AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od bivoj »

mukl píše: 17.04.2020 21:59 ...Je to nekonzistentní image tvé zbraně...
TWL... :shock: Já si zase naopak myslím, že zbraň a její doplňky má především perfektně fungovat a nějaká "image" zbraně je až na posledním místě. ..

Už jsem viděl spoustu hyper super staveb ověšený doplňkama jak vánoční stromeček (nejen AK, ale i kosy a především ARka) a co se týče designu, tak vypadaly opravdu dobře - hustě megacool. Ale když to člověk vzal do ruky, tak to prostě nebylo dobrý, nebylo to ergonomicky správně vyřešený a blbě se s tím "fungovalo".

Takže za mě - pokud to hrd vyhovuje a dobře mu to funguje, tak s tím nevidím nejmenší problém...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

Přesně tak, Image ani povrchovka nestřílí ;)
Za mě je puška naprosto v pořádku.

Dotaz k tomu Ultimaku: nestalo se ti, že se tochu vyboulil tam kde do toho mlátí píst cca 4-6 rail od komory ? moje AK má něco kolem 2500 ran a nedávno jsem si všimnul tohodle úkazu :D
20200405_100853.jpg
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Ne, nic takového tam nemám (a určitě jsem přes 2500 ran). Možná, že při tolerancích různých AK ti úplně nesedne?Někdo mi i teď nedávno říkal, že Ultimak nemohl vůbec použít, protože tam píst neprošel, ale osobně jsem toto nikdy neviděl, pokaždé to pasovalo OK (mě, kamarádům...).
Jaká to je zbraň? Na některé AK s tenčí hlavní by měla přijít ještě vložka - http://ultimak.com/SH1.htm .
Jinak by tě možná mohla zajímat nová montáž od MI - https://www.midwestindustriesinc.com/category-s/323.htm .
Umožňuje totiž pomocí 2 vrutů vzadu dole lehce vyladit, jak vysoko nad hlavní je. Oproti Ultimaku má nahoře méně příčných drážek. Výhoda je, že je užší, tak je menší riziko, že se o to člověk popálí (vlastní zkušenost). Asi i montáž/demontáž je jednodušší. Dost jsem se rozhodoval, kterou z těch 2 (Ultimak x MI) si nechat (nakonec vyhrál dojem robustnosti u Ultimaku).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Tak jsem kecal. Při podrobném zkoumání tam to vyboulení mám také. Sice asi méně (a vystříleno s Ultimakem mám cca 5-10000), ale znatelně na 5., resp. trochu i na 4., příčce. Kdybych nevědel, co hledám, tak si toho nevšimnu, ale je to tam.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

Ok, Díky.
Asi to bude holt konstrukcí Ultimaku a tolerancema AKM, tj. nebudu to řešit :D
O té trubce od Midwest vim a koukal jsem na ní, ale preferuji ten ultimak právě proto že má rail po celé délce a je chycený na 4 šrouby což ve mě vzbuzuje větší důvěru co se týče udržení nástřelu kolimátoru.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od pepa_z_brna »

Třeba tohle je i nesmysl tunit....něčím moderním.
91921522_2934497516663018_2713619440657760256_o.jpg
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

No, přesně takhle vypadalo moje AKM, když jsem ho koupil. Určitě chápu a nijak nezatracuji sběratelství, klidně bych třeba měl jedno takové AKM a šetřil ho, občas dal pár ran ze stolu, pak půl dne čistil a zase s ním zpět do trezoru.
Ale mám zbraně k používání a příslušenství jako baterka, optika, laser apod. zvyšují užitnou hodnotu na úroveň 21. století. Měl jsem i mraky jiných tuningových dílů, ale nakonec jsem se vrátil zpět k orgininálu s výjimkou railů a tlumiče plamene.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

pepa_z_brna píše: 18.04.2020 16:44 Třeba tohle je i nesmysl tunit....něčím moderním.
Proč je to nesmysl? :) Ruku na srdce, kalachů jsou všude hromady, ruských čínských, polských atd... prostě to nebude niky sběratelský artikl v pravém slova smyslu. Jejich dostupnost pro civily je zase věc druhá, ale asi by mi nedělalo problém si takové AKM jaké je na fotce předělat podle toho jak bych chtěl.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

mám totál prasácký AKSU = pažbení FAB, NAVAŘENÁ boční lišta....je mi to fuk...zbraň je malá, kompaktní, spolehlivá, lítá to kam chci = co by asi tak víc měla dělat?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

"......povrchovku neřeším" "....vzhled nestřílí" ...co jiného tak od zbraně chtít" :roll:

Třeba vám taky stačí, že auto má čtyři kola a jede spolehlivě z bodu A do bodu B.

Že má žena dvě ruce a dvě nohy a porodila vám dítě.....

To taky stačí ne? :hi


...krasavice na foto od "Pepy z Brna" :F :yes
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od uid0 »

Tady se prostě střetávají dva různé přístupy, pravdu mají svým způsobem zastánci obou z nich. Osobně naprosto chápu oba.

Na jednu stranu je pro mě daleko přitažlivější zbraň v původním stavu s původní povrchovkou, dřevěným pažbením. Dýchá z ní historie, vzbuzuje obdiv k umu konstruktérů, práci dělníků, kteří ji kdysi vyrobili a v případě zbraně použité i vypráví příběhy, podněcuje představy, co má asi za sebou, kdo s ní sloužil, co s ní po jejím boku prožil..
Pak lze samozřejmě každý zásah do tohoto původního stavu vnímat jako svatokrádež, která její hodnotu snižuje. Jako kdyby na krásného udržovaného veterána po dědečkovi někdo navěsil nový plastový spoiler, LED světla pro denní svícení a do palubní desky zabudoval 10" tablet s navigací.

Na druhou stranu ale zbraně mají trochu jiný životní cyklus než automobiloví veteráni a obyčejné AKčko není žádná sběratelská rarita. Pokud ho má člověk na střílení a chce dosahovat co nejlepších výsledků, je regulerní cíl a legitimní snaha snažit se v tomto směru dosáhnout co nejvyšší efektivity. A chtít nahradit pažbu nevyhovující délky, použít ergonomičtější ovládací prvky, mít možnost osadit kolimátor nebo laser, to přece zvyšuje užitnou hodnotu a efektivitu zbraně v rukou uživatele a vede k přesnější/efektivnější/lepší střelbě, což je jejím účelem.

Takže já osobně si rád přečtu jak užitečné rady ohledně zvýšení užitné hodnoty a smysluplného tuningu, tak se rád na chvíli zasním nad afgánskými bakelitovými zátišími od mukla nebo AKM od pepy_z_brna :)

Mimochodem, řekl bych, že celkem dost lidí kupuje auta, co je pouze spolehlivě odvezou z bodu A do bodu B s co nejnižší spotřebou za co nejnižších pořizovacích a servisních nákladů.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

No když jsem prvně koupil AKáčko tak jsem se mu doma dva dny tlemil a myslel si něco o pracovkách ze základky. Potom sem pilníkem vzal aspoň ty groty. Klikovka od CZ vedle toho vypadala jak věc z vesmíru. Po první střelbě na 150m jsem to chtěl hodit ze svahu. Kdybych nezačal cvičit akáčkovou systému a samopalnictví podle Suareze tak mi AK nesmí do domu. Prostě spíš kulturní šok než obdiv. První co letělo byla pažba - originál přetrpim jenom u AKSU. Pažbu na M21 trpim jen ze školních důvodu protože to pravděpodobně bude nejrozšířenější zbraň v Evropě při SHTF a nebude co na výběr (vymazlený kvéry budou mít v lepším případě už dávno ohlý hlavně nebo zničenej závěr ještě před zabavením) .
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Já se na to dívám takto.......pěknou "nenapadenou" zachovalou Octávku v čr taky ocení kdekdo,dejžto octávku s přidrátovaným nárazníkem z mercedesa , maskou z žigula a samořezkama přivrutěnou vysílačkou z kamionu na palubovce po praseti s akuvrtačkou v jedné a dlátem v druhé ruce asi nikdo soudný chtít nebude......tuning ano,ale ať to má design,hlavu a patu a účel
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Je to tuctový kvér, který se stále vyrábí (identifikuju v tom Norinco?), tedy nic sběratelsky zajímavého. Platí tedy, že účel světí prostředky. Když konfigurace vyhovuje majiteli, tak zbraň účel splnila. Povrchovka nestřílí (mimochodem, mě se zase subjektivně nelíbí móda poslední doby na vše patlat teracote, mnohdy pak zbraň vypadá jako z cirkusu a na některých to je jako pěst na oko, ale taky to neventiluju ven, hlavně, když je majitel spokojený).

Když se samonabíjecí 58 prodávaly za 3 tisíce a náboje za cenu malorážkových, tak si to taky kupoval skoro každý, kdo měl ZP a proběhl boom různých, mnohdy neumělých tunningů a řešil to někdo? :)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Pokud se tedy bavíme o zbrani od "hrd-a", tak já v tom identifikuji AKM z Fabryki Broni "Lucznik" v Radomi.
Čili něco takového jako na obrázku níže. "Pepa z Brna" tam dal na fotky té "sovětské nádhery" a ty se opravdu netuní :shake . To že jsou jich na světě a v postsovětských skladech obzvlášť, miliony ....nám tady nepomůže. Dostupnost těchto zbraní pro náš civilní trh byla a je dost omezená. Originální ruskou skladovku AKM nebo AK74 zas tak moc lidí u nás mít nebude.Tuněním Norinca, nebo nějaké "skládačky" ze Zeleného Sportu se jistě člověk zas takového "zločinu" asi nedopustí. To je pravda 8-) .
Radom.jpg
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Je to Polák r.v. 2009. U zbraní zvažuji účel, proč si je pořizuji. Napadá mě:
a) sběratelství
b) sport
c) PA, obrana
Pokud to je a), na vzhledu a povrchovce mi záleží. Nebudu dělat žádný tuning. Nebudu přidělávat lištu ze Saigy na Polské AKM nebo dávat jiný kompenzátor. Chci to mít přesně jako originál.
Pokud to je b), budu tunit určitým směrem. To bych si ale nepořídil AK (proč měnit kompenzátor, zkracovat píst atd., když výsledek bude slabší než sportovní AR).
Pokud to je c), vzhled, image a jestli to je cool, mě nezajímá. Tuním jiným směrem než u sportovní zbraně (tlumič plamene, rail i vpředu apod.). Vyzkoušel jsem hodně doplňků, třeba jen pažby FAB Galil, IMI M4, Vltor, Zhukov, CNC Warrior, ... Jsem konzervativní, pokud mi nepřijde přínos zásadní, raději nechám vojenský originál, mám pak lepší pocit, že to neupadne nebo nepraskne, když nebudu střílet jen z boxu na střenici za pěkného počasí. Na 2. stranu nesdílím názor, že puška je nejlepší holá tak, jak ji někdo navrhnul a vyrobil před 60-ti lety.
Všechny varianty a) b) c) jsou za mě naprosto OK. Jen pokusy mit něco ve více kategoriích většinou nefungují.
To samozřejmě nevylučuje možnost použít třeba a) na závodech nebo b) pro obranu atp.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od GOD »

k pôvodnej originalnej verzii sa prikláňam najmä z dôvodu, že jej predloha bola overena vojskovymi skúškami a bola nejak oddôvodnená. Kopa veci ma ani nenapadla a až uživanim som zistil, že origo pôvodná "zaostala" verzia je lepšia ako moderne hi-tec doplnky.
vojenska zbraň = nástroj
športová zbraň = na také to nedelné strielanie.

je rozdiel vysmažiť palebný priemer dávkou, daľej zo zbraňou manipulovať a dať si mierenku 20ran za 5min a ísť domov. Tie nároky sú úplne iné.
Informácia je v časopriestore.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

God, ad sport , najdi si treba na netu IPSC.. to neni 20 ran za pet minut a jit domu...
Ano ty naroky jsou uplne jine, na sport casto vetsi nez na vojenskej kver..
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od pepa_z_brna »

Na foto jsou ruské uloženky AKM. Jinak půjdu cestou kompromisu a jedno AKM dostane taky tuning :roll: ....to ze kterého budu jako jediného střílet a kde to už není uloženka a je i jiný zdroj. A tyhle z obrázku (resp. ze stejné várky) zůstanou v původním stavu.
Zbraní je víc než stačím střílet, takže i tohle je taková moje investice, protože na jiné drahé kovy nejsem ;)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

GOD píše: 20.04.2020 22:35 k pôvodnej originalnej verzii sa prikláňam najmä z dôvodu, že jej predloha bola overena vojskovymi skúškami a bola nejak oddôvodnená. Kopa veci ma ani nenapadla a až uživanim som zistil, že origo pôvodná "zaostala" verzia je lepšia ako moderne hi-tec doplnky.
Požadavky armád pred 70 lety byly jinde než dnes. Tehdy se chodilo v kopřiváku a věci se převážely v dřevěném kufru. Proč se u toho nezůstalo, když to tehdy vyhovovalo a oboje prošlo vojskovými zkouškami (i když asi někdy za Rakouska)? Protože pokrok. Taky už nejezdíme parními vlaky a na povozech.
Odpovědět