Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
muzzleloader
VIP
Příspěvky: 766
Registrován: 04.04.2012 14:26

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od muzzleloader »

Tak já už několik měsíců větrám tu pistoli slepenou z odpadků, jak tu někdo popsal dojem z Arex Delta gen.II a můžu napsat, že je to pistole, která se nejen skvěle drží, ale spolehlivě a přesně střílí. Po cca 800 ranách, jsem spokojený jako první den.
Mám k ní náhradní tělo, což je skvělá věc, mít možnost vyměnit za jinou barvu a velikost, bez nutnosti registrace další hlavní části zbraně. Číslo je na vnitřnostech a je čitelné skrz okýnko v lučíku.
Za mě v pohodě pistole, ale každý si hájí to svoje :)
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od vilik010 »

konstatoval jsem že moje G19 je na každodenní nošení moc velká, neschovám jí pod košili. Líbí se mi Walther PPS, podle recenzí na internetu to asi nebude špatná volba, ale máte s tím někdo osobní zkušenost? Střelbu jsem zkoušel a ta spoušť je moc příjemná.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

já jsem ze stejného důvodu pořizoval Kahr PM45
glock zůstal pro prasení na střelnici
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Koso
Příspěvky: 186
Registrován: 06.01.2021 18:18
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Koso »

To Muzzleloader: tiež si myslím že je predčasné zatracovať Arex, myslím že má všetko čo má moderná zbraň mať, v kompaktnom prevedení. Možnosť vymeniť rám je tiež super, dá sa to rôzne nakombinovať. Ergonomia úplne na pohodu ( samozrejme každému sadne niečo iné). Mňa len mrzí tá zaujatosť voči všetkému čo nieje Glock 😁jediné mínus je naozaj aftermarket, ale to je zas otázka toho či na tej zbrani človek potrebuje niečo vylepšovať pre ten účel na aký bola vyrobená.
Uživatelský avatar
Josef116
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2017 23:38
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Josef116 »

Já jsem pořídil S&W MP9 2.0 compact. Rozhodujícím faktorem pro mě byl úhel pažbičky oproti G19. Zkrátka mi sedla do ruky jak prdel na hrnec. Zpracování slušné, spoušť pro mě lepší než u G, hezky čitelná a čistá zeď. Grip v ruce příjemný, na pupku nepociťuju problém i po celodenním nošení, což někdo z recenzentů reklamoval, že je až moc drsný. Mám odboucháno zatím cca 400 nábojů, bez závady. Pocitově kope více jak G,což může být dáno právě úhlem pažbičky. Jediná věc co mě trošku štve je tvar podavače zásobníku, naládovat první náboj chce trochu cviku. Hledí je v základu ocelové a stavitelné, neměl jsem potřebu s tím hýbat, díky relativně ostrému úhlu lze použít pro natažení jednou rukou o předmět.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ibex »

To: Vilik010
Walther PPS první generaci používám spoustu let. Nosím každý den. Ke zkušenostem - mám na ní najeto 20K+ střílím hlavně tovární přebíjenky, sem tam i běžnou produkci. Nepamatuji si závadu. Udržba běžná, nic extra. Pro mě vynikající volba.
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

vilik010 píše: 27.10.2022 20:50 konstatoval jsem že moje G19 je na každodenní nošení moc velká, neschovám jí pod košili. Líbí se mi Walther PPS, podle recenzí na internetu to asi nebude špatná volba, ale máte s tím někdo osobní zkušenost? Střelbu jsem zkoušel a ta spoušť je moc příjemná.
PPS, stejně jako G43 nebo Shield jsou v době Hellcatu, 365ky či Shieldu Plus krokem zpět. Ale s tou příjemnou spouští u Walthera souhlas.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Lumberjack »

Nemyslím, že nějaká moderní pistole je ,,krok zpět". Jen jsou pistole se kterými si JÁ nerozumím, ale ostatní je pro svojí potřebu a na svojí ruku a styl střelby budou rádi nosit a budou jim vyhovovat.
Před 15 lety jsem si koupil milionkrát zatracený Walther P99 AS. Ano, ten s nemožnou spouští, debilním vypouštěním zásobníku páčkou na lučíku a zbytečným vypouštěním úderníku. Mám ho dodnes. Koupil jsem si ho přesně pro tu spoušť a vypouštění zásobníku. Přesně pro ty výměnné gripy na rukojeti pro které se mi v té době Glockaři smáli (Walther neumí udělat ručku co by vyhovovala všem). Je to kvér co mi vyhovuje a dobře se mi s ním střílí. Jiný ho vezme do ruky a po pár zásobnících s díky odloží. A o tom si myslím že to je. Dobře si rozmyslet na co přesně pistoli chci , co od ní chci a potom si osahat a zastřílet z pár favoritů. Mám v trezoru něco přes dvacet kousků (pravda většinou veterány) a nevím o žádné pistoli nebo revolveru které bych označil za vyloženě špatné. Některé jsou super na nošení, jiné na mířenku, další na takové to střílení pro radost. Ale na sebeobranu (pokud za to budu považovat krizovku, kdy vytáhnu kvér a z blízka nasypu do útočníka co půjde a pak pokud to půjde zdrhnu) bych žádnou moderní pistoli co mi sedne do tlapy nepovažoval za ,,špatnou".
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Já neříkám, že je PPS špatná zbraň(až na tu svolávačku co měli), jen říkám, že doba postoupila a máme tu zbraně s témeř dvojnásobnou kapacitou zásobníku při zachování +- stejné velikosti, konkrétně třeba ten Hellcat je ještě menší než PPS a to má v porovnání s nejmenšími možnými zásobníky o 5 ran k dobru. A to už je porce která se nedá přehlédnout, jestli máš kapacitu 6 ran, nebo 11. Takže z mého pohledu bych asi nejdřív hledal mezi těmi novými a až když bych si byl jist že si nevyberu, podíval bych se po starších konceptech. A spoušť není neřešitelný problém, APEX posune de facto cokoli nad standard waltherovských spouští.
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od vilik010 »

U toho Hellcata vidím problém s dostupností dílů a je tlustý. Nejde mi ani moc o kapacitu, protože vždy mohu mít náhradní zásobník a přebít.
Jinak asi v normální době stejně pokud budu někde vypálím 11 střel, pak je vhodné si položit otázku zda jsem na správném místě a zda jsem neměl již před delší dobou vypadnout, protože to skončí rozsudkem jménem republiky.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Lumberjack »

To už je na vkusu každého soudruha, jestli se připravuje na sebeobranu, nebo válku gangů :)
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od FMJ »

No, v situaci, kdy padají lejna s háčkama, se počítá jen to, co kdo má u sebe. Neslyšel jsem o nikom, kdo v takové situaci žehral na přebytek palebného potenciálu. Spíše bylo slyšet ty, kteří měli jeho nedostatek (tedy pokud ještě měli možnost si stěžovat).
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

vilik010 píše: 12.11.2022 20:38 U toho Hellcata vidím problém s dostupností dílů a je tlustý. Nejde mi ani moc o kapacitu, protože vždy mohu mít náhradní zásobník a přebít.
Jinak asi v normální době stejně pokud budu někde vypálím 11 střel, pak je vhodné si položit otázku zda jsem na správném místě a zda jsem neměl již před delší dobou vypadnout, protože to skončí rozsudkem jménem republiky.
Na šířku jsou obě zbraně totožné, jen PPS má užší vybrání pod závěrem. Kapacita nábojů ve zbrani je neoddiskutovatelná výhoda, protože s nimi už nemusíš manipulovat a máš je připravené k použití. Jakákoli nutná manipulace navíc je riziko selhání.
Stejně tak počet výstřelů z důvodu NO/KN není nijak definován ani limitován, jsou jen stanoveny podmínky pro využití všech možných prostředků.
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Na druhou stranu člověk v ČR nemusí až tak moc "hrotit" počet nábojů v zásobníku.
Pravděpodobnost že člověk během svého života bude muset řeši NO, nebo KN pomocí střelné zbraně je velmi nízká.
A v 90% takových případů stačí i 5raný dvoupalcový revolver.
Před mnoha lety jsem nosil náhradní zásobník (občas i dva), ale už se tím neobtěžuju.
Ale je fakt, že můj zevnějšek násilníky odrazuje, a riziková místa prakticky nenavštěvuji.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Maximus »

Kdyz potkate dva maskovane typky v dlouhych peřových kabatech (pod kterymi mohou mit balistiku) s rukama v kapsach v temne uličce, tak vam zasobnik se sedmi naboji prijde jako značně nedostatečný. Od te doby jsem presel z Makarova na vyssi kapacitu.

Ustřilet dva utocniky v balistice nebo naprane pervitinem neni tak snadné jako v TV.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Maxime, s tím souhlasím.
Jen chci říct, že nosit celý život vysokokapacitní pistoli s náhradními zásobníky při pravděpodobnosti takové nepravděpodobné situace někomu nemusí vyhovovat ;)
Třeba se bezpečnostní situace zhorší. Třeba někdo navštěvuje riziková místa,... pak ano.
Ale pro každého to nemusí platit. Mluvím jen za sebe.
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od cipis »

Tak hlavne zavcasu poznat, ze uz je chvile na prezbrojeni ...
To ja nad tim premyslet nemusim;⁠-⁠)
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Hagen: Tak každému vyhovuje něco jiného, ale snad krom nižší hmotnosti není ani PPS(a ten je vlastně i těžší vzdor nižší kapacitě), ani ten dvoupalcák v ničem lepší než ten zmiňovaný Hellcat(nebo cokoli podobného). A to si myslím, že je nositelné napříč populací cokoli i ve velikosti G19. Mohu na to dát kolimátor, mám na výběr šuplík s 11-13-15ti náboji a pořád je to velikostně menší nebo srovnatelné s Waltherem či SW 642. A vždycky bych byl radši, pokud dojde na tu nechtěnou situaci a bude nutné zbraň použít, když mi zbyde 10 nábojů, než aby mi 1 chyběl.-
Hagen
Příspěvky: 1379
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Pokud má někdo 190 cm, 100kg,... takovej ten potetovanej vyholenec oblečenej v Helikonu, Pentagonu,... věčně zamračenej vztekloun,...tak to samo dává najevo, že je někde poblíž jistě snažší kořist než já ;)
A pokud mám vedle sebe své dva pejsky (dohromady cca 150kg), útok na mou peněženku nebo ctnost není pravděpodobný.
Pokud má někdo 70kg, a vypadá jako Mirek Dušín, tak se musí snažit víc, aby měl od okolí klid. ;)
A k té situaci co popisoval Maxim:
Dva maskovaní týpci v balistice (pravděpodobně tedy i se střelnými zbraněmi) jdoucí proti mě v temné uličce,...
To je velký problém. Zastřelit je preventivně,... to dost dobře nejde.
Zastřelit je až když zaútočí,... tolik andělů strážných abych to zvládl nevlastním ;)
Budou-li mě chtít zabít, jsem pravděpodobně mrtvej muž. Budou-li mě chtít okrást, tak mě i okradou :( .
Ale takové situace jsou naštěstí extrémně vzácné.
Nemám nic proti více nábojům, jen bych nezatracoval lidi, kteří jich tolik nechtějí.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Hagen: Nic není stoprocentní a nic z toho co jsi uvedl nemusí platit vždy a všude. Přes tlamu dostalo spousta velkejch chlapů od polovičních kousků, v případě kdy jsou ve hře drogy je ta "jistota" ještě mnohem menší.
Každopádně když už nosím, tak nevidím důvod proč se obelhávat jakousi subjektivní statistikou, když k tomu není racionální důvod. Pokud mohu mít stejně velkou a stejně těžkou zbraň, jen s větší kapacitou, tak co by mě mělo nutit brát tu s menší? To prostě nechápu.
Odpovědět