Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od bivoj »

Návrh změn zákona č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu:
Dobře je patrné, které změny vznikly evidentně po Brodě ap. Utažení šroubů je viditelné - vyjádření obce či místních MPíků k žadateli o ZP, povinnost doktorů lustrovat vás jestli vlastníte ZP, zařazení nosiče závorníku, závorníku a závory do hlavních částí zbraně (evidentně POUZE kvůli 58čce) a spousta dalších změn.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Artifex »

Nu, to je jednoduché, pokud tohle projde, přestanou všichni držitelé zbraní chodit k lékaři s nemocemi jinými než kašlíček a místo, aby systém vychytal takto psychicky narušené lidi, tak je donutí zůstat doma a místo léčení svou psychickou nemoc nechat naplno vypuknout bez odborné pomoci. Bravo! :moon :rock
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od jirka911 »

Nechápu, proč chtějí Ečkařům vzít možnost přebíjení. :?
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od golem »

Imho ne, viz paragraf 69 odstavec 6
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Skimpy »

A teď mi vysvětlete jakým způsobem se bude obec vyjadřovat k dané osobě? Jsou obce, které mají 100 obyvatel a všichni se znají a obce, které mají několik tisíc obyvatel. Takže se bude nahlížet do přestupků, které byly řešeny MP nebo přestupkovou komisí obecního úřadu? Aby nedošlo k tomu, že nějaký úředník jim do toho vyjádření napíše, občan XY se aktivně nezapojuje do dění v obci, nechodí do hospody, s okolím nenavazuje bližší kontakty, proto nedoporučujeme vydání ZP.
Naposledy upravil(a) Skimpy dne 06.05.2015 7:54, celkem upraveno 1 x.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Argonaut »

musím to více načíst, ale jedna z postižených skupin podle mě budou vzduchovkáři

také model městské policie a jejího vlivu na vydání zbrojáku se mi nezdá. Většinou je to nástroj vedení radnice.
Skimpy
Příspěvky: 19
Registrován: 17.02.2014 19:14
Pohlaví: žena

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Skimpy »

No hlavně aby se z toho nestal jeden z nástrojů msty vedení obce vůči občanům, kteří třeba kandidovali proti, nebo prostě mají nějaký spor s vedením, nebo dlouhodobý sousedský spor. Těch důvodů je mnoho...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od sigmark »

tak on by ten postoj obce měl být taky dokladovatelný: písemná stížnost, pořádková pokuta MP, přestupková komise apod... i když v tomhle státě...
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od the.marek »

Podle mě tohle nemá šanci projít... Tu kontroverzi tam musí vidět všichni. Stačí na dědině jedna osobní hádka, či rozepře se starostou a postará se o to, že vám neprodlouží ZP apod... Navíc je to jaksi dvojí metr, pro obce o pár obyvatelích, kde "kámen prcá cihlu" a každej zná každýho a větší, nebo krajská města, kde je každý anonymní a nemůže se o něm nikdo vyjádřit (krom např. přestupků u místní policie, což se děje už teď ale).
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
MFvAGS
Příspěvky: 29
Registrován: 04.11.2013 19:37
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od MFvAGS »

Tu pasáž o vyjádření obce jsem četl a není to nic dramatického (samozřejmě je to další kolečko salámu, který ukrajují). Píše se tam, že se obec a obecní policie vyjádří ke spolehlivosti, samotné podmínky toho, kdy je člověk považován za spolehlivého zůstávají, tedy obec se asi vyjádří k tomu, jestli dotyčný pije nebo fetuje, např. ze záznamů o odvozu na záchytku - to samo o sobě není přestupek, takže bylo dosud nepokryté. Zhoršen je v tom, že se obec vůbec dozví, že někdo žádá o ZP.

Na druhou stranu nevím, co si mám představit pod
"byl v posledních třech letech pravomocně uznán vinným ze spáchání více než jednoho přestupku, kázeňského přestupku nebo jednání, které má znaky přestupku"

Co je to jednání, které má znaky přestupku? A jak se z něj dá uznat vinným?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od the.marek »

Pokud se nepletu, tak obec se dozvěděla, že dotyčný chce ZP i dnes, v rámci lustrování dotyčného policií ČR, alespoň tak mi to bylo policií sděleno, takže je otázka, co tahle novelizace v tomto směru změní. Pokud bude mít obec, městys, město, potažmo starosta, nebo nějaký jiný jednotlivec, něco jako právo veta, která je vyjádřena nějakým subjektivním vyjádřením, např. nějaká menší slohovečka, dopis atd. (vyjádření vlastními slovy, proč by ten, či onen neměl vlastnit ZP) a ne v právní podobě (jasně definované přestupky vůči zákonu), tak to teda potěš koště.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Baca »

Back in to CSSR aj s udavanim a ulicnymi vybormi. Nic ine v tom nevidim.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od herman »

Upřímně řečeno, beru to jako další buzeraci státu vůči svým občanům. Ale vzhledem k tomu, že díky své práci podléhám zvýšené kontrole státního aparátu, tak je mi to vcelku jedno. Kontrola se jedná o to, že ve svém zaměstnání jsem oprávněn vyrábět a ke své práci používat jedy a drogy. A když vyrábíte najednou v jedné várce cca 80 kg vysoce čisté LSD, nebo do reaktoru sypete 30 kg kyanidu, tak je asi kontrola namístě. Podepsal jsem souhlas, že se na mne občas chlapci od PČR v místě bydliště přeptají, že několikrát do měsíce poskytnu na vrátnici vzorek slin, jestli něco nemám v těle. Nějak jsem si zvykl, že mi sousedi povídají, že se na mne zase policajti ptali, jestli nejsem masový vrah. Takže, nějakou těžkou hlavu si z toho opravdu nedělá. Pokud si holt erár usmyslí, že o své zbrojáky a kvéry příjdem, tak se můžeme stavět na hlavu a bude nám to platné jako mrtvému zimník. Jediné co můžeme udělat, je zjistit o politicích, jaký mají přístup ke zbraním a podle toho volit.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od donovanstangiano »

Hermane, to je přesně ten přístup, který tyhle salámové metody umožňuje.

"JÁ přece ZP mám - můžou si to utahovat - beztak je to dobře - ještě při tom sportu někoho zmrzačí - MĚ se to netýká - JÁ jsem myslivec - MĚ to neseberou - JÁ jsem zvyklej, mě to nevadí - ať se přeptají JÁ nemám co skrývat - atd."

Čpí z toho snaha za každou cenu po tragédii v Brodě udělat NĚCO!! A pořád jim na to skáčeme. :moon

Přidám citát:

"Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat."

Marin Niemöller

K*rva už, zase zkaženej den.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od herman »

Ty jsi mne špatně pochopil. Jediné co můžeme udělat je to, že se budeme zajímat koho volíme. Nic víc, bohužel nemůžeme. A hlavně jít k volbám a volit. to je jediná legální možnost, jak se podobným paskvilům bránit.
Pokud tedy nebudeme uvažovat o nějakém ozbrojeném povstání. :head
Taky mohou udělat kontrolu typu zbraní a v tom případě o zbroják příjdu, jelikož nemám v trezoru hodnou americkou M16, ale zlé sovětské AKM a nedej bože, ještě TT33. Já se prostě při volbách zajímám o názor politiků na zbraně a podle toho volím. To, že většinou stejně lžou a pak se chovají jinak, je taky pravda.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od donovanstangiano »

Nemyslel jsem to osobně. Sorry. Volit samozřejmě - souhlasím. LEX to snad taky chytne za správný konec.

Mimochodem:
Moc nerozumím té pasáži o přebíjení...
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od hausnumero »

A co má například znamenat tohle????

Zbraněmi kategorie A jsou
a) zakázané zbraně

8. jiné zbraně, neuvedené v kategoriích A až D, které jsou účinkem alespoň srovnatelné se zbraněmi kategorie A, B nebo

To je taková formulace, že pod to se dá schovat cokoli. Automobil může být mnohem účinnější co se týče kinetické energie než střelná zbraň a té samé kinetické energie co střelná zbraň, dosáhne i vržený kámen o větší hmotnossti...

A tohle také zní zajimavě...

Příslušník policie je k zabezpečení plnění povinností fyzických osob podle tohoto zákona oprávněn

b) zjišťovat způsob nabytí vlastnictví nebo převodu vlastnictví ke zbrani kategorie D a zjišťovat, zda kontrolovaná osoba neumožnila držení nebo nošení zbraně nebo střeliva osobě, která není k držení zbraně kategorie D oprávněna.

Pokud tedy policajt zjistí, že vlastníš vzduchovku, bude pátrat po tom, kde jsi ji koupil a dále bude ve tvé minulosti pátrat po tom, zda jsi ji náhodou někdy nepůjčil děckám????
Naposledy upravil(a) hausnumero dne 06.05.2015 11:54, celkem upraveno 2 x.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Wdog »

pasáž o přebíjení je snad změna k lepšímu:

- jak zde již bylo uvedeno, v návrhu je nově přebíjení řešeno v novém znění par. 69. Chápu to tak, že přebíjet pro vlastní potřebu mohou všichni oprávnění držitelé reg. zbraní (kat. A, B, C), tedy bez ohledu na skupinu zbrojáku či ráži.

Co je lepší, navíc mohou přebíjet náboje do zbraně kat.D všichni nad 18 let, tedy odpadlo by prokazování vlastnictví zbraně kat. D při nákupu přebíjecích komponent.. Určitá nejasnost může být v tom, jaké přebíjecí komponenty jsou přípustné pro zbraně kat. D, např, historické, ale to už nám pak vysvětlí MVČR, jako obvykle.

Co je horší, nově by nešlo koupit více než 3kg prachu a 10.000 zápalek, nyní omezení platí jen pro držení, nově to nepůjde zakoupit. Takže hromadné výhodné nákupy prachu pro kamarády či velká zásoba jedné šarže prachu už nepůjdou. Navíc bude nově držitel třeba i černého prachu odpovědný za zabezpečení proti zneužití či ztrátě/ukradení, takže když ti někdo ukradne cestou z obchodu igelitku s pixlou černého prachu, jinak prodejného volně nad 18let, tak jsi tímto spáchal správní delikt dle (novelizace) zbrojního zákona.
Wdog
Příspěvky: 514
Registrován: 15.05.2013 15:43

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od Wdog »

hausnumero:

no to si tam dali obezličku pro případ, že by v zákoně ve složitém systému definicí kategorií zbraní na něco zapoměli. Tímto je vše, co není výše uvedeno v kat. A-D, v "zakázané" kat. A.

Výborná věc :-) , taková definice, stejně by šlo třeba v trestním zákoně uvést, že jakýkoli zločin, v zákoně sice jako zločin nedefinovaný, ale s obdobným společenským dopadem, se definuje jako zločin vraždy se sazbou 20 let. :shock:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Návrh změn zákona o střelných zbraních a střelivu

Příspěvek od sigmark »

MFvAGS:
Co je to jednání, které má znaky přestupku? A jak se z něj dá uznat vinným?

tohle je opravdu podezřelé
Odpovědět