AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Trochu me zmatlo, ze pises m70/m21..(sam nevim zda jsou plne zamenitelne,... zrovna koukam na m70plech m70 obrabene m76, a m77 (m21tu mementalne nemame)
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

IMG_20200611_151839.jpg
Co jsem nameril namatkove suplerou (rozmery tela, tak to celkem odpovida u vsech ccca
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Sklon a tvar
IMG_20200611_155520.jpg
Jugoslavsky tyden v lidlu
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

20200611_175534.jpg
Mno, tak jestli jsem tam nacpal 30 5.56x45, tak to asi bude do jine zbrane ...
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Toran@ga »

Matěj píše: 11.06.2020 14:15 No na co, přece aby nepřítel věděl, jak na tom je. :D
Až budeš Gunfajtit s dlouhou tak, že nepřítel bude mít vzdálenost a čas si prohlížet stav tvýho magu, tak se rychle setkáš se svými předky...

Edit: libí se mi mít např. před změnou pozice letmým pohledem okamžitou zpětnou vazbu kolik jich tam ještě mám. To samý když cvak a nic...
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Gunfajtit , zajimave slovo ale na zarozakuv triggerguard nevim zda to ma...

Obecne u nekterych pruhlednych zasobniku se resil material a zivotnost, nechci rozhodne generalizovat, ale nekde pry pruhledne varianty byly z tohoto pohledu nic moc ....
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vratnikp »

já je koupil ze zvědavosti, projdece tvrdil, že jsou na 5.45. 5.56 se tam fakt blbě nabíjelo, ale tu zkoušku jsem dělal jen na začátku. Tak mi tak napadá otázka, co to vlastně máme za zásobníky? Tu pověst o průhledném plastu, že prý rychle degraduje a křehne jsem chtěl ověřit. po cca 4 letech stále OK.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

No tak zpátky na stromy, do plumu na 74 jsem s přehledem nacpal 5,56x45, stejně do toho hnědého bulharského ...
Takže je to tak, jak jsem psal před tím, že z tohoto pohledu není moc velký rozdíl.
By mě teda zajímalo, co jsou ty moje průhledné zač. Asi to opravdu bude na 5,56, protože jsem někde teď četl, že se to dá použít i na 5,45, když se ten zásobník trochu upraví (jiný sklon podavače?), ale už nevím co to kde bylo.
Jedno je jisté, ty 5,45 v tom průhledném zásobníku jsou nahoře tak nízko, že je občas závěr nezachytí nebo zachytí, ale jen napůl. Rezerva pro zvednutí podavače tam je, resp. nějaká vložka na něj.

Co se týče plastů jako takových, tak praskaly ty průhledné bulharské, ty neprůhledné jsou ok. Ono totiž v těch průhledných není ta plechová výztuha, jako ve všech ostatních, zejména plum tam toho železa má zalité dost.
U EVA praskají vývodky, protože prvních x generací tam má ostrý roh místo rádiusu, navíc oni ten plast neumí udělat. Osobně mi žádný ještě nepraskl, ale někde už pozoruji nějaký začátek snahy o prasklinku, takže budu muset vzít pilník a vypilovat tam ty rádiusy.
Obecně si nemyslím, že bude problém s tělem jako takovým, u těch průhledných, oni to umí udělat i na airsoftové zásobníky a ty dostávají záhul. Jediné slabé místo vidím u těch vývodek, ty samozřejmě u AS takový tlak nedrží ... Ideální by byla kombinace vršek se zalitou vložkou a spodek průhledný.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Kdysi zs prodaval zasobniky pro 223 saigy z hnedo cervenwho bakelitu predelane z puvodnich 5,45..nekomu fungovali nekomu ne. Dodelali rampu , dalsi veci a mmj na podavaci byl spise v zadni casti plech ktery kopiroval tvar podavace a zvedal zadek naboju nebo tak ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Toran@ga píše: 11.06.2020 19:44
Matěj píše: 11.06.2020 14:15 No na co, přece aby nepřítel věděl, jak na tom je. :D
Až budeš Gunfajtit s dlouhou tak, že nepřítel bude mít vzdálenost a čas si prohlížet stav tvýho magu, tak se rychle setkáš se svými předky...

Edit: libí se mi mít např. před změnou pozice letmým pohledem okamžitou zpětnou vazbu kolik jich tam ještě mám. To samý když cvak a nic...
Nesmíš "gunfajtit" do prázdna, pak se máš situaci "cvak a nic" šanci vyvarova a ... psal jsem to v nadsázce, viz smajlík. ;)
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

cipis píše: 11.06.2020 17:56 20200611_175534.jpg
Mno, tak jestli jsem tam nacpal 30 5.56x45, tak to asi bude do jine zbrane ...
Narvat jde do čehokoliv ledasco,ale mrkni na ty horní náboje,toto by závorník rozhodně nenabral,kdybys to uklepal tak,že možná ano,tak po pár podání by to bylo to samé.

Polské Beryl zásobníky mají oproti AK 74 jinou-víc narovnanou geometrii,jsou odlišné u vývodek,jdou na první pohled snadno odlišit a hlavně naprosto všechny Berylácké magazíny ve všech provedeních jsou vždy označeny 5,56x45

Ten bílý polský křaplavý plast je nahovno,časem to začne vlivem maziv apod. dost praskat a pokud je to u vývodek "vyplechované" tak to ty plechy ještě docela podrží,pokud ne,časem se to rozletí. Dost bytelné jsou z těch poláků černé a ty nazelenalé taky nejsou špatné

Poláci dělali v těchto barvách magazíny jak pro 762,tak pro svoje 545 tantaly,tak i beryly-ty byly ale už vystužené právě těmi plechy
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Jenže ty popisuješ přesně to, co se mi děje s 5,45x39 ...
Tak do čeho je to potom teda ten zásobník? .223 AK nemám, ve třech BSR74 to dělalo přesně to, co popisuješ.
Mám 4 ks a dělají to všechny stejně, že by někdo sehnal hned 4 vadné kusy, ať už je to 5,45 nebo 5,56, tak to se mi nezdá.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Že prý transparentní zásobník, nebo zásobník s okýnkem :wasntme .
Tak spolehlivý transparentní se "zaskleným okýnkem" bude asi zásobník k AK12. Který pasuje i do AK74, BSR... Ten ale momentálně u nás asi moc nejde koupit :( . Tak se na to vykašlete.... Stejně každý správný "AK operator" stíhá evidovat počet výstřelů i u plně automatické zbraně a je tak naprosto přesně podvědomě informován o aktuálním stavu zásobníku. Co teprve my se samonabíječkama, kde je to úplně v pohodě? Takže nač vizuální transparence? A zásobníky s otevřenými okýnky? No to je tragédie :? . Procházíte se takhle odpoledne po nedělním obědě třeba zrovna někde uprostřed pouště Gobi, se svým ákáčkem přes rameno a máte do něj zasunut zásobník s otevřeným okýnkem. Zákeřná zrnka pouštního písku vane vítr právě směrem do vašeho zásobníku....Když tu náhle z písečné duny, vynoří se děsivý pouštní červ Olgoj Chorchoj :o . Normálně byste ho nacvičeným pohybem od pasu svou spolehlivou zbraní sejmuli, jak to obvykle děláváte.... Ale ten zásobník, zásobník s okýnkem plným písku....A Olgoj se blíží... :tmi
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Vždyť tu někdo psal něco o kovadlině a víku od kanálu :) Jedno použiji jako obrannou zbraň a druhé jako útočnou :D

Okýnka se dají zalepit transparentní páskou :D
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

ty trasnsparentní (AK74) mám taky a ještě nic neprasklo
jsou normálně v pořadí = stejná zátěž, jako netransparentní
ok...nemám s nima odpraseno to, co se srbskejma plecháčema 7,62 za války...ale v klidu bych jim věřil stejně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Velká polehčující věc u AK je ta,že když cvakne naprázdno,tak nemá co žrát.Pokud je AK v pořádku,tak není třeba dál nad ničím přemýšlet,koukat zkrz okýnka a uvažovat nad nesmrtelností brouka,ale prostě jen vyměnit další magazín :lol: :lol:
Samozřejmě pouze v situacích typu poušť Gobi anebo zombie apokalypsa,zdivočelé rabující bandy apod........na střelnici by takto zdravý,avšak laxní přístup mohl u někoho vyvolat zděšení nebo by to bylo prostě jen "neohleduplné" k ostatním uživatelům :chuckle

Cipis: Tak to je něco úplně špatně,nejsou v těch AK 74 magazínech podavače na .223??
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mukl »

Kolega "Zarozak" má dobré příspěvky :yes ...., ale část tohoto jeho příspěvku jsem jaksi vůbec nepochopil. Ale to nevadí... Budu kousek citovat: "Zdravý, avšak laxní přístup.... atd ".Mně to sice celé v tom kontextu nedává moc smysl, ale asi je to tím, že už budu se svým pokročilým věkem a nástupem alkoholové demence poněkud natvrdlý.
Nicméně teď moje teze: Zděšení a neohleduplnost na střelnicích, ještě aniž by vypukla "Zombie apokalypsa" vyvolává střelba z AK, které jsou opatřeny rádoby kompenzátory zdvihu. Ano, jsou to přesně ty modely kompenzátorů, které nemám rád :? . Ty z fejkové, nearmádní "aftermarket produkce". Jsi vedle střeleckého stavu na kterém je kámoš, který si tam našrouboval nějakou takovou pičovinu. Bez varování najednou vystřelí. Z blízké zdi spadne nástěnka (nekecám)...a snad všechny plyny z ústí hlavně po výstřelu ti ožehnou obočí a probijou tvou ochranu sluchu tak, že jsi nejméně 30 min. hluchoněmý. Výsledek? Ta "kompenzace" výstřelu byla tak dobrá, že netrefil ani ten papír terče..... :cry:
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od cipis »

Tak teď jsem asi natvrdlý já. Co má brzda co společného s AK? Největší bordel dělá bržděná 858, dobré petelice dělají i účinné brzdy na M4, pak samozřejmě AK47 a někde na konci je standardní AK74.
Většina dobrých brzd udělá to, že je všechno v terči a zbraň se ani nehde.
Tak nevím ...
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vratnikp »

můj názor je, že když jsem si pro práci zvolil platformu bez střelecké pohotovosti, budu tento neduh kompenzovat správnou technikou, ne si pomáhat průzory v zásobníku. To je za mne takové lhaní si do kapsy.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Při drilování techniky bych na "pomůcky" (průhledné zásobníky, Srbské, co zachycují závěr, zvětšené pojistky apod.) nespoléhal, ale proč nemít něco lepšího než je standard? To se může hodit. U zásobníků ale opravdu věřím jen originálním (s výjimkou AR), na trénink je to samozřejmě jedno, když by nastala závada, asi spíš dobře.
Ad hluk (už to tu možná bylo), myslím, že záleží hlavně na tlaku a pak na délce hlavně, tedy 58 udělá trochu větší randál než AK, 5.56 bude horší než 7.62. Spíš jsem ale nepochopil, proč si lidi dávají na "taktické" pušky kompenzátory. Aby je protivník dobře našel podle záblesku? Nebo aby mohli při CQB zabít i hlukem?
Odpovědět