Laserové zaměřovače - novela zákona

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Laser, ano - ne?

1. Pořídím ho hned jak to půjde, je to super doplněk
29
31%
2. Ještě jsem nad tím neuvažoval/a, možná časem
24
26%
3. Spíš ne, nevidím v tom praktický užitek
30
32%
4. Laser pořizovat nebudu, je to pitomost
11
12%
 
Celkem hlasů: 94
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Novela zákona o zbraních http://zbranekvalitne.cz/clanky/2016/07 ... srpna-2016 povoluje laserové zaměřovače na zbraně. Já si ho určitě pořídím. Mohli bychom udělat anketu, jak se k tomu staví ostatní.
1. Pořídím ho hned jak to půjde, je to super doplněk
2. Ještě jsem nad tím neuvažoval/a, možná časem
3. Spíš ne, nevidím v tom praktický užitek
4. Laser pořizovat nebudu, je to pitomost
Jenyk
Příspěvky: 45
Registrován: 04.01.2016 13:41

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Jenyk »

1-. Trochu o tom uvažuju.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

To je to tak nezajímavé téma, že na to nikdo nereaguje?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

k čemu laser? imho má smysl jen pro štítonoše v zásahovce, protože ten nemůže mířit normálně...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Butch »

Já si laserem zkoušel pomířit na IWA, na obranu proč ne? Otázka reálneho využití je složitá, protože s tím nikdo nemá zkušenosti. Jen ta cena :?
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od herman »

Větším problémem vidím, jak pistoli či revolver i s nasazeným a nastřeleným laserem narvat do pouzdra. Co mne osobně zajímá, je laser nasadit na dlouhou zbraň. Ale na pistoli? , to jsem byl stejně cvičen střílet reflexivně bez míření.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

dělají se pouzdra na pistoli se svítilnou/laserem
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

S pouzdrem problém nevidím, jsou i další možnosti. Kromě podvěsného třeba lasergrip, laser v hledí, nebo můj favorit (a zatraceně drahej) do vratný pružiny http://www.everydaynodaysoff.com/wp-con ... -glock.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Fabulous »

Laser je na některé druhy využití naprosto super. Zpřesní odhad při rychlopalbě a ten psychoefekt! Panečku, to je věc!

Jenže všechny použitelné (čti malé a kompaktní) lasery mají reálnou životnost baterie v řádu minut. Díky tlačítkovému zapínání také trpí samovybíjením, takže reálná užitečnost je velmi malá.

P.S. Pro šťouraly - laserové značkovače nevlastním. Pokud jsem nějaké ukazovátko kdysi měl, tak jsem ho již prodal. A to kvůli výše zmíněným problémům.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od JOBU »

Este zaujimava je streľba s ič laserom a nočným videním.Ale to je cenovo úplne niekde inde a nepríslušník zložiek sa pravdepodobne ani nedostane k takémuto vyskúšaniu.V civile nejak u laseru nevidím využitie.
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od morho »

1, na "domácí" zbraň (ale Fabulousův příspěvek o výdrži baterie ve mě začíná vyvolávat pochybnosti...)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Alstratt »

K pistoli mam Viridian green laser ale na obranu domu to moc vyuziti nema. Na nejake blbnuti na strelnici pripadne ukazat kdo kam miri to potom ok ale k taktickym postupum to opravdu moc vyuziti nema. Kdyz uz laser tak neberte cerveny ale zeleny pokud s tim chcete strilet za denniho svetla ale zere to vice energie nez cerveny. Cervene pokud si dobre pamatuji zerou mene energie ale zelene jsou vice videt proto taky asi i ta vetsi cena a tak je i reakcni doba rychlejsi se zelenym nez s cervenym ale rozdil je docela maly co se tyce te reakcni doby. Dalsi mala nevyhoda ze to zbytecne zvysuje vahu zbrane a vetsi udrzbu jako vymena baterie takze si to zvolte na co to prvni chcete a opravdu to moc dlouho nevydrzi svitit. Viridian ma dale i blikaci mod laseru takze by to melo vydrzet delsi dobu.

https://www.youtube.com/watch?v=FhHJ6H3kRyc
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od FMJ »

Závěr z osobní praktické zkušenosti: pro člověka, který je dlouhodobě zvyklý na klasická otevřená mířidla, je přechod na laserový zaměřovač (dále jen LZ) komplikace. Pokud uchopí zbraň navyklým způsobem a je-li záměrný bod LZ totožný s bodem zásahu, pak ve spolehlivém výhledu na bod LZ dost vadí vlastní tělo zbraně a neustálá navyklá tendence se dívat na cíl přes srovnaná mířidla. Nadrilované oči mají pořád tendenci srovnávat mušku a hledí, pak jakoby přecházejí na zpola viditelný červený bod, pak opět zpátky...... V psychologický efekt červené tečky LZ bych doufal maximálně u ostražitého a znalého útočníka, který nemá žíly napumpované adrenalinem, alkoholem či jinou dobrotou, ať již přírodní či syntetické povahy. Vzhledem k ceně LZ mi to nepřijde jako dobrý poměr mezi užitnou hodnotou a cenou. Jediné praktické použití je opravdu jen u "štítonoše", či střelby z velmi neobvyklých poloh, kdy není možné použít klasickou přímku oko-zaměřovací element-cíl, či jako pomůcku pro nácvik pohybu či postupu ve skupině, pro získání návyku "jak nemířit kolegovi přede mnou neúmyslně na záda, či jinou část těla"....
Jako nejlepší doplněk bych spíš viděl kvalitní podvěsnou svítilnu, která umožňuje současné osvícení cíle a střelbu jednoruč a při troše zkušeností díky nehomogennímu kuželu světla i jakéz-takéz pseudo-zaměřování. Když už někdo touží upgradovat zaměřovací potenciál zbraně, spíš bych to viděl na nějaký kvalitní minikolimátor.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

aha, mluvíš ve vlákně o laseru o kolimátoru. hmmm
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

reagoval jsem na FMJ: Když už někdo touží upgradovat zaměřovací potenciál zbraně, spíš bych to viděl na nějaký kvalitní minikolimátor.

necitoval jsem ho, protože jsem (evidentně špatně) předpokládal, že alespoň průměrně inteligentní běloch si dva po sobě jdoucí příspěvky dokáže dát dohromady...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

To si hodný, že sis přečetl pravidla. Vrátíme se k laserům průměrně inteligentní bělochu?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od viktor »

no je videt ze 35 % ucastniku ankety jsu zblbli akcnimi filmy... no vyvracet to nikomu nebudu, ale nez si tu vec koupite tak si vyzkousejte i nekde jinde nez treba v seru prachem promorene kryte strelnice. Treba za modelove situace utocnik venku v exterieru. Treba na ulici zcela normalni den, ani slunce ani moc zamraceno. a za utocnikem zed ale dal, treba 10m, atd.. aa velice rychle zjistis ze to drahe zavazi na zbrani je vhodne snad tak v 1 % realnych pripadu, jinak je uplne k nicemu a do toho 1 % patri napr policie pro zasahy v metru, pro zvysenni psychologickeho efektu..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 229
Registrován: 23.05.2012 8:31

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od gannicus »

Dokážu si představit laserový zaměřovač při tréningu obranné střelby - dalo by se pomocí tohoto naučit střílet od boku. To se trénuje přeci jen špatně, obzvláště třeba na avimu, kde mají vysoké stoly, že (některé prostřelené :D; u jednoho incidentu jsem byl, škoda mluvit nad těma kriplama).

Reálnou využitelnost si dokážu představit až technologie poněkud pokročí - až bude laser malý (=schovaný v běžném těle zbraně), baterie nebude omezovat a bude se sám zapínat třeba pomocí magnetu v pouzdru, pak bude fajn.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od viktor »

klidek, chvilku pockej a laseru budou plne bazary za par korun. Glock sveho casu delal laser do osy vratneho brka..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět