Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Tknmv19
Příspěvky: 43
Registrován: 15.01.2019 17:50

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tknmv19 »

Mel jsem uplne novej G17 ..hazel mi nabojnice do obliceje.. k presnosti seriozne na mirence to s nim neslo ..ano mel jsem standartni spoust. Neni k tomu urcenej..vim. ta Tara je malo znama to ano. Lakaji me nizorozpoctovky.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od bivoj »

Nechápu tohleto bazírování na pár tisícovkách. Cena zbraně je naprosto minoritní položka, pokud to s obranou a tréninkem člověk myslí vážně. Ano, jsou "experti", co si koupí zbraň, k ní dvě krabičky nábojů a na střelnici nepáchnou jak je rok dlouhej. Ale pokud se zbraní člověk chodí alespoň trochu střílet, tak brzy zjistí, že cena za střelivo převýší cenu zbraně několikanásobně.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Je to tak...
100 ran měsíčně Lugrem - 6000 Kč za rok, tj. zcela minimální spotřeba pro udržení střelecké kondice. G17 a spol. střílí v tomhle počtu ran klidně 30 let, 180 000 Kč. Jakou roli v tom hraje cena zbraně? ;) .
A pokud střílím 300 ran měsíčně, což je tak realita, jde spíš o to, aby zbraň byla schopna utáhnout tu zátěž, než o to, kolik stála. Prostě, jestli zbraň stojí 20k nebo 10k, je úplně šumák.

Pokud má zbraň ležet v šuplíku, vzal bych raději starý levný revolver než levnou pistoli. Stále připravený, žádné napjaté pružiny, dokud nebude mít proleženiny, bude O.K. ;) :lol:
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tazi »

Na druhou stranu ne každou zbraň co si člověk pořídí používá k obraně.
Takže pořídit si něco zajímavého jen tak pro radost (mám třeba Rugera Alaskana ve .454 Casull, což rozhodně není zbraň na obranu před člověkem, a vystřílím z něj ročně pár válců)
Nezatracuji ani lidi, co se "vystřílí" na nějakou úroveň, a pak se jen pár stovkama nábojů ročně udržujou v kondici.
Třeba v mém případě není moc pravděpodobné, že by si mě někdo vybral náhodně k přepadení, a i z toho důvodu to poslední dobou střelecky dost flákám.
Samozřejmě s jinou "vyzáží" a v horších lokalitách bych asi trénoval víc.
Ale souhlasím, že se zbraní primárně určenou k obraně by měl člověk trénovat. A potom je cena zbraně ta nejmenší položka.
Trochu odbočím, ale je to podobné, jako když někdo řeší cenu psa, a nemá problém aby ušetřil pořídit si ho z množírny, nebo pochybného chovu. Moji dva psi mě stojí ročně cca 50.000Kč.
Vynásobím-li to cca 12.lety dožití, dostanu se na 600.000Kč. Takže pořizovací cena psa nehraje roli.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Jasně, ale pořizovat si pro radost low-cost šmejd? Je fakt, že lidé jsou různé :roll: U zbraně pro radost už nehledím na cenu téměř vůbec, bohužel... Ale ten Korth ještě nemám, držím se ;) .
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Tazi »

No, pořizovat si pro radost ne moc vydařenou kopii Glocka je pravda zvláštní počin, ale....
proti gustu,... Možná by byla zajímavá sbírka Glocků, a jeho různých napodobenin ;)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

Každý, ať si koupí co chce. Jeho peníze a hlavně jeho zkušenosti, pak se toho stejně většinou zbaví a koupí Glocka. Neřešil bych to. Zase taková velká financí ztráta to není.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Argonaut »

tak jsem se nechal uvrtat do CZ P10C. Jako pravověrný majitel Glocku jsem chtěl podpořit českou firmu.

Náhoda jako prase, hned mi spadla ze 40cm, máčklé tritiové mířidlo. vypadá to, že mířidlo není ocelové. Ale moje blbost.

A zkušenostem není konec. Koupil jsem 2 origo zásobníky. Nepasují... Protože první generace (označeno furt stejně jako stávající) má jinak výřezy a nové musí mít zářezy 2, aby držel, Protože jsem akčně vyhodil jak obaly, tak účtenku, nezvbývá, než to zkusit vyříznout. To se ovšem nedočtete, a jediná cesta je to zkoušet při nákupu.

Uvidíme, co přijde dále. Zatím se teda moc nedaří...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Matěj »

Když to shrneme, tak zlatý Glock.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Argonaut »

dobrá zpráva je, že jsem dokázal do toho starého typu zásobníku P10C vybrousit výřez a zdá se, že to funguje. Akorát je to pakárna...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PeFi »

Matěj píše: 02.03.2022 16:35 Když to shrneme, tak zlatý Glock.
Jo, ale i tak mi trochu vadí, že nemohu míchat jednořadé (G43) a dvouřadé (G19) zásobníky :lol:
Taky mě svrběly prsty podpořit českou firmu, ale těch otřesnách historek českých zákazníků a prudký kontrast s tím jakou péči (a ceny) dostávali zákazníci CZ v USA, to bylo na mě moc. Patriot jo, ale za dělání pokusného králíka platit nebudu. Však oni si v CZUB ode mě tu podporu stejně nakonec vybrali nepřímo skrz daně na dodávkách první verze Brenu. Nicméně i tak to beru jako úspěrný pokus vydrbat s naší armádou, takže patriot trochu jsem, plasťáky beru, ale CZUB za mě tedy ne.
Bohužel výběr na českém trhu a následná dostupnost náhradních dílů zajímavých značek není nic moc, takže pokud něco přibude, tak to nejspíš zase bude G.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 02.03.2022 18:54, celkem upraveno 1 x.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od vrbodol »

No a počitej tak na 100 ran jednu závadu, nepoužitelnej záchyt závěru a je to jediná bouchačka s kterou bych si netroufnul střílet bez brejlí, protože z tý stovky tě tak 2-3 nábojnice trefěj do ksichtu. Taky jsem se spálil. Přesnost pro mě ucházející,spoušť se mi líbí, ale už bych do toho nešel.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PeFi »

Když to blbě držím, tak se i s G umím trefit nábojnicí do obličeje - tím, že je plastová zbraň lehká, tak má člověk tendenci nedržet to pořádně a čím má slabší ruce, tím víc se to projevuje - zbraň se po výstřelu nejen zdvihne, ale i trochu natočí v ose hlavně. Kolega dokázal svým unikatním něžným úchopem jednoho půjčovacího glocka rozložit - po výstřelu mu to nejen vyhodilo nábojnici, ale i odhodilo závěr.
S tou stejnou zbraní to nikdo jiný nedokázal, ale jemu se to stávalo téměř pravidelně.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od vrbodol »

Tak asi neumim držet. S kámošovou cz 110 a glockem nikdy žádnej problém. Za mě prostě křáp.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Argonaut »

Tak me zazitky s P10c nekonci. Ukazala se jako velmi vybirava na strelivo. G17 mi zere vse, tady sama zadrzka, ale tak, ze se zaver brutalne blokne a uvolneni je porod a o ruce. Glok ma celo zaveru kolme, takze nekoukaji vodici drazky. Zkoseni u cz zpusobi, ze si rozsekate ruku o ty drazky.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od PaF »

Nebude to spíš konkrétním kusem? Já mám v 9mm kdejaký šunt, ale žere vše. Nenašel jsem zatím nic, co by žvýkala s rozpaky. Za mne proti G17 (taky mám) žádný rozdíl ve všežravosti.
trpaslik
Příspěvky: 17
Registrován: 30.07.2021 13:01

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od trpaslik »

já měl zkušenost opačnou. při výběru byly všechny zkoušené glocky kopyta co neseděly v ruce a pořád někde "tlačily a překážely", G17 se pravidelně zasekávala s přebíjeným střelivem. výsledkem byl nákup P10C a bez problémů.
Tím ale nerozporuju, že oba můžeme být vyjímeční šťastlivci na super kousek zbraně.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Haluziak »

Mě se 19ka taky seká s přebíjenkama, ale nedivím se to co kámoš donesl jsou takový prdlafky, že se divím, že to vůbec obtáhne závěr, ale jemu to v 17ce funguje, kámošovi v P10C taky a dalšímu v XDM 5.25 taky. Závady způsobené netovárním střelivem bych nepřipisoval na vrub zbraně.
Měl jsem možnost nedávno si ošahat i PPQ, krásně sedne do ruky, super spoušť ale pak přijde výstřel a za mě docela hrůza (asi nejsem dostatečně zkušenej střelec) ústí nejen že letí nahoru víc než bych rád, ale ještě se mi stáčelo doprava.
Za mě z plasťáků co jsem měl možnost vyzkoušet mimo mlocka tak XDM>P10C(až mi je z toho blivno)>PPQ. Ale to jsou takové ty zkoušky jeden dva zásobníky, jeden dva drily nic víc.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od dr.know »

Panove, nemate nekdo nahodou nejakeho Canika?
Byl jsem se na ně podívat v obchode, kde maji vsechny modely a teda libily se mi moc. Ergonomie o galaxii jinde nez moje G19. Hezky zpracovani, prijemna pistole.
Ale, videl jsem jich par na prodej z druhe ruky a vsechny mely dost dojebanou povrchovku.
Na povrchovku to samozrejme nešetřili/nejezdi, ale i tak bych nerad mel pistoli za 20tis po pul roce orvanou jak po 5 letech denniho intenzivniho provozu.
Nekdo nejaka zkusenost?
A jo, vim ze je to Turek, neresim.
Diky
Idaho
Příspěvky: 66
Registrován: 21.09.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Umělohmotné pistole. Mimo GLOCKa.

Příspěvek od Idaho »

Canika mám, a jsem spokojen. No stejně občas rád vytáhnu svou starou SFP9 ale ten canik je proste takovej víc dynamickej. Reset spouště super. Povrchovku nehodnotím, nosím ho v kydexu, mam ho od ledna, vystříleno cca 3tis ran a každej se děsí jak je ošoupanej. Pravda je ale ta že mám tu edici "Elven dagger" co se už "ošoupaná" prodávala. Vzal jsem ji jen kvuli tomu příslušenství a dcerka se zamilovala do té přídavné pažby. Když m i na ní dal Hawk nakonec ješte dost velkou slevu z krámové ceny tak sem neváhal.
Ty 20ranné zásobníky jsou fajn a celkově mi přijde pohodlná do ruky atd. Pokud bys chtěl někdy vyzkoušet a byl z PB /PHA/PLZ a okolí dej vědět.
Odpovědět