Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Nějak nám tu chybí specializované vlákno věnované pistolím s plastovým tělem. Proto ho nyní zakládám.

Přestože si myslím, že v našich krajích je nejlepší volbou Glock, díky skvělé dostupnosti dílů a servisu (díky MPI :) ), tak lze nalézt i jiné zbraně, kvalit Glocka se přibližujících a někdy ho i překonávajících.

Příkladem budiž pistole Springfield XD, která nezapře slovanský původ (no a také inspiraci Glockem), což se projevuje robustností konstrukčních uzlů a chytrostí jejich řešení. V některých detailech Glocka skutečně výrazně překonává. Tuhle pistolku mohu po vyzkoušení doporučit :)
image.jpg
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Reccol »

SW MP9, skvělé pistole, u nás bohužel se stále o něco horší dostupností dílů. Doporučuju vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Artifex »

HK USP v .45ACP, nemůžu si stěžovat, polygon je polygon na rozdíl od Gločí parodie na něj.
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Steril »

2x USP 9x19 je krásný a funkční kamarádství, za G bych neměnil :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

S USP Compact jsem měl velmi špatný soustřel, na rozdíl od Glocku. Přičítám to vyšší poloze hlavně a menší rukojeti.

Nedávno jsem testoval dvě placatice - Beretta Nano a Walther PPS. Beretta je krásná, ale funkčně naprosto tragická. Spoušť dlouhá jak půst o Ramadánu a tvrdá jak šutr. Zato Walther! Nemám tu firmu moc rád, protože své jméno kurví (nelze to napsat jinak) čínskými kšunty se svým logem. Ale ten Walther PPS, panečku to bylo jiné kafe. Přes své placaté rozměry se to parádně drželo i ve velké ruce a ta spoušť! No ta byla veeeelmi dobrá. Jedna z nejpovedenějších záložních zbraní. Alespoň na omak ;)
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od MrPorter »

Artifex píše:HK USP v .45ACP, nemůžu si stěžovat, polygon je polygon na rozdíl od Gločí parodie na něj.
HK P30 9mm taktéž výborná, i když dost drahá.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od the.marek »

Já jsem zvedav, kdy se u nás objeví tohle:
Canik-55-TP9_001.jpg
Je to Canik 55 TP9. Turecká služební pistole, jak je na první pohled vidět, tak je silně inspirována Waltherem P99.
Stojí doslova pár šupů, kolem 300 dolarů.
Poslední dobou na ni narážím nijak podezřele často na internetu :-D.
Je to takovej tureckej Uzkon mezi pistolema... Já bych si to asi nekoupil, přesvědčili by mě jen hodně pozitivní recenze ze všech stran a hromady torture testů alá Glock, oheň, led, přejíždění tankem apod. :-D

Tady jedna z recenzí:

https://www.youtube.com/watch?v=wPPaO0K ... NtDWBifY3g
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Artifex »

Nj, jenže pokud jde koupit ve světě za 300 USD, u nás předpokládej cenu tak 12 000.
Jinak právě SA/DA systém s přímoběžným zápalníkem se mi líbí, ale P99 mi strašně nesedí, takže pokud bude možnost někde osahat, měl bych zájem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Maximus »

Pokud sem ten turek příjde,tak budu určitě o něm uvažovat - Walther P99 se mi moc líbí, ale moc mi bohužel nesedl. Takže Kanik s trochu pozměněnou ergonomií, tvrdochromem v hlavni a zachovanou částečnou kompatibilitou s waltherem při stále zvyšující se úrovni tureckých zbraní může být pro mne zajímavá alternativa.
Texos
Příspěvky: 2
Registrován: 10.11.2013 21:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Texos »

Co naše CZ P-09?Máte někdo zkušenost?Já mám CZ-110 ,ale nemá moc nastříleno,jen cca 500 ran a problém jsem zatím neměl.Dneska se dá pořídit za pár korun...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od goral »

I kdyby byla o 100% lepsi nez P07, o cemz silne pochybuju, porad je to preslap.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Maximus: Dobrou pistoli nedělá jen dobrá pistole, ale hlavně to okolo - dostupné díly, servis a podpora. Proto je Glock No.1 na českém trhu, stejně jako Sa58 ve flintách.

Takže Turka ne-e, dokud dovozce neukáže kamion dílů. Do té doby to bude jen sbírková rarita.

Osobně bych ti doporučil Springfield (případně originální HS). Byl jsem k němu trochu skeptický, kvůli zadnímu vedení závěru v plastu, ale zdá se, že po tisícovkách výstřelů je tato část zcela bez opotřebení. A geometrie rukojeti je pro lidi, kterým nesedne Glock, mnohem přívětivější.

Jinak k českým pistolím se jako patriot radši nebudu vyjadřovat. To radši toho Turka :( Anebo se vyjádřím:

Proč "jugoslávská" firmička dokáže vyrobit pistoli, ze které si sedne na prdel půlka Ameriky a česká zbrojovka se stoletou tradicí jen donekonečna plodí směšné varianty historické pistole?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Nicotinick »

Viděl bych to trošku jinak. :)
Dobrou pistoli dělá hlavně dobrá konstrukce,ergonomie, dobré materiály a dobré zpracování, tak, aby drtivá většina vyrobených kusů dokázala bez potřeby nějakého náhradního dílu a servisu spolehlivě a přesně vystřílet řádově desítky tisíc ran. (čehož však málokterý běžný uživatel dosáhne, ale pocit je pocit). Úspěšnou navíc široká nabídka modelů a podpora. (Trička,čepice a klíčenky ale osobně nepotřebuju. :oops:)
Proto je Glock No.1 nejen na českém trhu.
Proto si také z produkce CZ nesedne masově nikdo na zadel.

Ve své podstatě je jedno jestli turek bude za sebou mít hangár náhradních dílů, pokud bude splňovat podmínky podle věty druhé.
Pokud tyto podmínky splní, asi bych neměl problém přiřadit jej do portfolia mezi Glocka, K100 , STI, SIG 510, ale třeba také Norinco NP 34( P 228). Pokud jsem posledními třemi OT, omlouvám se :oops:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Maximus »

Jak jsem psal, tak zmiňovaný turek by měl mít větší část dílů identickou s originálem, takže zásobníky, pružinky, úderník a další podobný "spotřební materiál" by měl jít sehnat u zdejších prodejců Waltheru.

Nicméně XDM mám stále v hledáčku ;)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Chorche »

s tou kompatibilitou bych byl vopatrnej. Do střef nevidim, ale zásobníky vypadaj úplně jinak, vypouštění zásobníku taky, vypouštění úderníku taky, chytátko na rozborku taky. Nicméně nevidim důvod kupovat kopii, když můžete mít za stejný prachy sice starší ale věčinou jako novej originál... Já mam P99 první generace hafo let, nastřílíno má nesmysl a vypadá furt jak novej. A když řeknu jak novej tak myslim vopravdu jak novej. Tzn. bez známek třeba voleštění.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Maximus »

Samozřejmě ta kompatibilita je s otazníkem, ale jak jsem psal, originál mi moc nesedí. To i Glock mi sedl líp.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Kapo »

Tak môj favorit medzi plasťákmi je K100. Konečne sa robí aj v 45ACP, a keďže si ich prebíjam, tak je to fajn doplnok k 1911, ktorá ale na nosenie nie je nič moc.
http://www.grandpower.eu/kategoria-16-c ... ad-image-0
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Pro kazdodenni noseni jsem po roce získal ikonu: Kahr P45 celocerny s tritiovými mířidly. Proste nadhera, ikdyz samozrejme vzhledem k vaze a razi to není pro zacatecnika. Je to skoro tak dobra pistole, jako by to byl revolver :lol:
bluesting
Příspěvky: 18
Registrován: 26.10.2012 19:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Hlupákovo

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bluesting »

Tak ja mam nieco vyse roka CZ 75 SP 01 Phantom a napriek vsetkym neduhom ktore su mu vytykane tak s nim nemam ziadny problem, ma vybuchane cez 5000 ran a ziadny problem, mam to aj na nosenie pouzivam taku tu kabelku od Falca, na strelnicu a na sutaze puzderko origo od CZ a ked si idem zabehat mam taky ten pruzny pas od Falca, teda nie ze by som im robil reklamu ale kamos to predava na strelnici u nas tak som to mal za velmi priaznive ceny:-)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od štaflík »

Pružný pás od Falca? Můžeš to upřesnit? Neznám...
Odpovědět