Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od JohnyD »

virus TT 45 STrakonice se plizive siri dal....

resil jsem ze si (zase) koupim 1911 od Norinka..za stejne penize
nakonec jsem chtel modernejsi pistoli, patriotismus, neco z cz75...a ta cena ze..
nyni me ma volba celkove tesi, kver je dobre udelany
celkove spokojenost, jeste jsem nestrilel..cekam na papir
zato jsem strilel s jinou a hodnotim ji jako vybornou, s vybornou ergonomii
kopavost apod...prijemna 45tka

kdybych si chtel rejpnout pro pokus o objektivitu tak:
miridla...nekde tu nekdo resil natahovani jednou rukou o odev, stul...
tak s timhle v klidu
muzete shodit tankovy pas a vydrzi to :-) opravdu masivni veliky

odlehcovaci otvor na zaveru..asi priprava pro kompenzacni otvory v hlavni
zvyknul jsem si na to, nevadi, neprekazi..proste tam tak nejak je

ted jen asi resim jaky futral
pry k tomu pujde koupit konverzni kit jinych razi, ocekava se cena cca 9k kc
mozna nekdy 9x19..kdovi..
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od JohnyD »

pokracovani k TT45 _ nejlevnejsi 45ce na CZ trhu
takze teprve nyni jsem si z ni "poradne" zastrilel a dal cca 150ran

po zkusenostech z "mirenky" na 25m jsem prestal delat diry na 10m
a zacal strilet tam kam obvykle strilim z pusky,
nebyl jsem schopen TTckem na 25 m zasahnout redukovany terc, :oops: vsechno mi slo pod ..o jednu vel terce
paniku zastavil kolega ktery s moji pistoli udelal pekny soustrel tri ran v cca 5cm na 25m
pak jsem se prekvapive zlepsil...zrejme spousteni

pistole mi zkraje hazela patrony jednu dopredu, jednu pod nohy a jednu za mne
po cca 50 ranach mi je hazi za hlavu , nebo do obliceje (SaB tovarni)

podle informaci kolegy co ji ma taky, si to sedne..
ze 100 ran mi asi 3x nezustal zaver po posledni rane v zadni poloze..
dokoupil jsem si azsobniky neoriginal po 250/ks..tak dkovi

tak a jak to maji ostatni priznivci Strakonicke zbrojovky?
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Nicotinick »

Ostatní příznivci Strakonické zbrojovky tak nějak vůbec netuší, co jim chce JohnyD sdělit, formou i obsahem ... :shock:
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od JohnyD »

aha :-)

doplneno : co chtel sdelit ..to co autor sam nikde nemohl najit..prakticke zkusneosti.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Dostaly se mi do ruky na porovnání tři služební plastovky ráže 9mm Luger. Zkusím je v krátkosti porovnat a popsat:

1. Glock 17 (od 16 500 Kč)
Průmyslový standart v kategorii služebních pistolí. Jistá funkce, známá (vysoká) odolnost, není co řešit, skoro všichni ji známe :) V ceně dva zásobníky.
Výhoda: skvělá dostupnost dílů a příslušenství v ČR
Nevýhoda: měkký a nekompatibilní rail lze osadit jen omezeným množstvím doplňků. Dlouhá a dosti špatná spoušť.
Ostatní: pistole poskytuje alespoň elementární info o natažené/nabité pistoli prostřednictvím spouště v přední poloze. Zásobníky jsou sice unikátní, ale již vznikla celá řada karabin na tyto plasťáky, což jistě rozpadlík ocení :)

2. Springfield XD / HS Produkt (od 14 000 Kč)
Prověřená, spolehlivá pistole s některými technickými řešeními, jež i Glocka překonávají. Zásobníky kompatibilní s některými dalšími zbraněmi (po doplnění výřezu). Slušná spoušť. Rail je o poznání pevnější, než-li u Glocka, ale stále není dle normy. V ceně dva zásobníky, pouzdro pistole, pouzdro na dva zásobníky a nabíječka.
Nevýhoda: horší dostupnost dílů v ČR.
Ostatní: velmi dobré povědomí o nabité zbrani pomocí výstražníků. Stejné zásobníky používá např. karabina Marlin Camp 9.

3. Sig Sauer P320 (21 000 Kč)
Poměrně nová zbraň s málo referencemi. US armáda si jí ale vybrala jako svoji služební zbraň, což je důkaz, že Sig dokáže vyrobit zbraň kvalitní a přitom velmi levnou. Rail je pevný a 100% odpovídá normě Stanag. V ceně tři zásobníky a solidní plastové pouzdro.
Výhoda: skvělá, téměř bodová spoušť s krátkým resetem!
Nevýhoda: málo referencí ohledně životnosti, ale Sig poskytuje (v USA) doživotní záruku. Zatím velmi špatná dostupnost dílů (a vlastně i pistolí) v ČR.
Ostatní: zcela nulové info o nabití zbraně. Žádné výstražníky, žádná spoušť v jiné pozici, nic. Velmi nekomfortní...

Ceny jsou zaokrouhleny.
IMG_0290.JPG
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Doplněny detaily ;)

A kterou z nich vybrat? Ouch, to je vážně dilema. Ani jedna z nich není výrazně lepší, než-li ostatní a každá z nich je dobrá volba.
Kdo chce ušetřit, sáhne jednoznačně po Springfieldu, který za málo peněz nabízí opravdu hodně muziky. A to vše bez kvalitativních kompromisů!
Kdo hodně střílí a je pro něj důležitá okamžitá dostupnost dílů a dostupnost široké škály příslušenství, vybere Glocka.
No a kdo chce pistoli s výbornou spouští v základu a věhlasnou značkou, vybere si Sigsauer.

Já si pro jistotu pořídil všechny tři...
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od des »

a ten, kdo ide primárne po spolahlivosti a životnosti, chce mat možnost si zmenit charakter spúšte pomocou súčiastiek ktoré kúpi v každom lepšom železárstve a sám ich dokáže vymenit, chce pracanta prevereného desatročiami služby u mnohých policajných a vojenských jednotiek si vybere... :angel

btw jak striela ten sig? nikdo v okolí ho nemá a z obrázka vypadá os hlavne etrémne vysoko v porovnaní s tými druhými dvomi.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

jj, taky jsem se všiml...a navíc koukám, že má pažbu víc kolmo, než další dvě...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Spring a Sig mají podobnou ergonomii rukojeti. Sig se drží skutečně dobře.

Výška hlavně nad rukou je skutečně vyšší, ale zbraň se chová překvapivě kultivovaně. Až provedu větší střelecké srovnání, tak napíšu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od proforma »

Ja si poridila W PPS M2. Je to milasek :-) K moji ruce je o dost pritulnejsi nez G, coz je znat i v terci, byt s nim trenuju teprv chvilku (cca 100 ran). Nejaky nahradni dily a tak ted neresim - stejne jako u G proste verim, ze je nebudu potrebovat :-) Ja vim, trochu kratkozrake, ale pokud bych koukala jenom na servis, muj vyber by se smrsknul na neakceptovatelne minimum. Takze jsem to riskla a uvidim. Za ten pocit, ze je to v podstate prodlouzena ruka, mi to zatim stoji :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
mac.42
Příspěvky: 8
Registrován: 14.10.2016 14:55
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mac.42 »

CB servis má na PPS gen.1 prakticky všechny díly skladem, takže předpokládám, že časem budou mít i na M2,
až nastane doba, kdy začnou lidi chodit s požadavky na náhradní díly pro ni.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od devlop »

Také vybírám novou pistoli a do seznamu jsem zařadil vše co psal Fabulous, akorát můj výběr povede ještě jiným směrem :-)
Glock - střílel jsem z G19 a G17. G19 mi v ruce kupodivu seděla skvěle. Když ale čtu zkušenosti s gen4, tak vydrolený vývrt po 200ranách snad u každé desáté pistole, který na funkci nemá vliv a reklamace nepřipadá v úvahu, mi za těch 17tisíc nestojí.
XDM jsem ošahával v obchodě, luxusní úchop, vypadá skvěle ale sere mě dlaňová pojistka. Můžu si být fakt jistý, že v krizové situaci uchopím pistoli dostatečně na to, abych pojistku vyřadil? Co když budu muset střílet levou rukou a chytím to prostě "chujově", jasně, stačí sice malá síla na to, aby se stlačila, ale stejně mi to vrtá hlavou. Podle mě každá zbytečná pojistka navíc zvyšuje pravděpodobnost, že zbraň v případě nutnosti nemusí vystřelit. XDM na nošení tedy ne.

Zřejmě se tedy vydám cestou H&K, a to P30 nebo možná rovnou P30L bez manuální pojistky (je jen o 1,5cm delší než G19). Je sice o 5tis dražší než Glock, ale myslím, že má cenu si připlatit. Sice jej nebudu moci "tunit" o různobarevné pružinky, stojiny spouště, záslepky pažby, čela závěru s motivem lebky, červeně eloxovaný vypouštěč zásobníku a dalších milion 3,14čovinek co se dá na Glock sehnat, ale já chci hlavně střílet :)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Serža »

v týhle velikosti a ráži co Kahr CW9? pojistky žádný, je to malý, odolný, cena jako Glock
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od devlop »

Kahr to je na mě moc velká exotika, i když je hezký :) , koupit se to snad dalo jen v pár obchodech a teď ji snad nemají už nikde - problém servisu, dostupnost zásobníků. Navíc cena u nás stejná jako Glock, ale v zámoří mnohem levnější než Glock (cca 300 vs 500 dolčů), cena je/byla u nás celkem nadstřelena (náklady na dovoz, debilní kurz)
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od opavak »

Za pár měsíců bude CZ prodávat jejich novou CZ P-10 C ...z USA kde je již na trhu prozatím samé pozitivní ohlasy ... tak jestli by nestálo za to ještě chvíli počkat ;)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Sorry, ale je to nová a syrová pistole od nedůvěryhodného výrobce. Uplacené testy o ničem nevypovídají. Za mě zatím ne-e :)
airman
Příspěvky: 23
Registrován: 17.12.2016 17:46

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od airman »

Jen bych si pro ty, kteří neznají Glock, dovolil k této větě "Ostatní: pistole poskytuje alespoň elementární info o natažené/nabité pistoli prostřednictvím spouště v přední poloze.", doplnit, že i Glock má výstražník pro informaci, že je náboj v komoře. Na pravé straně pistole. Stačí přejet prstem a je to cítit. Bez náboje je výstražník utopený. Používám stále. A kdo není slepejš, uvidí ho. Plus samozřejmě spoušť vpředu.
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od opavak »

FAB: Sorry, ale jde vidět že o vývoji a lidech okolo vývoje i konkrétně o této pistoli vůbec nic nevíš a jen jsi možná viděl pár videí na trubce ... teď je to ale jinak = věci se prostě vyvíjejí ... jiný tým, jiný přístup, možná i nezměrná snaha těch "nových kluků" o nápravu pošramocené reputace ... a navíc, dokud něco osobně nepoznám nemůžu to odsuzovat, dopředu "hodnotit" a rovnou zatracovat ... je to jako kdybych prohlásil o tvých doplňcích na kosu že jsou na hovno aniž bych je předtím vyzkoušel :roll: ... (a rozhodně nejsem žádným ortodoxním příznivcem CZUB - viz moje příspěvky na střelectví.cz)
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Fabulous »

Problém je v tom, že důvěra a dobrá pověst se buduje dlouho. Proto můj odsudek. Který ale možná za pár let změním. ;)
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Ale moc bych se toho nebál ;) Stačí zažít přístup v podnikových prodejnách nebo jednou zažít reklamaci :evil:

K tomu Sigu pro amíky - je to fakt ohavnost :roll: . Jak velký je klopný efekt při té výšce hlavně nad rukou?
Já bych z toho výběru vzal XD. Měl jsem 3,8", ale 5,25 " bych klidně snesl.
Odpovědět