AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Uzivatelské Jméno píše: 11.04.2021 20:24 Nemaj ocelový vývodky a já od AK požaduju dvacetiletou funkci. Se zásobníkama to bude horší a horší. To poslední co potřebuju je aby ještě zásobníky odcházely na stáří, UV záření a přemrznutí. AK termosety jsem zálohoval ocelákama, AR pmagy hliníkáčema a nad AUGem jsem zlomil hůl (při poslední možnosti koupim funglových 5zásobníků a bicí ústrojí).
U AK zásobníky opírám o předloktí a docela to kazí konvenční postoje který používám často od 50m vejš a nad 100m výhradně. Širší zásobník vadí víc jak delší, ale dvě svázaný čtyřicítky je už moc. Spíš bych uživil kvalitní 10r 5,45 zásobníky a třeba AKSU si vysloveně říká o 15-20r zásobník.
Však to přece s rezavou pilkou na železo v jedné a s tantálním polským plecháčem v druhé ruce, při troše nějakého zbytkového elánu není žádný problém ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od DeadMan »

Tak tohle AK by se mi moc líbilo :yes

https://m.youtube.com/watch?v=kT9bAeIQWrs
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Za 112 250 Kč může být tvá :-) Já osobně buď AK (ideálně AK-200) anebo bych si na sport koupil rovnou AR.
https://armyobchod.cz/en/rifles/2801-iz ... ition.html
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vratnikp »

tak dneska na mne z rámu Molotu MA9 vypadlo nemilé překvapení - půlka přerušovače. Nesetkali jste se někdo s touto závadou? já čumim jak puk. Je pravda že kastraci toho spoušťáku dělal nějakej mužik flexou...
Přílohy
IMG_20210512_181550_7.jpg
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Z rozsypanym spoustakem u 9mm molota jsem se setkal... kladivo pak po kazde rane koncilo ve vypustene pozici (na naboji slaby otisk, ale nekulometilo to.
Takze by se to chovalo jak opakovacka s primotaznym zaverem, ale pulka naboju na zemi... )
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od vratnikp »

Presne tak, to vypada na slabe misto prestavby. sem zvedavej jak tam padne novej prerusovac, na kterej nikdo nehrabal flexou. Spoustak ALG zatim davat nechci, bych je pak musel nacpat do vsech akcek
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Co tapco?
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ray »

Začínám mít pocit, že nutně potřebuju něco kompaktního v puškové ráži. Pokukuju po krinkovovi, ale nabídka na běžných inzercích je teď tristní. Existuje nějaká alternativa v podobné cenové relaci do/kolem 20k? Ráži moc neřeším, klidně to může být 7,62 i .223. SBR AR nechci. Sice je modulárnější, ale vadí mi pevná pažba.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 131
Registrován: 27.07.2015 4:54

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Walt »

SA v.58 compact od CSA, ale koukam, ze podrazili
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

Ray píše: 03.08.2021 13:22 Začínám mít pocit, že nutně potřebuju něco kompaktního v puškové ráži. Pokukuju po krinkovovi, ale nabídka na běžných inzercích je teď tristní. Existuje nějaká alternativa v podobné cenové relaci do/kolem 20k? Ráži moc neřeším, klidně to může být 7,62 i .223. SBR AR nechci. Sice je modulárnější, ale vadí mi pevná pažba.
krátká Zastava (7,62x39)...jen teda nemá trvrdochrom
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ray »

Dík za tipy do sz kluci :yes Celkem se mi líbí ten střední sporter od CSA (klasické předpažbí pouze s kratší hlavní). Asi bych mu oproti AKSU dal přednost i kvůli dostupnosti ND. Hádám že u téhle verze je jediná změna ta hlaveň a ostatní díly jsou shodné s klasickou 858. Jak je to s kolimátorem? Dá se nějak efektivně bez ztráty nástřelu chytit na to odnímatelné předpažbí/dustcover, nebo je jediné pořádné řešení kámen s lištou/montáž místo mířidel?

Jakou ráži pro takhle krátkou hlaveň? Je lepší .223, nebo 7,62?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Krátká zástava zas tak malá není. Aksu je 49cm a m92 55cm. Vz58 je 63cm. Sice jde sundat ještě 4,5cm ustovky ale obecně oproti AKS jen o pár cm menší batoh ( a do něj už nacpeš i rozpůlenou 16" AR).
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

AKSU taky ještě zkrátíš....jinou úsťovkou např.
Přílohy
IMG_20201118_183350.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Ray »

Jo, ten tvůj teď očumuju ve vláknu o optice často :lol: To je totiž přesně to co potřebuju.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tak záleží co člověk od kvéru chce. Pokud to nutně musí nacpat do tašky od notebooku tak AKS74U a ještě ho oholit.O pinďoura delší zastava M21S bude zase použitelná od čištění po sniping.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

to už snad radši
https://hs-produkt.hr/military-law-enfo ... ram/vhs-2/
:-)
a pak tu jsou ještě Galily....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Haluziak »

Seržo, problém je, že VHS2 se myslím vůbec nevyrábí jako semi-auto a neviděl jsem, že by ji k nám někdo dovážel. Každopádně upgradenutý FAMAS by se mi asi taky líbil.

Ač zastánce sytému AR15, musím uznat, že AKS74U je ideální brašnový kvér, pokud chce člověk něco výkonnějšího než 9x19.

EDIT: A tuším VHS2 má své zásobníky namísto STANAGu
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Galily jsou k ničemu, protože fakt hodně omezený tunning. Já svůj prodal, protože jsem nebyl schopný sehnat obyčejnou boční montáž na kolimátor a zadávat si výrobu nemělo cenu.
Bullpup nevím, možná to někomu vyhovuje, z nostalgie mám AUG, ale nějak mě tato koncepce prostě nesedí. Obsluha je prostě taková složitější, zdlouhavější, např. zdlouhavé přebití, plus to není možné hodit do druhého ramena, když potřebuju.
Když člověk koukne do nabídek, tak mu zbude akorát to CSA, Zástava M92 (která, až takový drobek není, ale je to fakt slušná zbraň) a krátká AR (no, ale z toho co je na trhu bych si asi žádnou "do války" nevybral, leda tak HK, ale to není vlastně AR, navíc i ten je nejkratší s hlavní 11", což malé taky není a navíc prostě nejsou, jako alternativu možná V-AR, ale s ? ).
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Než to HS, tak to už raději AUG a zkusit zkrátit hlaveň nebo sehnat tu kratší. Za ty prachy bych i oželel střelbu z levého ramene.
Za mě je problém všech těch krátkých sexy pušek, že se nedají použít bez sluchátek (zvlášť mě baví, když někdo říká "ideální na home-defense", zkuste si někdy z toho vystřelit v místnosti; nebo snad raději ne). I se sluchátkama parťáka s AKSU v týmu fakt nechceš (proč se mu asi říká čubka?). Dnes to je řešitelné tlumičem, ale pak už rozměry a váha zase odpovídají delším puškám. Že to osvítí okolí v noci jako ve dne a bez kolimátoru není k trefení, asi není tak zásadní. (Nakonec jsem se tedy zbavil AKSU i MiniBeryla.)
Z toho důvodu bych preferoval 7.62x39 (nižší tlaky - menší hluk, z krátké hlavně i lepší přesnost a účnnost) a klidně ne ultrakrátká hlaveň, každý centimetr je na hluku znát. Kandidát by byla M92, tam mě odradila pažba, občas se ty "AKS" pažby na konci sklopí když nechceš, ale to by snad bylo nějak řešitelné (nějaká pojistka nebo výměna celé pažby za jiný typ). Také mi nepřijde ideální to jejich dřevěné předpažbí, ale zase dá se vyměnit. Další kandidát je krátká vz. 58 (jak ji dělal Perun), podlě mě skoro ideál. Jenže za novovýrobu CSV bych nedal ani tolik, co stály originály, natož několikanásobně víc. Tak jsem nakonec pro tento účel pořídil standardní vz. 58V, v nejhorším přes hlaveň čouhající z batůžku přetáhnu ponožku. (Jen mě teď sere ten reset spouště, jak už jsem si zvyknul na AK.)
PS: líbil by se mi nějaký nový kratší Galil (něco jako tohle https://www.jaxxindustries.com/product-page/micro762), ale než ty ze ZS, to je asi už lepší krátká M21 (pořád mluvíme o krátké pušce do tašky). U všech těchto zbraní ale vidím problém se zásobníky, nejsou snadno dostupné a hlavně stojí dost peněz (když připočtu ke zbrani např. 12 ks, tak je najednou cena někde jinde; a u těch atypických jich zase má smysl mít co nejvíc).
PPS: pokud vím, tak FAMAS Francouzi nikdy neprodávali do civilu a, co vím od kamaráda, bych ho ani nechtěl, s jiným než Francouzským střelivem moc spolehlivě nefunguje, vleže na dvojnožce pěkné střílení s dobrým rozptylem, není to špatná zbraň, ale žádný zázrak určitě také ne, do PA je AK lepší.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Zkrátit hlaveň na AUG je řešení (případně Rudolf prodává samotné hlavně), ale ideálně by to chtělo ještě pažbu na STANAGy (Steyr je dělal, ale nevim, jak je řeší naše legislativa, nicméně číslo to na pažbě nemá, tak možná volně prodejné(?) , Rudolf je prodával, ale už v setu s puškou jako celek). Plus je ještě ne úplně super ten puškohled, není špatný, ale je poplatný době vzniku zbraně, možná by bylo řešení, když už by se stejně řezala hlaveň, uříznout a dát tam lištu. U pušky za tu cenu by mě to asi netrápilo, nicméně ten projekt ať si zkouší, někdo jiný, já ji mám v původním stavu z nostalgie,
moc s tím ani nestřílím. Do války bych si vzal stejně jedině AK.
Odpovědět