Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Taky sem nenašel. Nabídka se tam mění, čas od času se některé díly vyprodají, ale zase do pár týdnů sortiment doplní.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

mc.ready píše: 13.11.2020 21:02 Za mě je na nošení lepší compact 320 než M18, pač má kratší rukojeť, a to je rozhodující rozměr spolu s šířkou zbraně na nošení, nejde o délku. Ohledně spouštění při pádu, či úderu na zadní část zbraně...toto je už od roku 2017 vyřešeno i u civilních variant, není čeho se obávat. Sig si dal na řešení tohoto problému záležet, protože věděl, že to budou rejpalové nekompromisně testovat a na zbrani by nenechali nit suchou.
Nikonu nic nenutím, ale doporučuji pri výběrovém řízení zařadit mezi kandidáty.
Ohledně jiných výrobců..
Glock je Glock, ale svět je dnes už jinde, vím o čem mluvím, měl sem jich sedm ve třech rážích.
HK mě zklamal kvalitou výroby. Vlastnil sem čtyři kusy.
CZ :lol: měl sem šest kusů (z toho dva služební) a můžu říci jen jedno horor, pokud chce nekdo tuto značku, tak mu odpovím,..komu není rady, tomu není pomoci
Měl jsem celkem 3x SIG. Jeden starý P226 a doteď lituji, že jsem ho prodal. Nesmírně bytelná věc. Pak na chvíli P320 a M17 a ty mě kvalitou zklamaly. Na striker dobrá spoušť, ale vakl mezi rámem a závěrem byl děsný. Měnil se při natažení. Na funkci to vliv nemělo, ale...
HK P30 mi naopak přijde skvělé bytelná a krasně udělaná. Nedrolí se jí vývrt, nestřílí při pádu... Jestli je v plastu ekvivalent boží P226, je to HK. Jo, SFP9 je horší. Moc překombinovaný spodek.
Óðinn á yðr alla
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

No a já přešel z HK SFP9, HK 45 a P30 na M17 a už bych neměnil.Co člověk to názor.
HK 45-vypadaný vývrt, reklamace trvala tři měsíce, údajně nová hlaveň. Dostal se tu samou jen vydrbanou a poškrábanou ocelovým kartáčem výměna za SFP9
Ta měla stejně jako mé dvě P30 špatně odlity rám, velký vakl ve výměných gripech, vrzalo v tom a stale to v ruce "putovalo".Po nějakém čase u obou P30 chrastili pravé záchyty závěru, mohl sem je dát dceři jako chrastiko
Páčky záchytů zásobníku,byli u všech křivě odlité. A navíc ten zadni kontejner u SFP9 z hitler metalu u mě nevzbuzoval důvěru. To samé u P30 listové pruzinky l
Vajl mezi závěrem a rámem u M17 ani P320 je minimální a opriti Glocku zanedbatelný. Ono pokud má pistole fungivat v extrémních podmínkách tak musí být kontrolované vůle nezbytné.
Když píšu o extrémních podmínkách tak tam si HK moc dobře nevede a SFP9 obzvlášť.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Ono to spíš nebude o názoru, ale rozkolísané kvalitě všech výrobců. Věřím, že oba jsme schopní poznat divně vyrobenou věc.
Vakl u mých nových SIGů byl daleko větší, než u Glocka. Hlavně stranový. Jakože fakt hodně velký. Ještě jsem přemýšlel o X-Five, ale jsem "kladivář" a když se mi dostal do ruky P30, bylo vymalováno. Je fakt, že boční pažbičky si při velmi silném úchopu vrznou. Ale jen při velmi silnem, takovém, kdy se mi pažbička G19 kroutí jak had ze žužu.
Souhlasím, že SFP9 bych si do apokalypsy nevzal. P30 s prstem v nose. Mám tam spoušť od NoCompromise house. Slušná, docela krátký reset a o něco lehčí (ale pořád jasný služebák). Nastřílet se s tím dá velmi slušně.
Jediná pistole, kde jsem prostě nenašel naprosto žádnou pochybnost kolem zpracování byla stará P226. Chyba, že jsem ji prodal. Stane se.
Možná si ještě nějaké P320 osaham. Mohl jsem mít smůlu na sérii. Nahradil bych s nimi možná své G19. I když tam mam zase zásoby dílů...
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od des »

mc.ready píše: 13.11.2020 21:02 Glock je Glock, ale svět je dnes už jinde, vím o čem mluvím
A o čem teda mluvíš, kde je svet?
nemóže íst karta furt...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Jedním slovem, modularita.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Ale ta slavná modularita musí být dostupná. Věci na Glocky, když to přeženu, tak seženu v každým smíšeným zboží i v té nejzapadlejší vesnici. Ale abych sehnal ten "geniální" modulární rám na SIGa, tak prostě v ČR nepochodím (carry bez manuální pojistky - zkuste si sehnat, já to zkouším už léta). Nehledě na to, že zásobníky (když už milostivě jsou,) jsou za takovou dardu, která prostě není jakkoliv ospravedltitelná. Nebo nikomu z majitelů SIGů FAKT NEVADÍ platit za 1 origo zásobník cenu více jak dvojnásobnou než co má jakákoliv konkurence? Jako fakt ne?

I toho Glocka v téměř jakékoliv jeho variantě maj na každým zbraňovým krámě. SIG? Asi ne... Nemáme pane. nevozíme, zkuste se poptat jinde, dojeďte si 250 km...

Já sám bych do SIGu rád šel, ale ta naprostá nedostupnost zbraní, cena zásobníků a nedostupnost těch slavných "modulárních" věcí mě zatím totálně odradila.

Pozn - nežijeme v USA, kde si objednáš od SIGu jakýkoliv rám a za dva dny ti přistane za osm stovek,- (Kč - jinak též $39.90) poštou doma...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Ale pak to není problém zbraně, ale o obchodu.
Přirovnal bych to k systému AR, stavebnice, poskládám si ji jak a z čeho chci, viz. Sig.
AK dobrý, sám sem jeho zastáncem, ale možností přizpůsobení AR nikdy nedosáhne, max. vyměnit nějaké pružinky, jako Glock.
Tím chci říct, že např. ze Siga udělám výměnou dílů úplně jinou pistoli, Glock mi to neumožňuje.
Nechci hanit Glock, ale chci říct, že např. ve zmiňovaném USA, si pořídí střelec rám a může si vytvořit, standardní dospělou zbraň, compact, subcompact, velkej závěr na malém rámu, nebo naopak, hraní si s barvičkama atd.
A opět, není to problém zbraňe, ale legislativy, zbaň mi tohle hraní umožňuje.
Stále se bavíme čistě o modularitě, né o tom co seženu, nebo na co potřebuji povolení.
Ve Zkratce.
Glock, jako AK moc se s tím nenadělá,ať dělám co dělám, stále více méně ta samá zbraň.
Sig, jako AR, stavím, přizpůsobuji, na nošení mám compact, na strelnici si postavím standatd, do kapsy subcompact.
Tak jako Glock ukázal světu, že s plastem to bude střílet, tak si myslim, že budoucnost je právě ve stavebních, ála Sig a je jen otázkou času až s tím začne i konkurence
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Ohledně ceny dílů a zásobníků.
Nevadí mi, zásobníky "nežeru" pár let mi vydrží. Myslím, že čtyři kousky stačí, na závody nejezdím a s Talibanem válku v ulicích nevedu.
Za dva tisíce mám kompletní sadu náhradních pružin, ještě sem za další dva přikoupil kompletní sestavu úderníku. Pár rámů, jiných velikostí a barev. Za cca. 30tis. mám stavebnici, vlastně polo, pač závěry a hlavně, zatím neřeším, možná do budoucna.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

No já nevím, vážně někdo nosí kompaktní velikost a před odchodem na střelnici si ji přestaví na full size? Mně by to teda určitě nebavilo, nehledě na to, že všechny opakované přestavby povedou časem k "vyklektání".
Myslím, že modularita je výhodná hlavně pro výrobce. Jako běžný uživatel si klidně pořídím na stejném rámu zbraň pro nošení a druhou pro střelbu na střelnici.

Mám to tak i s revovery - 2" s krátkým gripem a 4"-6" s gripem plné velikosti. A pokud budu chtít nosit G19, pořídím si i G34 nebo G17. Nepřestavoval bych to, ani kdyby to šlo.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Ohledně carry rámu bez pojistky, doporučuji Willson Combat, není to originál, ale má velmi dobrou ergonomii.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od hrd »

Podle mě čas ukáže, jestli vývoj půjde tímto směrem. Část uživatelů ocení, že si může třeba přehazovat AR upper nebo hlavně u kozlice, ale většina si na to raději pořídí různé zbraně. Také se třeba jeden čas tvrdilo, jak je supr koncept multirážové pušky (Masada, 805...) a dnes po tom pes neštěkne.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

PaF píše: 15.11.2020 9:31
Mám to tak i s revovery - 2" s krátkým gripem a 4"-6" s gripem plné velikosti. A pokud budu chtít nosit G19, pořídím si i G34 nebo G17. Nepřestavoval bych to, ani kdyby to šlo.
Hlavně pak člověk není závislý na 1 zbrani, která se může taky podělat. Stejně tak ta výměna upperu u AR15, možná se to vyplatí někde, kde lower nebo upper je volně prodejný, ale v ČR to.význam nemá, když to člověk má napsáno jako další celou zbraň (a významná finanční úspora to není, lower nijak moc nestojí).
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Alstratt »

No jo ale ta modularita hlavne muze usetrit prachy, clovek nemusi kupovat dalsi celou zbran na ktere je velka cast stejna jen proto ze z ni chce jen jinou cast co na to pasuje. Dalsi vec je vaha/prostor u sebe - prenositelnost, nemusi sebou tahat dalsi celou zbran ale jen cast a prehazovat si to a tu stejnou cast zbrane mit treba doma. Asi na strelnici nechodite s dvouma pistolema ze pro pripad kdyby jedna selhala. Kdyz jedna cast zbrane ktera bude lezet doma tak vim ze se na ni mohu spolehnout ze je pripravena k pouziti kdyz je nova/nepouzita. Dalsi vec je kdyz se mi neco na te zbrani podela a nebudou mit ja nebo obchody zrovna na ni to co na ni puvodne patri tak tam mohu dat neco z jine zbrane a funguju dal cily i lepsi pokriti s dilama na prodejnach apod. a dalsi vyhody. Jednoduse receno, je to uzivatelsky prizpusobitelnejsi cily vyhodnejsi.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od hrd »

Nemyslel jsem to nějak špatně, někomu to bude určitě vyhovovat. Ale tipuji, že většina to neocení.
K případným závadám - pokud vím, že mi něco selhává (úderníky Saiga, čepy CZ75 apod.), vezmu si jen tento díl.
Ale jinak, pokud bych chtěl opravdu mít jistotu / backup, tak celou náhradní pistoli - přeci předem nevím, která část selže, jestli úderník nebo vypouštění zásobníku atd.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

mc.ready píše: 15.11.2020 9:14 Ale pak to není problém zbraně, ale o obchodu...
Jasně, ale to je mi jako zákazníkovi právě prd platný... Jak si mám koupit a customizovat třebas dobrou zbraň, když prostě není (ani díly k ní) k sehnání? Jedinej Brownells má nějakou tu nabídku dílů, ale tam to taky není úplně slavný (viz ten zpropadený origo carry modul). Co se týče nabídek bežných obchodů se zbraněmi, tak tam je to už úplná tragédie, prakticky nelze najít v ČR prodejce, který by se specializoval na SIGy a měl od nich kompletní nabídku zbraní a dílů. Na skladě mají většinou prd a o možnosti ochmatat si rozdíl mezi origo S/M/L rámem si našinec může nechat fakt jen zdát...

Mě se ta modularita P320 líbí, ale tady v čechách ji prostě nemohu naplno využít... :-(

Taky je podle mě ostuda, že původně švýcarsko/německá firma nevyrábí už nic v Evropě, ale výroba je totálně přesunutá do USA. Opět sem budu tahat toho Glocka, který má sice továrny jak v USA, tak ale pochopitelně i "doma"...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od des »

mc.ready píše: 14.11.2020 18:51 Jedním slovem, modularita.
Tam svet ešte neni kdoví či niekedy uplne bude.

Napríklad aj ku G19ke si môžeš kúpit druhý rám, nechat skrátit ručku na G26 zásobníky a prehadzovat podla chuti a potreby. Na rozdiel od P320 kde meníš len plastovú škrupinu ti G pri zmene rámu umožní aj zmenu charakteru spúšte použitím inej stojiny a spúšťovej pružiny.

A modularita typu že mám jeden kontajner s spúšťovým mechanizmom a rôzne rucky, závery a hlavne a rôzne si to kombinujem ma tiež nijak neláka. Oproti dvom kompletným pištoliam ušetríš akurát cenu jedného kontajneru. Aj to len teoreticky. Ceny nesledujem ale v praxi to môže byt aj naopak.

Modularita môže byt fajn ked si chceš postavit niečo čo natrhu neni a nedá sa upravit z existujúcej pištole. G19X jednu takúto medzeru zaplnil, tak momentálne ma napadá niečo typu rám G19 so záverom G26. Aj to len v prípade že jedincovi nevyhovuje G26 s návlekom na G19 zásobníku.

Za mňa je v lepšie v prípade že potrebujem dve rôzne pištole, kúpit dbe rôzne pištole.
Jedine snád v prípade že by legislatíva umožňovala vlastníctvo len 1ks pištole a zároveň umožňovala vlastníctvo viac kusov hlavní, záverov a rukovätí.
Aj keď asi by som aj tak radšej išiel ceztou kompromisu a G17+G26 vymenil za G26L... ;)
nemóže íst karta furt...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Nejde jen o rámy a závěry, ale i o ráže, compact v 9mm, fulsize ve .40 či .357Sig.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Mezeru nezaplnil G19X, ale mnoho let před ním CZ75 semicompakt. :lol:
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Mě to baví, dlouhej rám, carry rám, M či S, piskovej, černej, nebo bílej, s pojistkou nebo bez, rovnou apex spoušť, někdy original Sig, ty si dávám na X rámy, s kolimátory, nebo jen olight baldr s lejzrem.
Prostě si hraju
Odpovědět