AK-47/74 a jejich klony

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Jinak díval jsem se, všechny ocelové zásobníky do AKM, co mám, mají vzadu dírku. Ty do Zastavy M21 také. A u těch do Glocka jich je tam dokonce 14!
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Pasovalo by podpažbí z M70 na AKM? Konkrétně mi jde o tohle ze ZS http://www.zelenysport.cz/nahradni-dily ... bi-komplet .
Chtěl bych plastové s railem (spodním nebo bočním, to je jedno), ale aby tam byl i tepelný štít a na takové jsem aktuálně nikde nenarazil.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Fabulous »

Nepasovalo. Srbové mají trochu jiné rozměry.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

A co si koupit nějaké obyč plastové? Třeba https://www.fabdefense.cz/product-1775- ... cerne.html a dodělat tepelný štít samo domo z kusu plechu?
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

On tam ten tzv. tepelný štít má i jiné funkce než jen štít,to je spíš jen bonus celé věci ;) Jen tak z plechu to neudělá,protože právě kvůli hlavním funkcím toho plechu to musí být plech různě tvarovaný,prostřížený a zakalený,protože má i spousty pružných elementů...tedy pokud tam nechce mít jen kus uvolněného rachtavého plastiku
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

Já bych naopak řekl že tepelný štít má hlavní funkci no.. jako tepelný štít. Jakékoliv jiné magické vlastnosti jsou zanedbatelné ;) Je to jen kus plechu mezi hlavní a rukou střelce.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od hrd »

Konkrétně u mojeho podpažbí (tuším Polské) ten plech současně krásně pruží, takže po instalaci do jakéhokoliv AK předpažbí nijak nekvedlá. Bulharské AK-74, co jsem měl, mělo ten plech opravdu jen jako tepelný štít. Nicméně mě jde hlavně o tuto funkci (odraz tepla). Jinak bych vzal nejspíše FAB Defence a napasoval si ho přesně na svoji zbraň. Takže něco do něj vyrobit by pomohlo, ale pouštět se mi do toho nechce. To to raději nechám, jak to mám - originál podpažbí + Ultimak trubku. Mám ten Ultimak totiž jenom kvůli liště na baterku, tak se mi tam zdá trochu zbytečný, kdybych sehnal pěkné podpažbí s railem, sundám ho.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Atrop »

Ještě mě napadá Magpul MOE a ten by měl mít taky tepelný štít plus možnost instalace railu na baterku dle potřeby.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

Atrop píše: 25.06.2020 13:12 Já bych naopak řekl že tepelný štít má hlavní funkci no.. jako tepelný štít. Jakékoliv jiné magické vlastnosti jsou zanedbatelné ;) Je to jen kus plechu mezi hlavní a rukou střelce.
Pokud se oba bavíme o originálním podpažbí tak těžko....

Drží to výtěrák,aby nekvedlal nebo nevypadl při úderu na něj zespoda. Centruje to podpažbí k laufu,odpružuje a vymezuje to vůle na objímce podpažbí i mezi podpažbím a laufem.....u tantala,beryla dokonce celého předpažbí.

Bez toho plechu by bylo celé podpažbí pouhý kostitřas se zemědělskýma vůlema
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Mam originál předpažbí s i bez plechu, slouží jen jako tepelný štít, tyčka vytěráku drží u obou stejně.
mc.ready
Příspěvky: 167
Registrován: 06.11.2016 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od mc.ready »

Myslím tím originální podpaždí u AK řady 100. Jen štít, nic vic :yes
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Dá se ten tepelnej štít u poloautomatu vůbec nějak využít? Třeba já jsem celkem línej člověk a raději víc mířim než víc mačkam. Vystřílet jeden 30r. zásobník je pro mě už docela práce a po cca10-15 výstřelech mám stejný tempo jak s opakovačkou - dva nádechy a výdechy na výstřel.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od skagerak »

Pokud strilis a budes strilet jen pomalou mirenku....
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Pomalou mířenku si představuju tak 5ran/min. I když z otočky půjdu stranou a do kleku za neustálýho střílení tak nejpozději 3-4 výstřel půjde se 100% pravděpodobností zásahu trupu na 100m už prakticky z konvenční polohy. Pro AK74 mám I. 30 v pušce II. 120 v zásobnících a III. 150 v páskách. Když budu počítat s 3sec na výstřel tak je to 15minut střelby - vhodný tak na teoretickou zombie apokalypsu někde v indický metropoli. Realně bych tu pušku ani tak dlouho neudržel natož u toho zvládnul dejchat.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Zarozak píše: 28.06.2020 7:39
Atrop píše: 25.06.2020 13:12 Já bych naopak řekl že tepelný štít má hlavní funkci no.. jako tepelný štít. Jakékoliv jiné magické vlastnosti jsou zanedbatelné ;) Je to jen kus plechu mezi hlavní a rukou střelce.
Pokud se oba bavíme o originálním podpažbí tak těžko....

Drží to výtěrák,aby nekvedlal nebo nevypadl při úderu na něj zespoda. Centruje to podpažbí k laufu,odpružuje a vymezuje to vůle na objímce podpažbí i mezi podpažbím a laufem.....u tantala,beryla dokonce celého předpažbí.

Bez toho plechu by bylo celé podpažbí pouhý kostitřas se zemědělskýma vůlema
A fakt je tepelný štít i v originálním dřevěném podpažbí? Já ho viděl snad až v plastovém.
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Zarozak »

U dřevěného není,je tam jen vepředu takový pružný element aby to nerachtalo.

Já jsem myslel toto předpažbí:

https://whatacountry.com/AK-Black-Polym ... olish.aspx
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Serža »

díky tomuto fóru objevena a objednána lišta Zenit B-18 na AKSU
až to přijde, poreferuji
přijde na ní maličkej Holosun, kterej jsem úplně náhodou právě taky objednal...jen tak :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Matěj »

Jak se přesně ta lišta upíná? Z jedné fotky lišty na webu rprodejce mi to není úplně jasné.
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Gorbačov »

B-18 zenitco mám a jsem s tím naprosto spokojen.

Dá se tím krásně střílet i s železnýma mířidlama skrze to.

Je to levné a elegantní řešení. Není potřeba žádné vrtání a znehodnocení zbraně individuálníma úpravama, jako jiné, např. stormwerkz. U něj se navíc původní mířidla ani nedají použít.

Přidělá se to tam utáhnutím. To místo, kde se to přidělává, má takový zvláštní tvar, takže ta struktura na to dobře pasuje a jen se to utáhne. Drží to perfektně.
Gorbačov
Příspěvky: 20
Registrován: 22.11.2019 1:33
Pohlaví: muž

Re: AK-47/74 a jejich klony

Příspěvek od Gorbačov »

5 zásobníků a 300 kusů munice pro semiauto zbraň? Do zásoby v trezoru je to fajn, ale v případě "vzít si vše sebou někam s tím jít a nějak fungovat" mi to příjde zbytečně mnoho. To je dobré na bránění nějakého statického objektu, kde není potřeba pohyblivost. Tolik střeliva nemá člověk šanci v případě nějakého kontaktu se semiauto zbraní vystřílet.

Ak-74= 3073 g
5x zásobníků 5x 199 g= 995 g
střelivo 300x10 g = 3000 g
Váha jen zbraně, zásobníků a střeliva 7068 g, přitom je to lehká zbraň ak-74.

Nepočítá se nic dalšího jako lékárnička, pistole, nůž, sumky, popruh, sluchátka, ani žádné tacticool věci na zbraň. O neprůstřelné vestě ani nemluvě..opět hodně váhy.

Klidně by stačilo 1 zásobník ve zbrani a 2 záložní.
+4x pásky s 60 kusy střeliva
30 + 60 + 60 =150 kusů střeliva, ale ušetření váhy skoro 2 kg.
Odpovědět