AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tak záleží na vkusu, já bych zase po všech čertech nechtěl tahat na sebeobranu kvér kterej konstruoval leteckej inženýr.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

S troškou štěstí se dá koupit i hlaveň se stoupáním 1:9, je to značeno na hlavni. Pak je to fajn puška, ale jak zmíněno, těžká, plus možnost montáže kolimátoru značně omezená.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

No ale těch 1:9 není předmětem nynější nabídky ZS,ne? Nebo je to tak,že v té hromadě židokalachů se obvykle vyskytují i nějaké s 1:9, jen se člověk nesmí nechat odbýt a pečlivě se přebírat/vybírat?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Neinzerovali to ani v první várce a já si tam jeden tehdy našel a to jsem si vybíral jen z cca 10 ks, co měl na krámě obchodník. Takže, možná nějaká šance najít bude.
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od M M »

Co takto napisat do ZS? Su celkom kooperativni. Mna skor zaujima ci budu mat sprzneny uchyt na bodak, alebo nie, predosle ARka (ma kamarat) boli sice pekne ale mali to zbrusene, moja SAR spred 4 rokov to mala v poriadku.
uid0
Příspěvky: 36
Registrován: 25.03.2020 22:30
Bydliště: /root

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od uid0 »

Jako, tohle je lákavé, Galil je parádní kus železa, kvalitně vyrobený, přesný, cena velmi přívětivá.. ale že akceptuje jen malou část prodávaného střeliva v ráži, na kterou je komorován, to je podle mě u rozpadlické pušky docela vážná vada.
Máte vyzkoušeno, jakým dostupným a levným střelivem toho Galila s hlavní 1:12 krmit? Normální S&B .223 mu prý moc nechutná, i když je to 55gr.

Navíc si vzpomínám, že před časem byl docela velký problém s dostupností zásobníků, teď jsem se díval a koupit se dají, ale běžně za 1200 Kč/kus. Málokdo se asi spokojí s jedním zásobníkem co k tomu dostane, takže se to pak člověku ve finále docela prodraží. O ceně střeliva .223 oproti 5,45x39 nebo 7,62x39 nemluvě.

Další věc je, v jakém stavu budou tyhle pušky, co teď ZS doveze. Z toho, co jsem tak viděl, zbraně vyřazené z IDF a dovezené do ČR vypadaly, že nějakou tu ofenzivu prodělaly a rozhodně jen nechytaly ve skladu prach. Co mám od nich UZI, tak je dost omlácené, hlaveň odstřílená a všude se z toho sype jemný pouštní písek ;)
poloventilator
Příspěvky: 143
Registrován: 01.05.2020 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od poloventilator »

Do ZS je treba jit osobne a vybrat z vice kusu. A rozpadlicke koncepci ty Galil neodpovidaji. Do nasich podminek mirne vylepsena kosa, max. AK, jinak nic.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

chci poprosti znalce iževský produkce, pořídil sem do zbírky saigu 24 (tu pindostánskou verzi) a v pažbě odhalil zajímavou věc: na botce je kruhová záklopka cca 2cm v průměru, držená pružinkou a dá se vyklopit směrem do pažby. Pod ní je v pažbě trubkovitej prostor s podavací pružinou, cca 10cm dlouhou. Zajímá mě, na co ten prostor je určenej. Tvar i dýlka by odpovídala nějakýmu pouzdru na habano :mrgreen:
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zapadlo »

Chorche - prostor pro uložení čištění
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no, to mě sice napadlo, ale jakej model čištění? Vytěrák to pod hlavní nemá. A hada bych tam spíš nacpal bez toho podavače.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Mas predpokladam skladacku tahle pazba tam puvodne nebyla

Jinak dutinu na cisteni ma aj treba sks45
Byva tam plechove pouzdro v nem kartac koudelnik trn nebo sroubovak klic na musku, vicko muze byt chranic usti, telo jako rukojet vyteraku co je pod hlavni
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Václaf »

No on právě psal,že vytěrák pod hlavní nemá,ale pokud tam někdy byl,tak asi nebude problém sehnat i ten. Jinak už Ti tu někdo odpovídal,že čištění a v ZS ho i mají,ale nespíš i u Tebe v capital city :hand
Čechy čechům !!!!!
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Vyterak tam predpokladam stejne puvodne nebyl a neni tam pro nej uchyceni
Pokud si chorche koupil sajgu od zs co ma pistolovou rukojet a pazbu zvlast tak to je zeskladane a predelane dodatecne a,nikoli u tu. vyrobce (a v te pazbe je dutina na cisteni (jestli ma dutinu i "lovecka pazba" si nevzpomenu)

Ale zejmena u 5,45 bych se originalnim cistenim nezabyval , cpat tam zepredu ocelovej prut je o usti a tim o presnost ... (tzn nevyhazovat za to prachy ....)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

uid0 píše: 08.05.2020 21:22 Další věc je, v jakém stavu budou tyhle pušky, co teď ZS doveze. Z toho, co jsem tak viděl, zbraně vyřazené z IDF a dovezené do ČR vypadaly, že nějakou tu ofenzivu prodělaly a rozhodně jen nechytaly ve skladu prach. Co mám od nich UZI, tak je dost omlácené, hlaveň odstřílená a všude se z toho sype jemný pouštní písek ;)
Jediný, kdo kompetentně může odpovědět, v jakém stavu budou pušky je Rudolf... Ale nějaké zbraně od ZS mi rukama prošly a pokud byly použité, tak se dal najít i pěkný stav. Třeb Galil, co jsem měl, měl odřenou pažbu, ale vnitřek vypadal jako nový. Puška je to fajn, největší mínus, jak jsem už psal, velmi omezená možnost tunningu, to už je na tom líp to běžné AK.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

ta saiga má pistolovku, plastový pádlo a plastový podpažbí z tý lovecký verze. Je to nějaká exportní verze do pindostánu, má i pindoský značení. Vytěrák to nikdy nemělo, nemá ho to kam strčit a protože to nemá ani závit na ústí, musel by se při čištění vodit rovnou hlavní coš je nesmysl... Nicméně je mi záhadou proč ten prostor na čištění tim pádem (jestli je to opravdu na čištění a ne na habano :) ), mohli tam dát jen botku bez dvířek. Proč tam cpali dvířka a ještě ten podavač k tomu?
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od M M »

Tak info zo ZS - Galily maju byt niekedy v lete, standardne stupanie 1:11 (niekto uvadza 1:12) cize starsi model. Drziak bodaku ma byt nekastrovany (zrejme to vezie priamo a nie je to nejaka prevzata zrusena zakazka pre zapadnu Europu :D).

K stavu - bude treba fakt vidiet co to bude, co sa tyka starsich varok, vsetky kusy v mojom okoli boli sice otlcene ale strielane vyzerali byt malo. To SAR co som mal ja dtto, kryt zaveru aj sklopna pazba boli uplne bez voli. Neskor dovezene ARka (s tym frezovanym drziakom bodaku) mali co si pamatam robeny repas - obnovovany povrch. Toz ak budu, asi si v lete spravim vylet, nech si vyberiem na mieste :).

Inak pre mna je standardne AK bohuzial s original mieridlami no-go, uz proste s mojimi ocami dobre nezaostrim. Diopter je na toto o dost lepsi.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Chorche, sak ti to pisu to je pazba co tam narval zjevne zeleny sport, a dali tam co meli.l(tj akckova pazba,buchvi z cehopuvodne ) ta pazba tam neni puvodni z Ruska...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no možný to je že to tam dal Rudolf, ale spíš bych to šacoval na ten pindostán.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

No at uz to tam dal kdokoliv, tak predpokladam ze zahada tajemnych dvirek je plne objasnena....

(Co jsem mel v ruce,tak pistolovka byla stejna a stejne kluzka jak na jednom bsr... ne jak na jine sajze nebo sov ak...)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

no já mam ještě origo tulskýho kraťase a byť tam je pažbička bakelitová (na sajze je to plast), pocitově v ruce je to stejný. Ale dobrá tedy, smířim se s tou teorií o čištění, byť to nedává smysl. Prostě sem si řikal, že je to třeba na nějakou jinou vychytávku.
Odpovědět