Strhávání při střelbě z pistole

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
obcanX
Příspěvky: 31
Registrován: 16.09.2014 0:17
Pohlaví: muž

Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od obcanX »

Kluci, taky se vám stává že máte klidně bez trasení zamířeno a pak to strhnete stlačením spouště na některou stranu? Já s tím bojuji aby to nešlo doleva (na 25 m cca 10-15 cm), jenže jediný způsob jak to nedělat, je pro mě mířit asi 10 minut, soustředit se jako jogín a držet kvér silou že ho jdu rozmáčknout :lol:
Jak to udělat aby šlo střílet rovně, rychle, uvolněne? Radu střílet a pořád střílet jsem už dostal, jenže tímhle systémem to jde trochu do peněz...
Povedlo se vám to odstranit jenom sušením nebo jinak?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od štaflík »

Klasika, sušit s hilznou na čumáku pistole (pokud nemáš vlevorver či Berettu 92 apod. A potom mačkat spoušť tak, aby tě ta rána trochu překvapila. Ne s tím, že "teď už to bouchne". Představuj si, že se chceš ukazováčkem na spoušti pomalu dotknout kořene palce.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od malajizva »

takže jogín :beer
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od proforma »

Ja strhavam vpravo dolu. Kdyz zamirim s korekci vlevo nahoru, strhavam vpravo dolu o to vic, proste mi to pada furt stejne, at se snazim, jak se snazim :-). Vsechny strely do 5 cm, byla by to pekna cerna, kdyby ten terc byl trochu jinak :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od cipis »

Tak si pošteluj mířidla :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od proforma »

Nejsou moje, ani to, co k nim patri :-) Zatim jsem mela vruce jen G19 a CZ50, tak to asi bude spis tema rukama nebo hlavou :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od cipis »

Asi oboje. Každý nemá stejné oči, moje zbraň také lítá v jiných rukách jinam. A kombinace ruky a hlavy bude to, když to posuneš sama.
Ještě jeden poznatek, co vidíš ostře při míření?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od proforma »

@Cipis: Bud musku, nebo terc, u nas uz pametniku :-) je to pry normalni. Mirim tak, abych videla ostre terc. Bryle mam necely rok novy, na ty to svalovat nemuzu :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od cipis »

Tak tuhle chybu jsem dělal také. Máš vidět ostře mušku, nejasně hledí a nejasně terč. Holt už taky nezvládnu zaostřit na dvě různě vzdálená místa. Dokud jsem si tohle neuvědomil, tak mi to lítalo všechno vlevo dolů.
Takže příště zkus jasně mušku :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od proforma »

No toto? To mam fakt mirit "nekam nazdarbuh"? No, vyzkousim (az mi nekdo zase pujci zbran :-)).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Argonaut »

Osobně bych doporučil soustředit se na dobrý úchop a to, kterým článkem taháš. Třeba v mém případě nestrhávám při mířence, ale při tasení a pudové střelbě, kdy to tahám doprava v kombinaci úchop a ukazováček pravé ruky. Vliv má například i to, jak tuhá je spoušť a jak moc musíš prstem tlačit. Při tuhé spoušti a blbém úchopu je stržení jistota.
Uživatelský avatar
obcanX
Příspěvky: 31
Registrován: 16.09.2014 0:17
Pohlaví: muž

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od obcanX »

Třeba někomu pomůže tohle


Obrázek
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Kubak »

Tady v CZ: :)

Obrázek
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od cipis »

No kdybych postupoval podle toho ve svém případě, tak bych to nedal do kupy, protože jsem se točil po celém terči :D
Pak stačilo jednou po cca. 200 ranách prozřít a najednou to furt cinkalo do plechu.
A proformo, to nemíříš nazdařbůh, mrkneš na terč, přeostříš na mušku a mačkáš spoušť.
Nicméně ano, může to být i tím v tom "grafu".
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Joezbrna »

Mířit kamsi jinam než chceš střílet není řešení problému. Přeštelovat miřidla není řešení problému. Řešení je držet to pevně a s citem (asi jako kladivo, ne jak panna ocas) a plynule spouštět, tj. zatáhnout klidně ukazováčkem a přitom nepohnout žádným jiným svalem na celém těle. Střílet, střílet, střílet, po pár tisících ranách si ruce zvyknou, přestaneš se bát rány a začne to jakž takž chodit dobře.

Jde to prý urychlit. Pepa na střelnici v Otrokovicích na to má speciální kurs. Stoupneš si, střílíš a za každé strhnutí dostaneš pořádnou ránu rákoskou. Prý strach z rány při výstřelu je přirozený, je to pecka do ruk na kterou tělo není zvyklé, reflexivně v očekávání výstřelu stáhne svaly, a stržení je na světě. Řešením (kromě v minulém odstavci uvedeného vystřílení se) je nahradit strach z výstřelu daleko silnějším strachem, strachem z rákosky :mrgreen:
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od viktor »

a) blbe drzis pistoli
b) beres za spoust jak za klidu od zachoda
c ) mackat spoust jak pri spotrovni strelbe na cca 25m a cekat az to bouchne je pro ucely rozpadu vycvik na houby :-))

takze za A ) ( pro pravaka, levaci obracene ) vem pi mirici smerem k tercum nenabitou tj. bez zasobniku levou rukou za hlaven a vloz si ji do prave ruky, musi byt prirozene v ose tve ruky tj, prodlouzit vlastne pazi a sedet co nejhloubeji co to jde, tj takovy ten zahyb na pazbe musi sedet pekne mezi palcem a ukazovakem , zadna mezera ok ?
za B ) zkus si polozit prs na spoust, jen konecek, mezi ohybem ukazovaku, kdyz lezi na spousti a telem zbrane musi byt mezera. pokud ok, tak tam vrazu zasobnik ( samozrejme s naboji ) a natahni, pi drz porad stejne, jen pro teto manipulaci sundej prst ze spouste a opri si ho o telo zbrane.
tak ke spousteni, pohyb musi byt rychly, strilel pomalu pro nas nema cenu, nepredpokladam ze se ucis strilet pro sportovni zavody ale pro jine situace, takze rychle ale plynule s co nejmensimy vyuzitim sily. a koneckem.
trenuj strelbu za pohybu zbrane, to ti pomuze. drz pi v ose miridel a jed pomalu pres terc, nezastavuj az uvidis svuj cil nezastavuj pohyb a vystfel a tak porad do kola a do kola ...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od cipis »

Já si myslím, že hlavní je to, že nevidí ostře mušku. V momentě, kdy má zaostřeno na terč, tak netrefí mušku přesně do hledí, protože to má mázlé a neodhadne správně střed.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Cep »

Taky jsem se začal trefovat o dost líp, když jsem si vzal brýle na čtení a zavřel neřídící oko.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Radek07 »

obě oči při střelbě by měly být otevřené jinak se připravíš o část zorného pole ;)

Silné oko si poradí.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Strhávání při střelbě z pistole

Příspěvek od Joezbrna »

Ptal jsem se jednoho zkušeného IPSC střelce a policejního instruktora, co s tím, když se nemůžu naučit střílet oběma očima, jak stojí v chytrých příručkách. Poradil mi, ať se takovejma blbostma nerozptyluju a mířím jedním okem, po výstřelu ho klidně zas můžeš otevřít. A při vlastním rovnání hledí, mušky a terče do jedné osy, případně odhadu chodu pohyblivého terče periferní vidění moc nevyužívám :idea:

Asi nemám jedno oko dost dominantní, preferuji pravé, ale do monokuláru nebo mikroskopu mohu koukat i levým, a mířit mohu taky kterýmkoliv se srovnatelnými výsledky.
Naposledy upravil(a) Joezbrna dne 22.10.2015 11:47, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět