zkouška odborné způsobilosti ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
irwing
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2013 9:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od irwing »

Jméno komisaře, který bude na zkouškách, znají pouze na PČR. Mně se stalo, že na střelnici dorazil komisař, kterého správce střelnice usazoval mezi nás uchazeče, tedy ho nikdy před tím neviděl. Komisař měl svoje speciální požadavky, ale dopředu oznámil co od nás na zkoušce očekává. Ne že by řekl, udělejte to a to, takto přesně. Spíš navodil příjemnou atmosféru. Přístup byl velmi korektní, i přes to ze 17 ti lidí udělalo 6.
Cep
Příspěvky: 1382
Registrován: 09.04.2015 10:22
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Cep »

Může se stát, že dojde nový komisař. S větší prvaděpodobností ale přijde některý, který tam už byl. Tak moc jich zase není..
viktor
Příspěvky: 2330
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od viktor »

komisari, strelnice terminy, je v tom umyslne gulas, aby se zabranilo korupci...
hm ze 17 lidi udelalo 6. Nejde mi o jasne pripady testy atd, me jde o manipulaci, nastrilet dovede snad kazdej aje take jasna, bud je v terci dira ci neni, ale manipulace to je uplne jina liga.
Pokud vezmu takovy normalni prubeh tak z tech 17 lidi neprosli cca 3 - 4 na testy a tak 1 - 2 opravnene z manipulace, takze minimalne 5 - 6 lidi komisar vyhodil ze sporych duvodu.
v opacnem pripade je v podstate unazneni debility ceskeho naroda ze se neni chopen naucit par jednoduchych ukonu. O cemz pochybuji, tak spatne zas na tom nejsme.
Je to samozrejem take dame jistou demonizaci zbrani.
Proste nido neresi jakym zpusobem zabezpecis vozidlo pred rozjetim kdyz zastavis pred prechodem pro chodce. Obvykly postup je ze vyradis, popripade tam zas vrazis zas jednicku a seslapnes jak spojku tak brzdu.
Zkusebni komisar by v takovem pripade pouzil i rucni brzdu, vypnul motor a jeste nekteri by vyndali klicky ze zapalovani..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od scavenger »

Odpověď jsi dávno dostal, když je více možných způsobů jak daný úkon provést, zeptáš se jakým způsobem to komisař vyžaduje když to sám neurčí.
Ono pro mnohé je očividně problém tu hubu otevřít a zeptat se.
Takhle tu budeš tlachat ještě 4 stránky stále o tom samém dokola a přidávat další příklady z různých odvětví.
Jezbo
Příspěvky: 90
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Jezbo »

Pokud se bude člověk držet základní bezpečné manipulace tak musí na 98% tu zkoušku udělat. Ty 2% můžou bejt komisaři co řešej zhovadilosti. Spíš jich bude míň. Spousta lidí vypadne, protože tu manipulaci prostě zažitou nemají a po hodinovým kurzu ani nemůžou mít. Dělal jsem zkoušku u komisaře co předcházející zkoušku na střelnici vyhodil 9 lidí z 12. V den kdy jsem dělal já tak vyhodil 4 z 13. Šel tvrdě po manipulaci a nějaký značky atd ho nezajímali. Projeli jsme všechno. Sborka, rozborka, funkčnost zbraně, závady, přerušení střelby. Předvedl jsem mu to na pistoli a malorážce. Pak mi řekl, že s brokovnicí manipulovat nemusím, že se mnou nemá problém. Všechny co ten den vyhodil tak šli za hrubé porušení bezpečné manipulace. Budu se opakovat, ale pokud někoho vyhodí komisař za takovou blbost jako že samotná hlaveň nemíří do bezpečného prostoru, tak ať si ten člověk na komisaře stěžuje na ministerstvu.
Uživatelský avatar
irwing
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2013 9:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od irwing »

Ještě to upřesnim. 9 lidí neudělalo testy, jeden neudělal manipulaci a jedna holčina nenastřílela.
Pez
Příspěvky: 186
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Pez »

Lepší téma jsem nenašel ani odpověď, tak se zeptám tady.

Mám zažádáno o zkoušku odborné způsobilosti ZP. Při podání žádosti mi bylo řečeno, že termín zkoušky zatím není vypsaný a ani se neví kdy bude, snad někdy v květnu.
Nemáte tušení jestli mají nějakou zákonnou lhůtu kdy to musí vypsat? Třeba 30 dní , jako je pak na vydání ZP? Přijde mi zvláštní čekat 4 měsíce na zkoušku.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3010
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od bivoj »

Jako sorry, ale podáváš si žádost o zkoušku na ZP a nepřečetl sis ani zákon o zbraních a střelivu? A neumíš si to v něm ani případně najít? Jak chceš pak ze zkoušky uspět?...

§ 21
Odborná způsobilost žadatele o zbrojní průkaz skupiny A až E
...
(6) Ke zkoušce odborné způsobilosti se žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny A až E přihlašuje na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Přihláška obsahuje údaje uvedené v § 17 odst. 1 a podává se u příslušného útvaru policie, který podané přihlášky eviduje v seznamu žadatelů o vykonání zkoušky odborné způsobilosti podle data doručení a nejpozději do 2 měsíců od podání přihlášky oznámí žadateli termín a místo konání zkoušky. Termín a místo konání zkoušky musí být žadateli oznámeny nejpozději 10 dnů přede dnem konání zkoušky. Nedostaví-li se žadatel k vykonání zkoušky, oznámí příslušný útvar policie za podmínek stanovených ve větě třetí žadateli nový termín zkoušky. Pokud se žadatel ani po oznámení nového termínu zkoušky opakovaně bez náležité omluvy na zkoušku nedostaví, příslušný útvar policie jeho přihlášku odloží; o odložení provede pouze záznam do spisu.

Takže resumé - termín může být kdykoliv, klidně až za ty 4 měsíce, ale oznámit ti ten termín musí nejpoozději do 2 měsíců od podání přihlášky.
Sic semper tyrannis.
Pez
Příspěvky: 186
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Pez »

To jsem samozřejmě četl, nevím proč se čertíš.
Právě se tam píše jen o oznámení termínu a ne o datu termínu.
Proto jsem se zeptal.
Děkuji
Odpovědět