Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Dendorric
Příspěvky: 21
Registrován: 17.12.2018 18:00

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Dendorric »

Zdravíčko, Rozpadlíci! Od novely zákona o zbraních pokukuju po flobertkách v kategorii C1. Přijde mi, že - vzhledem k už neomezovanému výkonu - rapidně stoupl jejich PA potenciál. A ano, baví mě plinkání na zahradě :mrgreen: Jako celkem rozumná volba se mi jeví Spielberg Brno 200F ve verzi Carabine (závit na moderátor, výroba třískovým obráběním a ne odlitím do formy jako Chiappa), ale někde (tuším že na gunshop fóru, ale fakt si nejsem jistý) jsem zachytil info, že verze bez odfuků občas trpí mizerným soustřelem (a přesnost do cca 40m je to, co bych od flobertky očekával). Zajímá mě jednak váš názor na PA potenciál nevykleštěných flobertek a druhak Vaše zkušenosti - jsou-li nějaké - s "plnotučnými" flobertkami, ideálně z produkce fy Spielberg (i když i ta Chiappa se mi líbí pro svůj PA vzhled, ale přijde mi podstatně méně robustní než Spielberg).
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Liqid »

Uvažoval jsem o tom stejném, ale raději si počkám na plnotučnou vzduchovku, budou menší náklady a podstatně větší výběr, navíc to nedělá takový hluk.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Dendorricu, tento dotaz by se hodil spíš do vlákna o lovu. Na obranu je ta flobertka nepoužitelná.
Ale nějaká drobná škodná (třeba kachny) na krátkou vzdálenost by se snad použít dala. K té kachně se i snadno přiblížíš ;) .
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od skagerak »

Vykon tak 30-40J predpokladam...
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Přesně tak. Ty nejvýkonnější 40Joulů.
Strelec45
VIP
Příspěvky: 1187
Registrován: 17.02.2013 9:59
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Strelec45 »

Dendorric: Ano bylo to na gunshop fóru. Zatím to vypadá s kvalitou na pikaču. Možná si nechat u puškaře vyrobit ala chiappa - lámačku. Otázka je za jakou cenu. Já ji chtěl před cca 5 ti lety a puškař chtěl 15 litrů. Což jsem akceptoval, ale nakonec neměl čas, výmluvy. No nemám a už mít nebudu a nechci.
Liqid: vzduchovku nebo spíš větrovku (i když pro PA asi ne příliš vhodná) proč ne. V 5,5 ale spíš v 7,65 nebo 9mm by to mohlo být použitelné i na lov něčeho trochu většího s menším hlukem. Ale ani o tohle moc zájem nemám. Malorážka se subsonikama a tíšítkem bude přesnější a mimo těch větších ráží i účinnější.
Všeliké to kvaltování, toliko pro hovado vhodné jest.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Liqid »

Souhlasím, že by malorajda byla lepší, ale v tomto vlákně řešíme zbraně bez ZP.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Ono je to nejspíš úplně mimo. Zbraň od slova bránit,... a tou flobertkou bych se teda bránit nechtěla.
Takže skutečně se to hodí spíš do vlákna o lovu.
A .22 mezi zbraně ;) .
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Hohepa »

Když ti vleze do cimry zahraniční vědecký pracovník, že ti musí nutně udělat gynekologickou prohlídku,
chceš mít raději prázdné ruce, nebo mít možnost mu dopředu udělat distanční punkci varlat?
:angel
lepčí vrabec v hrsti, než holub na střeše

raději flobert než holé ruce
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od pekoz »

:yes :hand
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Hohepa píše: 12.11.2021 19:00 Když ti vleze do cimry zahraniční vědecký pracovník, že ti musí nutně udělat gynekologickou prohlídku,
chceš mít raději prázdné ruce, nebo mít možnost mu dopředu udělat distanční punkci varlat?
:angel
lepčí vrabec v hrsti, než holub na střeše

raději flobert než holé ruce
Obávám se, že napálit to do roztouženého vědeckého pracovníka 40Joulovým "kanónem" by mělo stejný efekt jako napálit to do Gryzzliho devítkou. Jenom bych je oba víc nasrala :D .
To už snad víc zabere pár facek. Ale nechci brát zkušeným bojovnímům iluze :D .
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od PaF »

Tak tři rychlé flobertem do ksichu by asi udělaly svoje... Ale proč, když je u nás tak snadné si pořídit plnotuk :?:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Hohepa »

Hohepa píše: 12.11.2021 19:00 raději flobert než holé ruce
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Hohepa »

Andy Glock píše: 12.11.2021 19:30.
To už snad víc zabere pár facek. Ale nechci brát zkušeným bojovnímům iluze :D .
:rofl
Nejsem zkušený bojovník,
jen za mého mládí se to moc neřešilo a něco jsme si za válčili se vzduchovkami
a i dobře sednutá rána do třísla, vnitřní strana stehna, né zrovna genitálie, dokáže hodně :angel .....

facek jsem něco schytal, věř mi, porovnáváš třešně a melouny, nevíš o čem mluvíš..

Pokud bych si mohl dopředu vybrat, radči i tu Slávii než jen holé ruce,
když ji jeden chytne za hlaveň, kam se hrabe facka :devil
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Není facka jako facka :D . Tohle je můj menší a slabší bráška :D .
Přílohy
Martyn Ford.jpg
Nevinatko
Příspěvky: 45
Registrován: 07.11.2021 20:22

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Nevinatko »

Vas rod je nak tak ?
tanky holka.jpg
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od PaF »

Ten dá facku a skončí na chirurgii s utrženým svalem. :lol: A až to přestane honit steroidy v posilovně, bude mít za pár měsíců 150 kg.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Andy Glock »

Tak si pořídím tuto čivavu.
Ale už dost, jsem úplně OT.
Přílohy
Hulk.jpg
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Germanik1 »

Hezký, ale náklady na provoz jak u BVP.
Udělám co musím
Dendorric
Příspěvky: 21
Registrován: 17.12.2018 18:00

Re: Legální výzbroj do PA světa bez ZP

Příspěvek od Dendorric »

Liqid píše: 12.11.2021 14:26 ...raději si počkám na plnotučnou vzduchovku....
Máš na mysli nějakou konkrétní? Mě samozřejmě napadly i větrovky, na nich mě ale odrazuje cena a servis - celý ten systém musí být dokonale vzduchotěsný, jinak rapidně klesá výkon... alespoň tak si to představuju. A vzhledem k tomu, že jsem se za asi osm let co vlastním a používám Crosmanku 1377 neodhodlal k jejímu přetěsnění pochybuju, že by silná větrovka byla něco pro mě. A do PA mi to taky nepřijde nic moc (vzhledem k tomu servisu).
Andy Glock píše: 12.11.2021 14:35 Dendorricu, tento dotaz by se hodil spíš do vlákna o lovu. Na obranu je ta flobertka nepoužitelná....
Měl jsem za to, že v téhle části fóra se běžně probírají i zbraně, které nejsou primárně k obraně (kuše, malorážky a tak), ale pokud jsem blbě, klidně se můžeme přesunout.
Strelec45 píše: 12.11.2021 16:14 Dendorric: Ano bylo to na gunshop fóru. Zatím to vypadá s kvalitou na pikaču. Možná si nechat u puškaře vyrobit ala chiappa - lámačku. Otázka je za jakou cenu... Malorážka se subsonikama a tíšítkem bude přesnější a mimo těch větších ráží i účinnější.
Díky za potvrzení! Škoda, že se ty zmetky vyskytují, jen přemýšlím, čím to může být dané, když jsou i lidi (asi většina? těžko říct), kteří jsou s novou 200F spokojení... Zakázková výroba, to mě ani nenapadlo, jen to bude asi mimo moje možnosti. Malorážka je pro mě mimo diskuzi. Nemám ZP a ani si ho neplánuji pořídit (ačkoli zákon o zbraních, KN a NO jsem si kvůli černoprachu nastudoval docela důkladně včetně tréninkových testů). I proto se rozhlížím mezi flobertkami.

Prostě něco, s čím můžu legálně střílet mimo střelnici, ale zároveň to má i potenciál na lov drobné zvěře/regulaci škodné.
Odpovědět