Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od vratnikp »

přesně tak, to bys pak musel dát nějakou redukční destičku...Za sebe říkám, že přechodu z Glocků na PPQ nelituju
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Doporučuji vyzkoušet Sig Sauer M17. Mám, nástřel cca. 3tis. absolutní spolehlivost.
Kolimátory Sig Romeo1 Pro, nebo Leupold Deltapoin Pro. Brownels umožňuje ladění spoustě, možnost výměny rámů (velikost M,L,S, carry, standard, compact, X-serie, barva, i výrobce, mám rám od Wilson Combat carry, spoušt od Apexu, atd...) možnost odstranění pojistky,
Po zkušenostech s několika Glocky, HK, CZ, Berettami a jinými výrobci, už zřejmě u tohoto modelu zůstanu. Zbraň mi absolutně vyhovuje
:yes
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Redukce na Vortex je také dostupná.
Ve skutečnosti se Sig M17 dá dnes mnohem lépe "personalizovat" než jakákoli jiná zbraň na trhu, včetně neustále omílaných Glocku :nod
Navíc zavedením do USArmy, je její budoucnost jasně dána.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Pez »

Haluziak píše: 12.11.2020 12:12 vratinkp: No jediný je tam co se rovnou dodává se Shield RMCS nebo jak se to jmenuje a já bych raději zůstal u svého Vortex Venom :D
Právě tuto jsem si vybral.
https://www.armed.cz/pistole-walther-pp ... limatorem/

Sice ji nemám dlouho, 2500 výstřelů, ale zatím maximální spokojenost. Pro mou ruku ergonomicky skvělá. Jen jsem si musel zvyknout na delší páku záchytu závěru. Buď jsem si ji přidržel nebo nadzvedl ale po 500 výstřelech je to v pohodě. Volil jsem také proto, že kolimator je před hledím a tedy nevadí případná vada nebo vybitá baterie kolimatoru. Je fakt maličký a vůbec nevadí ani při nošení. Kolimator nemá vypínač, je stále zapnutý ale má automatickou regulaci podle okolního světla a tak baterie vydrží dlouho. Co mi vadí je, že baterie není úplně vodotěsná, vyřešeno tenoučkou fólií mezi baterií a plochou závěru. Teď ho mám demontovaný, střílím na mířidla.
Navíc má prodlouženou hlaveň se závitem.
Zatím žádná závada při střelbě.
Jen mi vypadla fosforová tečka z hledí, je to známá výrobní vada, vyřešeno reklamaci.
Přílohy
IMG_20201112_183133.jpg
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Sig M17 vypadá dobře, jako všechny zbraně tohoto výrobce bude jistě spolehlivá. Ale na videích se mi zdá, že bude mít stejný nešvar jako 226. Velký zdvih po výstřelu daný vysokou polohou hlavně nad rukou střelce. Trochu to asi kompenzuje bobřák, ale i profíkům se to v rukou dost zvedá. Jaká je reálná zkušenost?

Já byl zvyklý na Steyr a od té doby jsem nenašel nástupce s tak nízko položenou hlavní. Ale u CZ P10C se mi zdá zdvih přijatelný. Waltherům ani HK jsem nikdy na chuť nepřišel, Glock se mi drží úplně blbě. Ale může to být mojí rukou zvyklou na revolvery ;) .
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Ulfhednar »

Já měl M17 a vadil mi stranový vakl mezi tělem a závěrem. Hlavně u nenatažené zbraně. Dělal to i normální 320. Ničemu to nevadilo, ale ten pohyb do stran se mi nelíbil. Jinak dobrá zbraň.
Óðinn á yðr alla
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od M M »

Fabulous píše: 12.11.2020 10:55 S&W M&P 2.0 c.o.r.e - nižší třída zbraní, rozebírání nesmyslné
Tak sa toho SW MPcka musim zastat, osobne nan nedam dopustit. Co je na rozoberani nezmyselne? A preco by to mala byt nizsia trieda?

Mam 1.0 fullsize (nejakych 8.000 ran a neviem co je to zavada), dokupil som teraz este kym su u predajcov stary 1.0 9c (subkompakt) a takisto spokojnost. Ergnomia pre mna uplne super a neporovnatelna s Glockom. Vydrz - nechce sa mi hladat, ale robili s tym kedysi torture test a ustalo to nieco cez 60.000 ran (zbran fungovala dalej, akurat mala tusim odstiepeny kusok nejakej kolajnice tak to zastavili).

EDIT: http://pistol-training.com/archives/998

Inak - 2.0 som mal tiez, po 1/2 roku sla z domu, na moju ruku viacej sedi jednotkovy bobrak.
Mame v rodine HKP30, PPQ, aj Glocka, z chorvatskeho Springfielda aj SIGa som strielal ale toto mi vyhovuje najviac.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Zdvih zbraně stejně jako zpětný ráz je mírný a zbraň se velmi rychle vrací do záměrné. Je to, ale subjektivní. V porovnání s ostatními zbraněmi co jsem měl, patří k těm klidnějším. Vždyť se jedná o 9mm a to rozhodně není nezvladatelný kalibr. Zbraň i přesto, že je plastová není žádná muší váha a s plným zásobníkem dá s přehledem jeden kilogram, je to velká robustní bojová pistole.
Na nošení bych doporučil compact. Pro někoho může být překážkou cena, ja kupoval za 23,5, dnes se pohybuje kolem 27,5. Náhradní díly díky Brownels nejsou problém, do třech týdnů jsou doma.
Když jdu s ženou na střelnici beru rám vel. S. za pár vteřin máme přehozeno a může střílet dle libosti.
Většinou, ale prohání svého compacta s malým Skovým rámem.
Já se těším až dovezou M18, budou Vánoce 8-)
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Není Sig M18 něco jako Glock 19X? Tedy zkrácený závěr na rámu s plnou délkou pažbičky?
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

M17 jsou u nás skladem běžně za těch cca 25k, mám dojem, že byly i lacinější o něco dřív.
Nicméně, sice se jedná o zbraň, kterou zavedla americká armáda, ale v daném případě šlo o cenu, pokud si dobře pamatuju informace, které tehdy proběhly, tak SIG Sauer zvítězil hlavně z důvodu, že byl prostě mnohem levnější než Glock. Neříkám, že je to špatná volba, ale konkrétně u tohoto modelu (P320) mám docela nedůvěru viz aféra samovolného spouštění při mírném nárazu. Jistě, už to (snad) vyřešili, ale dobrá reklama to není. Sigy pamatuju jako kvalitní zbraně, ale to se týkalo německé produkce, ta americká nic moc. Když jsem viděl P226 americké výroby, tak i starý německý střep byl proti tomu zpracovaný násobně lépe, navíc nemluvím o tom, že už často pouští na trh nedořešení zbraně, ať už tu P320 nebo P365 atd. Sice v průběhu času a po XY upgradech vyjde slušná spolehlivá zbraň, ale dobré světlo to na značku už nevrhá.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Alstratt »

Ty chyby nebyly u vojenskych verzi a brat to podle toho co se jake znacce stalo tak Glock by uz byl davno na ceste ke dnu. U me naprosta spokojenost s M17 Com a casem asi dokoupim tu M18 kterou uz mam vyzkousenou. Presna, velmi spolehliva, jednoducha, lehce zamenitelne dily, dokaze to ovladat i nemehlo, modularni atd. Cena nebyla rozhodujici u me ani u armady ale celkove to jaka ta zbran je. To ze to bylo urcene cenou vyrvavaly ti Glockfans ktery se vztekaly ze to nevyhral Glock. Uz zadnou jinou pistol nechci, za me zatim top pistol na to na co je urcena. Zpracovani je tez uz jine a zalezi taky co porovnavame zac presneji. U kazde znacky se toho da dost najit, ale Sig se tomu postavil celem a nesnazil se to zamest pod koberec a oblbnout lidi. Navic i kdyby byla nejaka znacka bez chyb tak to neznamena ze si od ni poridim zbran ze je lepsi. Kazdopadne az se dokopu k M18 tak ji docela dost pekne upravim. Cenu ale kazdy vnimame jinak no.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

A jak hodnotíš ten zdvih po výstřelu? Nejlíp v porovnání s ostatními plasty, ze kterých jsi střílel (konkrétně).
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Alstratt »

Zdvih podle me (nemohu mluvit za jine, kazdy to citime jinak) mi neprijde vubec spatny, za me docela v pohode snesitelny ale myslim si ze se daji najit fakt lepsi zbrane okolo zdvihu. Zdvihem si myslim ze te to nejak asi nezaujme ze by to bylo neco extra. Za me zatim idealni zbran treba jako pracovni nebo na horsi casy. Jelikoz je nabizena i verze mensi a to m18 tak ta i na beznejsi noseni i kdyz ano jsou daleko kompaktnejsi zbrane. Me na tom lakala primarne ta jednoduchost, modularita, blbuvzdornost a docela si to zachovalo dobrou presnost. Ale ma predchozi jedna z vice zbrani a to sportovni verze P226 byla samozrejme s presnosti dost jinde ale s tou to nemohu srovnavat je to zbran uplne na neco jine a to sportovni strelbu coz na sebeobranu a do boje nebylo tak dobre to nosit. Vazila prilis moc a nebyla prizpusobena tak dobre na bojiste. Klasicka P226 tez slouzila dobre a to i u nasich jednotek kde si prosla tvrdym bojistem, ale P320 to posunula fakt jinam na lepsi uroven v mych ocich. Nemit ji tak by to byla asi u me zavist k armade ze maji M17 proti jinym. Ale lidem co sedne glock tak tem P320 asi fakt nesedne do ruky. Byly doby kdy se mi nechtelo mit zbran z polymeru a byly to nerezovky nebo duralovky ale s nastupem P320 M17 Com se mi prestaly polymeraky hnusit a docela se mi zacly vice libit. Kdyz si vyzkousis obycejnou P320 tak to nebude nejaky zasadni rozdil. Ja mam ted stale verze totiz dve a to M17 a limitovanou edici Commemorative. Tyz brane mi prijdou + - stejne. Jen par drobnustek je odlisnychj inak vliv na strelbu to nema, takze porizeni si bezne m17 bude na otm dotycny stejne jak s verzi Com. Troufam si rici ze v necem je i bezna verze m17 lepsi ale jso uto detaily co lidi nejak neresi a to esteticky vzhled ktery po case pouzivani vypada pak jinak. Jinak tedy jo m18 je neco jako G19x s tema odlisnostma od verze 17 + -. A to se mi na tom tez docela libi. Vybirat tu zbran ted tak asi zvolim tu mensi verzi (M18) jako prvni ktera se da lepe nosit. Nemyslim si ale ze by Glock byl najednou spatny, podle me je to stale dobra zbran takze se nechci radit ani mezi nejake fans jedne znacky. Na Glocka toho sezenes hromadu dilu a delaji je uz fakt vyladene ale ta cena je pak taky uplne jinde. Ale nevim jak na vasem trhu ale u nas uz tez najdu nejaky ten slusny pocet vylepseni na P320. Ze zacatku byly u me trochu obavy ze jeje to zas bude vecnost nez na to neco lepsiho bude k dispozici ale nebylo to vubect ak zle ale to mluvim za nas trh, u vas to muze byt jine.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Za mě je na nošení lepší compact 320 než M18, pač má kratší rukojeť, a to je rozhodující rozměr spolu s šířkou zbraně na nošení, nejde o délku. Ohledně spouštění při pádu, či úderu na zadní část zbraně...toto je už od roku 2017 vyřešeno i u civilních variant, není čeho se obávat. Sig si dal na řešení tohoto problému záležet, protože věděl, že to budou rejpalové nekompromisně testovat a na zbrani by nenechali nit suchou.
Nikonu nic nenutím, ale doporučuji pri výběrovém řízení zařadit mezi kandidáty.
Ohledně jiných výrobců..
Glock je Glock, ale svět je dnes už jinde, vím o čem mluvím, měl sem jich sedm ve třech rážích.
HK mě zklamal kvalitou výroby. Vlastnil sem čtyři kusy.
CZ :lol: měl sem šest kusů (z toho dva služební) a můžu říci jen jedno horor, pokud chce nekdo tuto značku, tak mu odpovím,..komu není rady, tomu není pomoci
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

No, já právě jednen čas o P320 uvažoval a to tak, že bych pořídil Compact a k němu si dal full "rám" (který bych vepředu zakrátil na délku závěru. A tím bych získal defakto současnou M18 v civilní verzi. Takovej brácha k G19X. Akorát bych ještě musel dokoupit full zásobníky. Ale jak vylezli s M18, tak váhám. Musím si z toho někde přádně zapicat, abych zjistil, zda to má cenu pořizovat namísto (nebo k) G19X...

Jinak ale na DC asi už nic nepřebije G48 - především kvůli hodnotám šířky - 22mm závěr, 26mm zbraň, 32mm nejširší místo na kydexu - a to až úplně nahoře, jinak je šířka pouzdra je 28mm. Teď ještě aby konečně brownels začal dovážet ty Shield Arms s15 zásobníky a budu spokojen úplně.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Není třeba nic řezat, stačí pořídit carry rám, ať už klasiku nebo X-serie, každý je nabízen ve třech velikostech, několika barvách. I od jiných výrobců, viz. Wilson Combat. Modularita je u této zbraně značná, stačí pak dokoupit zásobníky a jen si prohazovat rámy dle libosti :yes
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od mc.ready »

Do kapsy mám RM380, je ještě menší než G48 a perfektně zpracovaný, spolehlivý, ergonomicky, ale kovový.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

No, v době, kdy já to zvažoval, tak jsem žádný carry rám nenašel, jen full či compact (každý v 3 velikostech). Ale nebyl asi tehdy rám na compact závěr s full pažbičkou. Můžeš dát pls odkaz na ten carry rám (kde koupit)? Nejlépe u Brownels... Jinak do kapsy mám G43. A když chci G43X, tak si hodím závěr z G43 na rám G48. ;-) Viz: viewtopic.php?p=198819#p198819
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Tak nevím, nenašel jsem tam origo od SIGa model pro ne X-series bez výřezu pro pojistku. Prostě něco jako:
https://www.brownells.cz/P320/P250-GRIP ... -732000490 ale s kratším nosem...

Našel jsem ho jen na stránkách SIGu: https://www.sigsauer.com/p320-p250-carr ... 57sig.html ane ne na Brownels
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět