Laserové zaměřovače - novela zákona

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Laser, ano - ne?

1. Pořídím ho hned jak to půjde, je to super doplněk
29
31%
2. Ještě jsem nad tím neuvažoval/a, možná časem
24
26%
3. Spíš ne, nevidím v tom praktický užitek
30
32%
4. Laser pořizovat nebudu, je to pitomost
11
12%
 
Celkem hlasů: 94
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Alstratt »

Ja mam stale MAWL a vyuziti to ma dobre ale chce vedet kdy je to uzitecne a kdy ne. Takticke situace jsou ruzne, ja to mam ale spis kvuli tomu IR laseru a este vic IR svetlu. Mam i nasaditelnou upravu zbrane diky ktere mohu strilet presne za roh bez vykouknuti a to i na vetsi vzdalenosti a i u toho v nekterych situacich muze laser pomoci. Je tolik postupu o kterych lidi ani nevi (aspon ne vetsina) a to ani ti velmi dobry z oboru. Vim o spousty toho jak to pouzit v ruznych situaci ale stale to povazuji za nedulezity doplnek ten laser ale kdyz to ma 3v1 (nastavitelne a zeleny + ir laser + ir sviceni v jednom) ten MAWL tak se ho vzdavat zatim nebudu. Navic mam k nemu nove vylepseni koupene. Nemyslim si ze bezny civiliste to ale plnohodnotne vyuziji. V ozbrojenych slozkach pak jsou i vojenske dazzlery na zbran ale to se civilistovi do rukou nedostane no. Jednu dobu mel byt jeden dazzler urcen na sebeobrannu k dispozici civilu ale nejak od te doby je o nem ticho.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od hrd »

Počítám, že dostanu laser k ose hlavně blíže než 5 cm, ale i kdyby, tak při nastřelení např. na 100 m bude stranová odchylka na 25 m cca 3-4 cm. Na 200 m pak těch 5 cm, což není ani 1 MOA. Myslím, že pro daný účel úplně OK.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Bych si na osobní obrannou zbraň nedával cokoliv co potřebuje baterky. Ani termovizi ne.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od cipis »

Mně laser na pistoli pomohl neskutečně. Zjistil jsem, že nejsem levý kvůli držení a střílení, ale že je to jen a jen očima. S laserem rozptyl násobně menší než přes mechaniky.
Myšleno jako nástroj k zjištění toho, co dělám špatně. Na obranné pistoli, kterou nosím, nic nemám. Jen budu muset asi začít střílet pomocí druhého oka (jedno oko je spíše krátkozraké, druhé dalekozraké).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od hrd »

Uzivatelské Jméno píše: 16.10.2020 12:20 Bych si na osobní obrannou zbraň nedával cokoliv co potřebuje baterky. Ani termovizi ne.
Já to vidím jinak, jednak nosím náhradní baterky (hodí se na to třeba dutá rukojeť od Magpulu), jednak závada neznamená, že to nestřílí. Pokud zhasne kolimátor, dá se střílet přes miřidla, když dojdou baterky v termovizi, dá se střílet do tmy, jako kdyby tam ta termovize nebyla. V PA budu prvních pár let dobíjet akumulátory přes solár :-) a pak se stejně možná přejde na kuše a luky, protože už dojde i střelivo.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Takže nakonec stejně musíš trénovat přes mechaniky.Cíl - pojistka - muška - prásk. Proč si to komplikovat? Veškterej bojovej trénink je cvičení druhohorního plaza, kterej umí jen utočit, utéct nebo zmrznout. Diagnostika je už šedá kůra mozková - panika bude jistější.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od hrd »

Nakonec jsem použil variantu č. 1. Boční montáž (https://www.gggaz.com/offset-tactical-f ... mount.html) mezi kolimátor a zvětšovák, samotný laser je na offset QD montáži. Cca 3-4 cm od osy optiky. Rusové k těm laserům dělají ještě rail (https://en.zenitco.ru/catalog/flashlights_en/b-9-rail/), s tím by šla udělat varianta č. 3, ale, jak jsem psal, mám to předpažbí na M21 dost křivé.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od xmenm05 »

Muzu poprosit o radu, hledam neco maleho, kompaktniho, co udrzi nastrel a pokud mozno vudrzi dlouho na baterii. Nejaka rada? Asi je mi jedno jestli cerveny nebo zeleny...
Kdo je připraven, není překvapen ...
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od xmenm05 »

Mam tenhle

https://www.balistas.cz/laserovy-zamero ... m=VXLAS003


(cina, par kacek...) a je na nic, takze idealne neco s podobnymi rozmery. V CR jsem nasel truglo a holosun, ma ho nekdo?
Kdo je připraven, není překvapen ...
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Janko Burka »

Co blbnete ? S takovym vykonem laseru neuvidite cervenou tecku pres den ani na 20 m. A laser vyssiho vykonu je zas nebezpecny pro oci a nemuze byt maly. Moc jste koukali na Profesionaly :)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od cipis »

Mám toto:
https://www.holosun.cz/produkt/pistolov ... nova-rada/
A nemůžu si stěžovat, doteď jsem si myslel, jak mám obě levé, ale zjistil jsem, že mám levé obě oči a ne ruky.
Kam tečka, tam díra.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od xmenm05 »

A muzu se zeptat na prakticke zkusenosti? Kolik ran a na cem ma za sebou? Jak dlouho vydrzi baterie atd... zajima me ta osobni zkusenost...
Kdo je připraven, není překvapen ...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od cipis »

XDM 9x19 4,5"
Počet ran nevím, odhaduji tak tisíc. Ne vše s rožlým laserem.
První baterii jsem vybil během dvou celodenních střelnic, protože si to samozřejmě museli vyzkoušet všichni a furt to svítilo.
Za slunečného počasí je 15 m hranice, kdy je to sotva vidět. Za současného počasí klidně 50 m :D
Jednu chvíli jsem střílel přebíjenky, co trochu kouřily, tak to bylo trochu star wars.
Každopádně, ač to nemám na pistoli, kterou denně nosím (tam nením nic), tak zkušenosti víc než dobré a podstatné je to, že vím, že to není rukama, ale očima.
Měl jsem na střelnici nějaké nováčky, pistole jim po puškách moc nešla, tak jsem jim zapl laser. A zlepšení tak o 100 %. Pak už to bylo dobré i na ostatních pistolích, na kterých laser nemám.
Takže když už nic, tak minimálně na tohle je to boží.
Když tento efekt (oprava chyb) srovnám s MantisX, tak ten laser je lepší, protože to dotyčný vidí okamžitě, jak se mu třepe ruka nebo kam letí ten paprsek, když s tím škubne.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

jj, mám laser se světlem na SW Shield a je to přesně tak, jak píšeš. Ještě trochu se mi zhorší zrak a začnu ho nosit místo malého revolveru SW. Pro obranu obrovská výhoda, za mne větší než kolimátor. Ten ocením na konverzi nebo pušce, na pistoli překáží o dost víc.
Odpovědět