SVT 40 versus SKS 45

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

SVT 40 versus SKS 45

Příspěvek od Baca »

AKo totalny strelecky analfabet s planom urobit si Zbrojny preukaz citam kdeake fora o zbraniach. Podla mojich laickych vedomosti a stavu vrecka by mi vyhovovali tieto dve samonabijacky. Chcem si vsak vybrat co najlepsie aj vzhladom na pripadny kolaps tohoto blazinca.
Preto chcem poprosit znalych o taky kratky a hutny rozbor vyhod a nevyhod tychto dvoch pusiek. Ktora je pre obranu a lov vhodnejsia v post rozpadovej dobe :-)
Vopred dakujem za pismenka ;-)
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Kedr »

kosa :mrgreen:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Fabulous »

Kosa :mrgreen:
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Steril »

kosa :mrgreen:
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od the.marek »

Tak se všichni shodli a řekl bych, že se tohle vlákno může zamknout :mrgreen: :mrgreen:
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Strelec45 »

2 kosy :mrgreen:
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od MRAK »

3 kosy ?

Obrázek
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od the.marek »

A co takhle rovnou 50 kos pro 50 smrťáků :mrgreen: .
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

No, SVT je přecijenom puška trochu jiného určení a výkonu než Kosa. A pokud Baca nemá krejcary, nebo je potřebuje jinde, SKS určitě není špatná volba, hlavně s ohledem na fakt, že je "od přírody" samonabíjecí a není tedy napadena různými kuchači vnitřností předělávající qvéry z full auto na semi auto. K tomu slušná šance, že bude prakticky netřílená. Navíc Kosa ukrutně svádí k dalšímu tunění (kdo si tím neprošel, že ;) ), které jí dříve či později zvedne na násobek ceny. Na SKS toho moc k tunění není, takže proč ne. Poněkud fošnovitá Nataša, ale chová se celkem příjemně, jen ta spoušť je stejně mizerná, jako u Kosy, ne-li horší (ale možná jen věc zvyku a konkrétních dvou střílených exemplářů). Tam jí lze ale czechmade dílem trochu vylepšit.
marw
Příspěvky: 26
Registrován: 13.04.2013 22:41

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od marw »

tunění sks je určitě možné(vlastní skušenost) protože první co je na ní blbý je krátká pažba-že? pokud plánuješ ponechat je v původním stavu tak snad raději svt,ale zase víc to kope. rady je těžké dávat,stejně projdeš přirozeným vývojem -pokus-omyl-nasypeš spoustu krejcárků než zjistíš sám co i vyhoví na střílení. nakonec stejně skončíš u opakovačky protože chceš střílet dál a lépe. kup rovnou nějakou savage 308win a fertik.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

Nejlevnější tuning na krátkou SKS je Kirasa :lol: Pak je to akorát. Jo, pažba je celkem krátká a event. se dá dumat nad montáží optiky. Ale ten kvér funguje celkem dobře i bez tůningu a za nějakých 3,5k je to rozumně silná, přiměřeně přesná a kultivovaná samonabíječka se značnou spolehlivostí. I když jsem do ní nešel, mám k ní vlídný a pozitivní vztah. Taková prima babička, co se ale umí pěkně nasrat a dost vydrží.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Steril »

SKS je o generaci modernější než SVT a kosa je ještě o generaci dál. Jako hlavní + kosy bych viděl postupnou tunitelnost kvéru a dostupnost zásobníků - na SVT stojí zásobník ranec a SKS se zásobníkem mají tendenci zavadit, cenově taky navíc zcela jinde než 100 CZK za rohlík do kosy.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

SKS je sice (zavedením do výzbroje) o 5 let mladší, ale o generaci modernější? V čem. SVT má odjímatelný zásobník, svým způsobem je to modernější kvér, byť víc cimprlich, než SKS. Ale hlavně jsou to prostě flinty s různým určením a těžko je srovnávat. Navíc když dáš na SVT pořádný bajonet, nemusíš po nepříteli ani střílet.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Steril »

Puška na náboj středního výkonu určená pro řadovýho vojcla je proti SVT velkej pokrok ;)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Baca »

Funnyyyyyyy :-D Kosa mi dala zabrat na ZVS v podstate je posledna vo vybere a len vdaka lacnej municii.

Mne zatial najviac reze SVT 40 vdaka vykonnejsej municii a dlhsej hlavni teda strelbe na vzdialenejsie ciele. V podstate by som radsej nieco ako odstrelovacku na stredne vzdialenosti a to Kosa nesplna :-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

Ber to tak, že SVT je prapra DMR puška. A na zástupy zombies s balistickou vestou je SVT pořád ještě slušné koště. Akorád všechny, z kterých jsem mohl střílet (celé dva kusy :D ) vypadaly, že nějaké ty Kameraden postřílely. SKS byly skoro panny.
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od muzzleloader »

Tokarevovic Natasa je fajn.Nekope skoro vubec,oproti treba mosince na stejny naboj,ikdyz to je jasne dano konstrukci.Je to samonabijecka s docela funkcnim kompikem.Presnost s kulometakama sice zadnej vylozenej slagr,ale da se to.Ten naboj uz ze sve podstaty,neni na honeni milimetru v desitce,ale fun faktor ma velikej :-)
Jinak samozrejme kosa :-D
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Steril »

SVT ma obr fun faktor, o tom žádná :) ale neni nijak zvlášť přesný, blbě se čistí a nemá tvrdochrom. V kombinaci se špatnou dostupností zásobníků to je prostě kvér pro nadšence.
S těmahle požadavkama bych asi přihodil pár tisíc a šel do tigra, spíš ve .308 kvůli výběru střeliva nebo L1A1 protože se mi děsně líbí.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od štaflík »

Tigra ve .308 jsem u nás sháněl marně. Navíc se teď vmcustom zbláznil a za Tigry chce kolem 50ti tisíc (zdražil je během týdne o více než 20k). Zásobník mi nabízeli za 125euro.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: SVT 40 vezrus SKS 45

Příspěvek od Baca »

Mam momentalne par zrzavych cez krk preklopenych :-D Do SVD (tigra) sa mi ist nielen koli cene velmi nechce. 308W je pre zaciatocnika s deravym vreckom dost naklad na zacvik. Uznavam, ze Kosa je (podla mojho nazoru) ukrutne vylepsena SKS 45. Keby mala o 20cm dlhsiu hlaven bola by mozno na prvom mieste v rebricku, zo slusnym kompikom by sa dala ovladat aj pri speedy shootingu (semiautomat). U SVT mi pride system preukrutne dlheho piestu zranitelny. U SKS zasa problem s prebijanim pasmi, alebo problem zo zasobnikmi a kratsou hlavnou. O L1A1 v podstate ani neuvazujem aj ked je tato flinta co do spolahlivosti a presnosti zlaty stred. Pre mna (zatial) prilis velka vstupna investicia a navyse ranec za strelivo. (priznam sa, chcem z hovna upliest bic). Ideal na moje parametre by asi bola M1 Garand, ale vstupne investicie su mimo mojich hranic :-( SKS sa mi paci pre svoju "kompaktnost a vedro streliva za par susnov SVT zasa koli pribuznosti s loveckymi puskami na stredne vzdialenosti. Mozno ideal by bola Mosin Nagant v samonabijacej verzii, ktora nejestvuje. Dva dni nazad, som mal v rukach (nestrielal som) Prave Mosina 44 do ramena a na oko mi sadla ako rit na serbel. Zacielenu som ju drzal 5 minut bez chvenia ( a to mam lavu hnatu poloochrnutu). No tazko vybrat :-( ale to SVT mi napriek svojim vyfikundanciam pripada ako zatial najlepsia volba do zaciatku. Pani dakujem za reakcie, dalsim reakciam budem rad, ved vedomosti a skusenosti su nezaplatitelne :-)

P.S. pusky z lisovaneho plechu, noooo, akosi im nedoverujem, konzerva bude vzdy len obal na problem :-D
Odpovědět