AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Treba ti tam dali jinou pazbicku, co ja vim
(Ale pro poradek -to ze to je predelavka z kveru, kt.mel "loveckou "pazbu je doufam jasne ..)
Co ti na teorii o cisteni nedava smysl moc nechapu...
(opravdu takhle to ma spoustu kveru )
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

vim, že to je z loveckýho kvéru, to je jasný ;-)
Smysl toho čištění mi to nedává z důvodu co sem psal - flinta postrádá místo na vytěrák (i vytěrák tim pádem) a tak standartní čištění neni jak použít. Proto bych čekal, že ivan zazátkuje pažbu nějakou jednoduchou botkou a nebude se tam dělat s dviřkama a podavačem (pružinou). Moje otázka byla proto o tom, jestli to neni třeba na něco jinýho (nějakou tacticool vychytávku :) ) co neznám.
Jinak další zajímavost týdle flinty je v záchytu závěru. Sice neni "poháněnej" zásobníkem (tj. závěr nezůstane po poslední ráně vzadu), ale lze ho zmáčknutím záchytu zachytit v zadní poloze. To sem taky ještě u jinýho kalachu neviděl. Jako další pozitivum beru spoušťák, proti kraťasu je to paráda.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Chorche píše: 09.05.2020 13:47 no možný to je že to tam dal Rudolf, ale spíš bych to šacoval na ten pindostán.
To šacuješ správně,ta saiga není žádná skládačka v ZS,takto to bylo vyrobené v Ižmaši a je to právě pro ty pindostány,jako třeba jůesej apod.
Pokud tam máš ty černé plasty,tak to jsou normální plasty používané na AK řady 100,74M atd. ne všechny černé plastové pažby byly sklopné.
Upravený pro pondostány je právě ten předek-absence závitu,záchytů,držáků a to pseudo plast. předpažbí,pokud se ti to nelíbí,jde to určitě zkulturnit ;)

K tomu prdelnímu čípku co patří do pažby bych snad jen dodal,že je rozdílné čištění pro mikroráže a 762,tak jak budeš shánět,sežeń si to správné.......ale asi bych se na to vykašlal,protože tam stejně nemáš výtěrák se kterým ta čištění právěže počítají a i ten je rozdílný pro mikroráže...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Ano, nejde o upravu, ale sériovou výrobu.
Na jutubu je i dost videi s temito verzemi Sajg
Myslim, ze je to snad verze pro Kalifornii
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Zarozak, jakoze v izhmasi udelali kver s "loveckou" pazbou, a pak ho sami predelali na,kver s normalni pazbou, (a navic pouzili jiny plast nez na normalni akckove pazby) ? .... tak urcite..., sry ale je to predelavka-skladacka.....
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

Zarozak píše: 10.05.2020 7:29 právě pro ty pindostány,jako třeba jůesej apod.
pindostán=jůesej viz. https://en.wiktionary.org/wiki/%D0%9F%D ... 0%B0%D0%BD ale dík za potvrzení, že je to složený komplet ivanem pro pindosy. Byl to muj názor od začátku co sem tu flintu viděl. V našich končinách to možná bude jednou raritka.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Tak urcite...
Proc by to ivan napred vyrobil s loveckou a pak predelal....


Takove "sberatelske raryty" se tu skladaly v dobe kdy byly 223 s "loveckou" pazbou za cca 6tis ...

No asi uz radsi resit funkcni stranku veci...
Byls s tim uz strilet? Rozptyl? Spolehlivost ? (Nebo jeste nebyla moznost ?
Vtipny je to "civilni" , (pindostansky chcete li) hledi..
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

ivan to moch nasekat ve dvou verzích, ta pažba a ručka sou podle dalších info co mi přišly do sz opravdu origo saiga.
Případně to moch Arsenal (nebo někdo jinej) v pindostánu překopat z dodanejch origo dílů, to je další možnost.
Střílet sem nebyl, nemam techničák zatim. Přihlašoval sem to po mailu...
Jinak flinta je podle mě pěkně zpracovaná, to předpažbí mě vůbec nesere (snad jen na to že trupka neni překrytá a tak by to mohlo trochu pálit do ruky :-D ), spouť se mi moc líbí.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Tak jo hadka o pazbe uz asi nema cenu, treba to pazbeni a spoustak predelal Ivan, (ostatne jmeno Ivan se vyskytuje vsude mozne :twisted: ) co ti kdo poslal do sz nevim, treba nekdo od zdroje a td...

Predpazbi se drzi dobre, nevim proc nektere lidi na netu tak odpuzuje...
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Z meho manualu....
Přílohy
IMG_20200510_111328.jpg
IMG_20200510_111320.jpg
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Od vyrobce
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

.
Přílohy
IMG_20200510_111254.jpg
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Pokud to povazujeme za smeroplatne, povsimnete si napr. Otvoru v pouzdre zaveru
... (a furt nechapu proc by to rus vyrobil jednim zpusobem a pak predelal ...

Pomineme li razi, tak te konfiguraci delka hlavne, pazbeni , neodpovida zadna (ale to imho nic neznamena )
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Manuál je z roku 2005, od té doby mohli vyrobyt další verze.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

hlaveň byla o chlup delší než u rumuna, porovnával sem je vedle sebě v krámě. Myšleno čistě hlaveň, ne s kompíkem.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Ty vole, co se to s tebou stalo "Chorche" :?: Koupíš si takovou "příšeru" :sad ...a ještě se nesmyslně ptáš na takovou banální věc, jako je místo na čištění v pažbě ??? Bacha lidi! Myslím, že to tady nepíše "Chorche", ale nějaký policejní provokatér přímo z "Pindostánu" :tmi . Už je s náma "ámen".... :x
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

:mrgreen: víš co, se mnou se děje furt něco, je ráno Svaroga...
Nicméně, já si nemyslim, že je to příšera, mě se ta flinta celkem líbí. Respektive, začla se mi definitivně líbit dyš sem jí vzal do rukou a mrknul do ní. Vedle ležel na stole rumun a do něj sem nakonec ani nekoukal :) To že to má v rámu vo dirku navíc mě je šumák. To že to nemá závit mě chvíli rmoutilo, ale paxem si řek, že to aspoň nebude dělat směrem ke mě takovej rámus... A jak sem psal, moc se mi líbí u toho spoušť. Musim se ještě podívat, jestli tam neni nějaký tapco když je to z toho pindostánu. A ohledně toho místa v pažbě sem tu vysvětloval svuj dotaz, respektive pohnutky k němu jasně :) (absence vytěráku). Prostě čekal sem, že mi třeba někdo vyzradí že tajemná skrýš je ampuli s prudkým jedem nebo na chemický světlo nebo na anální kolík pro genderově liberálního pindose...
Prostě sem nečekal, že se ivan bude instalovat s dvířkama a podavačem kvůli čištění, který na tu flintu nejde použít.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Chorche »

Chorche píše: 10.05.2020 22:39 :mrgreen: víš co, se mnou se děje furt něco, je ráno Svaroga...
Nicméně, já si nemyslim, že je to příšera, mě se ta flinta celkem líbí. Respektive, začla se mi definitivně líbit dyš sem jí vzal do rukou a mrknul do ní. Vedle ležel na stole rumun a do něj sem nakonec ani nekoukal :) To že to má v rámu vo dirku navíc mě je šumák. To že to nemá závit mě chvíli rmoutilo, ale paxem si řek, že to aspoň nebude dělat směrem ke mě takovej rámus... A jak sem psal, moc se mi líbí u toho spoušť. Musim se ještě podívat, jestli tam neni nějaký tapco když je to z toho pindostánu. A ohledně toho místa v pažbě sem tu vysvětloval svuj dotaz, respektive pohnutky k němu jasně :) (absence vytěráku). Prostě čekal sem, že mi třeba někdo vyzradí že tajemná skrýš je na ampuli s prudkým jedem nebo na chemický světlo nebo na anální kolík pro genderově liberálního pindose...
Prostě sem nečekal, že se ivan bude instalovat s dvířkama a podavačem kvůli čištění, který na tu flintu nejde použít.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

skagerak: Pokud jsem to správně pochopil,tak Chorche má verzi IŽ 24M,což je toto:
https://www.zbrane-kspol.cz/puska-samon ... 4-m-saiga/

Tam není žádná předělávka z lovecké na klasiku,kdo by se s tím taky sral,když je u té lovecké verze bez pistolové rukojeti úplně jiné tělo a spousta věcí je jinak.

Tady je normál standart saiga tělo,čili AK 74 bez čepu autospouště a prdelí pro pevnou AK nesklopnou pažbu něco ve smyslu třeba BSR 74,jediný rozdíl je v tom civil předpažbí,délce laufu a nosičem mouchy postrádajícím závit pro pindostán a ohoblovanými úchyty na bajonet/granátomet,výtěrák.

Ivan prostě z nepochopitelných důvodů dělá stále mnogo variant,většinou se všude objevují ty nechtěné,místo aby sekal pouze tu jednu jedinou,chtěnou a všemi milovanou a to saigu MKK 102 8-)
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Zarozak píše: 10.05.2020 22:52 skagerak: Pokud jsem to správně pochopil,tak Chorche má verzi IŽ 24M,což je toto:
https://www.zbrane-kspol.cz/puska-samon ... 4-m-saiga/
Chápu to stejně, pokud to chápeme špatně, nechť prosím chorche opraví ...

A ač jsem už o té pažbě nechtěl diskutovat tak to opět poruším, ale musím s tebou silně nesouhlasit.

podívej se na fotku co je v tom odkazu co jsi sem dal, a řekni mi, jestli víš, co jsou ty dvě dírky na rámu cca nad pistolovou rukojetí ? Já asi vím.... (nápověda, podívej na ty scany manuálu co jsou výše )
puska-samonabijeci-iz24-m-saiga.jpg.big.jpg
prostě je to předělávka z lovecké pažby ...
Zarozak píše: 10.05.2020 22:52 kdo by se s tím taky sral,když je u té lovecké verze bez pistolové rukojeti úplně jiné tělo a spousta věcí je jinak.
Třeba ten kdo koupil sajgy s "loveckou pažbou" a rád by je prodal, a správně pochopil, že většina lidí chce "normální AK" tak je upraví trochu přihodí na cenu a je to ..Jinak jsou otvory na těle, lučík a spoušťák, ale předělatelné to zjevně je ...
pokud se chorche podívá dovnitř té svojí, tak uvidí nejspíš ( částečně zakrytý pažbou) otvor po původní vzadu umístěné spoušti, a třeba i zbytky pilin (ale to snad ne)...

Tedy abych to uzavřel JE to podle zatím všech mne dostupných informací předělávka, ze saigy s "loveckou" pažbou co ale nevím, je: kdo to předělal, a odkud je ta pažba. Můj typ bez záruky je ZS a bulharsko, ale to už je k diskuzi, má li to cenu ....

To je ta když člověk prostě musí mít pravdu a poslední slovo k tomu.... pak v půl druhé v noci píše na forum ...
Odpovědět