Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

zatímco u glocka můžeš mít dlouhej rám, krátkej rám, prodlouženou rukojeť, různý šuplíky včetně IPSC úprav jako trychtýře a pod., všelijaký mířidla, rám s výřezem na kolimec, na railu cokoliv, vyměnitelné hřbety, různé hlavně, různé pružiny, různé spoušťáky...a to vše v barvách v jakých si vzpomeneš, reálně dodatelné a za poloviční ceny, než SIG
:-)
Přílohy
p1040067.jpg
p1040068.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Asi si nepochopil o čem celou dobu píšu :shake
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Ohledně rámu u P320 velikosti carry, doporučuji vyzkoušet Wilson Combat.
Za mě lepší ergonomie než originál.
Přílohy
IMG-20201126-WA0010.jpg
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Já bych chtěl ochmatat S verze carry (nebo klidně S full, protože ručka by měla být stejná) páč mám krátký prsty a porovnat to s M verzí. NIKDE v ČR to není možný. Už jsem si chtěl sehnat S carry rám od Sigu bez pistole samotné (přece jen, pokud mě nesedne, raději oželím 1400 od Sigu jak 2400 od Wilson) od Brownels, ale stále ho nemaj v nabídce... Takže verzi od Wilson combat ve velikosti S rád ochmatám a porovnám s rámem S od Sigu. Kde je toto možné provést? Kde mají k ochmatání S a M verze rámu od Sigu a Wilson (tzn. všechny 4 kombinace)?

Štve mě, že Sig jako původně evropská firma na Evropu totálně sere a na rozdíl od Glocka, od kterýho si můžu ochmatat takřka úplně každý model pomalu i v sámošce v Horní-Dolní (proto, jakmile jsem si ošahal G48, šel jsem do něj), tak u Sigu budu rád, když - vůbec - někdy - možná - treba - snad - budou něco mít v pár vybraných prodejnách a to ještě jen na standardních defaultních (M) rámech... :-(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Sig z Evropy definitivně odešel, kvůli zbraňovým zákonům. Fabrika v Německu byla loni, nebo letos zavřena a vše se dělá v USA. SIG na Evropu nesere, Evropa sere na SIG.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Tak mě vysvětli, jak to teda dělá Glock, že v Evropě nejen vyrábí (dokonce myslím otevřel předloni i novou fabriku na Slovensku), ale i prodává. Glocků jsou v každém krámě tři prdele...

Také mě celkem sere, že Sig vyhrál v tendru pro US army dumpingovou cenou, která naprosto nereflektuje jeho normální ceny. Nebo někde na pultech vidíte Sigy za 2/3 ceny Glocků? Spíš naopak... :(
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Nicotinick »

Ono je to celé kapku jinak. SIG už měl velké problémy se udržet při životě a když americkou pobočku řídil americký izraelec Ron Cohen, zfalšovali papíry na vývoz desetitisíců pistolí SIG do Kolumbie. Oficiálně zbraně měly jít na vývoz z Německa do USA. Z toho důvodu německé úřady na evropskou pobočku "zaklekly" až dodýchala, zatímco americká se "nadechla" výběrovými řízeními pro americké bezpečnostní složky.

Fabrika Glocka na Slovensku je taky celkem kašírka z důvodu výběrového řízení pistolí pro Slovenskou policii, stejně jako "fabrika" Glock ve Smyrně v USA. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Rakousko je zbraňově mnohem rozumnější, než Německo. Proč by SIG držel fabriku v Evropě, když mu tam vláda hází klacky pod nohy a trh je zcela nezajímavý.
Vysvětlovat není co. Je to svobodné rozhodnutí firmy, sejít z regionu, kde se cítí nechtěná a prodávat tam v rozumných objemech není komu.
Óðinn á yðr alla
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Dnes, při práci na zahradě, sem se po asi čtyřiceti letech setkal se svým prvním plasťákem. Spoušták sežvejkal zub času, ale plast je jako z fabriky. Až sem zamáčkl slzu :chuckle
Přílohy
IMG-20201117-WA0046.jpg
IMG-20201117-WA0049.jpg
Dodekaedr
Příspěvky: 10
Registrován: 26.03.2020 12:40

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Dodekaedr »

Paráda, když nám došlo originální střelivo tak jsme z toho stříleli antiperle. :)
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od CombatMedic »

Tady je doslova umělohmotná pistole (vytištěná doma) - https://www.youtube.com/watch?v=vGoFyueeGnM
Rozhovor s "výrobcem", jeho motivace k výrobě atd.
https://www.youtube.com/watch?v=jlB2QV5wVxg

Samozřejmě se jedná o nelegální činnost, ale je to velice zajímavý dokument. Je dobrý vědět o tom, že takoví lidé se vyskytují i v EU.
Borec ty schémata sdílí veřejně na netu...
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

lauf je stejně ocel, ne...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od CombatMedic »

Vypadá tak. Já prohlížel jen ty schémata do 3D tiskárny. Přímo manuál jsem ještě nečetl. Ale hlavňovina je volně prodejný artikl i v ČR. Myslím si, že šel touhle cestou.
Skilled And Resolute
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Ježíšek mi pořídil zelené ukazovátko, pěkná hračka. A nakonec sem se vrátil k původnímu rámu. Vyhovuje mi přeci jen větší objem grypu velikosti M.
Pokud by někdo měl zájem rám od Wilsona je na prodej, domluva přez sz.
Přílohy
IMG-20201228-WA0012.jpg
IMG-20201220-WA0003.jpg
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Maximus »

Mam prosbu na majitele Rugeru Max9, rad bych si z této pistole vystrelil. Případně jestli nekdo nevíte o strelnici kde jde zapůjčit k vyzkoušení. Díky
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Neposloužím, ale měl jsem možnost s ním střílet. Mám s ním stejný problém, jako s ostatními prcky:
Při rychlém tasení (a na co jiného tyhle breberky) se mi nedaří spolehlivý úchop na " první dobrou", musím si trošku prehmatnout= ztráta času. Primárně jsem chtěl Hellcata, nakonec jsem kvůli uvedenému skončil u pistole, která na mém wish listu byla hluboko dole G 43X Rail. Ošklivá i na poměry Glocku, ale je to asi nejmenší věc, kterou spolehlivě čapnu a je to překvapivě přesné.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Jenom doplním pocity že střelby: je to (kupodivu ;)) docela splašené, ale na pudovku na pár metrů to nevidim jako zásadní problém. Díru do břicha to na pět metrů udělá s přehledem. Kapacita/rozměry OK a když to v klidu vezmu do ruku a pošteluji si to, tak se na poměry subkompaktu drží hezky. Je to taková laciná pistolka, nebudila ve mně dojem extra velké životnosti, ale píšu jen o pocitu. Exaktně to ověřené nemám.
Osobně bych v kategorii skutečných subkompaktů stavěl Hellcata nad Rugera. Přijde mi vyspělejší a bytelnější. Pocitově.
Každopádně slim Glock mě překvapil nositelností, navzdory dlouhé pažbě. Pokud nemá jít o skutečnou "pocket gun" do kapsičky ve smokingu, ale spíše o nositelnou pistolku, kde je ale požadovaná i jistá odolnost a životnost, doporučuji vyzkoušet ta Géčka. Z opravdových prcků za mě Hellcat.
A to je o ústřicích asi tak všechno 🙂
Óðinn á yðr alla
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

Nutno nezapomenout, že Rugery jsou laciné zbraně a od toho se vše odvíjí.
Hellcat/H11 mám jako EDC skoro rok a jsem relativně spokojený, přitom jsem dost zaměřený na Glocky, ostatně před tímto jsem nosil G43. Můj H11 bude mít za sebou něco přes 1000+ různých typů nábojů a povedl se mi jen jeden selhač, který přisuzuji úchopu - stalo se to při prvním zásobníku, který jsem ze zbraně po koupi vystřelil, subsonic SB (hmotnost střely jsem zapomněl), pak z toho následovalo pro ověření funkce ještě pár krabiček stejného střeliva a chyba se neopakovala.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj,
tak se pomalu blíží čas, kdy budu moct koupit svůj první kvér:)
Čtu info kde to jde a mám v plánu zajít na střelnici a vyzkoušet v rámci předváděčky Glock 17 a 19 a další a kromě jiného mi padla do oka CZ P10 SC.
Nemáte ji někdo? Někde jsem četl, že měli dřív problém s pojistkou či co. Ale to snad byly ty první kusy a možná to u nových vyřešili?
Sorry za vágní popis, jsem v oboru furt novej :D

Zatím nejsem plně rozhodnut co by to mělo být, jestli full size nebo compact kvůli nošení.
Doufám, že mi reálá zkouška na střelnici trošku pomůže si thole vyjasnit.
Na tu P10 se ptám, abych ji kdyžtak rovnou vyškrtl ze seznamu a neztrácel s ní čas / prachy.

Díky :beer
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Tomáši, problémy s P10c jsou tu zpátky popsány, včetně toho, jak a kdy byly odstraněny a jak se části z nich zbavit samodomo. Zjednodušeně pistoli vyrobenou před 2019, raději 2020 si nekupujte. CZ neumí snad nic vyrobit na poprvé dobře. Pokud vám víc sedne Glock úchop, geometrie, spoušť - berte ho. Většinou funguje na 100%, pokud náhodou ne, najdete snadno tisíc rad co s tím. Když váš přestane bavit, prodáte ho.

Pokud vám víc sedne ta číza, klidně si jí vemte (už slyším ten hate pokřik...). Ale novou, resp. kolem roku stáří.
Pokud to myslíte se střelbou vážně, tak pistole je prostě ta nejmenší položka - jak finančně, tak podílem na vašem výkonu, a přitom nejpřeceňovanější. Hlavně střílejte.
Stejně v tuto chvíli nemáte zkušenosti na to, abyste mohl zodpovědně říct, co vám sedí, stejně to budete točit. Koupě kvéru není vstup do manželství. Na střelectví je stejně nejlepší to kecání a studování kolem a to točení kvérů.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět