Laserové zaměřovače - novela zákona

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!

Laser, ano - ne?

1. Pořídím ho hned jak to půjde, je to super doplněk
29
31%
2. Ještě jsem nad tím neuvažoval/a, možná časem
24
26%
3. Spíš ne, nevidím v tom praktický užitek
30
32%
4. Laser pořizovat nebudu, je to pitomost
11
12%
 
Celkem hlasů: 94
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od prof. Orfanik »

ad Lombard - Není jednodušší nastřelit rovnou optiku a nechat ji stabilně na zbrani? Jsem stará konzerva,
optika jako trvalá, prakticky neodnímaná součást zbraně, více sedí mé krevní skupině.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od goral »

Osobne v laseru vidim malou vyhodu, ale snad jen kdyz je sprazeny se svetlem.
Pripadne mi, ze pri nocni tercove situace mi usnadnuje. Odpada ostreni miridel. I pres tritiovy miridla a slusny dril se zbrani, to proste v noci jen se svetlem je trosku pomalejsi.
Laser mi strelbu subjektivne zrychluje. Ale pravda je ze prvni ranu asi moc neurychli.
(jo a pro rejpaly a ruzny provokatery- mam legalni cestu jak tohle pouzivat.).

EDIT: A optika na kveru mi osobne prijde jako pitomost. Pro lovce asi dobry, ale tim konec,.
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 20
Registrován: 28.04.2013 20:45
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Georg »

Nevíte někdo kdy vstoupí/vstoupila ta novela v platnost?
KarelP
Příspěvky: 24
Registrován: 29.03.2014 9:21

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od KarelP »

1.7.2017.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od jameson363 »

Laser je dobrej leda pro Mil/LE pro pouziti v situaci, kdy clovek nemuze pouzit bezna miridla protoze ma plynovou masku nebo nocni videni, jinak je to podle me k nicemu a jsou to jen vyhozeny penize. Co jsem slysel od znamych z Mil/LE co to maji, tak to naopak zpomaluje strelbu, protoze tecka je na cili mnohem mensi objekt nez muska a srovnani na stred trva dele.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak zákon je již skoro měsíc v platnosti. Tak se přiznejte, kdo jste si červený (zelený) světýlko pořídil. Já jo, akorát ještě do toho nemám baterky. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

mám m6x - na EVO3 ideál...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Nicotinick »

Já ne, protože to je ve viditelném spektru pro civila celkem na ho..o. Na což přišlo i MV a proto je povolilo. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
koutlosh
Příspěvky: 149
Registrován: 21.10.2012 22:25
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od koutlosh »

Osobně zvažuju nějakou lowcost aliexpress variantu čistě proto, abych si ji zcela naopak našteloval podle obrazu mířidel, na hraní doma, abych měl možnost si sušit zamíření a měl představu kam to doopravdy ukazuje v daný okamžik, člověk si to pak trochu zažije... ale na to bych tu novelu zákona asi nepotřeboval. V USA docela frčí minimalistické lasery jako Crimson Trace v gripu nebo Guide Rod Laser ve vodící tyčce... vysloveně jako pomůcku pro sebeobranné situace na pár kroků, kdy na mířidla stejně nedojde...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak na blbnutí jsem koupil laser z ebay za dvě kila, ale ten do vodící tyčky by se mi hodně líbil. Kdyby stál tak půlku. Nebo třetinu. Nebo čtvrtinu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Serža »

koutlosh píše:Osobně zvažuju nějakou lowcost aliexpress variantu čistě proto, abych si ji zcela naopak našteloval podle obrazu mířidel, na hraní doma, abych měl možnost si sušit zamíření a měl představu kam to doopravdy ukazuje v daný okamžik, člověk si to pak trochu zažije... ale na to bych tu novelu zákona asi nepotřeboval. V USA docela frčí minimalistické lasery jako Crimson Trace v gripu nebo Guide Rod Laser ve vodící tyčce... vysloveně jako pomůcku pro sebeobranné situace na pár kroků, kdy na mířidla stejně nedojde...
musíš počítat s tím, že všechny tři věci ti budou sedět do jednoho bodu jen ve vzdálenosti, na jakou to našteluješ
při sušení to pochopitelně nepoznáš co se dirky týče, ale uvidíš, jak se ti tečka laseru při změně vzdálenosti rozchází s tečkou kolimátoru

takže to ber spíš jako orientační ukazovátko "někam na vitální zónu"
přesnej nástřel bych držel na kolimátoru/optice
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Chamberlaine
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2016 16:12
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Chamberlaine »

Osobně o pořízení uvažuju - beru to jako investici do své vlastní bezpečnosti. Nehodlám jít do přestřelky se zásahovkou, ale řekl bych že kombinace laser/světlo v railu (např. C5L) ve spolupráci s nočními miřidly značně zvyšuje šanci obránce v případě nenadálého setkání s běžnými záškodníky typu feťák, agresivní opilec nebo "mladíci". Sice nelezu kam nemám, ale tam kde bydlím není problém na tyhle týpky narazit celkem kdekoliv a ne vždy se dá zdrhnout ...
Setcanabis
Příspěvky: 1
Registrován: 12.11.2017 20:32

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Setcanabis »

Zdravím můžete mi někdo říct kde najdu ze jsou povolené laserové zaměřovače? Na MVČR žádná novela není a na střelnici mi dnes říkal správce ze jsou lasery zakázané. Díky
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od JOBU »

Čo nieje zakázané,je povolené,to platí všade.Správca strelnice nech doštuduje,alebo....
Chamberlaine
Příspěvky: 4
Registrován: 26.08.2016 16:12
Pohlaví: muž

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Chamberlaine »

Setcanabis píše:Zdravím můžete mi někdo říct kde najdu ze jsou povolené laserové zaměřovače? Na MVČR žádná novela není a na střelnici mi dnes říkal správce ze jsou lasery zakázané. Díky
http://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k- ... u-pdf.aspx
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem si projížděl Rejstřík rozhodnutí kategorizace a úplně dole jsou položky "Taktická svítilna komb. s laserovým zaměřovačem/STREAMLIGHT M6 TLI" a "Taktická svítilna komb. s laserovým zaměřovačem / STREAMLIGHT M6 (varianty: STREAMLIGHT M6X, STREAMLIGHT TLR-2)" stále zařazené jako kategorie A, s datem rozhodnutí 2006 a 2012.
V dnešní době jsou už lasery povolené, myslíte, že to tam je jen ze setrvačnosti, nebo to tak pořád platí?
Protože je tam taky střelivo Federal, které je A pro krátké zbraně, ale za tři roky už být nemusí. Znamená to jednou rozhodnuto, navždy rozhodnuto?
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od cipis »

A ty konkrétní produkty se ještě vůbec vyrábějí?
Jinak samozřejmě rozhodnutí zkušebny je nadřazené zákonu, resp. zákon říká, že zkušebna má poslední slovo. Takže čistě teoreticky, kdo by chtěl prodávat tyhle dva konkrétní modely, tak by je měl znovu poslat na zkušebnu, aby tu kategorii změnili.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak mě šlo spíš o ty Federaly a další uvedené JHP střelivo. Jestli tam zůstane trčet, i když to zákon povolí.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od PaF »

No, kategorizace se řídí platnou legislativou. Pokud to někdo podá k přezkumu, vztáhnou to k aktuálně platné verzi, jinak to ani nejde.
Jinak v Čekanicích se konají noční závody v LOS. Kombinace světlo s laserem nepochybně zlepšuje výsledky průměrného střelce. A navíc je mnohem menším problémem krytí. Doporučuju vyzkoušet. I na zítřek jsou ještě volná místa.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Laserové zaměřovače - novela zákona

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jak jsme na tom po dvou letech, pořídili jste si někdo laser na pistoli na nošení?
Odpovědět