Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

vilik010 píše: 12.11.2022 20:38 U toho Hellcata vidím problém s dostupností dílů a je tlustý. Nejde mi ani moc o kapacitu, protože vždy mohu mít náhradní zásobník a přebít.
Jinak asi v normální době stejně pokud budu někde vypálím 11 střel, pak je vhodné si položit otázku zda jsem na správném místě a zda jsem neměl již před delší dobou vypadnout, protože to skončí rozsudkem jménem republiky.
Tlustý? S G43 je zhruba nastejno ne-li stejně.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 13.11.2022 16:33 To Hagen: Nic není stoprocentní a nic z toho co jsi uvedl nemusí platit vždy a všude. Přes tlamu dostalo spousta velkejch chlapů od polovičních kousků, v případě kdy jsou ve hře drogy je ta "jistota" ještě mnohem menší.
Každopádně když už nosím, tak nevidím důvod proč se obelhávat jakousi subjektivní statistikou, když k tomu není racionální důvod. Pokud mohu mít stejně velkou a stejně těžkou zbraň, jen s větší kapacitou, tak co by mě mělo nutit brát tu s menší? To prostě nechápu.
Myslím, že se v tom zbytečně plácáme. Jistěže přes tlamu mohou dostat velcí od malých. O to ale přeci vůbec nejde.
Jde o cestu nejmenšího odporu, a tuto cestu si vybírají zpravidla všichni. (nejen lumpové)
Jistě, jsou tací, kteří si k okradení vyberou velkého silného chlapa radši než malou slabou ženskou ;) .
Ale moc jich nebude :lol:
A pokud se někomu líbí pistole taková, nebo maková, nemusí jít o racionální důvod. Prostě se mu líbí.
Nehledej za vším racionalitu a logiku.
Mohu mít 20ranou G17, a k tomu dva 19.rané zásobníky. (a pro jistotu krabku nábojů v batohu).
Mohu se připlést do války gangů, přestřelky zdrogovaných dealerů,...obalených v balistice.
Někdo s touto variantou dopředu počítá, no, a někdo si prostě nosí co se mu líbí.
I v malé zapadlé vesnici kde za posledních 20. let byl nejtěžší zločin krádež králíků se může odehrát velké drama.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Hagen: Právě na to jsem upozornil, že jakýkoli kalkul je mimo téma a hlavně žádná pravděpodobnost není 100%. Ale když už se někdo ptá na konkrétní typ zbraně v relativně konkrétní velikosti, tak jsem se pozastavil nad tím, jestli není lepší volba v pistoli obdobné, jen s dvojnásobnou kapacitou nábojů. To je oč tu běží. Když už se rozhodnu tahat, tak proč si nevybrat v dané kategorii to, co nabízí více výhod než nevýhod.
To Matěj: G43 je IMHO stejný krok zpět jako PPS, single stack, který je stejně tlustý jako Hellcat, ale ještě je vyšší a delší.
Pro porovnání slouží solidně tyto stránky, leckdy napraví špatný subjektivní pocit.
https://www.handgunhero.com/compare/glo ... ro-compact
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Hagen »

Je to lepší, samozřejmě. Lepší když náboje zbydou, než když chybí.
Na sfetovanýho magora nemusí stačit ani 15.ran. Jsou známé takové případy.
Můžeš se přimotat k nějakému aktivnímu střelci, a pak má každý náboj cenu zlata (nebo cenu života).
Ale prostě někdo to neřeší, a nosí co se mu líbí ;) .
Já miluju revolvery (pár jich mám), a moc dobře si uvědomuji malou kapacitu válce, mnohem obtížnější přebití,...
Jakákoliv racionalita na mě neplatí, protože je mám rád.
Většinou nosím pistoli, ale čas od času neodolám, a připnu si k pasu revolver i se všemi riziky z toho plynoucími.
Nemůžu si prostě pomoci ;) .
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Lumberjack »

Mám to podobně. Většinou mám u sebe starý dobrý PPK a když jdu do lesa nosím TT30. Starý klumpry, ale rozumíme si ;)
Odpovědět