstatne presnejsie ako s tuzemskym modelom. Skus si pozistovat, ci ho vies zohnat. Tym by si odstranil jediny slaby bod oproti Simonovu.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Baca »

SUper info :-) Uz som medzitym hladal, ci je u nas mozne na Sa 58 vymenit povodnu hlaven za dlhsiu a ako je to s optikou na Sa58. Zatial som sa k niecomu konkretnemu nedostal.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Terminated Account »

Pokusy dělat s osmapadesátky přesnou "sniperku" jsou slepá ulička, kterou si prošlo noho lidí. Nicméně se najdou i jedinci, kteří si konfiguraci "sniper" pochvalují. O objektivních důvodech se nedá ale hovořit. Je to o pocitu, takže proti gustu...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

Apokaliptik+Baca: Kanadská verze není o nic přesnější, než "krátká" a není ani jediný racionální důvod, aby byla. Prodloužení je jen legislativní. Zjednodušeně řečeno: čím delší (tenká) hlaveň, tím nižší přesnost. Roste rozkmit. Ne nadarmo u řady pušek po (odborném!!!) zkrácení přesnost roste, byť výkon klesá.
Zpřesnění Sa58 by vedlo přes silnější a lépe uchycenou hlaveň. To Vám GE klidně udělá, ale připravte si sumu, za kterou koupíte VELICE slušnou opakovačku s kvalitní optikou (která bude mnohem, mnohem přesnější) nebo i přesnou a výkonnou samonabíječku (třeba R-25). I ta bude "sniper" Sa58 deklasovat ve všem, kromě váhy. Za podstatně menší peníz máte i Molot Vepr či Izmash Tigr, vše i s optikou a opět výkonem a přesností lepší. Pokud nevíte co s prachama, je snaha postavit nepřesnější Sa58 na světě celkem krásná (myslím to bez ironie) idea, ale poměr cena výkon je tragický.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 27.04.2014 19:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Baca »

:-D takze ked si spocitam 2+2 asi pojdem do SVT 40. Podla vsetkeho je na vzdialenosti 300 + presnejsia ako SKS a Sa 58. Mne nejde ani tak o rychlopalbu ako o nazoaj co najpresnejsie zasahovanie na stredne vzdialenosti. Osadit nejakou vhodnou optikou a bude vymalovano :-D. Od ciela chcem byt v podstate co najdalej :-D
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Apokalyptik »

Ja len hovorim, ze som s kanadankou nastrielal podstatne lepsie ako s mojou 58-mou. Samozrejme SVTcka je podstatne presnejsia. Ale nemam moznost strelby na viac ako 100 metrov, takze drahsiu a lepsiu sniperku NEPOTREBUJEM :shake
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od hrd »

opravdu má někdo reálnou zkušenost, že SVT je přesnější než např. 58? já viděl střílet 2 ks z uloženek a obojí byla tragedie - což samozřejmě může být dáno primárně municí, ale právě dostupnost a cena lepších 7.62x54R může být největší problém
je to už dlouho, co jsem prodal SKS, ale střílela přesněji než 58 (Hermex)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od marish »

SVT je krásná, oproti mosince i zajímavá, a střílí pěkně.

Zásobník byl v té době myšlený spíše jako rychle vyjímatelná nábojová schránka, ne tak jak jej vnímáme dnes my.

Pokud jde o přesnost, je to sedmdesátiletá samonabíjecí puška z které se práskají kulomeťáky po čtyřech korunách. Má takhle vůbec cenu řešit nějaká větší přesnost?
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Strelec45 »

Já ji měl jen půjčenou. Na nějakých 75 metrů jsem trefoval asfaltový holuby i roztříštěné, jen tak přes miřidla z volný roky. Ta dlouhá záměrná dělá svý. Ale asi záleží kus od kusu, to nemohu posoudit.
Ale je to postříleníčko, to jo. :nod
Edita: SVT mám na mysli. :oops:
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

To hrd: a nebylo to náhodou stříleno s kulomeťáky za 4,-?
Dostupnost a cena 7.62x54R je celkem OK.
Můžeš střílet s ruskými Barnauly za 10Kč, Extrami za 13 kč, SB za 22,- nebo velmi přesnými SB za 32,-. Vše v relaci a dostupnosti s jakoukoliv jinou obdobnou municí.
Ljalková s SVT Němcům zatápěla docela fest. Obecně si myslím, že 90% pušek, které jsou v pořádku, je přesnějších, než jejich uživatelé.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od MRAK »

štaflík píše:....... Obecně si myslím, že 90% pušek, které jsou v pořádku, je přesnějších, než jejich uživatelé.

:yes
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 versus SKS 45

Příspěvek od Baca »

:yes :lol: :rofl
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: SVT 40 versus SKS 45

Příspěvek od chodec »

Odstrelovaci SVT byla stahovana v ruske armade uz behem valky a duvodem nebyla uspora, ale presnost.
SVT jsem kdysi mel a moc jsem si tu pusku neoblibil, presnosti nejak nevynikala a rozborka/sborka na armadni zbran byla nocni murou. :)
von_Raven
Příspěvky: 9
Registrován: 01.09.2015 19:25
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 versus SKS 45

Příspěvek od von_Raven »

asi už je pozdě ti do toho po roce kecat, ale já z toho střílel a ještě něco přidám z těch levnějších... vždycky záleží na vývrtu a jak se to geglá v závěru, ale u těch slušnějších kusů...
- mosin 91/30 - pekelná síla dopředu, super jednoduché čištění, optiku i montáž seženeš, já si nechal udělat vlastní u puškaře a dá se s tím i s nejlevnějším střelivem z Číny trefit na 100 m vršek od piva, ne každou ranou, ale na zásobník jo, měl jsem jí asi 5 let a teď jí prodám, protože ji pořád chce kámoš a já to asi vyměním za kosu :P
- mosin karabina - pekelná síla hlavně dozadu, plamen jak sviňa dopředu, nevíš co jsi trefil a víc jak 10 ran zvládne jenom masochista a je fuck jestli máš na sobě vaťák ... proto ho chci a a pořídím si ho
- SVT 40 - stejně přesná jako dlouhý mosin, nekope stejně jako dlouhý mosin, 10 ran i rychle za sebou, 40 ran rychle za sebou a začne se ti škvařit lak vpředu :) mám ji stejně dlouho jako mosina, ale chodil jsem spíš s mosinem, teď vysypu na střelnici 100 pekelných ran a s úsměvem od ucha k uchu jdu domů, doma mě může trefit, protože mosin - 5 dílů, SVT - asi 20 dílů na čištění, ale zase díky kompenzátoru to vrazím do nádobky s benzínem, vyčistím jak zrcadlo, naolejuju a skládám a skládám :)
- SKS - chudobný náboj, krátká pažba, optiky samé fake s točící se osnovou, no prostě stačí si ho půjčit místo kupovat, ale zase má boží bullpup stejně jako mosin archangel pažbu, jinak mě nijak neoslovil
- kosa - nikdy mě ten plech neoslovil, ale na 300 m figuru trefíš, slušně velký zásobník, pořád levná puška i střelivo, plno náhradních dílů levně, plno serepetiček celkem v dobré ceně, i když je to takový půl náboj tak pořád stačí, no prostě asi by jí měl mít doma každý a vzhledem k jejím parametrům a možnostem nic v takové ceně nepořídíš
- uzi - stylovka, v jednoduchosti snad srovnatelná s mosinem, cenově všechno 2-3 dražší než kosa a výkon 2-3 slabší než kosa, většina lidí má problém díky uvnitř poletujícímu asi kilu hmoty se trefit na 50 m :chuckle ale pokud chceš něco na zábavu, obranu i machrování to stojí za úvahu
- špagin - jenom jsem ho měl v ruce a nestřílel, ale do rozumné ceny se vleze a možná by stál za úvahu díky tomu množství rychlých kamarádů i když se rozutečou všema směrama...
........................
pokud bych se měl držet jen tématu SVT 40 vs SKS 45, tak rozhodně SVT 40
Odpovědět